Wypożyczeni: Gol Kobylaka, poważna kontuzja Sobocińskiego

02.04.2024 10:00

(akt. 01.04.2024 20:57)

Gabriel Kobylak (Radomiak Radom) strzelił gola w Ekstraklasie. Maddox Sobociński (GKS Wikielec) doznał poważnej kontuzji. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi wypożyczonych zawodników Legii.

Makana Baku (skrzydłowy; rocznik 1998; OFI Kreta; liga grecka) – OFI zremisowało u siebie 0:0 z Atromitosem Ateny w fazie play-out. Baku opuścił boisko w 67. minucie. Na początku meczu prostopadle podał ze środka pola do Adriana Riery, ten wygrał pojedynek z rywalem, ale jego strzał z 17. metra został obroniony przez bramkarza gości.

Wg Sofascore (ocena 6.5) Baku miał m.in. 34 kontakty z piłką, 56 proc. dokładnych podań (14/25), dwa strzały (po jednym niecelnym i zablokowanym), próbę dryblingu (udana) i 6 pojedynków (4 wygrane).

Cezary Miszta (bramkarz; rocznik 2001; Rio Ave; liga portugalska) – Rio Ave zremisowało 0:0 z Boavistą w najwyższej klasie rozgrywkowej w Portugalii. Miszty, który doznał kontuzji (skręcenie prawej kostki) na lutowym treningu, zabrakło w kadrze meczowej.

Gabriel Kobylak (bramkarz; rocznik 2002; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – Zespół z Radomia zremisował w Krakowie 1:1 z Puszczą Niepołomice w 26. kolejce ligowej. Kobylak wystąpił od początku do końca wielkanocnej rywalizacji, a w drugiej połowie został bohaterem gości.

W 4. minucie z problemami obronił strzał Kamila Zapolnika z 16. metra (po koźle). Moment później nie miał żadnych szans przy golu Romana Jakuby, który odnalazł się po sporym zamieszaniu (odbijanka) wynikającym z autu, skutecznie uderzając z 10. metra na dalszy słupek. Parę chwil po zmianie stron młodzieżowiec dobrze poradził sobie z mocnym wstrzeleniem z lewej strony pola karnego. Złapał też dośrodkowanie, a także udanie piąstkował w "szesnastce".

W 66. minucie Kobylak… zdobył bramkę na 1:1 (od 2:58 na poniższym wideo). Golkiper Radomiaka posłał dalekie (górne) zagranie z 20. metra, a piłka odbiła się od murawy i przelobowała Zycha, który nie był w stanie skutecznie interweniować. Co więcej, w doliczonym czasie 22-latek uchronił przyjezdnych przed stratą gola. Wypożyczony zawodnik Legii wygrał pojedynek sam na sam z Thiago (obronił uderzenie z 7. metra), a 8 sekund później uporał się ze strzałem Huberta Tomalskiego z 15. metra, pod poprzeczkę.

Igor Strzałek (Ekstraklasa; ofensywny pomocnik; rocznik 2004; Ekstraklasa) – W Poniedziałek Wielkanocny zespół z Mielca zremisował u siebie 0:0 z Lechem Poznań w 26. kolejce ligowej. "Strzała" obejrzał trzeci mecz z rzędu z ławki rezerwowych.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; Puszcza Niepołomice; Ekstraklasa) – Puszcza zremisowała 1:1 z Radomiakiem w 26. kolejce Ekstraklasy. Majchrzak znalazł się w wyjściowej jedenastce beniaminka, a w 64. minucie został zmieniony. Był ustawiony na prawym skrzydle, ale pracował w różnych sektorach boiska, np. w środku.

Dobrze pressował, starał się podprowadzać piłkę w poszczególnych akcjach, nieźle radził sobie w pojedynkach, miał dwa odbiory, dwie straty i przechwyt, a także celne zgranie piętą. Został dwukrotnie sfaulowany.

