Dariusz Mioduski: Budowanie sobie alibi nikomu nie pomoże

10-06-2021 / 13:50 Marcin Szymczyk

Po pierwszym treningu w okresie przygotowawczym do sezonu 2021/2022, trener Czesław Michniewicz udzielił stanowczego wywiadu, pokazując, z jakimi jego zdaniem problemami się zmaga. W środę doszło do spotkania szkoleniowca z prezesem Dariuszem Mioduskim. Właściciel mistrzów Polski porozmawiał krótko z Legia.Net, odniósł się do słów trenera.

Legia wróciła do treningów i od razu rozpętała się burza po słowach trenera o wąskiej kadrze. Rozmawiał Pan z trenerem po powrocie z urlopu, wyjaśniliście sobie wszystko?

Nie było mnie w Warszawie przez kilka dni, ale nie byłem na urlopie. Moja mama, która mieszka w Stanach zachorowała, trafiła do szpitala i musiałem polecieć, aby ściągnąć ją do Polski i zapewnić opiekę. To nie były łatwe dni, a sytuacja pandemiczna dodatkowo wszystko utrudnia od strony logistycznej. W każdym razie jak przeczytałem wypowiedzi trenera byłem bardzo zdziwiony i nie ma co ukrywać, poirytowany. Wczoraj jednak rozmawiałem z trenerem i wyjaśniliśmy sobie większość spraw.

Tych związanych z wąską kadrą też?

Trener Michniewicz ma duże doświadczenie i wiedzę, ale do pucharów europejskich przygotowuje się po raz pierwszy. Jako klub przekazaliśmy mu wytyczne, że treningi powinny zacząć się miedzy 2 a 4 czerwca, aby mieć 5 tygodni na przygotowania. Trener przesunął jednak termin na 7 czerwca, a na koniec przedłużył jeszcze urlop kilku kluczowym zawodnikom, wiedząc, że kilku innych przebywa na kadrach i nie będą z nami trenowali od początku. To jego decyzje i bierze za nie odpowiedzialność. Ale nie powinien potem być zaskoczony sytuacją, do której sam tymi decyzjami doprowadził. 

Trener wskazuje także na brak wzmocnień i żałuje odejścia Pawła Wszołka, na którego pozycję brakuje następcy?

O wszystkich decyzjach rozmawiamy z trenerem i jego zdaniem, żaden z zawodników, którzy od nas odeszli nie odgrywał ostatnio kluczowej roli w zespole. Wiadomo również, że jesteśmy w trakcie procesu transferowego, finalizujemy ważne rozmowy, choć nie ukrywam, że tego typu wypowiedzi trenera nam tego nie ułatwiają. Na dzisiaj zrobiliśmy już dwa istotne wzmocnienia, a kolejne są w drodze. Co do Pawła Wszołka, to też żałuję że nie ma go z nami, tym bardziej, że finansowo byliśmy dogadani, ale słowa trenera mnie dziwią, ponieważ jest tajemnicą poliszynela, że o tej decyzji zadecydowały właśnie relacje z trenerem i niepewność wynikająca z ograniczonego zaufania. Jestem przekonany, że w innej sytuacji Paweł byłby nadal w Legii. 

A jak wygląda sytuacja z asystentem trenera Alessio Di Petrillo? Czy są tu jakieś zaniechania ze strony klubu?

Sprawdziłem jak wyglądał cały proces rozmów i po stronie Klubu wszystko odbyło się tak jak trzeba i w odpowiednich terminach. Trener od początku oczekiwał bardzo znaczącej podwyżki od i tak wysokiego wynagrodzenia oraz dodatkowych benefitów. Chcąc iść na rękę trenerowi Michniewiczowi zgodziliśmy się na istotną zmianę warunków i kilka tygodni temu otrzymaliśmy informację, że trener Di Petrillo je zaakceptował. To czego my chcieliśmy, to żeby poświęcił również trochę czasu na treningi z naszymi młodymi zawodnikami z pierwszej i drugiej drużyny. Nagle, w ostatnich dniach, okazało się, że z tego powodu jednak odrzucił ofertę. Trudno nam było to zrozumieć, ale zostawmy to. Rozumiem, że ostatecznie na dzisiaj jesteśmy dogadani i będziemy pracować dalej. 

Czy można zatem uznać, że po rozmowie z trenerem optymizm pojawił się nie tylko w kwestii prognozy pogody?

Wszyscy mamy przed sobą jeszcze bardzo ciężką pracę, ale nie mam wątpliwości, że jako klub dostarczamy trenerowi narzędzia i elementy niezbędne do awansu do europejskich pucharów. Drużyna nie została osłabiona, a podstawowej kadrze jest stabilizacja. Oprócz Pawła nikt nie odszedł. Wzmocniliśmy się na dwóch kluczowych pozycjach, a następne wzmocnienia są w drodze. Trener musi jednak zrozumieć, że jego konserwatywne podejście do zarządzania kadrą musi ulec zmianie. Jego rolą jest również wprowadzanie do drużyny młodych zawodników i rozwój indywidualny każdego zawodnika z naszego zespołu. W tym roku mamy i będziemy mieć wystarczająco silną kadrę, aby awansować do pucharów. Rozumiem, że presja związana z oczekiwaniami sportowymi jest dużym obciążeniem, szczególnie dla kogoś, kto debiutuje w roli trenera Legii walczącej o puchary europejskie, ale ta presja dotyczy wszystkich w Legii. Budowanie sobie alibi na przyszłość w niczym nikomu nie pomoże. Myślę, że po naszej rozmowie trener Michniewicz też tak na to patrzy. 
 

Źródło: Legia.Net

Komentarze (1056)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Zaloguj

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Słabo bo tą kadrą robi się mało elastyczna i zagranie w innym stylu będzie problemem.
Generał
 • 0 / 1
"Mało elastyczna"... to dobrze, bo piłka nożna to męska, twarda gra.
teraz wal coś zabawnego. Poczekam.
Nie wyjaśnię co znaczy określenie elastycznośc kadry.
Generał dywizji
 • 0 / 0
W ataku, gdzie Legia zazwyczaj gra jednym zawodnikiem (Pekhartem) mamy aktualnie: Tomasa, Lopesa, Emriego, Kosatorza, Włodara i powracającego Rosołka. Sześciu!
W obronie, gdzie gramy trzema stoperami mamy: Jędzę, Wieteskę, Hannę i Hołownię. Czterech. To się nazywa zbilansowany skład "by Mioduski". Brawo on!
Pułkownik
 • 0 / 0
masi

Już nieaktualne. Nawrocki podpisze po testach.
Ale obrońca z Grecji ( Rose?) niestety podobno nie dla nas. Ale za to szansa na Szabanowa.
Byłoby sześciu. Nie ma rady, trzeba wytrzymać.

Pzdr
Marszałek Polski
 • 1 / 2
Z czego Hołownia nie powinno tam w ogóle być
Generał broni
 • 0 / 0
Zegrze
A czemu nie?
Moim zdaniem, mimo, że grał mało, to daje radę.Wolalbym go ocenić, choćby po połowie meczy ile zagrał Wieteska.
Ja bym poszedł dalej i spróbował go na lewym wahadle.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Bo jest słaby.
Poszedł na wyżyny swoich umiejętności i dał radę w lidze. Fajnie, chwała mu za to.
Tylko to nie jest piłkarz na Legię
Generał dywizji
 • 0 / 0
Zegrze, nawet jeżeli masz rację (ja tak źle go nie oceniam), to i tak wyboru zbyt wielkiego nie ma. Nawrocki, Szabanow,czy jakiś inny? Podpiszą - uwierzę. Na razie jest jak jest!
Generał broni
 • 0 / 0
Ja dałbym mu jeszcze czas.Mysle, że rokuje i może się rozwinąć.
Generał
 • 0 / 0
Hołownia nieżle sobie radził w końcówce sezonu. To, że 2 lata temu nie wystawiali wypożyczonego z Legii zawodnika w Ruchu czy Wiśłe, znaczy tylko tyle, że wtedy nie przebił się do składu.
Nie przymierzajac, Lewandowski też nie przebił się do składu Legii jako młody zawodnik, bo na tym etapie rozwoju ktoś w Legii na niego nie postawił.
Generał dywizji
 • 4 / 4
WITAMY RADOMIAKA RADOM W EKSTRAKLASIE !!!
========================================
MAM NADZIEJĘ, ŻE BĘDZIEMY SIĘ WSPIERAĆ I BĘDZIE TO WZAJEMNE Z KORZYŚCIĄ DLA LEGII I RADOMIAKA !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Generał dywizji
 • 0 / 1
A gdzie będzie grał? Na Ł3? Już widzę tę murawę...
Generał
 • 0 / 0
Podobno zgłosił stadion Bełchatowa.
Generał
 • 0 / 0
Wyczytałem, że jednak mają grać w Radomiu na stadionie miejskim MOSiR, miasto ma zainwestować w instalację do podgrzewania murawy, by spełnić warunki dopuszczajace obiekt do rozgrywek ekstraklasy.
Bardzo dobry ruch, po pierwsze gra się dla kibiców, po drugie, trudno grać cały sezon na wyjeździe.
Zauwazyliscie ze na legia net jest kilka nikow oplacanych przez miodka. Jest to miedzy innymi Bieszczady z poznania i Boras z nienacka
Bieszczady - 8291 komentarzy
Boras - 6538 komentarzy
Sezonovic - 18 komentarzy

Sporo swoich przemyśleń chłopaki tu zostawili. Nie ze wszystkimi musisz się zgadzać. Kiedy tak się dzieje masz prawo i możliwość komentarza czy merytorycznej polemiki. Zamiast tego założyłeś sobie konto, aby zarzucić komuś płatną klakierkę. Nowy jesteś więc będę miły i napiszę jedynie, że to słabe…
A to nie można już mieć swojego zdania? Nie zgadzam się z przytoczonymi kolegami, ale po to jest forum, żeby wymieniać poglądy.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Każdy ma prawo do dyskusji, wymiany poglądów itd.
Nie podoba się tok myślenia niektórych to wymień się poglądami, spróbuj przekonać.
Nie masz ochoty to nie nie dyskutuj.
To problem?
Generał
 • 1 / 0
Taaaa... Mioduski nie ma co robić, tylko płacić forumowiczom.

Dobre ;-D
Kapitan
 • 1 / 0
Przecież Mioduski to podobno biedak i sknera, no nie wiem, czy byłoby go stać na tak duży wydatek jak płatne trole.
Generał
 • 2 / 0
Nie ma na transfery, bo opłaca forumowiczów, teraz taka będzie narracja.

:-D
Ja też chcę taki kontrakt. Najlepiej zbudowany na drafcie umowy trenerskiej, żebym po wyebaniu z pracy mógł jeszcze ze dwa lata pobierać apanaże. ;)
Pułkownik
 • 2 / 9
Najnowsze info z sieci:

Bruk-Bet Termalica Nieciecza w ekstraklasie.

Budowanie sobie alibi nikomu nie pomoże.

Trzeba sięgnąć głęboko do kieszeni i zakupić dobrych zawodników, aby uniknąć kompromitacji w meczu z tym beniaminkiem, tak jak to miało miejsce w przeszłości.

Porażka z Nieciecza będzie dla Legii wizerunkowa klęską, większą niż odpadnięcie z rozgrywek Pucharu Cieniasów (CL).

Pzdr
Generał dywizji
 • 2 / 6
KOLEGO MISIEKW NIE s**j OGNIEM !!!
==================================
TO JEST TERAZ NAJMNIEJSZE ZMARTWIENIE LEGII - WAŻNIEJSZE SĄ TRANSFERY !!!
LICZĘ NA CO NAJMNIEJ 2 TRANSFERY W TYM TYGODNIU. NIE MA CZASU - TRZEBA KOMPLETOWAĆ SKŁAD !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA 16 MP !!!
Pułkownik
 • 1 / 4
Niewątpliwie trzeba które molestować skład. I o tym piszę.

Wzrosły jednak wymagania bo Nieciecza w ekstraklasie i nie wolno kupować byle kogo.

Pzdr
Pułkownik
 • 0 / 3
Przepraszam

Niewątpliwie trzeba kompletować skład...
A tymczasem Maciej Rosołek z kolejną brameczką;)
Marszałek Polski
 • 4 / 2
Marszałek PolskiMac0 / 0
A Rosołek kolejna brameczka.
[13-06-2021 13:15]

Pierwszy :D
Generał dywizji
 • 3 / 4
ROSOŁEK TO BĘDZIE KOLEJNE WZMOCNIENIE LEGII - WALI BRAMKI, JAK NA ZAWOŁANIE !!!
====================================================
TYLKO LEGIA-LEGIA 16 MP !!!
Ciekawi mnie co dzieje się w mrocznych umysłach osób, które minusują tego typu neutralne posty jak ten o Rosołku napisany przez Pietrka.
Invictus

Nie przejmuj się, mam swoich "fanów";) Treść komentarza nie jest istotna, istotne jest to kto jest autorem :) Taka forma terapii, jeśli minusy komuś pomagają, widzą po tym progres w terapii to niech minusują, ja mam satysfakcję że przynajmniej w taki sposób mogę im pomóc;)
Coś w tym jest ;)
Generał dywizji
 • 2 / 0
Tak to jest jak się komuś portale mylą. Tu niektórych fantazja ponosi i wydaje im się zże to sympatia czy coś takiego.
Ważne jest co się pisze ale dla niektórych żeczywiście istotne kto pisze i wtedy treść staje się nieważna.
Starszy szeregowy
 • 8 / 3
Żeby były sukcesy powinna być stabilizacja składu i jakieś 2-4 wzmocnienia na kluczowe pozycje. To wszystko zreszta w zimie. A pan Mioduski traci Slisza i Wszolka zastępując ich wielka niewiadoma. Tak się nie da
Marszałek Polski
 • 5 / 2
Tak jest co roku
Marszałek Polski
 • 3 / 1
Pan prezes przez 5 lat się nie nauczył, to i teraz robi to samo.
Generał broni
 • 5 / 4
Bo niestety taka jest strategia klubu Mioduskiego, bynajmniej nie wynik sportowy, który jest traktowany jako PR, tylko mamy w przyszłości być maszynką do sprzedawania piłkarzy. Bez tego takie narzędzia jak np LTC by nie powstały. Niestety Pan Miodulski zapomniał, że narzędziami trzeba trzeba się umieć posługiwać, ciągle się uczy jak połączyć sklep z piłkarzami z jego oknem wystawowym czyli pierwszą drużyną, a póki co jest jest jak małpa z brzytwą.
Generał broni
 • 2 / 1
Może to słowo PR powinienem zamienić na marketing.
Chorąży
 • 1 / 0
Od pięciu lat
Generał
 • 0 / 0
Jak nie sprzedawał, to też nie było awansu do pucharów, więc wszystko jedno, czy sprzedaje, czy nie sprzedaje.
JESZCZE 11 i będzie 1000 . Brawo wy.
Wolałbym 1K komentarzy pod info o pozyskaniu jakiegoś kocura, a nie słownych utarczkach pomiędzy prezesem i trenerem.
Generał broni
 • 0 / 2
Powiedzmy, że jeszcze 2 :)
Generał broni
 • 0 / 2
Jeszcze 1 :)
Generał broni
 • 2 / 2
Jest?
Generał
 • 0 / 0
Potrzebny jest hycel (wymierajacy zawód), nałapałby nam kocurów do wyboru i koloru.
Generał
 • 1 / 4
Krótko i na temat.
Wystarczy, że własiciciel spuści trochę z oka towarzystwo i wszyscy w klubie zaczynaja świrować.
Porucznik
 • 5 / 5
A skrzydłowy za Wszołka i Veso to jakiś dojdzie?
A 2 skrzydłowy za Valencie i Roche to jakiś dojdzie?
A obrońca za Mosóra, Lewczuka, Astiza i Szabanowa to jakiś dojdzie? Jeden Hanna to za mało jak mamy grać trójką.
Halo Panie alibi?
Generał broni
 • 6 / 3
Na razie kombinujemy zastępstwo za Slisza nie ma czasu na takie pierdoły jest już zdolny nastolatek za darmochę. Wcale się nie zdziwię jak będziemy kombinować w lipcu również zastępstwa za Pekharta i Juranowicza ale dla naszego prezesa to nie będzie żaden problem.
Porucznik
 • 5 / 3
Spoko, przecież okienko transferowe zamyka się już jak odpadniemy z pucharów we wrześniu, więc podprezes Miodulski będzie mógł powiedzieć, że klub działał w terminie i nie ma sobie nic do zarzucenia.
Generał
 • 2 / 6
... podkibic dreammm się wypowiedział.
Kapitan
 • 0 / 2
Dla prezesa to na pewno nie będzie problem, za to dla ciebie Zenku już tak i dlatego to nie ty jesteś prezesem a Mioduski.
Kapitan
 • 0 / 2
Dla prezesa to na pewno nie będzie problem, za to dla ciebie Zenku już tak i dlatego to nie ty jesteś prezesem a Mioduski.
Generał broni
 • 5 / 5
Mamy tylko 7 piłkarzy na przygotowania do eliminacji pucharów, nie ma kto kopać piłki w tym klubie - jaki ma pomysł Mioduski - sprzedajmy jednego.
Generał broni
 • 5 / 3
Można kupić a potem po eliminacjach sprzedać i to za większą kasę ale nasz prezes ma piz..e zamiast głowy i chce tylko doić klub a cos dać od siebie to nie za bardzo..
Generał
 • 0 / 3
Piłkarz nie może 2 razy w jednym oknie transferowym zmieniać klubu, więc twój pomysł, sprytny, tu przyznam, niestety jest niewykonalny.
Generał broni
 • 2 / 2
W sensie teraz kupić kogoś na puchary a pod koniec okienka opie..ć Slisza ale widać, że będzie odwrotnie. Dobrze, że chociaż te pare dni Slisz potrenował z drużyną bo musieli by wziąć kucharkę z LTC żeby w gierce postała na defensywnym pomocniku.
Generał broni
 • 3 / 1
No tak zaczyna się kneblowanie wolności słowa.
Chorąży
 • 5 / 1
Am Legia
Ty tak poważnie wierzysz MioduLskiemu?
Dwa lata też lykałem to co mówił ale teraz to nie wierzę w nic co mówi. Oczywiście łudzę się że zbuduje skład który da LE.
Generał dywizji
 • 2 / 2
NIKOMU NIE WIERZĘ - ALE WIERZĘ W PRZEŁAMANIE ZŁEJ PASSY I CUD W EUROPEJSKICH PUCHARACH !!!
=============================================
JAK I TYM RAZEM NIE AWANSUJEMY TO BĘDĘ ZAŁAMANY !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Generał
 • 0 / 0
Żeby kogoś skusić do przyjścia, trzeba jednak troszkę mieć w kasie.
Generał dywizji
 • 2 / 0
Prezes usunął wpis na tt....czyżby impreza była aż tak ostra ?
On tylko zacytował komentarze z Legia.net :)
Major
 • 1 / 2
Obejrzałeś kilka dobry zagrań z YouTube
I to kocur 29 lat to gruby cwany kot
Facet wybiera się na piłkarska emeryturę Arabia Saudyjska w glowie
A Kocur to ktoś co bardzo chce się pokazać np Karbownik, Jóźwiak o to są kocury
A ten Kaktus nie będzie umierał za Legie.
Generał dywizji
 • 2 / 8
TIAAA - ART 77 PATRZĄC NA WIEK 29 LAT TO TY BYŚ POŁOWĘ PIŁKARSKIEGO ŚWIATKA WYSŁAŁ NA EMERYTURĘ !!!
=============================================
LUKAKU, LEWANDOWSKI, IMMOBILE, MILIK ITD. TO SĄ KOCURY A MAJĄ WIĘCEJ NIŻ 29 LAT, Z WYJĄTKIEM LUKAKU, KTÓRY MA 28 LAT. A MILIK 27 LAT.
WIEK 25-30 LATA TO JEST NAJLEPSZY WIEK DLA PIŁKARZA.

TYLKO LEGIA-LEGIA 16 MP !!!
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Podałeś 4 piłkarzy którzy mają więcej niż 29 lat, z wyjątkiem dwóch z nich którzy mają mniej :D
Generał dywizji
 • 3 / 9
FAJNIE, ŻE SĄ MISTRZOSTWA EUROPY - KIBICE NIE NUDZĄ SIĘ !!!
==============================
ZARAZ MECZ BELGIA-ROSJA !!!
LUBIĘ PANA STANISŁAWA CZERCZESOWA I CHCIAŁBYM, ŻEBY JEGO DRUŻYNA UTARŁA NOSA FAWORYTOM BELGOM !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Generał dywizji
 • 2 / 5
BELGIA ZAGRAŁA DOBRY MECZ I BYŁA POZA ZASIĘGIEM ROSJI !!!
===============================================
BELGOWIE PRZEWYŻSZALI ROSJAN POD KAŻDYM WZGLĘDEM.
PIERWSZA BRAMKA DLA BELGII PRZYPADKOWA.

