Josue przełożył Samca-Talara, ale jego miękkie zagranie z lewej strony na dalszy słupek było niedokładne
    Macenko za Janasika
  • 78'
    Josue dośrodkował z rożnego w pole karne, przyjezdni wyszli z opresji
  • 76'
    Hładun udanie obronił mocny strzał Exposito z lewej strony pola karnego. Po chwili bramkarz Legii pewnie wyłapał główkowanie kapitana Śląska
  • 75'
    Dwie zmiany w Legii. Morishita za Kuna, Urbański za Kapustkę
  • 75'
    Exposito posłał dalsze podanie do Klimali, po chwili kapitan Śląska niedokładnie dośrodkował w kierunku Schwarza
  • 74'
    Josue zagrał w pole karne, Samiec-Talar wybił piłkę
  • 73'
    Legia w posiadaniu
  • 72'
    Schwarz dośrodkował z rożnego w pole karne, Gual zachował się niepewnie, ale Legia wyszła z opresji
  • 72'
    Morishita wejdzie zaraz na boisko
  • 71'
    Augustyniak uprzedził Klimalę, wybijając piłkę na korner
  • 71'
    Elitim ładnie zagrał do Wszołka, ale do jego płaskiego wycofania na 12. metr nie dopadł Gual
  • 69'
    Leszczyński wyłapał dośrodkowanie Kuna z lewej flanki na dalszy słupek
  • 68'
    Żółta kartka dla Pokornego za faul w środku pola, na Kapustce
  • 68'
    Gual stracił piłkę pod presją paru rywali, blisko pola karnego Śląska. Wrocławianie wyszli z kontrą, zakończoną niecelnym wolejem Klimali
  • 67'
    Ajjjjj! Gual został zablokowany po strzale z 8. metra, po chwili Leszczyński wyłapał uderzenie Kapustki z 17. metra
  • 66'
    Konczkowski przeciął zagranie Elitima do Kuna
  • 65'
    Ajjjjj! Pankov dokładnie, mocno dośrodkował z prawej flanki na dalszy słupek, do Rosołka, który główkował z 4. metra, ale trochę niecelnie
  • 64'
    Niepewny Pankov, doszło do zamieszania w polu karnym Legii, ostatecznie strzał Klimali został zablokowany
  • 63'
    Wszołek nieczysto dośrodkował z prawego skrzydła, grę wznowi Leszczyński
  • 63'
    Legioniści spokojnie budują kolejny atak
  • 61'
    Wszołek wybił piłkę głową po groźnym dośrodkowaniu na 7. metr, uprzedzając Klimalę
  • 61'
    Schwarz mocno zagrał z wolnego na bliższy słupek, Elitim wybił piłkę na aut
  • 60'
    Klimala prostopadle do Exposito, którego po chwili sfaulował Augustyniak. Śląsk ma rzut wolny na lewej flance, na wysokości 11. metra
  • 59'
    Kapustka stracił piłkę pod presją dwóch rywali blisko chorągiewki
  • 58'
    Elitim do Kuna, ale jego dośrodkowanie złapał Leszczyński
  • 55'
    Pekhart ma problemy zdrowotne, zmieni go Rosołek
  • 54'
    Legia - Śląsk
  • 53'
  • 53'
  • 53'
    Janasik sfaulowany przez Pekharta na połowie Śląska
  • 53'
  • 53'
  • 52'
    Hładun wyłapał strzał Janasika zza pola karnego
  • 51'
    Kapustka dośrodkował w pole karne do Pekharta, który główkował trochę niecelnie
  • 51'
    Strata Guala blisko pola karnego Śląska, ale Legia szybko przejęła piłkę w środku pola
  • 49'
    Legia ma korner. Josue dośrodkował na środek pola karnego, do Pekharta, który główkował, ale Leszczyński pewnie złapał piłkę
  • 48'
    Wszołek do Elitima, ten przełożył Janasika i wycofał do Guala, który w drugim kontakcie trafił w poprzeczkę!
  • 47'
    Kapuadi miękko zagrał w stronę Guala, ale podanie zostało przecięte na 20. metrze
  • 46'
    Pankov zatrzymał wślizgiem Schwarza i wywalczył aut dla Legii
  • 46'
  • 45+1'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia remisuje 0:0 ze Śląskiem
  • 45'
    Kapustka utrzymał się przy piłce pod presją, ale po chwili niedokładnie zagrał. Moment później Elitim został sfaulowany przez Klimalę
  • 44'
    Miejscowi tworzą atak pozycyjny
  • 43'
    Nieudane zagranie Schwarza, Śląsk wciąż posiada piłkę
  • 43'
    Legioniści posiadają piłkę na połowie gości, po chwili Leszczyński wyłapał miękkie zagranie Augustyniaka, na Pekharta
  • 41'
