Michał Kucharczyk Legia II Warszawa - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0

Rezerwy: Remis ze Świtem

07.04.2024 16:50

(akt. 07.04.2024 17:11)

Legia II, będąca świeżo po awansie do ćwierćfinału wojewódzkiego Pucharu Polski, zremisowała na wyjeździe 2:2 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki w 24. kolejce III ligi (grupa I). Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Michał Kucharczyk (na 1:0) i Igor Korczakowski, który ustalił wynik w 90. minucie.

W wyjściowym składzie gości znalazło się dwóch zawodników z pierwszej drużyny Legii, czyli Jakub Zieliński (bramkarz) i Wojciech Urbański (ofensywny pomocnik). Trener "dwójki", Piotr Jacek, nie skorzystał m.in. z Aleksandra Wańka (zerwane więzadło krzyżowe przednie w lewej nodze, uszkodzenie łąkotki bocznej) oraz Franciszka Saganowskiego (po złamaniu szczęki na rowerze i zabiegu chirurgicznym), który wróci za kilka tygodni. Michał Zięba (po naderwaniu mięśnia uda) wznawia zajęcia indywidualne.

Jakub Żewłakow, który nie dokończył ćwiczeń z pierwszym zespołem, poczuł ścięgno Achillesa i rozpocznie treningi w nadchodzącym tygodniu. Jeszcze w tej rundzie gotowi do rywalizacji powinni być Paweł Szajewski (uszkodzenie obrąbka stawu biodrowego) oraz Łukasz Turzyniecki, który nieco ponad rok temu zerwał więzadła w kolanie i złamał rękę w nadgarstku.

Początek wyglądał tak, że Świt chciał zaatakować jako pierwszy, miał parę akcji (m.in. niecelne główkowanie, przecięte dośrodkowanie przez Damiana Byrtka, udane wybicie Kacpra Wnorowskiego), ale w 7. minucie na prowadzenie wyszła Legia II. Urbański odebrał piłkę na prawej stronie boiska, podprowadził ją i celnie dośrodkował ze skrzydła na bliższy słupek, do Michała Kucharczyka, który skutecznie główkował z 9. metra, po koźle. Nie celebrował gola przeciwko byłemu klubowi.

Goście mogli pójść za ciosem, próbowali stwarzać zagrożenie po dośrodkowaniach, które albo były wybijane, albo brakowało w nich precyzji. Potem spotkanie się wyrównało, choć przez pewien czas na boisku działo się niewiele. Obie drużyny miały lepsze momenty z piłką, lecz brakowało im konkretów, większych szans. Można wspomnieć o niecelnym lobie rywala po wcześniejszym zagraniu za obronę, a także niedokładnych strzałach Urbańskiego i Mateusza Możdżenia z dystansu.

Z czasem gospodarze starali się prowadzić grę, posiadać piłkę i tworzyć sytuacje. Szanse mieli Bartosz Michalik (niecelne uderzenie z 20. metra) oraz były napastnik Legii II, Arkadiusz Ciach, który trafił z rzutu wolnego w mur i został zablokowany przez Byrtka po strzale z głowy.

W 35. minucie Świt przełożył lepszy moment na gola wyrównującego. Kyryło Knysz dopadł do piłki po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, zrobił zwód na zamach, zszedł na lewą nogę i oddał płaski strzał z 12. metra na dalszy słupek. Tuż przed przerwą miejscowi przeprowadzili parę ataków (uderzenie Ciacha wyłapane przez Zielińskiego), ale po pierwszej połowie było 1:1.

Początek drugiej połowy należał do Świtu, który więcej kreował, miał parę dośrodkowań (Wnorowski przeciął groźne dogranie, Byrtek zablokował mocne zagranie) i uderzeń. W tzw. międzyczasie Kucharczyk niecelnie strzelił z pola karnego, a Patryk Konik został zatrzymany na 16. metrze.

Po godzinie gry Świt objął prowadzenie. Byrtek sprokurował rzut karny, faulując Ciacha, który pewnie wykorzystał "jedenastkę", uderzając w prawy dolny róg. Od tej pory "dwójka" wrzuciła wyższy bieg, miała więcej do powiedzenia w ofensywie, wypracowała trochę dogodnych szans. Wnorowski i Adam Ryczkowski niecelnie główkowali po dośrodkowaniach Możdżenia, niedokładne strzały oddali Jakub Adkonis (przewrotka), Cyprian Pchełka (15. metr) i Wiktor Puciłowski (dalsza odległość).

Miejscowi też mieli szanse z przodu (strzał w poprzeczkę), a w 82. minucie mogli podwyższyć prowadzenie. Patryk Kamiński został sfaulowany w "szesnastce" Legii przez wychodzącego z bramki Zielińskiego, który zdołał się zrehabilitować, broniąc karnego Ciacha. Tuż przed czasem doliczonym przyjezdni doprowadzili do remisu. Wnorowski podał do Możdżenia, ten dośrodkował na lewą stronę pola karnego, do Igora Korczakowskiego, który skutecznie uderzył z tzw. pierwszej piłki (ostry kąt) na dalszy słupek, ustalając wynik meczu (2:2).

W przyszłą niedzielę, 14 kwietnia (godz. 14:00), Legia II zagra w LTC z Pilicą Białobrzegi w 25. kolejce ligowej.

24. KOLEJKA III LIGI (GRUPA I): ŚWIT NOWY DWÓR MAZOWIECKI – LEGIA II WARSZAWA 2:2 (1:1)
Knysz (35. min.), Ciach (62. min. – k.) – Kucharczyk (7. min.), Korczakowski (90. min.)

Żółte kartki: B. Michalik, P. Kamiński, Prochoń – Kucharczyk, Tadrowski, Możdżeń

Świt (skład wyjściowy): Prochoń – Jaroszewski, Broda, Bednarek, B. Michalik – P. Kamiński, Mikołajczyk, Knysz – Wiśniewski, Nawotczyński, Ciach

Legia: Zieliński – Tadrowski, Byrtek (65' Korczakowski), Wnorowski – Puciłowski, Adkonis (65' Kieraś), Możdżeń, Konik – Urbański (46' Grączewski) – Radaszkiewicz (46' Ryczkowski), Kucharczyk (58' Pchełka)

III LIGA (GRUPA I) – TABELA I TERMINARZ (TUTAJ)