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
AM LEGIA przyjacielu, straszny bełkot, dopiero co najgłośniej płakałeś, gdzie transfery. Napij się zimnej wody, alby wyjdź na deszcz.
Generał
 • 0 / 1
Huśtawka nastrojów nie wróży dobrze. Potrzebny jest większy spokój.
Wystarczy wypic troche kawy ;)
Generał
 • 0 / 0
Waleriany.
Generał dywizji
 • 2 / 8
ZA CHWILĘ BĘDĄ KOLEJNE TRANSFERY !!!
==============================
CZEKAM NA TRANSFER CAKTASA - TRZYMAM KCIUKI ZA PRZYJŚCIE TEGO KOCURA DO LEGII !!!

TO BYŁBY HIT - CHYBA KAŻDY KIBIC LEGII CIESZYŁBY SIĘ Z TAKIEGO TRANSFERU. NIE WYOBRAŻAM SOBIE KIBICA, KTÓRY TRANSFER CAKTASA WYŚMIEWAŁBY, ŻE PRZYCHODZI OGÓR !!!

TYLKO LEGIA-LEIA MISTRZ !!!
Marszałek Polski
 • 3 / 2
Znowu walnąłeś 6 kaw?
Major
 • 4 / 4
Caktas kocur....
Masz hopie poczucie humoru
Generał dywizji
 • 2 / 9
CAKTAS TO NIE KOCUR ?
======================
KOLEGO ZARAZ DOSTANIESZ TYLE MINUSÓW ZA TO CO POWIEDZIAŁEŚ - CAKTAS TO NIE JEST MEGAKOCUR !!!
GDYBY FAKTYCZNIE TU PRZYSZEDŁ TO BY WSZYSCY SIKALI Z RADOŚCI - EHH !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
O Cactasie raczej zapomnij.
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Caktas jak najbardziej kocur, tyle że mało realny w kontekście Legii
Generał dywizji
 • 1 / 6
DOPÓKI PIŁKA W GRZE TO NIC NIE WIADOMO - NIE SŁYSZAŁEM OFICJALNEGO KOMUNIKATU, ŻE REZYGNUJEMY Z CAKTASA !!!
======================
TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Major
 • 0 / 2
0 / 0
Obejrzałeś kilka dobry zagrań z YouTube
I to kocur 29 lat to gruby cwany kot
Facet wybiera się na piłkarska emeryturę Arabia Saudyjska w glowie
A Kocur to ktoś co bardzo chce się pokazać np Karbownik, Jóźwiak o to są kocury
A ten Kaktus nie będzie umierał za Legie
Generał dywizji
 • 1 / 4
TIAAA - ART 77 PATRZĄC NA WIEK 29 LAT TO TY BYŚ POŁOWĘ PIŁKARSKIEGO ŚWIATKA WYSŁAŁ NA EMERYTURĘ !!!
=============================================
LUKAKU, LEWANDOWSKI, IMMOBILE, MILIK ITD. TO SĄ KOCURY A MAJĄ WIĘCEJ NIŻ 29 LAT, Z WYJĄTKIEM LUKAKU, KTÓRY MA 28 LAT. A MILIK 27 LAT.
WIEK 25-30 LATA TO JEST NAJLEPSZY WIEK DLA PIŁKARZA.

TYLKO LEGIA-LEGIA 16 MP !!!
Generał
 • 0 / 0
Karbownik tak bardzo chciał się pokazać, że zamiast grać w Legii, wyjechał za kasą i odbił się od pierwszego składu w nowym klubie.
No... rewelacyjne pokazanie się.

Tym ruchem dodatkowo sam wyeliminował się z gry w reprezentacji, do której dopiero co wszedł z buta. Ominęła go więc gra w Mistrzostwach Europy. "Bardzo mądry" ruch piłkarza, który chce się pokazać.
Generał broni
 • 0 / 0
Wierzył w swoje umiejętności. Analogicznie wierzył w swoje Moder. Trafili do tego samego klubu. Pierwszy na tym przegrywa, drugi wygrywa. Jak dotąd.
Generał dywizji
 • 1 / 8
PŁACZKI W ODWROCIE BO SZYKUJĄ SIĘ KOLEJNE TRANSFERY DO LEGII - HEHEHE !!!
==========================================================
TYLE OSTATNIO WYLANO JADU W KOMENTARZACH I ZA CHWILĘ CI CO NAJWIĘCEJ KRZYCZELI I PŁAKALI BĘDĄ SKAKAĆ Z RADOŚCI Z POWODU KOLEJNYCH TRANSFERÓW - HEHEHE !!!
---------------------------------------------------------------------------------------
NIE MA INNEJ OPCJI ALBO WÓZ ALBO PRZEWÓZ - W TYM SEZONIE MUSIMY PRZEŁAMAĆ NIEMOC W EUROPEJSKICH PUCHARACH - MUSI BYĆ W CO NAJMNIEJ FAZA GRUPOWA LE !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Major
 • 2 / 0
A czemu nie Liga mistrzów
Miekkniesz...?
Generał dywizji
 • 1 / 8
ART 77 - CHCIAŁBYM FAZĘ GRUPOWĄ LIGI MISTRZÓW !!!
===========================================
ALE WIESZ, ŻE GDYBYM TAK NAPISAŁ, ŻE WCHODZI W GRĘ TYLKO FAZA GRUPOWA LM TO BY NIEKTÓRZY MNIE ZLINCZOWALI I NAPISALIBY, ŻE POSTRADAŁEM ZMYSŁY. POZA TYM, MUSIAŁOBY PRZYJŚĆ KILA KOCURÓW A NA RAZIE NIC NIE WIADOMO. JAK ZOSTANĄ PRZEPROWADZONE JESZCZE 3-4 TRANSFERY TO BĘDZIEMY WIEDZIEĆ, CO MOŻEMY OSIĄGNĄĆ.

NATOMIAST JEST SPORE GRONO KIBICÓW, KTÓRYM WYSTARCZY AWANS DO FAZY GRUPOWEJ LE 2 - DLA MNIE TO JEST PORAŻKA !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA 16 MP !!!
Generał
 • 0 / 1
AML,
tu nie chodzi o grę o ten czy tamten konkretny puchar, to są tylko pozory. Jakie szanse mamy na wywalczenie trofeum? Zerowe.

Tu chodzi jedynie o zarobienie kasy za udział. Gdyby UEFA dawała klubom pieniądze, nie wiem,... nie za grę w pucharach a np. za pocałowanie Prezydenta UEFA w zad, to Mioduski z całą ekipą i kibicami całowaliby jaśniepana w zad. Dla kasy, wszystko dla kasy.
Kasa to obecnie przede wszystkim przetrwanie finansowe klubu, który jest zadłużony, a w drugim etapie rozwój klubu. Wszystkim na tym zależy, by klub się rozwijał, miał lepszych piłkarzy i grał coraz lepiej. Dopiero po osiągnięciu pewnego poziomu sportowego będzie można mówić, że gramy o puchary.
Major
 • 0 / 0
Christian Eriksen art 77
TRZYMAJ SIĘ..!!!!!!!
Generał dywizji
 • 1 / 6
WYSZŁO NA MOJE !!!
=================
PISAŁEM, ŻE SLISZ ZOSTANIE SPRZEDANY ZA OK. 3-4 MLN I WYSZŁO NA MOJE !!!
OCZYWIŚCIE ZACNE GRONO "EKSPERTÓW" NA LEGIA.NET ZWYZYWAŁA MNIE OD RÓŻNYCH I TWIERDZIŁA, ŻE PISZĘ KOCOPAŁY !!!

I CO TERAZ, CZY KTÓRYŚ SIĘ PRZYZNA Z TYCH "EKSPERTÓW" DO BŁĘDU CZY MAM SZUKAĆ KOMENTARZY TYCH, KTÓRZY TWIERDZILI, ŻE TAK SIĘ NIE STANIE !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Pułkownik
 • 0 / 6
nie panikuj nikt Cię nie wyzywa, sam robisz zamęt bo sezon się skończył i nuda. Z różnych kont piszą tu goście, którzy pie... głupoty przez cały sezon a stadion znają z TV o wyjazdach nie pisząc. Była taka ekipa, która dziękowała DM za ogarnięcie klubu. Prawdziwych fanów Legii, którzy chodzą systematycznie na mecze czy z Lechem czy z jakąś Odrą jest raczej mniej niż więcej. Trochę luzu ...
Generał dywizji
 • 2 / 6
TIA.... !!!
============
TYLKO DLACZEGO POJAWIŁO SIĘ TYLE MINUSÓW PRZY MOICH KOMENTARZACH NA TEN TEMAT ?
JEST TU GRUPA GOŚCI Z REGIONALNYCH KLUBIKÓW - V KOLUMNA, KTÓRA MINUSUJE WSZYSTKIE POZYTYWNE KOMENTARZE I ZAMIESZCZA KOMENTARZE KRYTYKUJĄCE LEGIĘ !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTR !!!
Generał
 • 1 / 0
Tak, AML, ty sam wywołujesz gównoburze.
Szukasz panikarzy, szukasz ekspertów?
Spójrz w lustro.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Szukaj w komentarzach, cytuj - bo inaczej stwierdzę, że piszesz kocopały :D
Generał
 • 0 / 0
Nie szkoda czasu na rozkręcanie gownoburzy?
Generał brygady
 • 1 / 0
Jeżeli ktoś z nudów oglądał mecz Danii z Finlandią, to przerwano go ponieważ Christian Eriksen stracił przytomność i go reanimowali po zatrzymaniu akcji serca. Cholera, aż mi się Miklos Feher przypomniał
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Przedziwna sytuacja. Dobrze że przeżył ale z piłką to już zapewne się żegna
Niestety jeszcze nic nie wiadomo Zegrze, to zdjęcie daje tylko nadzieję...
Generał brygady
 • 3 / 0
Dobrze że odzyskał przytomność, ale to jeszcze nie oznacza, że jest dobrze. Trzeba czekać. Oby z tego wyszedł, to najważniejsze.
Generał broni
 • 0 / 0
Mówią, że jest w szpitalu,stan stabilny.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Miklós Fehér — to była straszna historia. Oby się nie powtórzyła.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Miklos Feher aż ciarki przechodzą. Niby to bardzo rzadkie sytuacje ale niestety się przytafiają.
Tragedia to mało powiedziane
Generał broni
 • 5 / 3
W dzisiejszym sparingu na wahadle grał trener Małecki podobno wypadł nieźle, to dobry prognostyk przed eliminacjami do LM.
Nawet bardzo dobry...kto by pomyślał, że Legia ma takie rezerwy ;)
Generał
 • 0 / 0
Nieźle, ale sił starczyło na krótko.
Paka się zbiera , do Austrii pojadą wszyscy , będzie obóz przygotowawczy jak co roku ... ale tym razem nadzieją jest Czesław-trener. Pozostaje wierzyć.
Porucznik
 • 0 / 2
To chyba żart z tym Czesławem - nadzieją?
ok, proponuje deal: odklikasz jak Legia zagra minimum w LE ?
O Dariusz twittera odpalił. Szyfrem nadaje

Dariusz Mioduski
@DariuszMioduski

Myhmjjj o. Om
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Nayebany
Generał broni
 • 0 / 0
Rebus:)
Swój chłop. Widać, że też za kołnierz nie wylewa ;)
Marszałek Polski
 • 2 / 0
On widać wiecznie nayebany.
Generał
 • 0 / 0
Trzeba odpalić Enigmę.
Coś czuję, że w przypadku Slisza będzie sprzedaż z jednoczesnym wypożyczeniem
Slisz może odejść za 4 mln…
To ten sam Slisz o którym pisano tutaj, że nigdy Mioduskiemu się nie zwróci ?
A teraz Te same osoby piszą, że bez Slisza nie ma szans na awans do grupy EP.
Zastanówcie się co piszecie, bo w necie nic nie ginie.
Tacy byliście pewni, że Dlisz w Legii przepadnie i Miodek na nim nie zarobi.
I nie piszcie mi, że bronię Mioduskiego, bo gdy pisaliście te bzdury ja ripostowalem, że będzie inaczej.
No i zanosi się kolejny raz na to, że to ja miałem rację… tak wiem brak argumentów ;))
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Zawsze tak jest. A jak zostanie i zagra 1 mecz to będzie "trzeba było go sprzedać ".
Slisz w defensywie bardzo niedoceniony piłkarz a robi świetną robotę
Nie obraziłbym się, gdyby został, bardzo niedoceniany zawodnik, robił cała czarną robotę.
Wiadomo, że był kupiony po to aby przez chwilę pograł, pomógł Legii i aby go sprzedać z zyskiem.
Podporucznik
 • 2 / 0
Kolejny raz miałeś rację?
A kiedy był ten pierwszy raz?
Znak czasów. Legia byla życiem dla wielu, teraz to zabawki Dariusza i robi z nimi co chce , opowiadanie mediom dyrdymałów to część zabawy. Szkoda nerwów, nie wygramy, trzeba czekać aż mu się znudzi i mieć nadzieję.
Na co nadzieję, na powrót ITI ?
Piłka się zmienia, zmieniają się właściciele, każdy kombinuje jak może, kibic może się tylko przyglądać.
Z wszystkich klubów ekstraklasy zadowoleni są tylko kibice Rakowa, w każdym
Inny zespole tylko pretensje, że wszystko źle...
Łububu łububu..
Tylko tyle ?
Jedyne co potrafisz to siać zamęt.
Połóżmy się do trumien i czekajmy na pewna śmierć ;)
Nie wszystko jest zle Bieszczady, niestety duzo rzeczy bez logiki i porzadku. Jakby prezes zalatwil te narzedzia do pracy (transfery) trenerowi od 1szego treningu kazdy by tylko przyklasnal. A tak opowiada farmazony o alibi trenera podczas gdy sam sie wybiela i nie ma pojecia, ze jego trener w pucharach juz gral i to w wyzszej fazie niz Legia Mioduskiego.
@Bieszczady
Skoro jest tak dobrze, to dlaczego od pojawienia się Mioduskiego cyklicznie kompromitujemy się w eliminacjach do pucharów??? Brak stabilizacji wynalazki zamiast trenerów. To, że on zarobi na Sliszu czy innych graczach przeciętnego kibica Legii nie ucieszy, bo Legia z tego nie zobaczy ani złotówki. Pogoniliśmy ITI, więc i tym razem damy radę.
Pułkownik
 • 3 / 2
Bieszczady

Bardzo proszę ogarnij się. Piszę serio. Bez obrazy. Brak ambicji na puchary to stagnacja sportowa i prosta droga do bankructwa, w sytuacji, jakiej się znajdujemy.

Pzdr
Generał
 • 0 / 2
"pogoniliśmy ITI"
:-D

Tak "pogoniliśmy", że klaskaliśmy uszami, gdy Leśnodorski z ramienia ITI zarządzał Legią.
Nie wracaj Bieszczady do Stali i PBB nie zmieniaj tematu. Poprosze o merytoryczne argumenty jakie to narzedzia dal DM trenerowi. A jesli nie dal ich 7 czerwca to po jakiego wala mowil ze chcial zeby trener rozpoczal przygotowania wczesniej. Stan na dzis 13.06 (2 tyg po tym kiedy DM niby dal trenerowi narzedzia do pracy): odeszlo Karbo, Antola, Veso, Wszolek, Rocha,Stolar, Lewczuk, Gwilia, Remy, Kante, Valencia, Cholewiak, Mosor. Przyszli Muci, Jasur, Emreli, Hana. 13 vs 4!!! Liczylem ze tym razem prezes sie przylozy, jak zwykle wszystko za pozno a potem zdziwienie. A syyuacja finansowa w jakiej jest Legia jest pochodna jego zlych decyzji i zatrudniania trenerow amatorow. Gosc albo nie ma pojecia o zarzadzaniu klubem albo czucia futbolu. Albo jedno i drugie. Zatrudnil trenera to niech mu ufa, chce awansowac do pucharow niech inwestuje a nie pierdzieli o alibi.
to ze ludzie wytykali bledy CM po Stali, PBB, Karabachu nie oznacza, ze od razu beda glaskac prezesa. Czesio przynajmniej chce widzi i mu zalezy i dziwnym trafem widzi bolaczke Legii w ostatnich 4 sezonach. DM bedac na miejscu nie widzi i robi te same bledy.
Major
 • 14 / 2
Mioduski wez ty chłopie strzel sobie barana a potem pakuj walizy bo jesteś największą zakałą tego klubu a twierdzenie że zespół został wzmocniony chociaż odeszli z niego Wszołek, Vesović i Gwilia to już jakieś śmieszne brednie jak po wywąchaniu całej tuby kleju. Kiedy Czesław będzie „be” na tyle żeby go zwolnić? W lipcu czy w sierpniu, weź facet bo naprawdę coś jest z tobą nie halo.
Jeszcze 3,góra 4 sezony tego chooja i nie będzie co zbierać, wtedy spakuje.
Kapitan
 • 12 / 4
Wystarczy rzucić 3 czy 4 mln a frajerzy wszystko sprzedadzą. Slisz to świetny młody zawodnik warty co najmniej 8 mln euro.
Chorąży
 • 6 / 1
Teraz to dobry a wcześniej co drugi po nim jechał.
Eee tam, może po transferze. Bo po sezonie tylko jakieś nieliczne głosy deprecjonowały wkład Slisza w mistrzostwo.
Ten sam Slisz ? Który był tutaj wyśmiewany, za to, że za słaby na Legię, wiecznie niedoceniony... tylko kilku kibiców za nim obstawało, narzekacze jechali bez trzymanki.
A teraz jeden z drugim bedą decydować za ile ma go Miodek sprzedać ?!
Dobre żarty ;)))
Marszałek Polski
 • 0 / 0
KaroLLL
Żeby tylko co drugi
Chorąży
 • 2 / 0
Dla tych co myślą, że Legia to pierwszy wybór i tak łatwo ściągnąć dobrego zawodnika do tej zapyziałej ligi.
O Caktasie

@bartkovy_01
·
6 min
tak, ale jesteśmy dla niego opcją nr5 jak nie gorzej
Marszałek Polski
 • 0 / 0
To słabo, choć do przewidzenia
Chorąży
 • 0 / 0
Bartkovy był szybszy ale nie napiszą pismaki.

@wlodar85
Słowacki defensywny pomocnik, Peter Pokorny (RB Salzburg), ma trafić do Legii Warszawa. Jak słyszę nawet dziś ma pojawić się przy Ł3:
Starszy sierżant
 • 13 / 6
Zastał Legię murowaną , a zostawi drewnianą...oto Dariusz i jego polityka. Królewska polityka , tylko cos na opak zrozumiał.
Rzeczywiście zastał murowaną ;) bez napastników i z trenerem ledwo zaczynającym karierę... który w dodatku był trzecim trenerem w ciągu roku;) mur solidny jak domek z kart ;)
Major
 • 5 / 0
Ja bym nie był taki delikatny. Mioduski zastał tutaj spaloną ziemię. Na szczęście w ostatniej chwili wjechał na białym koniu i uratował.

Argumenty potężne. Brak napastników. Jeśli przyjąć, że Legia bez napastników grała całą rundę wiosenną 2016/2017, to w 17 meczach strzeliła 27 bramek i zdobyła 38 punktów. W porównaniu ostatnie 17 meczów ligowych Legii w tym sezonie (wiosna + ostatni mecz rundy jesiennej ze Stalą) to taka sama zdobycz bramkowa i 35 zdobytych punktów już przy obecności napastników.