    Elitim dośrodkował z rzutu wolnego na dalszy słupek, ale było to przeciągnięte zagranie. Po chwili Legia posłała trzy centry, przy tej ostatniej (Pankova) Kapuadi zgrał głową do Guala, który uderzył mocno, ale nad poprzeczką
  • 40'
    Josue sfaulowany przez Schwarza na 25. metrze od bramki Śląska. Rzut wolny dla Legii, po prawej stronie boiska
  • 39'
    Legioniści ładnie zagrali bez przyjęcia, na małej przestrzeni, po chwili Petkow wybił piłkę po dośrodkowaniu Josue w pole karne
  • 38'
    Josue sprytnie zagrał na 17. metr, do Elitima, ale jego górne podanie w pole karne zostało przecięte
  • 37'
    Pekhart sfaulowany przez Petrowa na 30. metrze od bramki Śląska, rzut wolny dla Legii, bliżej lewej strony boiska
  • 36'
    Ajjj! Gual płasko wycofał na 17. metr, do Elitima, który uderzył po ziemi, na bliższy słupek, ale trochę zabrakło do celnego strzału
  • 32'
    Augustyniak wygrał pojedynek fizyczny z Klimalą, który sfaulował go na 25. metrze od bramki Legii
  • 31'
    Josue za mocno zagrywał w pole karne, do Kapustki. Grę wznowi Leszczyński
  • 31'
    Josue dośrodkował z rożnego na bliższy słupek, Pankov strącił piłkę, po chwili Śląsk wybił futbolówkę po centrze Kapustki z prawej flanki
  • 30'
    Kapustka trochę za mocno zagrywał do Kuna, ale ten przypressował Konczkowskiego i wywalczył korner dla Legii
  • 29'
    Legia w posiadaniu, spokojnie buduje akcję
  • 27'
    Gual przełożył Samca-Talara, zszedł do środka, ale jego strzał z 17. metra na bliższy słupek wyłapał Leszczyński
  • 26'
    Zagranie Pankova z prawej flanki w pole karne zostało przecięte, Legia wciąż w posiadaniu
  • 25'
    Ładny zwód Elitima, który zagrał do Augustyniaka, ten został zablokowany na 17. metrze - tak, jak później Gual
  • 24'
    Kapustka dośrodkował z lewej flanki w pole karne, Petkow udanie interweniował we własnym polu karnym
  • 23'
    Legia buduje atak pozycyjny
  • 22'
    Petkow zagrał za linię obrony do Exposito, ten został zatrzymany przez wychodzącego z bramki Hładuna, ale i tak był spalony
  • 21'
    Strata Kuna pod presją dwóch rywali (bliska pola karnego gości), Śląsk wyszedł z kontrą, ale strzał Exposito z 20. metra został zablokowany przez Augustyniaka
  • 20'
    Gual dośrodkował z lewej strony w pole karne, Bejger wybił piłkę. Legia wciąż ją posiada
  • 20'
    Kapuadi przeciął górne zagranie, po chwili Elitim został sfaulowany w środku pola przez Klimalę
  • 19'
    Śląsk spokojnie buduje kolejny atak
  • 18'
    Rzut wolny dla Śląska, bliżej lewej strony. Schwarz dośrodkował na środek pola karnego, Augustyniak wybił piłkę głową, Legia wyszła z kontrą, ale Josue niedokładnie zagrywał do Guala
  • 16'
    Josue sprytnie zagrał tuż nad ziemią, w pole karne, doszło do zamieszania, ale Śląsk oddalił zagrożenie. Po chwili Janasik zatrzymał Kapustkę wślizgiem we własnej "szesnastce" (bez faulu)
  • 15'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, Petkow wybił piłkę, którą przejął Elitim. Kolumbijczyk zagrał w "szesnastkę", ale goście wyszli z opresji po zamieszaniu
  • 15'
    Augustyniak podłączył się do ofensywy i oddał strzał z 20. metra, był rykoszet od Petkowa, Legia ma korner
  • 14'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego na bliższy słupek, do Pekharta, ale ten został zablokowany
  • 13'
    Josue sfaulowany na 35. metrze od bramki Śląska, rzut wolny dla miejscowych
  • 12'
    Odbiór Kapustki na połowie Śląska, gospodarze w posiadaniu
  • 11'
    Legia w posiadaniu na połowie gości
  • 10'
    Josue sprytnie zagrał w pole karne, piłka spadła na 16. metr, do Kapustki, który nie zdołał oddać strzału. Po chwili Leszczyński wyłapał dośrodkowanie Wszołka
  • 9'
    Josue przerzucił do Kuna, ten zagrał do Kapustki, ale jego podanie w polu karnym do Guala zostało przecięte