W pierwszej połowie "Jordi" oddał bardzo niecelny strzał z ok. 30. metra, z tzw. pierwszej piłki. W 55. minucie mógł wywalczyć asystę – udanie zgrał głową (pole karne Radomiaka) do Piotra Mrozińsiego, ale ten uderzył nad poprzeczką.

Oskar Lachowicz (środkowy pomocnik; rocznik 2005; Spezia Calcio U-19; Primavera 2) – Spezia U-19 pokonała 3:0 Pisę w lidze. Lachowicz grał do 61. minuty, wówczas został zmieniony. Zaprezentował się bardzo dobrze, mógł zdobyć dwie bramki – w pierwszej sytuacji uderzył obok słupka, a za drugim razem trafił w nogi golkipera.

Marcel Krajewski (prawy wahadłowy; rocznik 2004; Znicz Pruszków; I liga) – Znicz zremisował 0:0 z Polonią Warszawa w I lidze. Krajewski zagrał całe spotkanie. Miał parę przechwytów, stratę na połowie gości i faul blisko pola karnego "Czarnych Koszul". Zablokował dośrodkowanie, walczył w kontakcie, wypychał rywali, wchodził w pojedynki ofensywne i defensywne. W niektórych akcjach koledzy posyłali do niego dalsze podania.

Raz został sfaulowany na połowie Polonii, kilka jego zagrań było zablokowanych. Potrafił wygrać defensywne pojedynki 1 na 1 (bok boiska) z Mateuszem Michalskim, Wojciechem Fadeckim czy Xabim Auzmendim. W 34. minucie dopadł do górnego podania, wyprzedził Wiktora Pleśnierowicza, lecz zatrzymał się na Michale Grudniewskim.

W 36. minucie "Krajo" zagrał z prawej flanki w pole karne, ale Jakub Lemanowicz pewnie złapał futbolówkę. W końcówce pierwszej połowy młodzieżowiec Znicza dośrodkował z prawej strony boiska w "szesnastkę", a golkiper przyjezdnych z problemami piąstkował na korner.

Krajewski oddał trzy strzały. W pierwszej połowie jego wolej z 17. metra (z tzw. pierwszej piłki, z prawej nogi) okazał się niecelny. Chwilę po zmianie stron zszedł do środka pod presją rywala i celnie podał prostopadle, a potem dopadł do wycofania i uderzył nad poprzeczką z 19. metra (z prawej nogi, bez przyjęcia). W końcówce meczu zrobił kółeczko na skrzydle, utrzymał się przy futbolówce, zbiegł do środkowej strefy, sprytnie zagrał prostopadle, otrzymał podanie zwrotne i huknął z 18. metra (z lewej nogi), ale został zablokowany.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik/napastnik; rocznik 2001; Resovia; I liga) – Resovia przegrała u siebie 2:3 z Górnikiem Łęczna na zapleczu Ekstraklasy. Ciepiela wszedł na boisko w 87. minucie, był ustawiony w środku pola, miał 5 celnych podań, wygrał przebitkę, a jego dośrodkowanie z prawego skrzydła zostało zablokowane.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; GKS Tychy; I liga) – Tyszanie zremisowali u siebie 1:1 z Motorem Lublin w I lidze. Kikolski zagrał cały mecz, miał 2 – 3 niepewne interwencje w pierwszej połowie, mógł się lepiej zachować przy straconym golu, ale w dalszej części spotkania prezentował się solidnie, w świetnym stylu wygrywając pojedynek sam na sam w końcówce.

Miał trochę gry nogami (kilkanaście dalszych podań), złapał pięć dośrodkowań (jedno na raty) i parę zagrań z głębi pola. W 32. minucie stracił gola po pomysłowym, krótkim rozegraniu rzutu wolnego. Doszło do dośrodkowania na dalszy słupek, gdzie Arkadiusz Najemski zgrał głową do Sebastiana Rudola, który trafił do pustej siatki z 2. metra. W tej sytuacji "Kikol" przesunął się w swoje prawo, próbował interweniować, ale nie zdołał powstrzymać byłego stopera Legii, który umiejętnie asystował.