Jak przychodzisz do klubu i masz trenera ledwo zaczynającego karierę to całkiem logiczne, że zastępujesz go największym pseudotrenerem w historii klubu, który kariery trenerskiej nie miał w ogóle, no może poza prowadzeniem drużyn amatorów na plaży w Australii, a następnie zwalniasz go i zastępujesz kolejnym pseudotrenerem. Cholera, gdyby nie ten Mioduski to nie wiem. Pewnie gralibyśmy dzisiaj derby z Polonią w 3 lidze.
Ja nie napisałem że zastał spaloną ziemię ale jeśli zespół prowadzi trzech trenerów w ciągu roku a trzymając się dokładności roku kalendarzowego to nawet czterech i dla niektórych jest to przekazanie drużyny na solidnych murach to nie mam pytań. Do tego w jednym okienku sprzedaje 2 bramkostrzelnych napastników zastępując ich jakimiś kosmitami... a to zrobił prezes już z ponad 4 letnim doświadczeniem na tym stanowisku uznawany za kogoś bezbłędnego. O dwumeczu z Celtikiem już nawet nie chce mi się wspominać ale gdyby coś takiego przytrafiło się innej polskiej drużynie śmiałbym się z nich do dzisiaj. Puchary są świetną weryfikacją takich działań i jesień 2017 pokazała tą silną drużynę z silnym trenerem ale Astana i Sheriff Tyraspol okazały się zbyt potężne. Właściwie na to zapowiadało się już dużo wcześniej i niestety stało się. Ja nie mówię że Mioduski nie popełnił błędów w czasie kadencji, popełnił ich mnóstwo.
W latach 2012-2015 nie miałem do Leśnego zastrzeżeń, zrobił kawał świetnej roboty a po nabraniu doświadczenia w piłce zamiast iść do przodu zaczął robić błędy żółtodzioba ale ...przecież była Liga Mistrzów... tylko niektórzy oprócz wyniku pamiętają te mecze i Arek Malarz do końca życia dostawać co tydzień zgrzewke piwa bo bez jego interwencji Ligi Mistrzów by nie było juz w 3 rundzie.
Podporucznik
 • 3 / 2
Co razem ciągnęli?
Bo Mioduski nie odpowiadał za drużynę, był hamulcowym i wciąż nim pozostał.
Podporucznik
 • 6 / 2
Bez Slisza szanse na awans do pucharów spadają z jakichś 10% do 0. Aż mnie dziwi jak łatwo ludzie oddają JEDYNEGO piłkarza defensywnego w środku pola w Legii, który biega, jest w stanie odebrać piłkę przeciwnikowi i nie przewraca się od podmuchu wiatru.
Generał brygady
 • 3 / 3
Że Sliszem, czy już bez niego to i tak nie ma szans na awans
Pułkownik
 • 3 / 0
Nawet trener już wyjaśnił klarownie, że z tą kadrą wiele nie ugramy w Europie. Odszedł Wszołek i naminalny jego zastępca od nowego sezonu Vesović. Zostanie nam na prawej flance Juranović i nie powiedziane czy po euro nie przyjdzie jakiś Agusburg i wykupi go nam za 3mln euro.
"Bartkovy
@bartkovy_01
W przypadku odejścia Bartosza Slisza, do Legii może trafić bardzo ciekawy piłkarz. Mowa o Peterze Pokornym, który jest wychowankiem RB Salzburg. 19-latek ma za sobą rozegrany pełny sezon w austriackiej ekstraklasie (29/0/2). Temat rozmów coraz mocniej zaawansowany."
Generał brygady
 • 1 / 1
4 melony za Slisza? Spoko, pod warunkiem że wydadzą to na zastępców na poziomie, typu chociażby Caktas. A w to jakoś wątpię. A nawet jeśli, to i tak ci gracze dołączą za późno i będą nieprzygotowani.
Chorąży
 • 1 / 1
Żaden Cactas to może być taka gwiazda jednego klubu jak Starzyński.
Chorąży
 • 0 / 0
Tu jesteśmy dla Caktasa

@bartkovy_01
·
6 min
tak, ale jesteśmy dla niego opcją nr5 jak nie gorzej
Pułkownik
 • 2 / 0
ze tak powiem nie przeklinajac - go lord in dick...
Chole...y Dusigrosz Darek. Gdzie jest klub kibica? Macie jaja aby go pogonić ?
Kapitan
 • 4 / 3
Kochani kibice nie jestem dusigroszem, tylko pustki mam w kieszeniach, jak tak wam zależy na transferach to je sami sfinansujcie.

Wasz Prezes Stulecia. Dariusz M.
Boże za co tak nas ukarałeś takim prezesem ???
Starszy szeregowy
 • 3 / 2
@Daniel_Heheszky
Leży oferta na stole za Bartka Slisza. Prawdopodobnie pożegnamy się z naszym młodym zawodniem. 4mln Euro.

I to jest dobra wiadomość, nie jest to piłkarz niezastąpiony. Oby część tej kwoty poszło na następne transfery
Ciekawe kto będzie za niego biegał. Mioduski 4 mln to na swoje konto przeleje w Luksemburgu a nie transfery
Pułkownik
 • 2 / 2
Jeżeli to prawda, to brać i podśmiewać się za plecami oferenta.
Młodszy chorąży
 • 0 / 2
Pojdzie, pewnie max 500k. Paradoksalnie akurat w tej sytuacji Slisza mozna zastapic jakims doswiadczonym graczem za taka kase.
"Jeżeli to prawda, to brać i podśmiewać się za plecami oferenta."

Ja nie widzę żadnego powodu by się podśmiewać. Wiele osób twierdzilo że to pieniądze wyrzucone w błoto, gdzie tam 1,5 mln za Slisza, nie wart takich pieniedzy. Za piłkarza młodzieżowej kadry, za gościa który ma już duże doświadczenie w seniorskiej piłce, za podstawowego, wyróżniającego się w lidze na swojej pozycji piłkarza Zagłębia. Tak naprawdę ta klauzula to był śmiech i grzech było tego nie wykorzystać.
Podporucznik
 • 1 / 0
Slisz jest absolutnie kluczowym piłkarzem i nie wiem czy nie odczujemy tego transferu mocniej niż gdybyśmy sprzedali Luquinhasa. Kto ma grać w środku pola, mikrus Martins i... Skibicki? W pucharach z taką dziurą nas rozgniotą.
Chorąży
 • 1 / 0
Piotrek "wiele osób twierdziło" Tak jasne osoby z forum
Chorąży
 • 0 / 0
Brać!
Austriacka Piłka
@AustriackaPilka
·
42 min
Bardzo dobry, młody piłkarz. Jedna z lepszych postaci w St. Polten i oczywiste było, że nie zatrzymają go w 2. Lidze. Jestem w szoku, że żaden topowy austriacki klub go nie przejął. Chapeu bas dla Legii, jeśli do tego dojdzie
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Za Karbo też leżało 8 baniek na stole, a kudłaty chciał więcej...
"Leży oferta na stole za Bartka Slisza. Prawdopodobnie pożegnamy się z naszym młodym zawodniem. 4mln Euro."
-Heheszky.
Starszy szeregowy
 • 1 / 1
Uprzedziłeś mnie :P
"Legionisci.com
@LegionisciCom
Alessio De Petrillo dołączył do sztabu szkoleniowego - jest na dzisiejszym treningu. Podobnie jak Luquinhas, który chwilę odpoczywał po szczepionce. Emreli trenuje już razem z drużyną."

I git;)
Generał
 • 5 / 2
Najciekawsze jest co innego. Czerczesoe odszedł, bo podobno kasy na jego propozycje nie było. Przyszła melepeta Jozak, to nagle kasa na każdą zachciankę. Sa Pinto też dostał 5 sort Portugalczyków. Poza Martinsem, który jakoś się tam wgrał i okazał sie graczem na jakimś poziomie. Wydawano krocie na Carlitosa. Odejdź Mioduski!!! Tu trzeba gościa jak Lesńy i właściciela co makasę, wizję i spełni ambicje fanów, a nie stworzy szkółkę niedzielną z ludźmi po awf, co pewnie piłkę kopali jak ja na podwórku czy na szkole.
Porucznik
 • 0 / 0
Nie od dzis wiadomo, że to co sie oficjalnie mówi w wywiadach to najczęsciej kłamstwo lub niedopowiedzenia. Szkoda że kibic,zawsze pełen nadziei, musi na to patrzeć
Chorąży
 • 1 / 2
"Tu trzeba gościa jak Lesńy i właściciela co makasę, wizję i spełni ambicje fanów..."
Tych trzech warunków naraz nie spełniają nawet właściciele czołowych klubów angielskich. Tak więc żegluj dalej. Bez urazy :)
Czerczesow odszedł bo zajebał Leśnemu, że jak chce Ligę Mistrzów to musi 20 baniek euro na transfery szykować.
Pułkownik
 • 0 / 2
Stiborius

Daj spokoj. Jest Centrum treningowe, trenerzy, sprzęt, bramki, boiska - ogólnie jest infrastruktura.

Natomiast łudzi nie ma, a jeżeli do łopaty można zaliczyć koncepcje i pomysły, to szczerze powiem, że nie wiem.

Pzdr
Generał broni
 • 4 / 0
Z tymi trenerami to bym nie przesadzał, jest grupa chłopaków po różnych AWFach, którzy uczą się u nas zawodu. Sytuacja wycięta z korpo - zatrudniasz młodego bo jest tańszy i możesz po nim jeździć jak po burej suce. Za to efekty są niewielkie piłkarze którzy opuszczają naszą akademie mają braki w najprostszych elementach techniki, większość wyselekcjonowanych bądź co bądź adeptów dopiero po kilku latach praktykowania w innych klubach zasila te pierwszoligowe i beniaminkowe składy. Trenerzy z doświadczeniem piłkarskim na dobrym poziomie wolą być bezrobotni, albo być managerami swoich dzieci, niż pracować z juniorami. Jednym słowem porządnych trenerów też brak.
Pułkownik
 • 0 / 0
Stiborius

Daj spokoj. Jest Centrum treningowe, trenerzy, sprzęt, bramki, boiska - ogólnie jest infrastruktura.

Natomiast łudzi nie ma, a jeżeli do łopaty można zaliczyć koncepcje i pomysły, to szczerze powiem, że nie wiem.

Pzdr
Eh...troche teorii kaosu sie niekiedy przyda. Dobrze ze jest centrum treningowe tylko ze my bez PE nie dajemy rady finansowo.
Teorie konspiracyjne ;P - Pomyslec ze Tamara odpalila taki numer a nie inny i ze Veso sie do tego nie odniosl. Oznacza to, ze spokoj w domu ma swoja wartosc ;) Duzo sie pisze o doradcach Mioduskiego ale moze jest inaczej? Moze za Mioduskim stoi jakas kobieta i mu kreci te loczki na swoj sposob? Bylo kiedys pisane ze mezczyzna jest glowa w rodzinie a kobieta jego szyja a to robi roznice...
Sierżant
 • 5 / 10
Czy Michniewicz by powiedział czy nie, efekt byłby ten sam: dalej właścicielem klubu jest pozorant, a lato zweryfikuje poziom klubiku, którym Legia się stała pod jego panowaniem.
Marszałek Polski
 • 6 / 3
Legia była przed kudłatym, będzie i po Miodku.
Prezesa możesz obrażać, od Legii - wara!
Legia klubikiem? Troche szacunku...
Generał brygady
 • 6 / 1
Nie obrażaj klubu
Podpułkownik
 • 3 / 2
choćby nie wiadomo jaki trener prowadził Legię to i tak Mioduski wszystko będzie wiedział lepiej. o jakim alibii mówi Mioduski ? o jego znajomości tematu świadczy wciąż bijący mu licznik. nieobecności w pucharach.
Generał broni
 • 2 / 3
Czesio ma coraz słabszą pozycję w klubie.Tym bardziej po tym wywiadzie.A jest też spora opozycja względem CM w klubie.
Ciekawe, że to zaczęło się pojawiać ( kwestionowanie umiejętności CM) w klubie, w niedługim czasie po zatrzymaniu Petrillo.
Czyżby w klubie uznano, że to Petrillo robi robotę za Czesia?
Jeśli tak, to Petrillo może być jego następcą.
Tym bardziej, że prezesem zgodził się zostawić Włocha, który chcial znacznej podwyżki i tak dużej pensji jak mówi prezes.
Generał broni
 • 0 / 1
Zatrudnieniu Petrillo.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Pod Vuko też kopali dołki - dopóki Miodek będzie trzymał takich doradców, dopóty w Legii nic się nie poprawi.
Chorąży
 • 0 / 1
Kim sa ci doradcy (z nazwiska)?
Generał broni
 • 3 / 0
Doradcy?
Nie wiem.Zima był na Legia.net artykuł o transferach w Legii i było napisane, że decyzje Mioduski konsultuje z swoimi doradcami.Nie podano nazwisk.
Ma swoich doradców, może tylko on ich zna.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
eusebio

Choćby "szara eminencja" Zahorski.
Alibi? Czesław ma 10 ludzi na treningu z czego 5 juniorzy. Tym ma Europę podbić?
Podporucznik
 • 8 / 1
Czesław powiedział prawdę, każdy to widzi. Wszyscy zarzucali przez lata kolejnym trenerom, że nie mają "jaj" i nie potrafią wyjść i powiedzieć, że kadra jest słaba i trzeba wzmocnień - główny zarzut do Vuko. Jaśnie Panujący nie trzyma ciśnienia, bo przez cały pobyt po odejściu Leśnodorskiego wyłącznie się kompromitował i czuje, że zbliża się kolejna kompromitacja.
Marszałek Polski
 • 1 / 3
Chyba mylisz odwagę z głupotą.
Generał broni
 • 3 / 0
Jammm
Rozwiniesz?
Nie bardzo rozumiem o jaką głupotę Ci chodzi.
Marszałek Polski
 • 2 / 2
A co tu rozwijać? To odwaga by iść do dziennikarzy i mówić że jesteśmy słabi, czy głupota? Czy On myśli że kibic jest debilem i nie widzi? Jest tu od Jesieni i to on pozwolił na takie a nie inne transfery w zimie które nic nie dały, siedział cicho bo liczyła się tylko liga. Teraz gdy trzeba walczyć w eliminacjach zorientował się że nie ma kim grać i poleciał do mediów, a wszyscy, że ma jaja. Jaja miałby w zimie jakby powiedział stop dla szrotu bo mamy walczyć za 4 miesiące w pucharach. Kupić 2-3 ale do gry. Następnie w lato 2-3 do gry i popatrz robi się kadra razem daje nawet 6 osob.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
A tak kupiliśmy ponoć"przyszłość" a w pucharach chcemy grać JUŻ.
Oj
Generał broni
 • 2 / 0
Jestem jednak innego zdania.
Moim zdaniem prezes robi jak uważa, raczej nie liczy się z zdaniem trener, w tym sensie, że on wie lepiej.
W grudniu ustalili, że potrzeba 3 wzmocnienia i co było? Każdy wie.
CM mówi od 2 miesięcy o wzmocnieniach i pełnej kadrze od początku.Moim zdaniem dużo wcześniej poinformował o tym prezesa.
Widzi jaka lipa była zimą oraz teraz też słabo.
Skoro prezes czy RK nie reagują, to powiedział to publicznie.
Marszałek Polski
 • 0 / 3
Niech pogra w managera, tam będzie osoba decyzyjną. Śmieszy mnie to że co roku każdy się tu pcha za trenera a później się zali. Przed podpisaniem kontraktu trzeba było mieć jaja i swoje wyegzekwować, a nie leci tu na łeb na szyję nie ważne jak będzie. Jak nie ma nic do gadania to tylko manager mu został
Jeżeli pracują w ciszy nad transferami, na pewno te propozycje są przedstawiane 711. Czesio twierdzi, że jest lipa, albo te potencjalne wzmocnienia są przez niego odrzucane, bo są słabe, albo jak wynika ze słów 711 nie ma ich wcale. W to nie wierzę. Jedno jest pewne, jak techno w trendzie, Czesława niedługo pozegnamy. Obstawiam, że w pucharze konferencji poprowadzi nas Petrillo z nowym sztabem, który nagle z powodu o którym Dariusz milczy, zmienił zdanie. Coś mu obiecali.
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Dziwne teorie. Jak awansujemy chociaz do tego pucharu pocieszenia to trenerem bedzie dalej Czesio. Co do transferow to obawiam sie, ze Czesio nie ma tutaj nic do gadania. Tzn okreslil gdzie potrzebuje wzmocnien i mniej wiecej jakich graczy potrzebuje. A kogo realnie dostanie to juz kwestia zupelnie poza nim. I tutaj jest wlasnie problem. Taki model moze sprawdzac sie w klubie odnoszacym sukcesy, grajacym regularnie w pucharach.
i wszystko jasne,wiec brać się do roboty.
I to jest chyba najlepsze podsumowanie tej nieco rozdmuchanej sytuacji.
Pułkownik
 • 0 / 0
Do roboty? Jak się można wziąć do roboty, jak,, są tylko łopaty. Gdzie są ludzie, pytam? Gdzie są ludzie?
Lopaty? A gdzie je widzisz? ;P
Nadal twierdzę, że to zamieszanie nie miało prawa trafić do mediów.
Czesław powinien ugryźć się w język, ale wszyscy wiemy, że co jakiś czas lubi być gwiazdą.
Dwóch poważnych szanujących się ludzi powinno to załatwić inaczej.
Dokladnie. Trener charytatywnie nie pracuje. Poza tym istnieje coś takiego jak kultura informacyjna i trener ewidentnie ja złamał. W każdej szanującej się firmie takie wypowiedzi podwładnego o prezesie skończyłoby się zwolnieniem dyscyplinarnym.
Prezes jest mocno zżyty z kulturą korporacyjną i zapewne Michniewicz pożegnałby się ze stanowiskiem gdyby nie związane z tym konsekwencje finansowe dla klubu. Tu trzeba jeszcze pamiętać, że wciąż mamy na utrzymaniu Vuko.
Mam wrażenie, że ta mocna i zdecydowana wypowiedź Mioduskiego jest reakcją nie tyle na nieprzemyślane słowa trenera, co na jego wiarę w samozayebistość.
Dał mu zatem prezes do zrozumienia, że nie jest znów taki zayebisty jak mu się wydaje i przypomniał, że nie mamy tu wyspiarskiego modelu trenero-managera.
Generał broni
 • 2 / 1
Ja jestem innego zdania.
Moim zdaniem dobrze, że to poszło w eter.
Uważam, że rozmowy z prezesem w zaciszu gabinetów nic nie dadzą trenerowi.
Po pierwsze prezes i tak zrobi po swojemu ( nie wiem czy z własnego zdania czy w wyniku opini " doradców").
Po drugie, trener mówi o wzmocnieniach na puchary i o potrzebie kadry od początku przygotowań od 2 miesięcy.Napewno już dawno poinformował o tym prezesa.
A skoro widzi, że nie wiele się w tym temacie dzieje, to powiedział o tym publicznie.

Moim zdaniem trener widzi, że rozmowy bezpośrednie niee wiele dają.
Tym bardziej wie co było w zimowym okienku.
Po meczu z Stala w grudniu było spotkanie MD,RK i CM.Ustalono, że potrzeba conajmniej 3 wzmocnień, zawodników do gry od razu.
Jak było zimą każdy wie.
Wszyscy bronią trenera ale powiedzcie mi kogo Czesiu przez ten rok rozwinął na tyle by dziś można było o nim powiedzieć, że zrobił widoczny postęp? Każdy jedzie po Vuko ale choć taktycznie nie zachwycał to zawodnicy się rozwijali i starzy i młodzi, z zawodników niechcianych zrobił graczy kluczowych. Czesiu woli kupować "gotowce".
TEmam Kądziora coraz mocniej grany w Legii, do tego Nawrocki.
Marszałek Polski
 • 2 / 2
Jakoś ten Kądzior mnie nie przekonuje
Generał dywizji
 • 4 / 3
A nasza Iga w finale debla. Nikt o tym nie napisze?!
Bo to już nie nasza Iga.
Generał brygady
 • 2 / 1
Bieszczady
Dokładnie i Miodek nich się trzyma z dala od Igi
Starszy szeregowy
 • 0 / 0
https://twitter.com/janekx89/status/1403486027243835392?s=19

No proszę, ciekawe czy chodzi o Wisłę czy Cracovie
Cracovie
Młodszy chorąży
 • 0 / 1
Czy wiecie, że za jednego Luquinhasa można kupić siedemdziesięciu Boruców, a za Wieteskę osiemnastu? Taki trochę żarcik, ale też czysta matematyka. Zaglądam czasem na transfermarkt i wyciągam różne śmieszne wnioski.
Tylko jak zmieścić na boisku siedemdziesięciu Boruców?
Sierżant
 • 3 / 1
Einstain powiedział że głupotą oczekiwanie innych rezultatów jeśli wciąż robi się to samo (wolne tłumaczenie). Pan panie Mioduski robi co rok to samo z transferami i rezult rzeczywiście też jest powtarzalny. Lepiej sam się więc pan ogarnij zanim zaczniesz wrzucać kamyki do cudzego ogródka.
Ogródek to tu był zanim prezesurę objął Dariusz. Teraz to już po mału jest ściernisko.
Tener swoje, Prezes swoje a Wszolka szkoda, ze odszedl ! To najwieksza strata, jak do tej pory i oby jedyna.
Wroci za to byc moze Szabanow, wedlug dobrze poinformowanych. To pozytywna informacja, jak dla mnie.
Trener odstawił go na boczny tor, oferta z ligi niemieckiej... trudno to przebić.
Sierżant
 • 1 / 0
no... może nie koniecznie jeśli to prawda, tu poznał ludzi, miasto, wie że ma szansę grać i grać w europejskich pucharach
"Piotr Kamieniecki
@PKamieniecki
·
2h
Tomaszowi Sokołowskiemu podziękowano za pracę w Legii II. Odejść ma też jego asystent – Sławomir Cisakowski. Żegna się również Cesar Sanjuan od motoryki – odchodzi do Górnika Zabrze i będzie pracował z Janem Urbanem."

