Rezerwy: Wisła za mocna. Legia odpadła z Pucharu Polski

Redaktor Maciej ZiółkowskiRedaktor Jakub Waliszewski

Maciej Ziółkowski, Jakub Waliszewski

30.08.2022 16:15

(akt. 01.09.2022 00:50)

Trzecioligowe rezerwy Legii zakończyły udział w rozgrywkach Pucharu Polski na I rundzie (1/32 finału). Na tym etapie warszawiacy przegrali w LTC 0:5 z faworytem meczu, liderem I ligi, Wisłą Kraków. Od 60. minuty "dwójka" grała w osłabieniu, bo Julien Tadrowski został ukarany drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną.
Puchar Polski 2022/2023 - I runda
Legia II WarszawaLegia II Warszawa
0 5

(0:1)

Wisła KrakówWisła Kraków
30-08-2022 16:15 Książenice
Paweł Pskit Łączy nas piłka TV (YouTube)
19'
26'
33'
38'
46'
46'
54'
56'
60'
61'
65'
67'
72'
75'
79'
90'
Legia II WarszawaWisła Kraków
  • 1. Jakub Trojanowski

• 29. Nikodem Niski

46'
  • 18. Karol Noiszewski

• 17. Julien Tadrowski

• 25. Miłosz Pacek

79'
  • 16. Jurgen Celhaka

67'
  • 14. Filip Laskowski

• 23. Kacper Skibicki

72'
  • 6. Igor Strzałek

79'
  • 22. Jakub Jędrasik

• 32. Rafał Maciejewski

• 1. Kamil Broda

• 14. Michał Żyro

46'
  • 17. Jakub Niewiadomski

75'
  • 18. Bartosz Talar

• 20. Konrad Gruszkowski

• 26. Igor Łasicki

• 41. Kacper Duda

46'
  • 54. Piotr Starzyński

• 66. Vullnet Basha

65'
  • 75. Kacper Skrobański

• 80. Patryk Plewka

65'

• 12. Paweł Szajewski

• 27. Michał Gładysz

• 26. Kacper Wnorowski

79'
  • 24. Jan Ziółkowski

79'
  • 19. Jakub Czajkowski

• 28. Kacper Knera

• 21. Maddox Sobociński

46'
  • 9. Wiktor Kamiński

67'
  • 15. Wiktor Puciłowski

72'
  • 2. Krystian Wachowiak

75'
  • 5. Joseph Colley

• 8. Ivan Jelić Balta

65'
  • 9. Angel Rodado

46'
  • 11. Mateusz Młyński

• 25. Bartosz Jaroch

• 33. Dorian Frątczak

• 43. Dawid Szot

65'
  • 53. Wiktor Szywacz

46'

Trener Legii II, Piotr Jacek, miał do dyspozycji 20 piłkarzy, w tym 3 z pierwszej drużyny, czyli Jurgena Celhakę, Kacpra Skibickiego i Igora Strzałka. W kadrze pojawili się także m.in. Maddox Sobociński, Kacper Knera, Wiktor Puciłowski oraz Jan Ziółkowski, którzy w niedzielę wystąpili w Centralnej Lidze Juniorów U-18 (5:0 z Cracovią). Pierwotnie na liście powołanych był też Dominik Hładun (bramkarz "jedynki"), ale ostatecznie w jego miejsce wskoczył Jakub Trojanowski. Sztab szkoleniowy nie mógł skorzystać z Patryka Konika (kontuzja), Igora Korczakowskiego (pauza za kartki z ubiegłej edycji PP), Kacpra Skwierczyńskiego (złamanie kości piszczelowej i uszkodzenie więzadła w stawie skokowym) i Dawida Dzięgielewskiego (przewlekły uraz).

Przewaga Wisły była widoczna od początku spotkania. Legioniści zostali zepchnięci pod własną bramkę i rzadko przedostawali się na połowę przeciwnika. Pierwsze ostrzeżenie zawodnicy trenera Jacka dostali w 15. minucie – Kacper Duda mocno uderzył z dystansu, a piłka odbiła się od poprzeczki. Parę chwil później "Wojskowi" nie mieli już tyle szczęścia. Bartosz Talar zacentrował z prawego skrzydła na dalszy słupek, wprost na głowę niepilnowanego Dudy, który pokonał Trojanowskiego.

Pierwszą dobrą sytuację warszawiacy stworzyli sobie w 24. minucie. Jakub Jędrasik wycofał w pole karne do Strzałka, który dwukrotnie próbował pokonać Kamila Brodę, w obu przypadkach nieskutecznie. Ewentualny gol nie zostałby jednak uznany, gdyż Jędrasik znalazł się na spalonym.

Obraz gry nie zmienił się do końca pierwszej połowy – "Biała Gwiazda" kontrolowała boiskowe wydarzenia i konsekwentnie atakowała. Groźny strzał oddał m.in. Piotr Starzyński, ale znakomitą interwencją popisał się Trojanowski. Do przerwy goście wygrywali 1:0.

Na początku drugiej połowy legioniści stracili drugą bramkę. Piłka po strzale Piotra Plewki (z ok. 22. metra) odbiła się jeszcze od nogi Noiszewskiego i kompletnie zaskoczyła Trojanowskiego. Szansę na odpowiedź miał Filip Laskowski, ale jego uderzenie okazało się niecelne.

Szybko stracony gol był dopiero początkiem problemów piłkarzy trenera Jacka. W 60. minucie Julien Tadrowski zagrał ręką we własnym polu karnym, za co obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę, a sędzia wskazał na 11. metr. Rzut karny na bramkę zamienił Angel Rodado. Po chwili było już 4:0 po technicznym uderzeniu Wiktora Szywacza z rzutu wolnego. Jeśli chodzi o "Wojskowych", to szansę gry otrzymali dwaj zawodnicy z rocznika 2005, dla których był to debiut w seniorskiej piłce – mowa o Puciłowskim (18 minut) i Ziółkowskim (11 minut).

W końcówce Legia miała znakomitą okazję na gola honorowego. Jędrasik znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale uderzył ponad poprzeczką. Niewykorzystana szansa szybko się zemściła i w ostatniej akcji meczu Rodado ustalił wynik spotkania na 5:0 dla "Białej Gwiazdy". Rezerwy "Wojskowych" zakończyły tym samym swoje zmagania w Pucharze Polski na etapie 1/32 finału.

Autor: Jakub Waliszewski