Szymon Grączewski

CLJ U-19: Lech pokonany, Legia walczy o mistrzostwo!

19.04.2024 18:00

(akt. 19.04.2024 21:31)

Legia U-19 wygrała u siebie 2:1 z Lechem Poznań (obecny mistrz Polski i lider tabeli) w 24. kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli zawodnicy rezerw, czyli Wiktor Puciłowski oraz Szymon Grączewski. Ten wynik oznacza, że stołeczny zespół, który odniósł piąte zwycięstwo z rzędu, zbliżył się do "Kolejorza" na zaledwie dwa punkty i zwiększył szanse na tytuł.

Trener "Wojskowych", Filip Raczkowski, nie skorzystał m.in. z Huberta Dorczyka (zerwane więzadło krzyżowe), Karola Kosiorka (naciągnięcie więzadła krzyżowego przedniego oraz więzadła pobocznego strzałkowego; ok. 3 – 5 tygodni przerwy w treningach), Igora Skrobały (uraz ręki) i Tomasza Rojkowskiego (przeciążeniowe złamanie piątej kości śródstopia). W kadrze meczowej znaleźli się Wojciech Banasik (bramkarz z kadry pierwszej drużyny), Cyprian Pchełka, Szymon Grączewski oraz Wiktor Puciłowski (zawodnicy III-ligowych rezerw).

Lech lepiej wszedł w piątkowy mecz, szybko obejmując prowadzenie po pewnym wykorzystaniu rzutu karnego, ale Legia wypracowała parę niezłych szans w pierwszej połowie, choćby po stałych fragmentach, wykonywanych przez Samuela Sarudiego i Pascala Moziego. Ten drugi mógł mieć dwie asysty w tej części gry – w jednej z akcji podał do Macieja Saletry (obroniony strzał z 18. metra), innym razem dośrodkował z rzutu wolnego na dalszy słupek, do Jakuba Zbroga, który główkował, ale bramkarz gości zbił piłkę na poprzeczkę.

Po godzinie gry "Wojskowi" wyrównali. Sarudi zagrał za linię obrony do Zbroga, ten podał na 5. metr do Puciłowskiego, który trafił na 1:1. W 83. minucie miejscowi wyszli na prowadzenie po pięknym uderzeniu Grączewskiego (16. metr; w okienko), któremu asystował Mozie. Tuż przed końcem "Kolejorz" mógł wyrównać, ale Banasik popisał się kapitalną interwencją, broniąc główkowanie z 5. metra.

Legioniści wygrali 2:1 z Lechem, byli przeszczęśliwi, a w przyszłą sobotę, 27 kwietnia (godz. 12:00), zagrają na wyjeździe z Cracovią.

24. KOLEJKA CLJ U-19: LEGIA WARSZAWA – LECH POZNAŃ 2:1 (0:1)
Puciłowski (63. min.), Grączewski (83. min.) – (10. min. – k.)

Żółte kartki: Olewiński, Puciłowski

Legia: Banasik – Olewiński (78' Jendryka), Dembek, Leszczyński, Karolak – Saletra, Mozie (86' Boczoń), Sarudi (78' Grączewski) – Szczepaniak (65' Kovacik), Pchełka (46' Puciłowski), Zbróg (89' Mizera)

Legia w 2023 roku

radość Puchar Polski
1/11 W 2023 roku Legia Warszawa zwyciężyła Raków Częstochowa w rzutach karnych i po 5 latach zdobyła Puchar Polski. Który był to triumf dla "Wojskowych" we wspomnianych rozgrywkach?