Nareszcie! Szkoda tylko Cesara.
Generał brygady
 • 3 / 0
Szkoda ze tak późno
Pułkownik
 • 1 / 0
Znając logikę decyzyjną w Legii, za chwilę za Sokołowskiego przyjdzie ktoś jeszcze gorszy. Szkoda, że Szklarz nie dostał w Legii poważnej szansy.
Chorąży
 • 1 / 5
Jote
Klub daje Czesiowi pomoc, np Mioduski zaoferowal odpowiedni kontrakl Wszolkowi na ktory sie zgodzil, no ale Czesio nie chcial Wszolka.
Generał brygady
 • 2 / 3
Wyraźna różnica zdań między najważniejszymi osobami w Legii.
Odejscie Wszołka, Vesovica i Gvilli może okazać się zgubne przy grach w pucharach.
Pisalem o tym - myślę, że to byl duży blad.
Podporucznik
 • 0 / 0
Racja pewno jest po środku tak mi się wydaje!
Sierżant
 • 1 / 1
Jak patrzę na listę tych którzy udają teraz przygotowania pierwszej drużyny w LTC, to nie myślę żeby prawda leżała po środku. Choć tak pojednawczo zawsze bezpieczniej powiedzieć.
Generał broni
 • 4 / 13
A wiec tak jak juz pisalismy, Czesio sobie robi alibi. Z drugiej stronychce szeroka kadre na ktora Legie nie stac. Dostal kopa w d*** od Mioduskiego, jezeli jest dobrym trenerem da sobie rade z obecna kadra, w kazdym razie powinien zalatwic faze grupowa LE2.
Chyba nie zbyt uważnie przeczytałeś wywiad. Alibi to robi sobie wkład do garnituru prezesa.
Piszac o brakach w kadrze, Czesio oczywiscie robi sobie alibi w przypadku braku awansu. Zwali na "kogos" - to oczywiste i naganne. I nie to ze ja stoje za Mioduskim tylko ze wiadomo jaka jest sytuacja i jakie sa finanse wiec niech Michniewicz nie p*****li.
Kapral
 • 6 / 1
No właśnie, wiadomo jaka jest sytuacja a Miodek p....li że klub daje trenerowi wszystkie instrumenty
sytuacja jest taka ze z obecna kadra ma prawo nie awansowac bo kadra jest cienka i tyle.
Kapitan
 • 6 / 6
Panowie, nieliczne piszące na Forum Panie, może dajmy Prezesowi i Trenerowi ogarnąć sytuację i przygotować Zespół do eliminacji pucharów. Jak rzeczywiście nie będzie odpowiednich wzmocnień, Czesław zawali przygotowania i w konsekwencji znowu odpadniemy z jakimiś ogórkami, to będziemy się dalej kłócić na Forum, czyja wina była większa i dlaczego Prezes konsekwentnie chce niszczyć, na złość kibicom, Klub, którego jest właścicielem.
Niektórzy pozwalają sobie drwić z wpisów AM "capslock" LEGII, a tak naprawdę, w przeciwieństwie do większości dyżurnych narzekaczy, dla których im w Klubie gorzej, tym lepiej, to prawdziwy Kibic, na dobre i na złe.
Można rozumieć dziennikarzy, że w czasach gdy rządzi klikalność i oglądalność, koncentrują się na wynoszonych z Klubu sensacjach, plotkach i prawdziwych, lub wymyślonych konfliktach.
Ale dlaczego my, kibice też mamy z lubością taplać się w tym błotku, zamiast po prostu wspierać nasz Klub i zawodników, przynajmniej, dopóki piłka jeszcze jest w grze.
Pułkownik
 • 2 / 3
WojtekL

Znasz powiedzenie "Mądry Polak po szkodzie"?

Większość forumowiczów zna i po prostu wyraża swoje opinie, zamiast klaskać i bezkrytycznie przyjmować to co się dzieje i widać gołym okiem.

Pzdrj
Podporucznik
 • 5 / 2
Te jarząbek,
kibice wspierają klub i zauważają powtarzające się błędy prezesa przez które nasz klub z roku na rok słabnie.
Okres 100 dni spokoju i ulgi skończył się 4 lata temu.
Z roku na rok to mamy MP. W ostatniej dekadzie nie schodziliśmy z pudła. Przyniosła nam 7 mistrzostw, 2 srebra i 1 brąz. Nigdy nie było tak udanego czasu w historii klubu.
Wiem, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale bez paniki.
Invoctus - Wisła K. też z roku na rok zdobywała MP i gdzie są teraz ? Nic nie trwa wiecznie, natomiast Legii przy takich wydatkach jak na dzień dzisiejszy potrzebna jest grą w pucharach, albo produkcja Karbowników. Patrząc jednak na Legię, jej rosnące długi oraz sposób zarządzania, coraz bardziej obawiam się, że w przeciągu kilku lat wyląduje niewypłacalna w czwartej lidze.
No więc właśnie. Sam piszesz o dużych wydatkach, a cały szum kręci się wokół tego, że nie kupujemy zawodników za gruby hajs tylko staramy się sprowadzać tych z kartą na ręku lub bliskich zakończenia kontraktów, albo że nie chcemy im płacić tyle, ile chcieli by zarabiać choć i tak oferowane przez nas kontrakty są najwyższe w lidze. To są pomysły na długofalowe zwiększenie zadłużenia bez gwarancji na pieniądze z pucharów.
Potrzebny jest nam strategiczny inwestor lub zarządczy zestaw naczyń połączonych. Nie będzie bowiem sukcesu finansowego bez sukcesu sportowego i odwrotnie.
Tyle, że póki co mamy tej kasy ile mamy więc idzie to jak po grudzie.
Stąd też bardzo trafna inwestycja w LTC. Jej owoce nie przyjdą jednak z dnia na dzień. Trener musi być też bardziej otwarty na promocję młodzieży. Drugim filarem sukcesu powinien być skuteczny scouting na miarę naszych możliwości. I tu upatruję pole do optymalizacji. Potrzebujemy piłkarskiej jakości za rozsądne pieniądze i utalentowanej młodzieży umiejętnie wprowadzanej do jedynki. W teorii proste, a w praktyce… sam widzisz…
Podporucznik
 • 1 / 0
Najlepszy okres to był do 2017 roku.
Od tego czasu zdobywamy tylko MP dostając baty w pucharach i odpadając w 3 z 4 PP.
Żeby Akademia coś dawała, to muszą ludzie tym zarządać, a patrząc na politykę młodych w Legii, to będzie tylko ładny ośtodek bez współmiernych korzyści.
Od sezonu 16/17 mamy 4 złota i 1 srebro. Rozumiem, że apetyt rośnie i należy sobie wyznaczać kolejne cele, ale zachowajmy jakieś proporcje. Te osiągnięcia też trzeba docenić. Skałą naszego sukcesu w ostatnich latach jest właśnie to, że wielu kibiców (zwłaszcza młodych, którzy mogą nie pamiętać jak to kiedyś bywało) MP uznają za coś oczywistego. Ono wcale oczywiste nie jest. Co roku mamy do niego kilku rywali, którzy również mają swoje ambicje.
Tym czasem widzę na tym forum głosy i # nawołujące do bojkotu w sytuacji, w której zdobyliśmy MP na kilka kolejek przed końcem sezonu, a do pucharów nawet jeszcze nie przystąpiliśmy.
Ludzie kochani, realne życie to nie FIFA na PS…
Sierżant
 • 1 / 0
Piszesz jakbyśmy się czepiali a nic jeszcze nie wiadomo. Czy to pierwszy raz powtarza się ta sama żenada z transferami?
Generał dywizji
 • 0 / 0
Z innej meczyki ktoś pisał że z końcem czerwca przestajemy płacić Vuko i jego sztabowi a jest chyba inaczej wg artykułu na legionisci.com


Wcześniej jednak klub zdążył przedłużyć z Serbem umowę o 2 lata, dzięki czemu jeszcze przez kolejne 12 miesięcy będzie on pobierał pensję z Ł3. Można więc śmiało założyć, że brak przedłużenia kontraltu z Michniewiczem to wotum nieufności, które pewnie szybciej niż później zostanie wykorzystane i nie będzie tak kosztowne jak w przypadku Vukovicia.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Też mi się wydaje, że Vuko jeszcze rok na garnuszku.
Fajna jest praca trenera. Można pobierać pensję jeszcze przez dwa lata po wyebaniu z pracy. Sasin by tego lepiej nie wymyślił…
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Invictus

Sasin wymyślił coś lepszego ;)
Jakaś kobita pisze necie na jakimś ważnym portalu, że jest mocny temat Szabanowa i kogoś z Mauritiusu.
Szabanov nie prezentował się źle. Zna klub więc nie potrzebuje mitycznej aklimatyzacji. Brałbym.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Szabanov podobno sam chce wrócić, a ten drugi to też stoper - z Arisu.
Profesjonalizm duszony we własnym sosie.
Starszy sierżant
 • 4 / 3
z tym korpopajacem żadnych sukcesów w Europie nie bedzie.
Pułkownik
 • 5 / 11
Lista przypadków Czesława,

1. Skład na Karabach i postawa drużyny w meczach pucharowych.
2. Porażka ze Stałą Mielec u siebie
3. Porażka z PBB na wyjeździe.
4. Nieautoryzowane wywiady prasowe
5. Remis ze Stalą Mielec na wyjeździe
6. Zdobycie 4 punktów z 12 z beniaminkami
7. Słaba gra w rundzie jesiennej.
8. Odpadnięcie z PP.
9. Rozpuszczenie drużyny po zdobyciu MP.
10. Przypadek Wszołka
11. Przypadek Kapustki - zawiódł na całej linii.

Pozytywy
1. Dobra gra w rundzie wiosennej
2. Poprawa gry w defensywie
3. Zdobycie MP - konsekwencje 1. Dla Prezesa to oczywistość.

Miecz Damoklesa wisi. Mimo niekwestionowany sukces sportowy.

Pzdr
Dokładnie. Rozliczajmy trenera po niepełnym sezonie a prezesa po 10 latach. Obiektywnie.
No faktycznie porażka ze Stalą to przypadek Czesława ;d

Pewnie Michniewicz kazał Wietesce i Jędrzejczykowi faulować, a później podyktować jeszcze trzeci rzut karny gdy Zjawiński faulował Jędrzejczyka, może nawet sam interweniował na VAR żeby był karny dla nich.
Po mojemu to z beniaminkami zdobył 10 z 18 panie kolego
Pułkownik
 • 0 / 2
Poldi

1. Powiedz to Prezesowi - wynik jest wynik

2. Znasz pojęcie zmiany? Po pierwszym idiotycznym faulu Jędza powinien opuścić plac.

Pzdr
Pułkownik
 • 0 / 1
Sylwiusz

Skiksowalem. Sorki
Myślałem o drużynach zagrożonych spadkiem, z samego dołu tabeli, no i nie pomyślałem do końca. Nie chcę się bronić, ale czy to coś zmienia, jeżeli to ledwo 50% plus epsilon

Pzdr
Marszałek Polski
 • 0 / 0
W przypadkach brak jeszcze stawiania na Valencię.
Na poważnie to pisałeś? Jeśli tak to (śmiech w nawiasie).

Pierwszy to faulował Wieteska, czyli zgodnie z tym absurdalnym rozumowaniem, on też powinien zejść z boiska po nim. Następnie Jędrzejczyk. No, to gdyby wszędzie trenerzy tak postępowali, że ściągaliby zawodnikach po błędach, to nawet 5 zmian byłoby za mało.

Nie, tego się nawet nie da komentować. Masz spaczone i przykre spojrzenie na piłkę nożną. Współczuje.
Pułkownik
 • 0 / 3
Poldi

Powiem Ci tylko tyle. W sporcie, a zwłaszcza w grach zespołowych nie ma miejsca dla debili.
Plutonowy
 • 0 / 1
Trzeba przyznać, że prezes jak na światowca maniery ma nie naganne, szkoda tylko, że gorzej z nerwami....
Każdemu się czasem uleje.
Jak mu podwładny wyjeżdża przez media, to była riposta.
Marszałek Polski
 • 7 / 5
Co roku to samo, te same jełopy torpedują wzmacnianie drużyny. K.mać kiedy ten właściciel domyśli się, ze inwestując 2 mln euro zyska 10 mln euro? To naprawdę wstyd, że taki kraj jak Polska nie miała żadnej drużyny mogącej konkurować w rozgrywkach europejskich. Trzeba się mocno starać, żeby zgnoić talki klub jak Legia!
Za ok. 2 godz startują Mistrzostwa Europy. Oczami wyobrażni widzę jak dyr. R Kucharski wraz z całym legijnym skautingiem , z wypiekami na twarzy i notesem w dłoni czekają by skrzętnie notować kogo, gdzie , na jaką pozycję ... A transfery zaraz po mistrzostwach.
Tak, oglądamy ciro immobile oraz lukaku, ale wybór dopiero zapadnie. Póki co, bliżej ma na laziekowska Włoch, bo żona Belga narzeka na ubogi wybór butików w Warszawie.
Rozumiem, że jest piątek, ale żeby o 17:27 być już na bani? ;)
Nikt tak dobrze ,jak Prezes nie orientuje się , jak od ponad 1300 dni doskonale wszystko [email protected]ć / czytaj. zarządzać kryzysem ,zwalniać trenerow/ . Zapewne teraz w przypadku braku awansu, powodem będzie za wysoka temperatura , za krótkie przygotowania , za zielona trawa ,zacmienie księżyca,przeziębienie trenera ... wszystko i wszyscy wokół ,tylko nie ON.
Marszałek Polski
 • 5 / 3
Tu budowane są sobie alibi, a tam Iga (jako deblistka) jest już w finale.
Generał broni
 • 1 / 0
Super:)
Marszałek Polski
 • 1 / 1
A Magdę Czeszki wyautowały...
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Niesportowe zachowanie Krejčíkovej.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Taa, widziałem, ale sędziowie nie...
Nie kibicujemy wiec Krejčíkovej - a to oznacza ze w finale przegra ;)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Kibicujemy, komu chcemy.
Miałem jednak cichą nadzieję, że po zakończeniu kariery przez słowackie cebulactwo,
takie sceny znikną na dobre z kortów...
Marszałek Polski
 • 7 / 2
Jedno jest już od dawna pewne, obaj nie powinni udzielać wywiadów.
Generał broni
 • 1 / 0
Witaj Jammm
Chyba nigdy nie doczekasz się trenera przez duże T, z doświadczeniem w pucharach.
Zapewne dotyczy to też innych stanowisk za rządów MD.
Każdy ma być potulny i grzecznie wykonywać polecenia właściciela.

" W Legii to nic nowego, ale dotychczas prezes Mioduski zazwyczaj nie znajdował oporu ze strony szkoleniowców, którzy przyjmowali co im oferowano. A gdy już dochodziło do nieporozumień na tym tle, to kończyło się zmianą na ławce"

Czytaj dalej pod linkiem: https://www.meczyki.pl/newsy/w-legii-warszawa-nadal-wrze-sygnaly-plynace-z-gabinetow-nie-zapowiadaja-niczego-dobrego/167590-n
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Czytalem to Darek. Moczę jaja na Solinie mało tu zagladam. Jakoś mi się przejadło to.pierdo.lenie
Generał broni
 • 0 / 0
Mocz się, odpoczywaj :)
Generał broni
 • 2 / 0
Czy Czesław dotrwa do początku eliminacji?


" Na ten moment atmosfera w klubie zgęstniała jeszcze bardziej. Nie od dziś wiadomo, że Czesław Michniewicz nie może liczyć na wsparcie części z zarządzających Legią, którzy od paru miesięcy podważają jego szkoleniowe kompetencje. Do tej pory jednak jego relacje z Dariuszem Mioduskim wydawały się być co najmniej dobre. Panowie regularnie spotykali się na bezpośrednie rozmowy, co nie było wcześniej normą. Prezes jednak najwyraźniej zaczął ulegać podszeptom w klubowych korytarzach, a być może sam uznał, że szkoleniowiec przesadza. Zareagował jednak niespodziewanie ostro, jak na człowieka, który czterokrotnie poległ w eliminacjach do europejskich pucharów i w sytuacji, gdy po spotkaniu z trenerem klimat wydawał się ocieplać."

" W Legii to nic nowego, ale dotychczas prezes Mioduski zazwyczaj nie znajdował oporu ze strony szkoleniowców, którzy przyjmowali co im oferowano. A gdy już dochodziło do nieporozumień na tym tle, to kończyło się zmianą na ławce."

Czytaj dalej pod linkiem: https://www.meczyki.pl/newsy/w-legii-warszawa-nadal-wrze-sygnaly-plynace-z-gabinetow-nie-zapowiadaja-niczego-dobrego/167590-n
Sztab ma umowę jeszcze rok teraz nie musi go zwalniać bo jest jeszcze pensja Vuko.
Generał broni
 • 0 / 0
Z tego co pamietam to Vuco podpisał 1+1, a więc 30.06 koniec.
Poza tym moga się dogadać i za porozumieniem stron.
Generał broni
 • 0 / 0
eLkamocno,
biedna jak mysz kościelna Wisła z Krakowa ma na utrzymaniu jeszcze więcej dusz ;)
Ale krakusami się nie przejmujmy. W odniesieniu do trenerów sęk bowiem w tym, że dotąd zasadnicze pytanie płynące z Łazienkowskiej brzmiało: Czy dotrwa do końca eliminacji lub nie straci posady zaraz po ich zakończeniu? A teraz niektórzy już się zastanawiają, czy w ogóle eliminacje [obecny szkoleniowiec] zacznie? Trzeba przyznać: nowa jakość w zarządzaniu klubem. Najnowsza.
części z zarządzających Legią, którzy od paru miesięcy podważają jego szkoleniowe kompetencje. Niekompetentni podwazaja czyjes kompetencje?:)
Przeczytalem oba wywiady i wydaje mi sie, ze wlasciciel mowi bardziej rzeczowo.
CM - pilkarz przyjechali pozno vs DM - bo trener dal im wiecej urlopu, mimo, ze dalismy mu znac, ze odpoczywaja za dlugo
Wszolek: CM zaluje, ze go nie ma vs DM - finansowo byli dogadani, ale trener nie dajac mu minut w pewnym sensie zdecydowal, ze pilkarz odszedl.

Na Legia.net widze wiele reklam, wiec pewnie zyja z wyswietlen... nie wiem, czy to najlepiej, ze portal tak blisko zwiazany z klubem pisze o w pewnym sensie konflikcie miedzy trenerem i wlascicielem.

... mam nadzieje, ze sie myle.
Trzeba powoli ruszać z akcją PR made by DM corpo inc pt:

#winaCzesława
Kapitan
 • 3 / 0
Akcją już ruszyła... wywiad to początek...
Czesława nie będzie najpóźniej do końca września...
Kudłaty PR już działa...
W kółko to samo, rok w rok....
Generał
 • 4 / 2
Heheszky (L)
@Daniel_Heheszky
Kapustka, Wieteska i Martins jedyni z podstawowej jedenastki Twarz ze łzami radościTwarz ze łzami radościTwarz ze łzami radości
Cytuj Tweeta
Marcin Szymczyk
@MarcinSzymczyk1
· 19 min
Włodarczyk, Kapustka, Lopes, Wieteska, Martins, Kamiński, Holownia, Skwierczyński, Ciepiela, Kisiel, Skibicki, Muci, Kostorz - plus bramkarze Miszta i Tobiasz. Indywidualnie Emreli. 13 graczy z pola i 2 bramkarzy na popołudniowym treningu Legii.

Jak nic TYLKO wina Czesława.
Marszałek Polski
 • 4 / 2
To napisz jeszcze, ilu piłkarzy jest na kadrze (niczyja wina) a ilu Czesio wydłużył wolne - wtedy będzie rzeczywisty, a nie wybiórczy obraz całości. Ponadto chory Luqi, Hanna zaraz dołączy - nie ma co płakać, trzeba pracować.
Generał brygady
 • 7 / 0
W sumie to może i dobrze, że od razu sobie dali po razie w wywiadach i każdy szybko zszedł na ziemię? Do tej pory na start nowych sezonów to mieliśmy cukierkową atmosferę z trenerami na lata, którymi odbijało po zdobyciu mistrzostwa i zawsze ciężko pracującymi Darkiem i Radkiem nad transferami. W wywiadach było super dopóki nie trzeba było wyjść na boisko. Teraz już na starcie każdy zszedł na ziemię i niech się bierze za robotę.
Starszy szeregowy
 • 4 / 0
Panie Mioduski prosty rachunek ilu piłkarzy odeszło z klubu a ilu przyszło???? Jakie alibi trzeba wreszcie powiedzieć jasno chcesz pan wejść do pucharów z ogórkami i juniorami z akademii to NIEMOŻLIWE
3 bramki to prezenty dla Wisły, bramkarz i gra obronna do poprawy. Zdziwiła mnie wypowiedź trenera przed meczem. Stwierdził, że skoro drużyna jest lepsza w ofensywie niż defensywie, to nad tym będą się skupiać. Tzn według niego powinniśmy zawsze starać się strzelić o jedną bramkę więcej. Czyli wygrać ze Sląskiem 9 do 8, a z Wisłą 5 : 4, dobre
A juniorzy znowu łomot
Na dodatek po tragicznej grze... Kompromitacja.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Taki wynik to to niestety spora porażka, szkoda.
Generał broni
 • 4 / 2
Wiele razy pisałem, że boiska i ośrodki nie szkolą piłkarzy tylko ludzie. A u nas profesjonalnych trenerów w akademii brak i to od dawna, byli piłkarze nie interesują się tą pracą bo za mało płatna. Praca z juniorami w Legii jest coraz słabsza z roku na rok, czasami dobre transfery juniorów ratują poziom ale i te są coraz rzadsze i w pierwszej jedenastce nie mamy nawet jednego dobrego młodzieżowca. Akademią rządzi Jacek Zieliński były trener Lewandowskiego w Legii, dlatego w niej przestał grać. tylko niech ten gostek co ostatnio nie pisze, że niemieli ze sobą nic wspólnego - nawet legia.net były zdjęcia treningów Lewndowskiego z Zielińskim.
to co tam robi ten szpenio z kraju tulipanów? Strzyże trawniki?
Major
 • 5 / 1
Zieliński był trenerem Lewandowskiego w Legii? Można tak powiedzieć. Był jego trenerem przez kilkanaście dni, kiedy Lewandowski przebywał z pierwszą drużyną na obozie przygotowawczym we Wronkach latem 2006 roku. To z tego okresu są te pamiętne zdjęcia Lewandowskiego w koszulce Legii pozującego z eLeczkami obok legijnych dziennikarzy. Zieliński był wtedy asystentem Wdowczyka. Nie ma on nic wspólnego z tym, że Lewandowski kilka tygodni później wyleciał z klubu. Zamiast na podstawie zdjęć atakować Zielińskiego, lepiej zapytaj Wdowczyka co takiego widział w Gottwaldzie, że to jego widział w kadrze drużyny obok Eltona, Włodarczyka, Janczyka i Korzyma, a nie Lewandowskiego.

