Jakub Waliszewski

20.04.2024 08:50

(akt. 20.04.2024 11:59)

W sobotę, 20 kwietnia, urodziny obchodzą Patryk Kun (29.) i Filip Rejczyk (18.). W koszulce z "eLką" na piersi zagrali odpowiednio 39 oraz 4 spotkania.

Patryk Kun przez większość trwającego sezonu był numerem 1, jeśli chodzi o wybór na lewe wahadło Legii. Wygrywał rywalizację zarówno z Makaną Baku, jak i później z Gilem Diasem. Miał lepsze spotkania takie, jak z Cracovią (2:0, gol), Górnikiem Zabrze (2:1, asysta), czy Austrią Wiedeń (5:3, asysta), ale zdarzyły mu się też gorsze mecze, jak choćby z Koroną Kielce (3:3), FK Molde (0:3) i FC Midtjylland (1:1). Większość występów Patryka w barwach "Wojskowych" należałoby jednak określić jako przyzwoite. Do tej pory dał się poznać jako zawodnik walczący, zdeterminowany, który dużo pomaga w obronie. W tym sezonie zagrał 39 meczów, strzelił gola i wywalczył 4 asysty.

Tego dnia urodziny obchodzi też młodzieżowiec stołecznej drużyny, czyli Filip Rejczyk (18.). Sezon 2023/2024 z pewnością jest dla niego wyjątkowy, gdyż doczekał się swojego debiutu w pierwszym zespole Legii. Miało to miejsce w spotkaniu 1. kolejki PKO Ekstraklasy z ŁKS-em Łódź (3:0). Wówczas wszedł na boisko w 82. minucie zmieniając Bartosza Slisza. Szansę gry otrzymał również w rywalizacji z Zagłębiem Lubin (3:0, 1 minuta), Ruchem Chorzów (1:0, 9 minut) i Koroną Kielce (3:3, 11 minut). Łącznie w 4 meczach zagrał 28 minut.

Redakcja serwisu Legia.Net składa zawodnikom najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, szczęścia oraz sukcesów sportowych i prywatnych. Sto lat!

Legia w 2023 roku

radość Puchar Polski
1/11 W 2023 roku Legia Warszawa zwyciężyła Raków Częstochowa w rzutach karnych i po 5 latach zdobyła Puchar Polski. Który był to triumf dla "Wojskowych" we wspomnianych rozgrywkach?