Tyran De Lattibeaudiere Loren Jackson

Koszykówka: Bardzo ważne zwycięstwo!

22.03.2024 19:30

(akt. 23.03.2024 10:28)

Koszykarze Legii wygrali u siebie 93:86 z MKS-em Dąbrowa Górnicza w 25. kolejce Orlen Basket Ligi. Dla "Zielonych Kanonierów" to drugie zwycięstwo z rzędu, które jest bardzo ważne w kontekście walki o fazę play-off.

Legioniści dobrze weszli w mecz, o czym świadczył fakt, że w 4. minucie prowadzili 11:2. MKS odpowiedział serią 8:0 (m.in. dwie "trójki"), którą przerwał Michał Kolenda, celnie rzucając zza łuku. Potem z dystansu trafił nowy zawodnik gospodarzy, Tyran de Lattibeaudiere, dla którego były to pierwsze "oczka" w barwach "Zielonych Kanonierów". Podkoszowy z Jamajki obiecująco wyglądał w końcówce tej części gry, w której nieźle radził sobie w ofensywie z innym rezerwowym, czyli Josipem Sobinem. Obaj zdobyli łącznie 12 punktów (z czego 4 Chorwat) w ciągu 156 sekund i przyczynili się do tego, że po 10 minutach miejscowi wygrywali 26:19.

Początek drugiej kwarty przypominał wymianę ciosów, po której Legia znacznie podkręciła tempo i zdołała zdecydowanie odskoczyć. Stało się to za sprawą Christiana Vitala, Arica Holmana oraz Grzegorza Kulki, którzy wywalczyli 27 "oczek" w 6,5 minuty (odpowiednio 12, 7 oraz 8) i sprawili, że zespół z Warszawy objął 21–punktowe prowadzenie, a do przerwy wygrywał 61:42.

MKS zaczął drugą połowę od serii 8:0, po której nieco zmniejszył straty, a trener Legii poprosił o czas. Reszta trzeciej kwarty okazała się dość wyrównana – jeśli chodzi o miejscowych, to w tej części gry po celnej "trójce" mieli Kolenda i Loren Jackson, który nie wystąpił w poprzednim meczu. Po pół godzinie gry było 72:58 dla "Zielonych Kanonierów".

Zespół z Dąbrowy Górniczej, mimo 14–punktowej straty na 10 minut przed końcem, bardzo dobrze wyglądał przez większość czwartej kwarty, w trakcie której miał serię 14:0 i zbliżył się do Legii na zaledwie "oczko". Warszawiacy przetrwali trudniejsze chwile, umiejętnie odpowiadając m.in. po "trójkach" Raymonda Cowelsa i Vitala. Ostatecznie stołeczna drużyna zwyciężyła 93:86.

Za tydzień, czyli w Wielki Piątek (29.03, godz. 19:00), "Zieloni Kanonierzy" zmierzą się na wyjeździe z GTK Gliwice w spotkaniu 26. kolejki ligowej.

25. KOLEJKA ORLEN BASKET LIGI: LEGIA WARSZAWA – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 93:86 (26:19, 35:23, 11:16, 21:28)

Legia: Vital 23 pkt, De Lattibeaudiere 15, Holman 10, Jackson 10, Kolenda 8, Sobin 8, Kulka 8, Ponitka 6, Cowels 3, Wyka 2, Wieluński -, Gordon -,

MKS: Carvacho 21 pkt, Garcia 14, Piechowicz 12, Persons 11, Wilczek 8, Williams 7, Słupiński 6, Cabbil 5, Kucharek 2, Kulikowski 0, Wojciechowski -, Konaszuk -,

Tabelę Orlen Basket Ligi i więcej informacji o koszykówce znajdziecie na podstronie dot. stołecznej sekcji (TUTAJ).