Tuż przed przerwą wypożyczony zawodnik Legii dał o sobie znać. Piotr Ceglarz uderzył piętą (8. metr), ale Kikolski popisał się instynktowną obroną, a po chwili Marko Dijakovic wybił piłkę na rzut rożny.

W doliczonym czasie "Kikol" pokazał wielką klasę i uchronił zespół przed stratą drugiego gola. Młodzieżowiec wygrał pojedynek sam na sam z Kacprem Śpiewakiem, kapitalnie interweniując nogą na 8. metrze. Tuż po tej akcji bardzo się ucieszył.

Jakub Kisiel (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Podbeskidzie Bielsko-Biała; I liga) – Podbeskidzie wygrało u siebie 2:1 z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza w I lidze. Kisiel wszedł na murawę w 46. minucie, za Jakę Kolenca. Tuż po zmianie dograł z prawej flanki w pole karne, ale goście wybili futbolówkę.

Celnie podawał (m.in. prostopadle), zablokował dośrodkowanie, przeciął centrę we własnym polu karnym, przegrał pojedynek główkowy, wybił piłkę głową z "szesnastki" gospodarzy.

W końcówce meczu dobrze napędził akcję, miękko zagrywając do Maksymiliana Banaszewskiego, który został sfaulowany w polu karnym Termaliki, a "jedenastkę" wykorzystał Daniel Mikołajewski.

Aleksander Iwańczyk (środkowy pomocnik; rocznik 2007; ŁKS II; II liga) – Rezerwy ŁKS-u przegrały u siebie 0:2 z Polonią Bytom w rozgrywkach ligowych. Iwańczyk wystąpił w podstawowym składzie gospodarzy, a w 74. minucie został zmieniony.

Miał odbiór na połowie gości, wybicie po rzucie wolnym przeciwników, stratę w środku pola. Raz został sfaulowany, próbował akcji kombinacyjnych, pracował w pressingu, potrafił zatrzymać rywala, przeciął trzy podania, zablokował strzał z 18. metra. Większość jego zagrań było celnych.

Jakub Okusami (stoper; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń ograła 2:0 rezerwy Lecha Poznań w II lidze. Okusami nie znalazł się w kadrze na spotkanie.

Jakub Murawski (bramkarz; rocznik 2005; Wieczysta Kraków; III liga) – Wieczysta, liderująca w III lidze (grupa IV), pokonała na wyjeździe 3:1 KS Wiązownica. Murawskiego zabrakło w kadrze meczowej.

Maddox Sobociński (skrzydłowy; rocznik 2004; GKS Wikielec; III liga) – GKS przegrał u siebie 0:1 z ŁKS-em Łomża w III lidze (grupa I). Sobociński nie wystąpił w spotkaniu, gdyż tydzień wcześniej – w meczu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki – zerwał więzadła (krzyżowe przednie i poboczne) w lewym kolanie.

Klub z Wikielca poinformował, że w najbliższy czwartek (w Poznaniu) młodzieżowiec przejdzie operację rekonstrukcji więzadeł, a potem rozpocznie długotrwałą rehabilitację. Szacuje się, że wróci do gry w piłkę za 8 – 10 miesięcy.

Jeśli chodzi o rywalizację z ŁKS-em, to GKS wyszedł na boisko w koszulkach z napisem: "MADI. WRÓCISZ SILNIEJSZY!", okazując wsparcie 19-latkowi.

Kacper Knera (ofensywny pomocnik; rocznik 2004; Elana Toruń; III liga) – Elana zwyciężyła u siebie 1:0 Gedanię Gdańsk w III lidze (grupa II). Knera pojawił się na murawie w 57. minucie.

Fryderyk Misztal (środkowy pomocnik; rocznik 2006; Stolem Gniewino; III liga) – Stolem zremisował na wyjeździe 1:1 z KP Starogard Gdański w 23. kolejce III ligi (grupa II). Misztal, który w poprzednim meczu doznał kontuzji, nie znalazł się w kadrze na spotkanie rozgrywane w Wielką Sobotę.