Brendan Rodgers: Legia może chcieć nieco bardziej się otworzyć

24-11-2021 / 15:30 Maciej Ziółkowski

- To naprawdę bardzo ważny mecz dla obu drużyn. Czasami tym, czego potrzebujesz, aby odzyskać formę, może się okazać zmiana rozgrywek i miejsca. Mam nadzieję, że uda nam się osiągnąć wynik, który sprawi, że przeskoczymy Legię w grupie – mówił przed czwartkowym spotkaniem z mistrzem Polski, w 5. kolejce fazy grupowej Ligi Europy, trener Leicester City, Brendan Rodgers.

- Na każdym poziomie, koncentracja jest jednym z największych atrybutów, jakie należy mieć. Legioniści grali za nowego trenera dość dużo w systemie 4-3-3, ale może to być podobny mecz, jak ze Spartakiem, w którym mogliby szukać szans w kontrach. Warszawiacy wprowadzili do zespołu kilku technicznych piłkarzy, co sugeruje, że mogą chcieć nieco bardziej się otworzyć. Musimy skupić się na sobie i odzyskać naszą pewność siebie. I narzucić własny styl gry.

- Brakuje czegoś w mentalności – jak ją odzyskać? Nie ma magicznej formuły. To jest ciężka praca. Mamy utalentowanych graczy, ale nie zbliżamy się do najwyższej półki. To, co udało nam się zrobić, to zachować mentalność i wyciągnąć z niej wszystko, aby dostać się na szczyt ligi. Jeśli tego nie zrobimy, znajdziemy się w środku tabeli, gdzie jesteśmy w tej chwili. Chodzi o poświęcenie, musisz cierpieć. Pewność siebie nie jest na takim poziomie, na jakim chcemy, ale jedynym sposobem, aby to poprawić, jest praca. Nie mam wątpliwości, że po prostu musimy dalej ciężko trenować.

- Chodzi o znalezienie przewagi w naszej grze, wygrywanie pojedynków. Kiedy zdobędziemy piłkę, musimy szybko wyprowadzić ją do przodu i wygrać jeden na jednego. Jestem naprawdę zadowolony z tego, co zobaczyłem, udało nam się wykonać świetną robotę w ciągu ostatnich kilku dni.

Trener Leicester City poinformował też, że Youri Tielemans i Ricardo Pereira, którzy zmagają się z urazami, będą nieobecni przez kilka tygodni.

QUIZ Legia w rozgrywkach Ligi Europy

Źródło: Legia.Net

Komentarze (16)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Zaloguj

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Panie Brendanie, oszczędźcie naszych chłopaków, a bramkarza szczególnie ;)
kogo ty się boisz w naszej słabej lidze każdy jedzie po Legii jak po łysej kobyle ,jakich ty widzisz w Legi technicznych piłkarzy to same drewniactwo tu żaden zawodnik nie umie kiwnąć przeciwnika
Generał brygady
  • 0 / 0
Olać to trzeba skupić się na lidze bo tutaj jest dramat. Puchary na wiosnę to tylko obciążenie. Polskie drużyny nie potrafią grać na 3 frontach. Pokazał to rok temu Lech teraz Legia.
Generał brygady
  • 0 / 0
Olać to trzeba skupić się na lidze bo tutaj jest dramat. Puchary na wiosnę to tylko obciążenie. Polskie drużyny nie potrafią grać na 3 frontach. Pokazał to rok temu Lech teraz Legia.
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Po to się walczy w lidze, żeby można było zagrać w pucharach.
Tak jest, rzucimy się na was i nie będzie czego zbierać! Z nas... Szczerze? Naprawdę boję się pogromu...
Podporucznik
  • 0 / 0
Prawdopodobnie będzie pogrom, pytanie ile do zera?
Takie właśnie mam obawy... Bardzo bym chciał, by było inaczej, ale skąd brać wiarę? Gdzie podstawy?
Obecnie dla Legii każdy mecz jest ciężki. Dlatego obstawiam Leicester - Legia 0:1(0:0) BRAMKA w 87 minucie Filip Maldenowić z karnego.
Myślisz, że daliby mu wykonywać karnego? Już pomijam, że scenariusz wyniku, choć jakże miły, wydaje mi się kompletnie odklejony od rzeczywistości... Niestety.
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Szacuneczek za optymizm :)
Zapowiada się bardzo ciężki mecz, nie tylko dlatego, że jesteśmy bez formy. Oni muszą wygrać i będą tym razem bardzo zmotywowani.
Kapitan
  • 0 / 0
Jak widać po naszych piłkarzach przemotywowanie nie jest dobre. Mimo wszystko my chyba bardziej potrzebujemy dobrego wyniku, ale liczę że się jednak nie otworzymy, bo to może zamknąć wynik na niekorzyść i to szybko. Różnica w jakości jest duża i tylko kurczowa obrona i kontry wchodzą w grę. Nie wyobrażam sobie innej opcji, gdzie Legia nie radzi sobie na swoim podwórku.
Pułkownik
  • 2 / 0
Przegrali z Chelsea ktora wczoraj pokazała moc z Juve, my przegralismy z Górnikiem..chcialbym wierzyc ze powalczymy ale naprawde od baaaardzo dawna - jakies 85 lat - nie ma gorszych przesłanek.. oby to był przełom ale ciezko w to wierzyc..
Kapitan
  • 1 / 0
Chciałbym wierzyć że to będzie mecz na przełamanie... Oczywiście nasze
I na tym trzeba zakończyć spekulacje jeśli chodzi o wynik