  • 8'
    Dalsze podanie Pankova do Pekharta, który popełnił faul w ataku, na boku boiska
  • 7'
    Przerzut Elitima do Wszołka, ten dośrodkował z prawego skrzydła na dalszy słupek, ale Pekhart nie miał większych szans, by dopaść do piłki
  • 6'
    Faul Pankov na Exposito, na wysokości koła środkowego
  • 6'
    Legia budowała atak pozycyjny, ale Śląsk dość szybko przejął piłkę. Exposito wywalczył aut na własnej połowie
  • 4'
    Kapuadi wybił piłkę z pola karnego Legii, Śląsk stara się prowadzić grę poprzez posiadanie
  • 4'
    Śląsk w ataku pozycyjnym
  • 3'
    Exposito dopadł do piłki w polu karnym, ale jego wycofanie na 16. metr zostało "przeczytane" przez Josue
  • 2'
    Śląsk w posiadaniu w środku pola
  • 1'
    Kun zatrzymał Klimalę na 16. metrze od bramki Legii. Śląsk szybko odzyskał piłkę
  • 1'
    Augustyniak wybił piłkę po dośrodkowaniu Exposito
  • 1'
  • Cały czas czekamy na początek spotkania
  • Zawodnicy wymieniają się podaniami, oczekując na rozpoczęcie meczu
  • Boisko zostało "pokryte" dymem z powodu pirotechniki. Czekamy na początek meczu
  • Żyleta zaprezentowała kartoniadę z hasłem: "Legia walcząca do końca"
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Tobiasz, Ribeiro, Zyba, Celhaka, Morishita, Rejczyk, Rosołek, Urbański, Jędrzejczyk
  • Skład Legii na mecz ze Śląskiem Wrocław: Hładun – Pankov, Augustyniak, Kapuadi – Wszołek, Elitim, Josue, Kapustka, Kun – Pekhart, Gual
  • Spotkanie 29. kolejki Ekstraklasy, które poprowadzi Szymon Marciniak, już w niedzielę, 21 kwietnia (godz. 17:30), przy Łazienkowskiej, gdzie 16. raz w sezonie doszło do wyprzedania biletów. Transmisja w CANAL+ SPORT 3, CANAL+ 4K, CANAL+ PREMIUM, TVP SPORT i TVP 2. Redakcja Legia.Net przeprowadzi relację tekstową na żywo, a po zakończeniu gry zapraszamy do zapoznania się z naszymi materiałami
  • – Goncalo? Pracowaliśmy w jednym klubie, ale myślę, że nie jesteśmy kolegami. Postrzegam go jako osobę zdolną, ambitną i charakterną, jeżeli chodzi o własne zasady. Oczywiście, ma za uszami wiele rzeczy, o których pisali dziennikarze, lecz nie chcę tego komentować. Posiadam zupełnie inny przekaz, model i sposób pracy. Miałem zajęcia z trenerami na kursie UEFA Pro, przedstawiałem im swój etos pracy i wszystkie sprawy, którymi się kieruję. Chcę działać w ten sposób. Feio idzie własną drogą. Nie zatrudniałem go w Legii, nie zwalniałem go z innego miejsca. Niech pracuje, działa. Na pewno plusem jest to, że jako młody człowiek, przyjeżdżający do Warszawy, uczył się języka polskiego – tłumaczył Magiera, który nie skorzysta z bardzo ważnego zawodnika, Nahuela Leivy. Pomocnik, pauzujący za 4. żółtą kartkę, zdobył 7 bramek (drugi najlepszy strzelec w Śląsku) w obecnym sezonie ligowym
  • – Mecz z Legią przy Łazienkowskiej zawsze jest wyjątkowym wydarzeniem dla każdego zespołu w Polsce, dlatego przygotowujemy się na to, że Śląsk przyjedzie zdeterminowany, zorganizowany i zmobilizowany. Z tego słyną drużyny Jacka Magiery, dzięki temu wrocławianie są tak wysoko w tabeli. Nie mamy nic do stracenia, chcemy powalczyć o cele, nawet o marzenia. To dość dobre położenie, by wyjść na murawę, pokazać umiejętności i cechy wolicjonalne na maksymalnym, w tym momencie, poziomie – analizował 34-letni Feio
  • Legioniści zagrali 102 razy ze Śląskiem. Zwyciężyli 56-krotnie, 26 meczów zremisowali, 20 przegrali. W minionej rundzie, po przerwie na spotkania reprezentacji, pojechali do Wrocławia wypoczęci i mieli wrócić do wygrywania. Zamiast tego dostali srogą lekcję od trenera Magiery i jego ekipy. Warszawiacy ulegli ówczesnemu liderowi aż 0:4 (12. kolejka ligowa), ponosząc jednocześnie czwartą porażkę z rzędu
