Wypożyczeni: Czyste konta Kikolskiego, gol Knery

30.04.2024 08:00

(akt. 02.05.2024 23:06)

Maciej Kikolski (GKS Tychy) zachował dwa czyste konta na zapleczu Ekstraklasy. Makana Baku (OFI Kreta) i Marcel Krajewski (Znicz Pruszków) mieli udział przy golach swoich drużyn. Kacper Knera (Elana Toruń) zdobył bramkę w III lidze. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi wypożyczonych zawodników Legii.

Makana Baku (skrzydłowy; rocznik 1998; OFI Kreta; liga grecka) – OFI zremisowało 1:1 z Asterasem Tripolis w fazie play-out ligi greckiej. Baku grał do 74. minuty, wówczas został zmieniony.

Już w 4. minucie miał świetną szansę na zdobycie bramki. Wypożyczony zawodnik Legii dopadł do piłki po kiksie Antonisa Tsiftsisa (niedawny golkiper Rakowa Częstochowa), ale nie trafił do pustej siatki z 18. metra, niecelnie uderzając bez przyjęcia, z powietrza.

Skrzydłowy zdołał się zrehabilitować po przerwie, poprzez udział przy golu na 1:1. Pojawił się po prawej stronie pola karnego i dograł wzdłuż boiska, na 3. metr, do Jona Torala, którego uprzedził Dino Grozdanic, pechowo interweniując (samobój).

Wg Sofascore (ocena 5.8) Baku miał m.in. 31 kontaktów z piłką, 74 proc. dokładnych podań (14/19) i 6 pojedynków (0 wygranych).

Cezary Miszta (bramkarz; rocznik 2002; Rio Ave; liga portugalska) – Rio Ave zremisowało na wyjeździe 1:1 z Vizelą w najwyższej klasie rozgrywkowej w Portugalii. Miszta, który niedawno wrócił do zdrowia po kontuzji i dwa razy wystąpił w zespole U-23, oglądał spotkanie z ławki.

Gabriel Kobylak (bramkarz; rocznik 2002; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – Radomiak przegrał u siebie 3:4 z Zagłębiem Lubin. Kobylak wystąpił od początku do końca meczu ligowego. Złapał główkowanie po rzucie wolnym, obronił też mocny strzał Kacpra Chodyny z 7. metra.

Stracił cztery gole, ale nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Najpierw Dawid Kurminowski i niepilnowany Aleks Ławniczak wykończyli miękkie zagrania poprzez strzały do pustej siatki. Potem Kobylak rzucił się, ale nie sięgnął piłki po uderzeniu "Kurmina" z 17. metra na dalszy słupek. W 53. minucie napastnik Zagłębia skompletował hat-trick, płasko trafiając do bramki po odbiciu od dalszego słupka.

Igor Strzałek (Ekstraklasa; ofensywny pomocnik; rocznik 2004; Ekstraklasa) – "Strzała" nie mógł wziąć udziału w meczu z Legią ze względu na zapisy w kontrakcie.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; Puszcza Niepołomice; Ekstraklasa) – Puszcza zremisowała 1:1 z Koroną Kielce. Majchrzaka zabrakło w kadrze meczowej beniaminka z powodów zdrowotnych.

Oskar Lachowicz (środkowy pomocnik; rocznik 2005; Spezia Calcio U-19; Primavera 2) – Spezia U-19 wygrała w lidze z Crotone (2:1). Lachowicz nie zagrał w meczu z powodu choroby.

Marcel Krajewski (prawy wahadłowy; rocznik 2004; Znicz Pruszków; I liga) – Znicz pokonał u siebie 2:0 Arkę Gdynia. Krajewski pojawił się na murawie w 87. minucie. Tuż po wejściu minął Olafa Kobackiego (na boku), podprowadził piłkę, ale został zatrzymany przez Abdallaha Hafeza i Dawida Gojnego. Popracował też w grze obronnej, m.in. wybijając futbolówkę po zamieszaniu w polu karnym gospodarzy.

W niedzielę, 28 kwietnia, Znicz pokonał 2:1 Miedź w Legnicy. Krajewski zagrał całe spotkanie ligowe, miał parę przechwytów, dobrze radził sobie w obronie (m.in. wybicie z własnego pola karnego i wygranie ważnego pojedynku 1 na 1), podłączał się do ofensywy i wywalczył asystę drugiego stopnia przy golu na 1:0.

W 48. minucie młodzieżowiec przeprowadził świetny rajd, ładnie minął rywala na boku boiska, po chwili zszedł do środka i rozciągnął grę na lewą stronę, prostopadle podając do Pawła Moskwika, który dośrodkował na dalszy słupek, do Shumy Nagamatsu, a ten skutecznie główkował.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik/napastnik; rocznik 2001; Resovia; I liga) – Resovia zremisowała u siebie 1:1 z Wisłą Kraków. Ciepiela pojawił się na murawie w 78. minucie spotkania ligowego. Chwilę później mógł mieć udział przy golu. Wypożyczony zawodnik Legii dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, gdzie Igor Łasicki strącił piłkę głową, a Mateusz Bondarenko nie sięgnął jej na dalszym słupku.