A akademią de facto rządzi Grootscholten a nie Zieliński.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Takich to mamy juniorów.
Generał broni
 • 1 / 0
Ktokolwiek teraz rządzi akademią gó..o szkolimy a nie piłkarzy. Jesli Zieliński tylko twarzuje to trochę szkoda na niego kasy, lepiej zatrudnić kogoś do bezpośredniego treningu. Wdowczyka został już z Legii zwolniony więc poniósł konsekwencje a Zieliński dalej sie wozi na swojej karierze a jego praca to coraz słabsze wyniki szkolenia.
Plutonowy
 • 8 / 13
ANKIETA: Ile lat ma AMLegia:
A). 8
B). 10
C). 12
D). 13
Poproszę o odpowiedzi pod tym wpisem, dziękuję:
Generał dywizji
 • 7 / 6
Nie wiem Eustachy, Wiem natomiast, że jest na tym forum dużo dłużej niż Ty!
AML jest tu od kilku lat, zatem odrzucam trzy pierwsze opcje. Czwarta również mnie nie przekonuje. Jest z Legią na dobre i na złe, zatem ma mój szacunek, wiem, że bywa specyficzny, ale zazwyczaj lubię ten folklor internetowy ;-)
Generał dywizji
 • 4 / 2
Jakie ma znaczenie ile ma lat? Może mieć i 5. Forum jest od dyskusji, a każdy ma do tego prawo. Nie musicie się lubić, to portal Legii a nie jakaś sympatia.
Na pewno ma więcej przecież on tutaj pisał kiedy zacząłem zaglądać na stronę czyli w okolicy 2010-2011 roku gdy miałem 15 lat :)

Wtedy też myślałem, że AML to jakiś gówniarz co dorwał się do kompa ale po tylu latach niewiele się zmienił i wciąż ma w sobie tę samą pasję i energię. Nie wyobrażam sobie tej strony bez niego.
Poldi,
młodzian z Ciebie ;-)
Swoją drogą szkoda, że przy nicku nie wyświetla się, od kiedy ktoś jest na stronie.
Generał broni
 • 3 / 0
Eustachy
A Ty A,B,C czy D ?
Generał broni
 • 2 / 0
Ledarg,
jest tu kilka osób, które były na forum niemal od początku, niczym Tom Bombadil w Śródziemiu ;)
(odwołuję się do trylogii książkowej, nie filmowej).
Ledarg

Jeszcze można tak powiedzieć ale Rubikon nieuniknionego trzydziestaka zbliża się nieuchronnie, a ja wciąż nie za bardzo chcę dojrzeć. Przeraża mnie to przyznam szczerze.
Eustachy

ANKIETA: Odnosnie do Twojego zalosnego wspisu. Wybieramy

A). Głupota nie zwalnia od myślenia
B). Myśl ucieka z głowy. Ma uraz do zamkniętych pomieszczeń! - w Twoim przypadku nigdzie nie ucieknie, jest stereotypem kretyna
C). Myśli są niewidzialne, ale bezmyślność jest widoczna
D). Fakt będzie zawsze nagi, choćby był ubrany według ostatniej mody - ostatecznie wlasnie taki fakt jak wyzej w punkcie B
Poldi,
znam ten ból, już przerabiałem :-) Dlatego oficjalnie mam 14 lat ;-)
Adriano,
ja jestem od lat, ale nie pamiętam dokładnie, ile. Dawniej pisałem bardzo rzadko, bo udzielałem się na Legia.com, ale odkąd wprowadzili logowanie z "fejsbukiem", podziękowałem, nie dla mnie to g... :-)
Maik Nawrocki i Damian Kędzior bardzo blisko Legii.. info z twittera i potwierdzone przez Sportowe Fakty WP
Generał dywizji
 • 0 / 0
Zobaczymy co z tego wyniknie...
Fajna reklama i taka na propsie

twitter.com/onlyasroma/status/1403285436915720195?s=20
Plutonowy
 • 13 / 9
Po pierwsze, hierarchia jest taka, że rządzi Prezes. Jak Trener ma uwagi/problemy to idzie do Prezesa, a nie do mediów. Po drugie, z tych co odeszli, to praktycznie tylko Wszołek to jest osłabienie. Tyle, że to właśnie z Michniewiczem się niespecjalnie dogadywał. Nie mógł Czesław Jurze dać odpocząć, a Wszołka na ostatnie mecze wpuszczać? Zresztą, propozycję z Bundesligi mało który by odrzucił.... Veso to byłą loteria, jak by się ogarnął po tak ciężkiej kontuzji. I ryzyko, że zaraz złapie podobną też spore, patrz Rafał Wolski. Zresztą, po akcji żony, to nawet w Realu by go nie trzymali. Reszta graczy, którzy odeszli to również niegrający w zasadzie byli, albo wiekowi (Astiz, Lewczuk, Cierzniak), albo nie dający jakości, Gvilia w tym sezonie, Cholewiak z zasady. Młody Mosór to znów kamyczek do Czesława ogródka. Były trzy mecze do końca, czemu nie grał z Jędzą w parze. WSZYSCY byliby mądrzejsi, czy coś z młodego może być...
Wąska kadra na początku, to trener dał wolny dodatkowy tydzień Mladenowi i Borucowi. Zgodził się na extra dni wolne dla Kapustki i Jędzy. Trenują na miejscu z Legią II i CLJ, jaki problem potrenować te parę dni z nimi, przy okazji przeglądzik młodzieży zrobić na tle podstawowych zawodników?
PS. Ale ze dwóch nowych na już by się przydało, tu kamyczek do Prezesa. Pełnokrwisty lewy obrońca do 4 w obronie (ciekawe co z tym Heisterem?) i prawy pomocnik. A już taki środkowy pomocnik z liczbami (strzał z dystansu, rzut wolny - Cactas) to byłąby wisienka...
Marszałek Polski
 • 8 / 0
Fajny wpis panie Pawle. Merutoryczny i bez polityki "za kim jestem". Mało tu takich, dzięki i trzymaj poziom:)
Generał dywizji
 • 4 / 0
PaweL75
Głos rozsądku i spokoju a przede wszystkim fakty a nie mity. Popieram.
Co do nowych transferów, to oczywiście wszyscy chscemy aby się dokonały jak najszybciej. Zapewne w klubie nad tym mocno pracują.
Kapitan
 • 0 / 1
PaweL, Pełna zgoda co do Twojej oceny medialnej wymiany zdań pomiędzy prezesem a trenerem Legii. Co do transferów uzupełniających widoczne braki w kadrze - będą na pewno, pytanie tylko, czy wystarczająco jakościowe.
Porucznik
 • 0 / 0
Spoko głos rozsądku ale wylew krytyki na Miodka to nie jest za ten wywiad tylko za całokształt. Ludzie stracili do niego zaufanie. Cokolwiek teraz nie powie to brzmi jak bełkot, bo nikt nie wie o co mu chodzi z tą Legią. A na pewno to co oficjalnie mówi nie ma potem pokrycia.
Starszy sierżant
 • 2 / 1
Pozwolę się odnieść panie Pawle. W kilku kwestiach sie nie zgadzam.
Po pierwsze. Poczytaj sobie wywiad z Czesławem z grudnia 2020 roku. W tym wywiadzie już trener mówił o problemach Legii ze składem. O piłkarzach którym kończą się kontrakty, że zima to dobry czas na wprowadzenie nowych graczy itp. Kogo dostałe trener w zimę. A więc Jasura, Muciego i innych. Gdzie są teraz ci zawodnicy? Czy były to wzmocnia pierwszej 11? Oprócz Szabanowa. Żadne. Od 5 miesięcy reszta tych zawodników nie pomogła Legii. Który z tych zawodników stanowił alternatywę dla Mladena czy Lukiego, Wieteski czy Jędzy? Żaden. Jak wzmocnił drużynę prezes i dyrektor? Nijak. O tym, że może odejść Wszołek wiedział każdy. Czesław chciał mieć klarowną sytuacje z niektórymi zawodnikami przed zakończeniem sezonu ale zdawał sobie sprawę że decyzje nie zapadną tak szybko. O tym że Wszołek nie zostanie przesądziły pieniądze a nie sympatie do trenera. Co by dało wpuszczanie Pawła na ostanie mecze? Nic. I tak by nie przedłużył umowy z klubem. A Jura sam chciał grać.
Po drugie. Czesław poruszył kwestię Antolića i innych zawodników w sensie szerokiej kadry. Nic więcej. Dzięki szerokiej kadrze Legia mogła przetrwać kryzys. Tu nie chodzi jacy to byli zawodnicy ale stanowili jakąś wartość i umiejętności większe niż nasza młodzież. A teraz po prostu jest brak uzupełnienia kadry.
Po trzecie. Sprawa Mosóra. Już w grudniu trener powiedział, że nie widzi wśród młodych takiego zawodnika jak np. Karbownik. Tak trudno to zrozumieć? Ma grać bo jest młody, bo my tego chcemy? Nie. On nie może zaniżać poziomu 11. Dodatkowo wprowadzenia nowego stopera to bardzo ryzykowne rozwiązanie. Co innego zawodnik z pola. Ścieżka jaka powinna być określona dla młodych zawodników została poruszona przez trenera dawno temu. Tak jak jest to w Lechu czyli wypożyczyć i ogrywać. Tak powinno być z Mosórem, Włodarczykiem i innymi. Smutne jest to że mówi to trener po kilu miesiącach prowadzenia klubu a nie nasz dyrektor. To jest ta wizja o której mówił Mosór senior tylko to musi być wizja klubu, dyrektora i prezesa a nie trenera którego za chwile może tu nie być. Dlatego tak zakończyła się przygoda młodego zawodnika z klubem.
Po czwarte. Przegląd młodych zawodników. Trener zrobił już to dawno tym bardziej że mieszka w LTC i obserwuje zawodników.
Czesław w tym wywiadzie powtórzył to co wcześniej. Nic nowego. A że jest wylewny to wyszło jak wyszło. Ale też pokazał prawdę o zarządzaniu klubem przez prezesa co potwierdza się w przypadku rozmów z zawodnikami na temat nowych kontraktów. Czekanie na ostatnią chwilę jak w przypadku Wszołka było błędem bo klub został bez skrzydłowego a nie ma alternatywy.
Legia chcąc grac w pucharach musi mieć szeroką kadrę wyrównanych zawodników tak aby w przypadku kontuzji jednego z nich nie trzeba było zmieniać systemu gry. To jest to co też mówił Czesław. Tak działają klubu na zachodzie. Poza tym padł mit że Czesław to miękka faja
Generał broni
 • 4 / 2
PaweL75,
jest sporo racji w tym, co piszesz, jednak część z Twoich argumentów to również półprawdy lub niedomówienia.
Przykład pierwszy z brzegu, bo piszesz o nim na początku: "Nie mógł Czesław Jure dać odpocząć, a Wszołka na ostatnie mecze wpuszczać?". Mógł. Ale obowiązkiem zawodnika jest respektować wybory swojego trenera (sam piszesz w poście o hierarchii w klubie). Przypomnijmy sobie, jaką postawę Wszołek potrafił zaprezentować już w lutym(!):

"W przerwie meczu z Wisłą Płock, po tym jak Legia straciła w Warszawie dwa gole w cztery minuty, zapadła decyzja o zmianie. Kapitan zespołu Artur Jędrzejczyk został przesunięty na prawą stronę, zaś w jego miejsce wszedł debiutujący Artem Szabanow. Oznaczało to, że ktoś z dwójki Paweł Wszołek - Josip Juranović zostanie zmieniony. Sztab szkoleniowy zdecydował się na przesuniecie Chorwata do roli wahadłowego, zaś "Wszołi" miał zostać w szatni. Zmiana była podyktowana kwestiami taktycznymi, nikt nie miał do zawodnika pretensji. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to że Paweł Wszołek źle przyjął taką decyzję trenerów...." (cytat za Legia. Net). Owszem, możemy tu mówić o różnej z kibicowskiej strony interpretacji zachowania Wszołka (oraz późniejszych jego dąsów), ale szukanie praprzyczyny odejścia tego gracza z Legii u Michniewicza to nonsens. Podobnie, zresztą, z Mosórem.

Poruszasz też wiele innych wątków, wrzucając - jak piszesz - "kamyczek do Prezesa". Sęk w tym, że komentujemy artykuł, którym sam Mioduski wrzucił do własnego ogródka potężny głaz. Co gorsza, nawet tego nie zauważył.
Plutonowy
 • 0 / 0
oj coś mi się wydaje ,że Pan prezesus pywa na cienkiej lince...bedzie plum.....może znalazł sponsora)))))oby...
Pan Dariusz-Prezes zawsze potrafił stworzyć wokół siebie mistrzowski PR... do tego wywiadu. Głupoty, nieprawdy , półprawdy , bzdury, kocopały , jak nie ON !!! Mam dziwne wrażenie że zaczyna się robić trochę nerwowo. Ale może mi się tylko wydaje...
Generał broni
 • 5 / 3
Ten wywiad to kolejny krok Pudla do stworzenia darmowej potęgi w Europie.
Generał broni
 • 5 / 1
Jak potęga, to może być i darmowa;)
Generał broni
 • 5 / 2
Doceniam pracę Mioduskiego wydrenował z Legii sporo kasy.
Generał broni
 • 2 / 0
Ironia słowa potęga w stosunku do drużyny, w której w czasie przygotowań do ważnych meczu w polu występuje 2 bramkarzy jest wystarczająca i nie wziąłem tego słowa w cudzysłów.
Kapitan
 • 0 / 1
ZenekL3, to co piszesz, pachnie zwykłą zawiścią o kasę Mioduskiego (tą, którą już miał zanim zaczął "drenować" Legię.
Starszy sierżant
 • 8 / 1
"Budowanie sobie alibi na przyszłość w niczym nikomu nie pomoże."

Właśnie panie DM, odeszło 10, przyszło 2 , bilans ujemny. Proszę nie mówić, że kupił pan zastępstwo.
Generał dywizji
 • 6 / 2
Bieszczady, to proponuję ograniczyć kadrę do 11 zawodników. Po co reszta ma brać pieniądze? Gra i tak 11.
Plutonowy
 • 12 / 1
Panie Dariuszu M. po co wsadza Pan kij w mrowisko?
Tak ciężko zrozumieć Trenera, któremu ubyło wielu piłkarzy z kadry?
Może nie pierwszoplanowych ale solidnych rezerwowych!
Teraz dostał 2 za 8 (plus-minus) i ma się cieszyć?
I te docinki o przygotowywaniu zespołu do Pucharów...
Słabe to, nawet bardzo!
A podobno Pan taki światowy!
masz 100% racji... ale musisz mieć do kogo mówić
Bieszczady
chyba, że jest to rodzina patologiczna
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Komentarze (666)
Diabelska sprawa...
Generał broni
 • 0 / 0
666 ma symbolikę potrójnej niedoskonałości względem biblijnie boskiej siódemki.
Zresztą, bliżej już 777 niż 666.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Liczba 666 ma bardzo ciekawą własność.
Suma cyfr jej 47. potęgi, to jest liczby 666⁴⁷,
a także
suma cyfr jej 51. potęgi, to jest liczby 666⁵¹,
są równe dokładnie 666.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
PS. Właśnie osiągnęliśmy poziom Jumbo Jeta.
Plutonowy
 • 1 / 1
Nowe nazwisko podobno w kręgu zainteresowania Legii.
Waldo Rubio Real Valladolid.
Coś tam przebąkuje Weszło że jest wzmianka w Hiszpańskiej prasie.
Generał broni
 • 3 / 1
Możemy podobno kupić też Messiego, warunek to max 0 PLN odstępnego, max 300 tys. Euro rocznie pensja i max 100 tys za podpis, jak Rubio Real się zgadza to już pod koniec okienka jest nasz.
Generał broni
 • 0 / 0
Na Messiego prezes ma plan.Da mu kontrakt na 100 lat:)
Kapitan
 • 0 / 0
Was to, Panowie, naprawdę bawi?
Generał broni
 • 3 / 0
Czy obecna kadra wystarczy do awansu do fazy grupowej pucharów, jak jest przekonany prezes?
Skoro prezes jest o tym przekonany, a więc tak oceniono w klubie potencjał drużyny.
Kto oceniał? Zdecydowanie nie trener.
DarierL według Dariusza, Trener powinien jak jego poprzednicy mówić, że pada nawet jak pluje mu się w twarz.
Tak a propos pogody;)
Kapitan
 • 0 / 1
Myślę, że obecna kadra może awansować do grupy LE2, ale raczej kosztem rozgrywek ligowych, szczególnie w pierwszych kolejkach. Typowe albo rybki, albo akwarium. Na pewno nie ma składu na trzy fronty, za krótka kołderka. A nie można sobie pozwolić na ucieczkę przeciwnikom w tabeli, bo nie zawsze się udaje nadrobić straty. A kiedy jak kiedy, ale w tym sezonie MP być musi.
Kapitan
 • 0 / 0
Daj znać, jak będzie sezon, kiedy nie będzie nas interesować MP.
D. Kądzior blisko Legii.
Generał broni
 • 2 / 0
Bogusz daleko od Legii:)
Generał dywizji
 • 0 / 0
Blisko czy daleko, dla mnie ważne kto złoży podpis. Choć doniesienia mają w sobie zawsze coś co ciekawe, jednak istotne jest dopiero to co się dokona.
Generał dywizji
 • 4 / 7
LEGIA MISTRZ !!!
===============
JUŻ NIE MOGĘ DOCZEKAĆ SIĘ KOLEJNEGO TRANSFERU - MAM NADZIEJĘ, ŻE POZIOMEM NIE BĘDZIE ODBIEGAĆ OD 2 DOKONANYCH TRANSFERÓW !!!