  • – Jedziemy na mecz, który jest czymś pięknym dla sportowca. Byłem 23 lata w Legii i wiem, jaka panuje tam atmosfera. Dla niektórych piłkarzy będzie to pierwszy raz przy Łazienkowskiej, gdzie zobaczą, jak to wygląda z boiska, a nie sprzed telewizora. Zostaną aktorami, którzy będą mogli strzelać gole, bronić, cieszyć się, delektować grą – oceniał szkoleniowiec drużyny z Wrocławia
  • Śląsk świetnie prezentował się w pierwszej części sezonu, o czym świadczył fakt, że wypracował imponującą serię (7 zwycięstw z rzędu), a na koniec 2023 roku był liderem, który miał 3–punktową przewagę nad drugą Jagiellonią i aż 8 "oczek" więcej niż trzeci Lech. Po przerwie zimowej nie osiąga już tak wybitnych wyników (2 wygrane w 9 meczach), ale wciąż jest w grze o złoty medal. Obecnie plasuje się na 2. pozycji (14 zwycięstw, 8 remisów, 6 porażek) i traci 5 punktów do zespołu z Białegostoku
  • – To będzie święto, którym trzeba się cieszyć. Jedziemy do stolicy jako zespół, który jest wyżej w tabeli niż nasz najbliższy rywal. Czuję przekonanie, że będziemy świetnie przygotowani pod względem taktycznym, motorycznym, mentalnym. Należy doceniać chwilę, w której teraz jesteśmy. Mamy realną szansę na mistrzostwo Polski. O to walczymy – mówił Magiera, były trener oraz piłkarz Legii (spędził przy Łazienkowskiej aż 23 lata), który równo rok temu wrócił do klubu z Wrocławia (został zwolniony 8 marca 2022 r., po porażce w Warszawie) i utrzymał drużynę w Ekstraklasie
  • Legioniści są po dwóch remisach z bezpośrednimi przeciwnikami rywalizującymi o mistrzostwo kraju, a teraz zmierzą się z wiceliderem ligi, Śląskiem Wrocław, który zdobył 9 punktów w 2024 roku (2 zwycięstwa, 3 remisy, 4 porażki). Potem zespół Feio zagra ze Stalą Mielec (wyjazd), Radomiakiem Radom (Łazienkowska), Lechem i Wartą Poznań (wyjazdy), a sezon zakończy domowym spotkaniem z Zagłębiem Lubin
  • – W drużynie czuć ogromną energię, determinację, widać zaangażowanie – wszystko po to, by osiągnąć cele, może nawet marzenia. W tym momencie nie mamy nic do stracenia, a wiele do zyskania. Z takim nastawieniem codziennie pracujemy na treningach. Czy możemy stać się wyjątkowym zespołem jeszcze w obecnym sezonie? Wierzę, że to możliwe – tłumaczył Feio na piątkowej konferencji prasowej
  • Aktualnie Legia zajmuje 7. pozycję w tabeli, ma 46 punktów (12 wygranych, 10 remisów, 6 porażek), czyli o 9 mniej niż liderująca "Jaga", która zagrała o jedno spotkanie więcej. Warszawiakom zostało jeszcze sześć meczów do końca sezonu. Czołówka regularnie się potyka, co oznacza, że stratę wciąż można odrobić, lecz jest już niewiele czasu na gonienie. Wicemistrzowie Polski mają szanse na miejsce gwarantujące grę w europejskich pucharach, ale trzeba pamiętać, że walczy o to również kilka innych zespołów
  • Brak wygranej, mimo objęcia prowadzenia, to coś, co poniekąd zaczęło charakteryzować Legię w 2024 roku. Warszawiacy nie potrafili dowozić korzystnych wyników w meczach z Koroną Kielce (3:3), Pogonią Szczecin (1:1), a ostatnio z Jagiellonią Białystok (1:1) i Rakowem Częstochowa (1:1). Zwłaszcza dwa poprzednie występy, które przedzieliła zmiana na stanowisku trenera (Goncalo Feio zastąpił zwolnionego Kostę Runjaicia), były bliźniaczo podobne. "Wojskowi" trafiali do siatki w pierwszej pół godzinie gry (Marc Gual, Tomas Pekhart), a w drugich połowach dawali się zepchnąć do defensywy i tracili gole po 80. minucie
  • Witamy! O godz. 17:30 rozpocznie się mecz 29. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Śląskiem Wrocław!
Legia WarszawaŚląsk Wrocław
68'

68' Peter Pokorny

75' Ryoya Morishita za Patryk Kun

75' Wojciech Urbański za Bartosz Kapustka

75'
78'

78' Jehor Macenko za Patryk Janasik

80'

80' Petr Schwarz

80' Mateusz Żukowski za Patryk Klimala

82'

82' Piotr Samiec-Talar

87'

87' Michał Rzuchowski za Piotr Samiec-Talar