"Ciepki" dobrze pressował, czasami był najwyżej ustawiony, zatrzymał jednego rywala dzięki doskokowi i wślizgowi, miał stratę. W 88. minucie prostopadle podał z tzw. pierwszej piłki do Macieja Górskiego, od którego otrzymał zagranie wycofujące i mocno uderzył z prawej nogi, z 18. metra (bez przyjęcia), ale Alvaro Raton złapał futbolówkę.

W doliczonym czasie został ukarany żółtą kartką za kopnięcie piłki po gwizdku. Było to dla niego 8. takie napomnienie w trwających rozgrywkach ligowych, dlatego nie mógł wystąpić w niedzielnym meczu z Arką Gdynia.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; GKS Tychy; I liga) – Tyszanie wygrali na wyjeździe 2:0 z Podbeskidziem Bielsko-Biała na zapleczu Ekstraklasy. "Kikol" zagrał cały mecz, zachował kolejne czyste konto, miał trochę dalszych podań, złapał trzy dośrodkowania i trzy strzały (dwa zza pola karnego, jeden z 11. metra), uprzedził dwóch rywali po wyjściu z bramki. Obronił też groźne główkowanie Daniela Mikołajewskiego z 5. metra na bliższy słupek, zbijając piłkę na rzut rożny, po którym udanie piąstkował.

W sobotę, 27 kwietnia, Kikolski zachował 12. czyste konto w sezonie, w domowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec (2:0). Miał parę dobrych wyjść z bramki i ok. 20 dalszych podań, uporał się z kilkoma dośrodkowaniami. Złapał trzy strzały (w tym dwa po rykoszetach) i jedno główkowanie, obronił dwa uderzenia z dystansu.

Jakub Kisiel (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Podbeskidzie Bielsko-Biała; I liga) – Podbeskidzie przegrało u siebie 0:2 z GKS-em Tychy. Kisiel wszedł na boisko w 77. minucie meczu ligowego. Pracował w grze defensywnej, pressował, starał się podłączać do akcji ofensywnych, miał przechwyt na własnej połowie, został sfaulowany w środku pola.

Młodzieżowca zabrakło w kadrze na wyjazdowe spotkanie I ligi z Wisłą Kraków (1:3).

Aleksander Iwańczyk (środkowy pomocnik; rocznik 2007; ŁKS II; II liga) – Rezerwy ŁKS-u zremisowały u siebie 1:1 z Olimpią Grudziądz. Iwańczyk wszedł na boisko w 64. minucie, zmieniając Pirulo. Dobrze się zaprezentował. Miał sporo odbiorów, był pod grą. Oddał dwa strzały – jeden niedokładny, drugi celny.

Jakub Okusami (stoper; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń przegrała u siebie 0:3 z Radunią Stężyca. Okusami obserwował spotkanie ligowe z ławki.

Jakub Murawski (bramkarz; rocznik 2005; Wieczysta Kraków; III liga) – Wieczysta zwyciężyła aż 5:0 Unię w Tarnowie w III lidze (grupa IV). Murawskiego zabrakło w kadrze meczowej.

Maddox Sobociński (skrzydłowy; rocznik 2004; GKS Wikielec; III liga) – Wypożyczony zawodnik Legii, który w meczu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki (23 marca br.) zerwał więzadła (krzyżowe przednie i poboczne) w lewym kolanie, 4 kwietnia przeszedł operację. Szacuje się, że wróci do gry za 7 – 9 miesięcy.

Kacper Knera (ofensywny pomocnik; rocznik 2004; Elana Toruń; III liga) – Elana wygrała na wyjeździe 2:0 z Unią Solec Kujawski w III lidze (grupa II). Knera wszedł na boisko w 85. minucie, a w doliczonym czasie ustalił wynik po ładnym strzale z dystansu.

Fryderyk Misztal (środkowy pomocnik; rocznik 2006; Stolem Gniewino; III liga) – Stolem przegrał u siebie 0:3 z Gedanią Gdańsk w ćwierćfinale pomorskiego Pucharu Polski. Misztal wystąpił przez 65 minut, miał założenia bardziej defensywne, był ustawiony niżej i rozrzucał piłki.

W niedzielę, 28 kwietnia, zespół z Gniewina zremisował u siebie 1:1 z Zawiszą Bydgoszcz. Młodzieżowiec zagrał cały mecz ligowy. Oddał świetny strzał z dystansu, ale bramkarz popisał się kapitalną interwencją. Oprócz tego miał dużo odbiorów i przechwytów, a także kilka razy obiecująco wyprowadzał kontrę.