JESZCZE MAMY PRAWIE CAŁY MIESIĄC DO PIERWSZEGO MECZU W EUROPEJSKICH PUCHARACH !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Generał broni
 • 5 / 0
Miesiąc do meczu, a zgranie zawodników, przygotowanie fizyczne, zaadoptowanie do taktyki?
Nie sądzę, aby przyszedł do nas kozak, który po tygodniu z drużyną będzie wymiatał w meczach.
Generał dywizji
 • 1 / 1
Wszyscy byśmy chcieli np 4 dobrych zawodników najlepiej już podczas pierwszego dnia treningu.
Ale przecież oczywistym jest, że nie jesteśmy klubem pierwszego wyboru, nie płacimy super kasy itd.
Oczywiście najlepiej jakby kadra już była pełna i mogli się wszyscy zgrywać ze sobą i trenować ale...
Generał broni
 • 1 / 2
A skąd drogi KAPSLOKU wiesz jaki jest poziom dokonanych transferów jak jeszcze ich w akcji nie widziałeś?
Plutonowy
 • 1 / 3
Ha! dopiero co pisalem pod wywiadem z Czesiem, żeby się nie pruł, bo go Miodek zweryfikuje i pyk. dlugo nie trzeba bylo czekać. Myślę że bezwzgledu na wyniki to są ostatnie tygodnie Czesia przy Ł3. Z tym typem (DM) nie da sie pracować.
Generał dywizji
 • 1 / 3
TYLKO JEŻELI TRENER CZESŁAW NIE AWANSUJE DO FAZY GRUPOWEJ LM/LE TO ZOSTANIE WYJE...NY NA ZBITY PYSK - TO JEST PEWNE !!!
=======================================
TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Generał broni
 • 2 / 0
Wielu z nas domaga się profesjonalistów na stanowisku prezesa i dyrektora sportowego.Czy to by coś zmieniło z Mioduskim jako właścicielem? Nie sądzę, raczej były by duże zgrzyty.
Wszak MD wie najlepiej, w swoim mniemaniu.
DM miałby problem z wyciaganiem pieniędzy. Stałoby to się bardzo transparentne, a tak są zwykłe koszty zarządu. Typu leasing za 10k miesięcznie etc.
Sierżant
 • 5 / 0
Rzeczywiście oralnie nasz Miodek się bardzo rozwinął, postawił tym wywiadem Czesia do pionu, wsadził mnóstwo szpileczek. Tylko czy ma rację? Czy uczy się na błędach? W to śmiem wątpić. Za każdym razem jest tak samo. Mamy trenera na lata, super fachowca, pokładamy nadzieję na europejskie puchary. Kończy się sezon, potrzeba kasy i rozsprzedajemy najlepszych piłkarzy. Ale cele zostają. Jedyny który tej ściemy nie łyknął to Czerczesow, który elegancko podziękował. Ale to nic prawda Miodek. Najwyżej zwolni się trenera po blamażu w pucharach i poszuka kolejnego. I tak do usranej śmierci. Co do Czesia skoro poszedł do prasy to pewnie mu się już ulało. Skoro dyrektor sportowy go zlewa pewnie od paru tygodni obietnicami transferów, to też chłop nie wytrzymał, podobnie jak ostatnio były już trener Bayernu. Szuka alibi Czesio, ale czy nie ma racji patrząc na naszą kadrę? Pozostawiam to jako pytanie czysto retoryczne. Mam nadzieję, że Juranovic z kadry nie wróci kontuzjowany, bo będziemy musieli grać na prawej Jędzą, a w środku to już nie wiem kim…
Trenerów na lata to my mieliśmy wyłącznie deklaratywnie. W ostatnim czasie żaden z nich (z wyłączeniem wspomnianego przez Ciebie Czerczesowa) nie mógł pochwalić się zauważalnym warsztatem czy doświadczeniem.
Tak jest niestety nadal. Nie licząc wybryku z Zagłębiem Michniewicz również uja ugrał jako trener. Legia daje mu szansę na zbudowanie nazwiska na czymś więcej niż bliskie relacje z Fryzjerem i będzie głupi jeśli tego nie wykorzysta.
Invictus
a ja myślę, że nie niechybnym blamażu polskiej reprezentacji na Euro, Sousa wyleci i będzie ogromna presja, aby trenerem został Polak. I wydaje mi się, że Michniewicz jest numerem jeden na liście potencjalnych kandydatów. Jeżeli ktoś zaczyna rozmawiać z własnym prezesem przez prasę, to albo jest bardzo głupi, albo ma alternatywę. Takie Vukovice, Jozaki, czy Magiery potulnie spuszczali głowy i łykali wszystkie brednie, bo dla nich prowadzenie Legii to był sufit. Gdzie są teraz - wszyscy widzimy. Na pewno pstrykanie się po nosach za pomocą prasy między prezesem a trenerem nie pomaga drużynie. Został miesiąc do eliminacji, a my jesteśmy w czarnej dziurze.
Że po niechybnym blamażu, miało być...
Generał brygady
 • 2 / 5
Dwóch samców alfa walczy o dominację!

Oby - tym razem - z korzyścią dla naszej (L)egii!

Ale wyrażę obawę, aby nie skończyło się tak jak w Interze z Conte,

Choć, nie powiem, podoba mi się to, że Czesio potrafi walnąć prawdę prosto z mostu - po miękkich Jozakach, Krafach czy Vukoviciach - to jednak duża zmiana!
Chorąży
 • 5 / 0
Może walczą o dominację medialną, ale w świecie rzeczywistym hierarchia jest jasna. Czym szybciej CkM to zaakceptuje tym szybciej zakończy się kryzys zaufania i zacznie konieczna współpraca (o ile to jeszcze możliwe)
Generał broni
 • 2 / 0
CkM lubi postrzelać:)
Pułkownik
 • 0 / 0
ArtiQ

Niestety dla Legii i dla nas, żaden z tych samców alfa to nie Alfa & Omega.

Pzdr
Generał brygady
 • 0 / 0
To może chociaż będzie Alfa i Romeo, jak to mówił F. Smuda.
Sierżant
 • 12 / 8
Ten cwaniak może sobie ubierać najdroższe garnitury, chodzić do najlepszych fryzjerów, wysyłać matkę do kliniki na Marsie, ale nie ma to żadnego znaczenia, bo jest zwykłym cebulakiem. Choćby był wizeprezesem FIFA i spotykał się na piwie z Kloppem co weekend, to i tak zrobił z Legii totalnie przeciętny klub kompletnie nieistotny na mapie Europy i niestety nic nie zapowiada zmiany na lepsze czytając takie brednie.
I jeszcze po 4 latach wciąż ma na tym forum klakierów. To jest nieprawdopodobne, jak ktoś może się wciąż łapać na ten miodowy pr
Kapitan
 • 19 / 4
Nie lubię Michniewicza. Byłem przeciwny jego przyjściu do Legii i nadal uważam, że stać nas na lepszego trenera. Ale to co tutaj wygaduje Mioduski to skandal. Kadra ma za mało zawodników na treningach bo Michniewicz treningi zaczął za późno? Bo Mlado dostał tydzień więcej wolnego? A nie dlatego, że odeszło ponad 10 piłkarzy, a Legia to uzupełniła dwoma, póki co?
Wszołek i tak by odszedł. Nie grał bo był słabszy od Juranovica, a i cały czas mówił, że w jego wieku liczy się kasa. Wiadomo, że Legia nie dała by mu takiej jak Berlin.
I to przyczepianie się do doświadczeń Michniewicza jako trenera? Ja się dziwię, że po takich wypowiedziach Michniewicz nie spakował walizek i się nie wyniósł.
Całkowity brak profesjonalizmu Miodka jak dla mnie.
"Nie lubię Michniewicza. Byłem przeciwny jego przyjściu do Legii i nadal uważam, że stać nas na lepszego trenera. Ale to co tutaj wygaduje Mioduski to skandal."
W PUNKT!
Też nie byłem ani nie jestem fanem CM w Legii ale... Jak już go zatrudniono to tak jak i jemu tak i nam zależy na tym samym - WYNIKACH. A to,co uskutecznił w wywiadzie Mioduski to wręcz sranie we wspólne gniazdo, odsyłanie odpowiedzialności i typowe NIE WYCIĄGNIĘCIE wniosków z poprzednich sezonów - co właśnie robi CM.
BA! Mioduski nawet kolejny raz wysypał się w teście wiedzy z historii piłki klubowej nie wiedząc NIC A NIC o doświadczeniu zatrudnionego przez niego trenera....

To już nie strzał w stopę czy kolano a po prostu kolejny gwóźdź do jego trumny na stanowisku prezesa.. Dziwię się tylko,ze jego słowa nie rozbrzmiały wśród tuz dziennikarstwa sportowego w kraju.. Natomiast zaczynam rozumieć kolejnych byłych 'współpracowników',którzy raz po raz rzucają trochę światła na tzw profesjonalizm geniuszu byznesu Mioduskiego.
A minus na koncie mówi AŻ NADTO!
Chorąży
 • 0 / 0
"Dziwię się tylko ,ze jego słowa nie rozbrzmiały wśród tuz dziennikarstwa sportowego w kraju."
Pomijając zagorzałych przeciwników DM to rzeczywiście nie rozbrzmiały, bo resztę trochę zatkało. Jaki trener publicznie wyrazi krytyczną i pesymistyczną opinię na temat słabości zespołu jakim dysponuje. Tylko chwilowe emocję to tłumaczą.
„ Ja się dziwię, że po takich wypowiedziach Michniewicz nie spakował walizek i się nie wyniósł.”

Michniewicz swoją wypowiedzią rozpoczął tą niewdzięczną dyskusję, a Mioduski jedynie sprytnie ją uciął stawiając Michniewicza w dość niezręcznej sytuacji. Albo jak piszesz uniesie się honorem i rzuci kwitami, albo położy uszy po sobie i zajmie się swoją dobrze płatną robotą nie lansując się na polskiego Murinho. Mioduski brutalnie pokazał mu miejsce w szeregu. Z całą masą wątpliwości do aktualnej polityki transferowej uważam, że trener jest od trenowania drużyny, a nie budowania marki własnej kosztem klubu, który mu płaci.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Uffa, najgorsze co może spotkać Legię (taki klub sportowy, z drużyna piłki nożnej, szykującą się do nowego sezonu i do pucharowego uszczknięcia co nieco w Europie) to "unoszenie się honorem" ludzi z klubu i pakowanie walizek. Będzie wtedy widać kto jest zawodowcem, potrafi szukac kompromisów dla wspólnego i własnego dobra i realizuje zadania, a kto jest rozhisteryzowana pensjonarką i "nie pozwoli żeby mu..." ( w miejsce kropek wstawić co tam chceta)
Byłem zauroczony Michniewiczem, bo ma tą bajerkę:) Drużyna też ma wreszcie trenera doświadczonego, z pasją do piłki. Gra Legii jest uporządkowana. Także teoretycznie właściwy trener na właściwym miejscu. I tu piękna bajka się kończy, a zaczyna seria dziwnych zdarzeń np. wypowiedź w sprawie covid Pekharta i Lewczuka, Wypchnięcie z klubu Mosóra i Wszołka. Wjechanie w Slisza- najpierw gadanie, że gra dlatego, bo jest młodzieżowcem ( co ciekawe teraz mówi, że grałby pomimo tego)Następnie mówi na konferencji, że Kisiel ( junior praktycznie z zerowym dorobkiem w piłce seniorskiej) to jest 1 do 1 poziom Slisza ( czytaj wysyłanie sygnału -kupili za grubą kasę zawodnika na poziomie juniora). Teraz narzekanie na brak zawodników, na których kompletnie nie stawiał i akceptował ich odejście. Po co zresztą mieli być na kontrakcie jak trener nie miał zamiaru na nich stawiać?. Teraz znowu daje dłuższe urlopy kilku zawodnikom i zaczyna narzekać, że ich ta mało, a Jędrzejczyk co? przyjechał na pierwszy trening i powiedział gorąco jakoś, co się będę tu kręcił, przyjadę za tydzień? Z Włochem też sytuacja okazuje się inna od tej sugerowanej przez Michniewicza. Liczę na to że zwykły stres a nie celowe działanie obliczone na rozpieprzenie klubu od środka ( nawet nie chcę tak myśleć)
Starszy kapral
 • 2 / 0
Fakt, że wspomniane wypowiedzi Michniewicza były dość dziwne. Można dołożyć jego słowa o młodzieżowcach, dziwne ksywki dla piłkarzy np Muci-Messi(może taki cringe ich motywuje, nie wiem?), czy twierdzenie, że Veso został odpalony z powodów sportowych, co okazało się nieprawdą i wiele innych. Jego wypowiedzi są z reguły dziwne i nigdy nie wiem czemu służą, czy to bezmyślność, czy taktyka.
Generał
 • 10 / 3
A tak swoją drogą to jest niesamowite, że traktuję jak standard kolejną nieprofesjonalną i świadczącą o braku dibrych relacji wypowiedź prezesa.
Koleś zatrudnił do przełamania kompromitacji w pucharach gościa, który w jego mniemaniu nigdy do pucharów zespołu nie przygotowywał choć to nieprawda :D
Trener spanikowany, że mu zwalniają swojego człowieka z Włoch nagle polubił Wszołka.
Trafił swój na swego. I albo jakimś cudem 2 minusy dadzą plus albo skończy się to wielką dramą, bo CM odpali Weszło przy odejściu, a DM jak zwykle zwali winę przez swoich dziemnikarzy i jarząbków, co zresztą robi odkąd objął prezesurę.
Alibi to jego drugie imię.
Chyba bym lepiej tego nie ujał
Generał brygady
 • 1 / 0
W punkt.
Major
 • 6 / 1
Szkoda ze Michniewicz nie chce korzystać z klubowego know-how jeśli chodzi o przygotowania do europejskich pucharów. Czuje że wiedza naszych specjalistów jest odłożona na wysoką półkę i się tylko zakurza.
Czasami trzeba schować swoje ego panie trenerze i słuchać tych pięknie mówiących panów z zarządu..Ludzi sukcesu .
Generał broni
 • 1 / 0
Dokładnie tak, wszak oni świeca triumfy w pucharach corocznie:)
Młodszy chorąży
 • 3 / 0
Coś mi się wydaje, że kariera Czesia w Legii niedługo się skończy.
Właściciel – Mioduski
Prezes – Mioduski
Trener – Mioduski
Cóż wydaje się, że jedna Święta Trójca to za mało
Młodszy chorąży
 • 8 / 0
DM. Depeche Mode?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Defensywny pomocnik
To właśnie mioduski sobie buduje alibi. Dostarczył narzędzia Czesiowi do awansu? Pytam jakie? Jak na razie słabe, bo dwa transfery to za mało. A jak nie będzie awansu, zwolni Cześka i powie, że miał wszystko aby awansować, ale się nie udało. Mnie Michniewicz się podoba. Obstaje twardo przy swoim, a pudlowi co się nie powie, to się obrusza. Transfery powinny być przeprowadzone tak, żeby piłkarze byli już na pierwszym zgrupowaniu. Będzie Miodek ściągał znowu piłkarzy tak jak zimą, gdzie żaden z nich w niczym nie pomógł?
Pułkownik
 • 3 / 0
Darek mówi dobrze, pytanie czy dostarczy odpowiednie "narzędzia" aby mieć konkurencyjną kadrę na grę na 3 frontach.
O dziwo nie staję po żadnej ze stron. Co prawda DM o wiele więcej ma za uszami od Cześka, natomiast coraz więcej dziwnych informacji o CMie które są niepokojące. Wynik lub brak wszystko pokaże. Wbrew pozorom sądzę, że będzie dobrze. Na pohybel wszystkim, że napiszę w stylu AMLEGII!
Generał dywizji
 • 5 / 14
DORA KONIEC TEGO PIE.......NIA - OD JUTRA EURO - WRESZCIE BĘDĄ JAKIEŚ EMOCJE !!!
===================================
PLAN MINIMUM TO WYJŚCIE Z GRUPY !!!
JAK NIE DAMY RADĘ TO CZEKAM NA DYMISJĘ SOSSY !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Chłopcy, Dziewczęta, Panie, Panowie
pewną bajeczkę dziś Wam opowiem.
Było grodzisko zacne i znane
przez księcia Darka nadzorowane.
Obok grodziska, jak w bajkach bywa,
groźna bestyja się gdzieś ukrywa.
Potwór straszliwy, groźny rokrocznie
Europucharem zwany potocznie.
Przez mieszczan Dariusz by być kochanym
miał wobec Bestii ambitne plany:
By lud ucieszyć – chciał ją okiełznać.
Lecz potrzebował zacnego męża
do dokonania takiego cudu.
Plotka wybuchła zaraz wśród ludu,
że Dariusz będzie tworzył drużynę,
która zapuści się gdzieś w gęstwinę,
stwora pokona i go sprowadzi.
Drużynę Czesław będzie prowadził.
Łowczy na schwał, powszechnie znany,
Rudemu władcy był podebrany.
Wyruszył Czesław ze swą drużyną
By Bestii szukać. Nim rok upłynął
stanęli w wejściu do stwora leża.
Lecz Czesławowi brak już żołnierza.
Nieliczna była jego drużyna,
teraz, gdy bitwa ma się zaczynać.
Śle Czesław wieści więc do Dariusza:
„Panie, do bitwy drużyna rusza,
lecz jest nas mało. Oprócz ilości
przydałoby się również jakości.”
Ku Czesławowi odpowiedź płynie:
„Dariusz pomoże swojej drużynie!”
I wysłał Dariusz, tak też się zdarza,
zamiast żołnierzy – Radka – kucharza.
Lud Bestii ciekaw, w grodzisku wrzawa.
Zaś do Czesława kolejna sprawa
Jest od Dariusza: „Drogi Czesławie
w bitwie jest trochę jak przy zabawie,
więc pomóc mogą chłopcy z grodziska”
Czesław wyrazy straszliwe ciska
i śle odpowiedź, że do drużyny
chłopców wziąć może gdy postrzyżyny
ich już odbyte, ale nie teraz.
Dariusz już wściekły, woła: „Cholera,
od lat tak działam, choć nie mam farta,
Czesiu, nie pie**ol! Tutaj jest Sparta!”
Więc rusza Czesław z drużyną w bój.
Jak to się skończy? Jeden wie ch*j.
Lecz czy stwór będzie cieszył grodzisko,
czy znów za wcześnie skończy się wszystko,
pogratulujmy dzielnym mieszczanom
władcy się zmienią – oni zostaną!.
Kawał roboty, Edek!
Młodszy chorąży
 • 5 / 0
Cudo!
Generał broni
 • 8 / 0
Szkoda, że na Legia.Net nie ma już czegoś takiego jak komentarz dnia ;)
Mistrzostwo !
Generał brygady
 • 5 / 0
Świetne
Generał broni
 • 4 / 0
Super:)
Kapitan
 • 5 / 3
Co za trole ciągle minusują wszystko...
Pewnie pracownicy Kudłatego ... pion PR
Brawo Edziu! ;)
Najlepszy wpis jaki tu przeczytałem. Szacun!
Pułkownik
 • 5 / 0
Edek zaorałeś. Komentarz roku albo i ostatnich 25 lat! Brawo Ty! :) Ten kawał dobrej poezji, powinien wisieć u Radka i Dariusza "Kudłatego" nad lóżkiem. :) Radziłbym opatentować ten utwór!
Też tak myślę, komentarz dnia to zdecydowanie za mało
Naumiałam się wierszyka o Idze i karuzeli, ale ten jest trochę za długi ; - (
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Pozamiatałeś - szacun!
Dzięki za miłe słowa. Nie spodziewałem się tylu fanów poezji średniowiecza... Czego Wy żeście się dopatrzyli w tym tekście? ;-)
Szeregowy
 • 7 / 2
Jedyne co słuszne w tej wypowiedzi to to że w Legii sporadycznie wprowadzeni są młodzieżowcy. Co do alibi to buduje je sobie sam Mioduski, w przypadku odpadnięcia z pucharów zwolni Czesia i powie że wizję budowy zespołu były rozbieżne z kolei jeśli awansuje powie a nie mówiłem ? No i ciekawe czy kwestia transferów o których mówi to prawda czy żeby zamknąć wszystkim usta sprowadza 2-3 od tak żeby po prostu byli
Generał dywizji
 • 3 / 9
Q... A TO JEST SKANDAL - NIE MA TRANSFERÓW !!!
=======================================
JAK PISAŁEM PO ZAKONCZENIU ROZGRYWEK, ŻE TRZEBA JUŻ ZACZĄĆ ROBIĆ TRANSFERY BO TRZEBA ZESPÓŁ SKOMPLETOWAĆ TO WIĘKSZOŚĆ KIBICÓW MNIE WYŚMIEWAŁA I KRYTYKOWAŁA I TWIERDZIŁA ŻE MAMY JESZCZE DUŻO CZASU !!!
JUŻ WTEDY PISAŁEM, ŻE PRZEWIDUJĘ WIELKI KRZYK I PŁACZ TYCH KIBICÓW, KTÓRZY BYLI TACY PEWNI, ŻE TRANSFERY ZOSTANĄ PRZEPROWADZONE NA CZAS. JUŻ PO WYWIADZIE TRENERA CZESŁAWA NA TEMAT KOMPLETOWANIA SKŁADU WIEDZIAŁEM, ŻE DO WYJAZDU NA OBÓZ NIE BĘDZIE WSZYSTKICH PIŁKARZY.
ZRESZTĄ BYLI TACY KIBICE, KTÓRZY TWIERDZILI, ŻE DOPIERO JAK ZOSTANIE OTWARTE OKIENKO TRANSFEROWE I PO ME PRZYJDĄ WARTOŚCIOWI GRACZE.
TO DLACZEGO TERAZ JEST WIELKI KRZYK I PŁACZ !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA 16 MP !!!
"Budowanie sobie alibi" - rzekł Darius Hipokryta-kles
Myślę tak że p. Mioduski myśli że to Vukovic , a Vuko wiadomo Cholewiak nawet mu pasował , ba on mówił że sprowadzi dlaszych taki zapierdalaczy z naszej ligi i to Mioduskiemu pasował za grosze , a że jakość sięgała Śląska Wroclaw , kto by sie tym przejmował , takich artystów zatrudniał Mioduski .
Teraz trener mówi prosto z mostu to go boli .
Tak było z Czerczesowem a szczególnie z Sa Pinto . Moiduski to pan który chce sukcesów a sam pokazuje wala trenerowi lub zatrudnia Magierow czy Vukovicow lub trenera kobiet .
Kuzea trener Czesiu jest trenerem a ty Mioduski prezesem , jeśli masz mame chorą okej nslezy jej pomoc i w koncu oddac prezesure fachowcowi , a nie srac głupot o alibi trenera .
I co z tego że przygotowania byłby wcześniej ,
gdyby na treningu było paru zawodników , mniej niż dziś .
Mioduski ogarnij się masz wrescie trenera , chcesz sukcesu to wzmocnienia powinny byc na 4 czerwca bo wtedy planowaliscie przygotowania do sezonu .
Zero wyciągania wniosków z poprzednich lat , ach zapomnialem postawoles na Czesia tylko on gral nie będzie do tego trzeba mieć drużynę kompletną a t belkoczesz o mamie i stawiasz trenera do pionu , czym smrodzisz gdy Czesio mówi prawdę .
Czyli " budujesz dobrą atmosfere " a zwalasz na trenera !!!
" a Vuko wiadomo Cholewiak nawet mu pasował , ba on mówił że sprowadzi dlaszych taki zapierdalaczy z naszej ligi"

Czekaj, czekaj... a Juranović, Mladenović, Kapustka, Pekhart... za którego trenera przyszli? Przypadkiem nie za Vuko?
Ale się Legii trafił człowiek w postaci Miodka tzn Właściciel prezes dyrektor sportowy trener człowiek widmo 5 w 1 pewnie inni nam zazdroszczą
Generał dywizji
 • 4 / 3
Wiesz fanem jego nie jestem ale po zawartości gabloty myślę że 3/4 Poznania i całe Wronki tak
Generał dywizji
 • 2 / 1
Kocham ten klub od wielu lat...ale faktycznie są w nim odloty raz na jakiś czas i działania odwrotne niż powinny być w danym momencie
Major
 • 11 / 4
W tym klubie jest dwóch profesjonalistów czyli Brychczy i Michniewicz a reszta to takie barachło że szkoda gadac. Loczek gołodupcu wez sie w końcu w garsć i opuść ten klub którego i tak nie jesteś w stanie finansować oraz wywindować chociażby jeden poziom w górę. Jesteś największą zakałą w klubie i dobrze o tym wiesz a historia i tak coś oceni adekwatnie czyli w tym wypadku dramatycznie!
Generał dywizji
 • 7 / 0
Dowhań...

