Jakub Waliszewski

30.04.2022 01:00

(akt. 30.04.2022 01:06)

W sobotę, 30 kwietnia, 30. urodziny obchodzi Paweł Wszołek, który jest wypożyczony z Unionu Berlin do Legii Warszawa. Jego umowa z "Wojskowymi" obowiązuje do końca czerwca 2022 roku.

Paweł Wszołek wrócił do Legii w styczniu tego roku. Pomocnik został wypożyczony na pół roku z Unionu Berlin, w którym nie mógł przebić się do pierwszego składu. Powrót do Polski miał pomóc mu w odbudowaniu formy i póki co wydaje się, że wszystko idzie po jego myśli. Już w pierwszym spotkaniu rundy wiosennej zdołał trafić do siatki. Wszedł na boisko w 81. minucie meczu z Zagłębiem Lubin i siedem minut później ustalił wynik rywalizacji na 3:1 dla Legii. Szybko wywalczył sobie miejsce w podstawowej "11" i nic nie wskazuje na to, że tak łatwo je odda. Szczególnie dobrze prezentował się w marcu. Wówczas w czterech meczach strzelił dwa gole i miał asystę.

Kwiecień również rozpoczął udanie, gdyż w starciu z Lechią Gdańsk miał udział przy obu strzelonych golach (bramka i asysta), ale w 69. minucie opuścił boisko z kontuzją, która wykluczyła go z gry w dwóch kolejnych spotkaniach. W 30. kolejce wrócił do składu na mecz z Pogonią Szczecin. Jak dotąd zagrał w 11 spotkaniach, strzelił 4 gole i miał 2 asysty.

Z okazji urodzin, cała redakcja Legia.Net życzy Pawłowi dużo zdrowia, jak najlepszej formy, wielu sukcesów zarówno na boisku, jak i poza nim, szczęścia i radości. Sto lat!