Qendrim Zyba

Rezerwy: Wygrana z ostatnim zespołem w tabeli

14.04.2024 16:30

(akt. 14.04.2024 22:24)

Legia II wygrała u siebie 2:0 z Pilicą Białobrzegi (ostatnia drużyna w tabeli) w 25. kolejce III ligi (grupa I). Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Adam Ryczkowski i Stanisław Gieroba. Rezerwy, które zajmują 2. miejsce w tabeli, zbliżyły się do liderującej Pogoni Grodzisk Mazowiecki, do której tracą zaledwie dwa punkty.

Trener "dwójki", Piotr Jacek, nie skorzystał m.in. z Aleksandra Wańka (zerwane więzadło krzyżowe przednie w lewej nodze, uszkodzenie łąkotki bocznej) oraz Franciszka Saganowskiego (po złamaniu szczęki na rowerze i zabiegu chirurgicznym). Michał Zięba (po naderwaniu mięśnia uda) wznawia zajęcia indywidualne. W kadrze zabrakło też Jakuba ŻewłakowaMinasa Vasiliadisa (występy w CLJ U-19) czy Michała Kucharczyka. Jeszcze w tej rundzie gotowi do rywalizacji powinni być Paweł Szajewski (uszkodzenie obrąbka stawu biodrowego) oraz Łukasz Turzyniecki, który nieco ponad rok temu zerwał więzadła w kolanie i złamał rękę w nadgarstku. W wyjściowym składzie rezerw znalazło się pięciu zawodników z pierwszej drużyny, czyli Kacper Tobiasz, Jan Ziółkowski, Filip Rejczyk, Qendrim Zyba i Wojciech Urbański.

Niedzielne spotkanie oglądali z trybun m.in. Jacek Zieliński (dyrektor sportowy Legii), Dariusz Mioduski (prezes i właściciel "Wojskowych") oraz Goncalo Feio (nowy trener "jedynki"). Pilica dobrze weszła w mecz, przeważała w pierwszym kwadransie i na początku miała sytuację, której nie wykorzystała. Tobiasz obronił strzał, a dobitka była bardzo niecelna. Pozostałe 30 minut tej części gry wyglądało tak, że gospodarze głównie atakowali, co przypieczętowali zdobyciem bramki. Urbański przeprowadził ładną akcję indywidualną, przełożył dwóch przeciwników i zagrał w pole karne do Adama Ryczkowskiego, który skutecznie uderzył na dalszy słupek.

Druga połowa okazała się już zdecydowanie bardziej otwarta i zrywna. Było mało utrzymania piłki, głównie pojawiały się ciągłe ataki. Doszło do lekkiej wymiany ciosów, w której miejscowi byli bardziej skuteczni. W 66. minucie "dwójka" podwyższyła wynik. Jakub Adkonis prostopadle podał do Stanisława Gieroby, który wyszedł sam na sam z bramkarzem i sfinalizował akcję.

Legioniści wypracowali też inne sytuacje. Wiktor Puciłowski oddał strzał z lewej nogi, z pola karnego, który obronił bramkarz. Dogodną okazję, po prostopadłym podaniu Adkonisa w "szesnastkę", miał także Cyprian Pchełka. Goście trafili w słupek. Ostatecznie rezerwy wygrały 2:0 z Pilicą.

W najbliższą sobotę, 20 kwietnia (godz. 16:00), Legia II zagra na wyjeździe z Unią Skierniewice.

25. KOLEJKA III LIGI (GRUPA I): LEGIA II WARSZAWA – PILICA BIAŁOBRZEGI 2:0 (1:0)
Ryczkowski (28. min.), Gieroba (66. min.)

Żółte kartki: Puciłowski, Tadrowski

Legia: Tobiasz – Tadrowski, Ziółkowski, Wnorowski – Puciłowski, Rejczyk (46' Adkonis), Zyba (66' Możdżeń), Konik – Urbański (66' Pchełka), Gieroba (67' Grączewski), Ryczkowski (76' Kieraś)

III LIGA (GRUPA I) – TABELA I TERMINARZ (TUTAJ)