Ale pewnie też inni ale niżej Ci nie medialni ale sercem oddani szeregowi pracownicy klubu. Pamiętajmy o nich, na pewno też są
~Niestety
 • 3 / 2
Korpo w pełnej krasie u pana Mioduskiego
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Czesio też ma swoje za uszami.
Generał broni
 • 7 / 1
Ciekawa informacja z treningu - w sobotę miała się odbyć gra wewnętrzna ale niestety zespoły CLJ i Rezerw grają mecze więc nie da się skompletować drużyn. Co to k..a jest, na ch..j komu te drużyny, po to sa zapleczem jedynki żeby odbywały się jej treningi a nie rozgrywki o du..e maryni, przecież Rezerwy mogą podać walkowera i tak wszystkim to wisi.
Rezerwy powinny zagrać swoimi rezerwami, a podstawowi z rezerw grać sparing z jedynką
Major
 • 4 / 0
Na celowniku Legii Warszawa znalazł się Waldo Rubio, o czym pisze „Pucela Fichajes”. Skrzydłowy jest obecnie związany z Realem Valladolid
Podporucznik
 • 11 / 1
Było niżej. Dariusz pracuje w pocie czoła, a Czesław rzuca kłody.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Token na za dwa dni wyjść kolego i wszystko jasne w temacie wzmocnień.
Młodszy chorąży
 • 1 / 0
W III lidze hiszpańskiej na pewno się wyróżniał na swojej pozycji (bramki, asysty), ale na La Ligę okazał się już za słaby. To jest typowy lewy pomocnik. To ma być jakiś zmiennik Luquiniasa czy jak? Na pewno nie jest to wahadłowy.
@Szyszunia pewnie nawet MP było taką kłodą,bo musiał wypłacać premie...
Plutonowy
 • 0 / 0
Włascicielem Realu jest bodajze starszy Ronaldo jesli sie nie myle był on kiedyś na Legii na jakims eventcie , a sam ten zawodnik jest na wylocie z tego klubu , czyzby Miodek mial dostac info ze moze sobie go tanio wziasc ?
~Zulus
 • 10 / 2
Dobry wieczór Panie Dariuszu,
przeczytałem ten krótki wywiad z Panem.
Tak sobie myślę, że w sumie to ma Pan rację.
Przecież żeby pić kawę z mlekiem nie trzeba mieć krówki na ogródku.
Przecież żeby mieć Mistrzowski zespół nie trzeba mieć wirtuozów boiska.
Starczą kopacze.
Kiedyś jak grałem w FM-a też kupowałem zawodników z 3 ligi francuskiej bo miałem zajawkę - tanio kupię vs drogo sprzedam.
Tylko jak nie szło to ... zawsze mogłem zresetować komputer i zacząć od ostatniego save'a.
Pozdrawiam Panie Dariuszu ale cierpko za ten wywiad.
A Pana Czesława pozdrawiam po swojsku. Z toastem za Pana rozsądek, który Pan ma. Nie za słodkie pierdzenie, którego od Pana niektórzy oczekują.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zdrowy rozsądek pan Czesław objawił nam już w swoim przegranym pucharowym występie w Legii, kiedy to na ławce posadził najlepszych zawodników, a na boisku pojawili się tacy wirtuozi futbolu jak Lopes, Antolic czy Valencia, na ławce sadzając Karbo, Luqiego czy Wszołka...
W Klubie wiedzą że przygotowania powinien Czesiek zacząć między 2 a 4 czerwca to czemu do jasnej cholery nie ma jeszcze przeprowadzonych wszystkich wzmocnień !!!! Tego to już nie wiedzą ? I zwalanie winy na Michniewicza że przez niego nie ma Wszołka. To jest amatorka i głęboka piaskownica Panie Mioduski a nie profesjonalnie zarządzany Mistrz Polski.
Porucznik
 • 13 / 1
Widzę progres, ani slowa o BL!
Porucznik
 • 8 / 1
Ale myślami na pewno przy nim był.
dlatego teraz ma Czesia od znęcania :)
Ma nowego winowajcę. Też dużo mówi i ma nadwagę, jest w jego typie.
Jednego Mioduskiego nigdy nie odmówię...

PR to jego drugie imię.
Generał dywizji
 • 14 / 0
Acha! Trener bez doświadczenia w eliminacjach pucharowych. To po ch... żeś go zatrudniał? MP Vuko zrobiłby z zamkniętymi oczami. A może o PP! Kto tu szuka alibi, ja się pytam?
W punkt!!!
Generał broni
 • 12 / 1
Taki cytat z twittera - graliśmy już w eliminacjach do pucharów z piłkarzami bez trenera a teraz zmieniliśmy wszystko na lepsze i zagramy z trenerem ale bez piłkarzy. U naszego "prezesa" widać nigdy nic nie może być normalnie.
szkoda słów na tego rewolucjonistę... Darek chciałby reformować europejską i rodzimą piłkę a sam uskutecznia jeden wielki burdel w klubie. Potem się dziwi 'prasy'...
Kapitan
 • 14 / 7
Pieprzony PR Loczka....
Grunt pod zwolnienie Michniewicza sobie rób i usprawiedliwia brak transferów...
Ciekawy jestem jakie te transfery będą....
Z dwójki do jedynki zapewne...
Potem słodkie plastikowe korpo pierdy, że ten odmówił, a tamten był niepoważny w swoich oczekiwaniach, a Kudlaty dalej się bawi i sprzedaje kibicom kit i tokeny , a trenerów zwalnia zawsze na jesień...
Prezesunio kurwa jego mać, od siedmiu boleści...
Jakoś kłamać publicznie potrafi i lansem podjechać...
Jego słowo jest więcej warte niż wagon złota z Amber Gokd...
Nasz ci panujący Kudłaty Miodek
Generał dywizji
 • 2 / 9
DONL - SPOKOJNIE JESZCZE MAMY TROCHĘ CZASU - PRZYNAJMNIEJ TAK TWIERDZIŁA WIĘKSZOŚĆ KIBICÓW JESZCZE 2 TYGODNIE TEMU !!!
====================================
TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
AM umiesz komentować bez włączonego capslocka? Nic to nie dodaje do jakości twoich komentarzy...
Jakość jego komentarzy jest stałym poziomie.
Porucznik
 • 2 / 1
Dwa tygodnie może i tak. Teraz nie ma już czasu. Wszystkie transfery powinny być zrobione na zgrupowanie.
Powodzenie albo kleska w pucharach bedzie zasluga/ wina nie samego mioduskiego a razem mioduskoego, kucharskiego, michniewicza i pilkarzy. Takie wywiady z dupy mioduskiego i michniewicza sa Legii zupelnie nie potrzebne. Czesiek lubi mielic jezorem na lewo i prawo to wiadomo , nie moze wytrzymac. Kadra waska kazdy to widzi i bez durnych wywiadow. Kucharski rzezbi jak moze , czy skutecznie czy nie to sie okaze za pare tygodni i wtedy mozna rozliczac czy wylewac żale. Prezes sie wybiela , nic nowego . Niech kazdy z nich zajmie sie swoja robota bo jeszcze wszystko mozna wygrac.
Generał dywizji
 • 5 / 13
NIEKTÓRYM TO JUŻ WE ŁBACH SIĘ POPRZEWRACAŁO - EHH !!!
==================================================
SPÓJRZCIE DO HISTORII - W xx WIEKU LEGIA CHYBA ZDOBYŁA RAPTEM 6 MP A MIAŁA BARDZO DOBRYCH PIŁKARZY !!!
W XXI WIEKU LEGIA ZDOBYŁA CHYBA 8-9 MP I NIEKTÓRYM WYDAJE SIĘ, ŻE TAK ZAWSZE BĘDZIE. TRZEBA SIĘ CIESZYĆ TYM CO MAMY A NIE WIECZNIE KRZYCZEĆ, ŻE MAŁO I PŁAKAĆ.
MOŻE W TYM SEZONIE AWANSUJEMY DO FAZY GRUPOWEJ LM/LE I PRZEŁAMIEMY NASZE NIEPOWODZENIA W EUROPEJSKICH PUCHARACH - TRZEBA WIERZYĆ.

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Marszałek Polski
 • 6 / 2
Pamiętam Berga, jego udział w fazie grupowej LE. Pokazał, że można to zróbmy to! Tylko 10 piłkarzy to za mało.
Generał dywizji
 • 2 / 7
CZEKAMY NA NASTĘPNE DOBRE TRANSFERY !!!
============================
TYLKO LEGIA-LEGIA 16 MP !!!
Generał broni
 • 5 / 2
Może i te transfery będą ale na tegoroczne puchary na bank za późno.
Generał dywizji
 • 3 / 8
A JAK PRZYJDZIE E CAKTAS ALBO INNY DOBRY PIŁKARZ ZA 2 TYGODNIE TO BĘDZIE ZA PÓŹNO ?
============================================
TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Generał broni
 • 5 / 1
Cęktas może przyjdzie a może nie przyjdzie, nie wiem, na pewno niza to siano, które proponuje Legia, ale to nie istotne bo jeden piłkarz nawet sam Vadis nie uratuje tej drużyny. Cały czas brakuje obrońcy do środka, jakiegokolwiek zastępstwa na whadła albo bok obrony nawet na poziomie Stolarskiego z zeszłego roku. Są tylko dwaj mało mobilni defensywni pomocnicy, skrzydłowych brak w ogóle. Rozumiem, że kierownicę załatwi Cęktas albo jego wersja B, C albo D więc się nie czepiam. Na ligę nie mamy sensownego młodzieżowca, chyba że wywali się na trybuny Boruca. Pamiętajmy, że Juranowicz i Pekhart dopiero za jakis czas pójdą na urlopy i wrócą jak bóg da, a jak trafią się jakieś inne kontuzje to już w ogóle ch,,,j z drużyny zostanie. Ale spoko KAPSLOK nie martwię się bo jakiś kolega z portalu zapenił mnie, że w tym roku Mioduch nie wpisał pucharów do budżetu więc przynajmniej nie zbankrutujemy a do zimy przyjdą wzmocnienia i inne zwykłe coroczne zmiany trenerskie.
Porucznik
 • 2 / 1
Za dwa tygodnie? To będzie 24 czerwca. Pierwszy mecz w lidze mistrzów gramy 6/7 lipca czyli 12/13 dni później. Na ligę mistrzów to stanowczo za późno pomijając fakt, że nie wiadomo w jakiej formie byłby potencjalny nabytek. Żeby nie było wtedy za późno na LM musiałby być w optymalnej formie i szybko skumać naszą taktykę a z tym bywa różnie. Jak transfery to w ciągu najbliższych dni. Mioduski miał mnóstwo czasu na to więc niech nie opowiada bajek o długich negocjacjach bo nie ściągamy Messiego przecież.
Starszy kapral
 • 1 / 0
Szkoda, bardzo szkoda, ze to wszystko wygląda tak mało profesjonalnie.
Kurdę, w LM grają drużyny z niższymi/porównywalnymi do Legii budżetami, ale tam wszyscy znają się na robocie.
Z ostatnich dni wynika, ze nikt na robocie w Legii się nie zna, poza Dowhaniem i kilkoma piłkarzami.
Trener prezesowi, prezes trenenrowi, w tle Radziu Kucharski i jakieś to takie, przaśne, nie stołeczne.
Chyba czas pożegnać się z rankingiem.
Następnie przyjdzie czas pożegnać się z Czesiem.
Z wieloma piłkarzami juz się pożegnano, wielu innych uciekło.
To będzie ciekawy sezon, to na pewno.
Ja na przekór myślę, że skoro nic nie działa, to akurat wynik się będzie zgadzał :)
Pzdr!
Porucznik
 • 0 / 0
To nie kwestia pieniędzy, tylko organizacji.
Ood zimy odeszło z 10 zawodnikow z meczowej 20-stki...2 kolejnych zagra na Euro...
Generał dywizji
 • 3 / 10
A JAK PREZES MIODUSKI KLEPNIE TRANSFER CaKTASA TO NIEKTÓRZY POSIKAJĄ SIĘ Z EMOCJI - PEWNIE JA TEŻ - HEHEHE !!!
============================================
Q...A MAĆ JAK JA BYM CHCIAŁ, ŻEBY TEN TRANSFER CAKTASA ZOSTAŁ PRZEPROWADZONY TO WTEDY MOŻE TA V KOLUMNA Z REGIONALNYCH KLUBIKÓW POZAMYKAŁABY GĘBY - EHHH !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Generał brygady
 • 1 / 2
Od kilku lat po eliminacjach alibi było zawsze potrzebne prezesowi
Polityka cięcia kosztów sportowo i finansowo poniosła klęskę i teraz żeby ratować sytuację prezes znowu będzie ciął koszty
Kapitan
 • 2 / 4
AM "capslock" LEGIA. Jak rzadko kiedy pełna zgoda i 100% mojego poparcia!
Generał dywizji
 • 1 / 8
DZIĘKI ZA DOBRE SŁOWO !!!
=====================
NIE ROZUMIEM TEGO ZAMIESZANIA - PRZECIEŻ PREZES POWIEDZIAŁ, ŻE DALSZE TRANSFERY SĄ W DRODZE.
TRENER CZESŁAW DOSTANIE NARZĘDZIA-PIŁKARZY I NIECH RZEŹBI !!!
WIADOMO, ŻE JAK NIE AWANSUJE DO FAZY GRUPOWEJ LM/LE TO MOŻE PAKOWAĆ WALIZKI I ŻADNE ALIBII MU NIE POMOŻE. I NIE INTERESUJE MNIE ŻADNA FAZA GRUPOWA LE 2 DLA UBOGICH !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
A tak swoją drogą...

"Heheszky (L)
@Daniel_Heheszky
W odpowiedzi do
@jaworski_leszek

@F_Zdankiewicz
i
@ZSzulczyk
Na pewno Caktas, ale tutaj jest walka pomiędzy Legia a Osijek. Również pojawa się przesłanka o powrocie Shabanova, ale to jest opcja rezerwowa Bo próbujemy dopiąć jednego stopera."

"Heheszky (L)
@Daniel_Heheszky
W odpowiedzi do
@F_Zdankiewicz

@jaworski_leszek
i
@ZSzulczyk
Sam się zgłasza"

Ciekawe...Według mnie to byłoby całkiem niegłupie.
Major
 • 0 / 2
Artem jestem 100% na TAK
Zamiast przed tak ważnym sezonem, może nawet decydującym o najbliższych kilku latach, się zjednoczyć na wspólnym celu, spokojnie i systematycznie robić swoje, to zaczęło się wojenką na słowa. Do piłkarzy takie rzeczy od razu docierają, a to ma wpływ na koncentrację, na jakość wykonywanych zadań. Kompletnie tego nie rozumiem, po kiego diabła od razu leci do prasy z najmniejszy nawet problemem i się wypłakuje. Komu to ma pomóc?!
Generał dywizji
 • 4 / 5
CZASAMI TRZEBA POWIEDZIEĆ, CO BOLI !!!
================================
NIE JEST ŹLE ANI DOBRZE ALE WSPÓLNIE MOŻNA DOJŚĆ DO CELU - TYLKO MUSZĄ CHCIEĆ 2 STRONY !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Generał dywizji
 • 4 / 6
WIDZĘ, ŻE PREZES MIODUSKI MA WIĘCEJ PRZECIWNIKÓW NIŻ ZWOLENNIKÓW !!!
=================================================================
NIE DZIWI TO PO 5 LATACH NIEPOWODZEN W EUROPEJSKICH PUCHARACH ALE MAM NADZIEJĘ, ŻE W TYM ROKU PRZEŁAMIEMY NIEMOC I AWANSUJEMY DO FAZY GRUPOWEJ LE !!!

KOLEJNE TRANSFERY W DRODZE !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
On ma jednego zwolennika. Popatrz w lustro
Kapitan
 • 2 / 2
Nieprawda. Co najmniej dwóch.
A to jeśli tak, to zwracam szacunek.
Jest Was Panowie dwóch.
Młodszy chorąży
 • 3 / 3
W styczniu Czesiek poprzez Weszło próbował ludziom wmówić, że Legia nie ma kadry na MP. Teraz historia się powtarza. Chyba Mioduski nie przemyślał tego, że zatrudniając ojca chrzestnego syna Stanowskiego będzie pod obstrzałem medialnym.
Pułkownik
 • 3 / 1
znachor

Twój wpis spowodował u mnie taki pomysł na opisanie sytuacji.

1. Czesiek w styczniu nie ma pomysłu jak wygrać MP
2. Czesiek daje dupy z PBB
3. Następuje bardzo skuteczna zmiana ustawienia
4. Legia zdobywa MP
5. Sytuacja z włoskim trenerem się zaognia, a to on wdrażał 3-4-3
6. Michniewicz panikuję bo podejrzewa, że bez Włocha może nie dać rady.
7. Szuka alibi i udziela wywiadu, podobnie jak w zimie.
8. Miodek się wkurza i ripostuje.
9. Smród się roznosi.

Pytanie: Ile jest Michniewicza w MP 20/21?

