Stanisław Gieroba

CLJ U-19: Wygrana z Rakowem

06.04.2024 14:00

(akt. 06.04.2024 16:34)

Legia U-19 wygrała u siebie 3:1 z Rakowem Częstochowa w 22. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Jakub Jendryka, Jakub Zbróg i Stanisław Gieroba.

W wyjściowym składzie Legii U-19 znaleźli się Wojciech Banasik (bramkarz z kadry pierwszej drużyny) czy Stanisław Gieroba (napastnik "dwójki"). Trener "Wojskowych", Filip Raczkowski, nie skorzystał m.in. z Huberta Dorczyka (zerwane więzadło krzyżowe) i Tomasza Rojkowskiego (przeciążeniowe złamanie piątej kości śródstopia).

Legioniści bardzo dobrze weszli w mecz, regularnie atakując i szybko obejmując prowadzenie, które potem podwyższali. W 9. minucie Samuel Sarudi podał do Jakuba Jendryki, który strzelił kapitalnego gola z dystansu. Później Sarudi dośrodkował z rzutu rożnego na dalszy słupek, gdzie Jakub Zbróg skutecznie główkował. W końcówce pierwszej połowy Mateusz Szczepaniak dograł z prawego skrzydła do Gieroby, który udanie uderzał z głowy.

Wynik, pod koniec spotkania, ustalił Raków, konkretnie Patryk Malamis, który wykorzystał rzut karny, podyktowany po wcześniejszym zagraniu ręką. Ostatecznie "Wojskowi" zwyciężyli 3:1, wygrali trzeci raz z rzędu, zbliżyli się do liderującego Lecha Poznań (5 punktów straty), a w przyszłą sobotę, 13 kwietnia (godz. 12:00), zagrają na wyjeździe z Odrą Opole.

22. KOLEJKA CLJ U-19: LEGIA WARSZAWA – RAKÓW CZĘSTOCHOWA 3:1 (3:0)
Jendryka (9. min.), Zbróg (19. min.), Gieroba (37. min.) – Malamis (81. min. – k.)

Legia: Banasik – Jendryka (65' Olewiński), Dembek, Kosiorek, Karolak – Leszczyński (77' Boczoń), Mozie, Sarudi (82' Melich) – Szczepaniak, Gieroba, Zbróg (60' Kovacik)

Legia w 2023 roku

radość Puchar Polski
1/11 W 2023 roku Legia Warszawa zwyciężyła Raków Częstochowa w rzutach karnych i po 5 latach zdobyła Puchar Polski. Który był to triumf dla "Wojskowych" we wspomnianych rozgrywkach?