Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

30.04.2024 00:00

(akt. 30.04.2024 00:32)

We wtorek, 30 kwietnia, urodziny obchodzą zawodnicy Legii, czyli Paweł Wszołek (32.) i Steve Kapuadi (26.).

Paweł Wszołek jest bez wątpienia jednym z kluczowych zawodników Legii. "Wszołi" szczególnie dobrze prezentował się w rundzie jesiennej i to zarówno w lidze, jak i w europejskich pucharach. Odegrał ważną rolę w awansie do Ligi Konferencji Europy (1 gol, 5 asyst), zagrał znakomicie w wygranej 3:2 rywalizacji z Aston Villą (bramka i asysta), a w Ekstraklasie 3 razy trafił do siatki i wywalczył 6 asyst. Solidna gra zaowocowała powołaniem do reprezentacji Polski na mecze eliminacji mistrzostw Europy.

Od początku 2024 roku niestety obniżył loty i ma problemy z nawiązaniem do równej oraz dobrej formy, jaką wcześniej prezentował. Zagrał w 11 meczach i strzelił tylko 1 gola, w spotkaniu 23. kolejki z Pogonią Szczecin (1:1). U trenera Goncalo Feio i wcześniej Kosty Runjaicia był pierwszym wyborem do podstawowej jedenastki, choć w ostatnim czasie nie był to efekt wysokiej dyspozycji.

Steve Kapuadi dołączył do Legii w połowie 2023 roku, z Wisły Płock, z którą wcześniej spadł do I ligi. Trafił do stołecznego klubu po ok. 5 tygodniach od rozpoczęcia obecnego sezonu, ale dość szybko wskoczył do podstawowego składu. Ogółem zagrał 27 meczów (24 od 1. minuty) w barwach "Wojskowych", strzelił gola na wagę wygranej z Pogonią w Szczecinie, awansował do 1/16 finału Ligi Konferencji Europy.

Redakcja serwisu Legia.Net składa zawodnikom najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, szczęścia oraz sukcesów sportowych i prywatnych. Sto lat!