Pzdr
Generał
 • 0 / 1
Rany Miśku Sławku,

wreszcie Twoja myśl trafiła na właściwą drogę i bardzo dobrze opisałeś, to czego jesteśmy świadkami.
Porucznik
 • 0 / 0
Misiek W -odpowiedz to suma pilkarzy Legii na treningu plus 1.
Chorąży
 • 0 / 0
To jest jest chyba dobry opis sytuacji @misiekw. Bardzo możliwe, że CkM lekko spanikował. Bywa, teraz już wie, że o presji można mówić spokojnie, ale jak się ją odczuje to ciężko się opanować.
Marszałek Polski
 • 3 / 2
Na piłkę klubowa trzeba patrzeć z właściwej perspektywy. W zeszłym roku "atomowy" Lech w pucharach okazał się ciapciakiem w słabej e-klapie. Pan Mioduski chyba zapomina co to są aspiracje, co to ambicje sportowe. Pytam, ile jeszcze lat legia będzie truchtała w e-klapowym błocku? Panie Mioduski, jeżeli chcemy mieć emocje na Ł3, to Legię musi wzmocnić jeszcze ze 3-4 zawodników. Przecież każdy widzi gdzie u Legii sufit a pan tego nie widzi, ciekawostka przyrodnicza.
Generał dywizji
 • 3 / 6
ZBYLU - ALE PRZECIEŻ PREZES MIODUSKI POWIEDZIAŁ, ŻE DALSZE TRANSFERY SĄ W TOKU !!!
=========================
TO PO CO TE NERWY !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Ty jesteś jedynym, który słucha jeszcze, co prezes mówi
Generał dywizji
 • 2 / 5
MOŻE I TAK - WOLĘ SŁUCHAĆ NIŻ KRZYCZEĆ !!!
======================================
MAMY 2 DOBRE TRANSFERY I BĘDĄ KOLEJNE. PRZY TAK SŁABYCH FINANSACH LEGII TRZEBA SIĘ CIESZYĆ A NIE PŁAKAĆ I KRZYCZEĆ, ŻE WSZYSTKO JEST BE !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Krzyczysz w każdej wypowiedzi amebo. Patrz twój wieczny capslock
Generał dywizji
 • 2 / 5
AMEBO ?
============
SCHODZISZ NA PSY Z TAKIMI WYPOWIEDZIAMI - NIE MA ŻADNEJ MERYTORYCZNEJ ODPOWIEDZI TYLKO POTRAFISZ OBRAŻAĆ - Z HULIGANEM NIE BĘDĘ ROZMAWIAĆ - EHH !!!
NIE CZYTAJ I NIE ODPOWIADAJ NA MOJE KOMENTY - WSZYSTKO W TEMACIE !!!
Kapitan
 • 3 / 0
Nieprawda. Też słucham. Mam swoje zdanie, ale uważam, że trudno wyrobić sobie sensowny pogląd co do przyszłości Legii, programowo nie słuchając tego, co ma do powiedzenia najważniejsza, jak by nie było, osoba w Klubie.
Kapitan
 • 2 / 0
To powyżej, to oczywiście odpowiedź na post Ze Szkocji.
Sprawdź sobie w internecie, bo o posiadanie książek cię nie podejrzewam, co to jest ameba.
Masz prawo.
Marszałek Polski
 • 3 / 0
AMLEGIA, można polubić twój optymizm ale, no właśnie jest takie jedno ale: optymizm kibiców trwa, trwa i trwa. Poziom sportowy Legii ma się nijak do zapowiedzi właściciela. To tak jak z konfliktem z Czechami, premier mówi, że jest wszystko uzgodnione a Polska dostaje karę 5 mln ero dziennie. Podziwiam twój optymizm ale mnie jakoś to nie przekonuje. Proces okrajania budżetu trwa i ciągle nabiera tempa. Nie pojmuje dlaczego Veso nie dostał kontraktu, choć pewno zgodziłby się na dużo niższy niż miał, dlaczego odszedł Wszołek? To są piłkarze z doświadczeniem jakiego potrzeba Legii. Przychodzi napastnik i stoper, czy widziałeś jak grali, jak wpłyną na Legię? W zimowym okienku przyszedł Uzbek kompletnie nie nadający się do gry, czy wzmacnianie zespołu tak ma wyglądać? Kurła mać, ile lat można czekać na Legię Mioduskiego?
Pułkownik
 • 2 / 1
Zbylu

Po wywiadzie Prezesa jasne jest, że po występie.Tamary nie było już w Legii miejsca dla Veso. Ego, Ego, Ego.

Nie wiadomo, czy Czesio nie poleci, w dużej części za swój wywiad, np jak awansuje do grupy LM, LE. Paradoks? Tylko pozornie. Będzie kasa.

A Czesio? Murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść ( po co pyskował?).

Pzdr
Generał dywizji
 • 1 / 3
ZBYLU - JA DAJĘ OSTATNIĄ SZNSĘ PREZESOWI W TYM SEZONIE - MA AWANSOWAĆ DO FAZY GRUPOWEJ LM/LE !!!
==============================================
NIC INNEGO MNIE NIE INTERESUJE.
JAK NIE TO BĘDĘ PIERWSZY, KTÓRY BĘDZIE KRYTYKOWAŁ PREZESA. OCZYWIŚCIE NIE CHCĘ WIDZIEĆ W LEGII TRENERA CZESŁAWA, JAK NIE ZREALIZUHE WW. CELU !!!

POZDRO !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Młodszy chorąży
 • 9 / 4
Trener stwierdza fakt: kadra jest skrajnie wąska, jak nigdy wcześniej. Nie ma nawet jak przeprowadzać treningów. Prezes daje reprymendę, mówiąc że: 1. Karda jest OK, bo nikt nie ubył, 2. Trener miał zacząć przygotowania tydzień temu i brak awansu spowodowany opóźnieniem będzie wyłącznie jego winą, 3. Trener w ogóle nie powinien się wypowiadać, bo ma znikome doświadczenie. Wnioski? Zatrudnienie tego trenera to wypadek przy pracy. Należy wrócić do tradycji zatrudniania kompletnych amatorów - będą całować po rękach i nie będą się mądrzyć.
Generał dywizji
 • 3 / 10
PIETREK NIE PŁACZ !!!
===================
PREZES PRZEDSTAWIŁ REALNĄ SYTUACJĘ !!!
ZATRUDNIŁ TRENERA CZESŁAWA PO TO, ŻEBY AWANSOWAŁ DO FAZY GRUPOWEJ LM/LE !!!

NIECH TRENER TERAZ NIE PŁACZE - MA ZREALIZOWAĆ CEL !!!

JAK NIE TO WYPAD Z LEGII !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Porucznik
 • 1 / 1
AM Legia -znamiennybjestcfakt, że Dariusz prowadząc klub od wiosny 2017 anibrazuvdobtych pucharów nie awansował.
Generał dywizji
 • 1 / 5
DAJĘ MU OSTATNIĄ SZANSĘ !!!
=====================
BĘDZIE RADOŚĆ ALBO PŁACZ !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Pietrek widać Dareczka ponosi ale jak za zwyczaj nie ma racji.
Darek, a nie byłoby prościej cztery lata temu, ocenić sytuacje logicznie: Ja, Loczek na prezesa się nie nadaje. Wszystko tylko zepsuje. Przeproszę się z Koralem, niech on dalej będzie prezesem, bo wychodzi mu to dobrze, a i z korzyścią dla klubu...
Generał dywizji
 • 1 / 10
CO TY PIE....SZ !!!
=================
TO JUŻ HISTORIA !!!
TERAZ TWORZYMY NOWĄ HISTORIĘ Z PREZESEM MIODUSKIM - LEPSZĄ CZY GORSZĄ !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA 16 MP !!!
Napewno nic do ciebie
Generał
 • 7 / 1
To chyba 1 raz od w sumie nie wiem kiedy, gdy to prezes, który NIE MA pojęcia o piłce co kilkoma decyzjami udowodnił publicznie nie tylko skrytykował trenera, ale i podważył jego kompetencje.
capo di tutti miodutti
Sierżant
 • 0 / 0
Jeden i drugi ciśnienia nie trzyma
Pudel jest oderwany od rzeczywistości
Z Rubikiem byliby piękną parą homo
Generał dywizji
 • 1 / 8
A TY NIE JESTEŚ - ZNOWU TYLKO KRYTYKUJESZ !!!
=================
TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Generał dywizji
 • 1 / 7
MOHAMMED I EUSTACHY DOBRANA PARA - HEHEHE !!!
======================================
PRZECIEŻ WIADOMO OD DAWNA, ŻE ONI NIGDY DOBREGO SŁOWA O LEGII I MIODUSKIM NIE POWIEDZĄ - TYLKO KRYTYKUJĄ !!!
JESTEŚCIE V KOLUMNĄ Z REGIONALNYCH KLUBIKÓW - AFEEE !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Kapitan
 • 3 / 1
Eustachy, jaka merytoryczna, wyważona wypowiedź na Forum. Pogratulować.
Tacy jak ty myślą, że jak włączą caps locka to głośniej piszą :-)
Generał dywizji
 • 1 / 7
JAK NIE TERAZ TO KIEDY AWANSUJEMY DO FAZY GRUPOWEJ LM/LE ?
============================================
WSZYSTKIE ZNAKI NA NIEBIE I NA ZIEMI WSKAZUJĄ, ŻE LEGIA NA JESIENI BĘDZIE NADAL GRAŁA W EUROPEJSKICH PUCHARACH !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Sierżant
 • 1 / 0
Jak można dać gościowi, który wierzy w sukces swojego klubu łapy w dół za to?
Trzeba być kibicem innego klubu.
Jedyny pozytyw jaki widzę w tej sytuacji to fakt, że Michniewicz sam podniósł sobie poprzeczkę. Jeśli chce zostać w klubie (a lepszej roboty mieć już nie będzie) to musi wykazać się w pucharach.
Plutonowy
 • 11 / 2
Mioduski to jest jednak poj****y, mówi "Budowanie sobie alibi nikomu nie pomoże" po czym przez cały wywiad buduje sobie te alibi :-)
Porucznik
 • 4 / 0
Miodzio chyba nie wytrzymuje presji związanej z pucharami. Zaczyna zdawać sobie sprawę, że kolejny raz brak awansu troszkę zdenerwuje kibiców Legii.
Kapral
 • 3 / 0
Jadą po sobie w mediach, cyrk. Gdzie ten profesjonalizm z obu stron?
Kapral
 • 2 / 0
Każdy kto trochę żyje na tym świecie wie że takie obrzucanie się łajnem w prasie prowadzi do odejścia jednego z tych Panów. CM myślę że już jedną nogą za drzwiami.
Po prostu giął się pod presją kiboli
Generał dywizji
 • 2 / 9
LEGIA MISTRZ !!!
===================
"Drużyna nie została osłabiona, a podstawowej kadrze jest stabilizacja. Oprócz Pawła nikt nie odszedł. Wzmocniliśmy się na dwóch kluczowych pozycjach, a następne wzmocnienia są w drodze."

PREZESIE MIODUSKI ZA TE 2 TRANSFERY DZIĘKUJEMY I CZEKAMY Z NIECIERPLIWOŚCIĄ NA DALSZE DOBRE TRANSFERY !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA 16 MP !!!
Podpułkownik
 • 1 / 3
I to podejście mi się podoba ;-)
Podporucznik
 • 3 / 0
No to zaczyna się grubo.............
To jest bardzo, bardzo, baaardzo agresywna wypowiedź.
Łudzę się, że to przez stres związany z chorobą mamy i długimi podróżami.
Zdrowia życzę.
Ja myślę, że prezesowi skoczyło ciśnienie, gdy gość któremu płaci furmankę pieniędzy za trenowanie kolejny raz kłapie dziobem zabawiając się poniekąd w recenzenta jego poczynań.
Podobno Miodek dopiero zobaczył filmik jak Michniewicz śpiewa wyzwiska na Legię i teraz chce go zwolnić pod byle pretekstem. Prawdopodobnie na puchary będzie już nowy trener.
Mam tego gościa tak bardzo po dziurki w nosie, że nawet nie chce mi się nic pisać.
Plutonowy
 • 8 / 3
Jak patrzę na tego pudła to się flaki przelewają,najlepiej niech Michniewicz wstawi ,Clj kę w pucharach.
Stasiek Czerczesow już mówił ile są warci.
Ta Madonna Lokowana jest oderwana od rzeczywistości.
Pudel won.
Major
 • 8 / 1
Mioduski dzisiaj zdecydowanie wygrywa przebijając wyraźnie Tamarę , zresztą Mioduski zawsze stawia na swoim i zawsze ma rację . Nawet jeśli wydaje się że tak nie jest , to tylko dlatego że nie mamy racji i mądrości Mioduskiego. On zwyczajowo nie zawodzi i zawsze finalnie przegrywa. Może połknął ,,poznanski,, gen majstra ?
Podporucznik
 • 1 / 0
Konserwatywny Michniewicz to jest bo bo zmian w meczu robi bardzo mało.
Major
 • 1 / 0
Ja myślę, że Miodulskiego podjudza jego zausznik w ciemnych okularach.
Chorąży
 • 0 / 0
Spec od transferów?
kozik
Plus za próbę napisania nazwiska prezesa, minus - za to, że próba nieudana
Podporucznik
 • 3 / 0
Czyli jak nie awansujemy do pucharów będzie zmiana trenera.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
To wiadomo od dawna
A trener Gula znowu zajęty
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Nie jestem przekonany, czy takie publiczne stawianie trenera do pionu przyniesie pożądaną zwyżkę sportowego poziomu.
Chyba że zwyżka taka po prostu nie mieści się na liście „objectives” prezesa (?) / właściciela (?)...
Major
 • 1 / 0
A nie mówiłem - rzeknie w sierpniu Prezes i znowu wyjdzie na jego ( czytać - na niego )
Generał dywizji
 • 3 / 0
Czy to ruganie trenera publicznie czy dziwne wywody trenera dzień wcześniej- nie przyniesie nic dobrego. Nie publicznie lecz w gabinetach powinno się takie sprawy wyjaśniać. Dorośli faceci jakby nie było.
Trener ma dziwną tendencje do uzewnętrzniania swoich przemyśleń na forum publicznym. Wydaje mi się, że pierw mówi a następnie myśli.
Sierżant
 • 8 / 1
Był taki długi czas kiedy broniłem Mioduskiego, ale on jest wręcz tępy!!! Sugerowaliśmy trenerowi żeby zaczął przygotowania 2-4 czerwca.?? Z kim!!!??? On nie widzi że jest zgraja dzieciaków żeby pozorować przygotowania??? Też uważam że puszczanie Jędrzejczyka było bez sensu, ale to by zmieniało obraz?
Porucznik
 • 0 / 0
https://www.youtube.com/watch?v=kfH1hxvAN30
Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Problem tylko w tym, że za brak awansu Michniewicz zapłaci głową, a wkład do garnituru prezesa zniknie na dwa miesiące i powróci w glorrii chwały po dwóch zwycięstwach z rzędu z beniaminkami. Jak co roku, jest super, więc o co wam chodzi????
Z tymi beniaminkami to nie takie pewne jak pokazuje historyja
Porucznik
 • 7 / 3
Myślę, że Legia zasługuje na lepszego prezesa i lepszego trenera.
Niestety prezes jest też właścicielem.
Chorąży
 • 7 / 1
Szczególnie prezesa bo mamy mitomana bez pojęcia
"Trener Michniewicz ma duże doświadczenie i wiedzę, ale do pucharów europejskich przygotowuje się po raz pierwszy." A czy czasami po mistrzostwie z Zagłębiem Lubin ich nie przygotowywał ?
Kapitan
 • 4 / 0
jeszcze do meczu z Terekiem w Lechu
Oj tam oj tam cicho, bo nie będzie pasowało do narracji.
Chorąży
 • 1 / 1
Przecież ten geniusz o piłce wie wszystko jak sam mówił, jeśli mówi że przygotowuje pierwszy raz to tak jest. A prezes ma zawsze rację :)
Porucznik
 • 0 / 1
Zobaczymy te Miodkowe wzmocnienia co mają być. Ciekawe kiedy się pojawią?
Major
 • 1 / 1
Jak to kiedy. W przerwie pierwszego meczu pucharowego. Zostaną zrzucone za spadochronem na boisko, żeby zdążyć. W locie jeszcze badania i kontakt.
Major
 • 7 / 8
Jeśli chcesz być facet to zachowuj się jak facet
Parę ostrych słów to normalne w naszym męskim świecie Dla wszystkich obrażonych wypowiedziami trenera czy prezesa
To nie zakład fryzjerski dla pań...
Podpułkownik
 • 1 / 2
Plusik ode mnie
Dokladnie tak !
Major
 • 20 / 2
Co za pajac. "Trener Michniewicz ma duże doświadczenie i wiedzę, ale do pucharów europejskich przygotowuje się po raz pierwszy."
I kto tego trenera, który pierwszy raz przygotowuje zatrudnił? I wymaga awansu do pucharów.
To jest niepojęte, jak można być takim idiotą.
Starszy sierżant
 • 2 / 2
W punkt!
I te słowa padły z ust człowieka, który nie tak dawno zatrudnił w Legii Pana Jozaka i Klafuricia, którzy w ogóle z przygotowaniem drużyn do czegokolwiek nie mieli nic lub wiele wspólnego. Teraz mu zaczęło przeszkadzać.

Szkoda, k***a, strzępić ryja.
Pułkownik
 • 5 / 1
No tak Czesław przygotowuje drużynę do pucharów po raz pierwszy DM walczy o puchary po raz kolejny i Legia pod jego strategicznym dowodzeniem ma niezły bilans sukcesów
„Trener Michniewicz ma wiedzę..ale do europejskich pucharów przygotowuje się po raz pierwszy…” Panie Prezesie…litości…..
Sierżant
 • 2 / 0
Miodek powiedział budowanie alibi, a ja mówię, że może to krzyk rozpaczy? Nie sądzę jednak, że nie widzi jak Klub powoli dochodzi do ściany i bez faktycznie tych wzmocnień w drodze będzie kicha (tfu, tfu, tfu!!). Ja daję mu kredyt zaufania na najbliższe 2 tygodnie
Panie Prezesie prowadz nasz klub ku gwiazdom i LM :)
Porucznik
 • 5 / 1
"Uwielbiam" takich ludzi jak Mioduski. Co złego to nie on, na wszystko ma odpowiedź, wszystko wina trenera i generalnie jest super.
Podpułkownik
 • 1 / 1
Bo to bardzo inteligentny facet...... od zera do milionera......
niewielu to potrafi.... być asystentem Waltera...... hmmm grubo
Przejąć Legie..... Wynik
Być prezesem całego zamieszania...... na chwilę obecną słabo wychodzi
Generał broni
 • 8 / 0
"Kto chce rządzić ludźmi, nie powinien ich gnać przed sobą, lecz sprawić, by podążali za nim."
Z prezesami bywa jak z politykami: ich kapitał u ludzi opiera się na dość kruchym fundamencie - na zaufaniu.
Nie doświadczenie, nie pieniądze, wiedza czy charyzma są najważniejsze. Najbardziej liczy się zaufanie.
Tego w Legii już nie ma...
To moze dobrze ze nie ma zaufania juz ?? Od kilku sezonow Prezes mowi ze ma pelne zaufanie do aktualnego trenera. Mija mioesiac i trener wylatuje z klubu. Moze MIchniewicz na zlosc Mioduskiemu bedzie gral w pucharach a ten nie bedzie mial za co go wywalic ;)
Porucznik
 • 0 / 0
Obawiam się, że trener sam wcześniej może podziekować pracodawcy.
Nie jestem fanem CM711, ale bajzel w klubiectrwa od lat , mlodzi uciekali z klubu już przed przyjsciem CM.
Ani dobrze nie wychowujemy (Szymański, Kulenović, Majecki, Niezgoda czy Karbownik to narybek jeszcze BL) ani nie trafiamy z transferami, kadra jest jakosciowo slaba (na słabą ligę wystarcza) ale Lech pokazał jak kończy się granie w pucharach w 15.
Wsxyscy zapominają o jednym- waska kadra, to nie tylko kartki i kontuzje.
To taże testy covidowe-szczepionki nie uchronią przed pozytywnymi testami...
Według mediów skupionych na Realu Valladolid, lewy skrzydłowy Waldo Rubio znalazł się na celowniku warszawskiej Legii.Legia Warszawa przymierza się do zatrudnienia skrzydłowego, który będzie odpowiedzialny za grę na lewej stronie boiska. Poszukiwania odpowiedniego zawodnika trwają i okazuje się, że celownik Legii dotarł do LaLiga. Według serwisu "Pucela Fichajes" specjalizującego się w informacjach transferowych z Realu Valladolid, skrzydłowy Waldo Rubio jest na liście życzeń mistrza Polski.25-letni, hiszpański skrzydłowy w tym sezonie nie odegrał znaczącej roli w swoim zespole, który ostatecznie spadł z najwyższej, hiszpańskiej klasy rozgrywkowej. Rubio wystąpił w 10 meczach ligowych i wpisał się na listę strzelców w meczu z SD Huesca.
Major
 • 3 / 2
Kadra wąska
Najlepiej będą zgrani srodkowi obroncy , bo jest ich az dwóch.
Bramkarze to wysokie chłopy i jeden z nich moze byc na zmianę środkowym obrońca.
Kiełbowicz na wahadło i będzie super.
Kto pamięta jak w meczu z Schalke Kiełbik grał na Asamoah? Wisiał na nim jak przedszkolak na dorosłym.
Pułkownik
 • 14 / 3
Dariusz tym wywiadem wkuuurwił chyba praktycznie wszystkich kibiców Legii.
Poczytaj komentarze....

Może i wk...wił centrystów - natomiast swój beton utwardził
Sierżant
 • 1 / 1
oj tak, ale też obraził rozum u wielu; jak można robić z siebie takiego idiotę. Obecnie z pola z jedenastki jest: Wieteska, Hołownia, Slisz, Martins, Lugi i Kapustka, z realnie grających rezerwowych tylko Lopes. Obecność Jędzy niewiele by zmieniła. Tu nawet nie ma ławy na sero. Czy w tej nędzy stać nas było żeby teraz oddać: Lewczuka, Szabanowa, Gwilię, Wszołka, Vesovicia w jednym oknie, gdy zrobiono tylko dwa transfery.
Budowanie alibi nie pomoże a co ma na celu ten wywiad gdzoe Miodek zrzuca odpowiedzialność na trenera? Mam wrażenie, że Mioduskiemu marzy się model poznański gdzie systematycznie promują i sprzedają młodych olewając totalnie jakiekolwiek sukcesy sportowe klubu, to jest kierunek naszego prezia, żeby zarobić a nie dokładać bi wynik sportowy kosztuję, z tym Prezesem Legia nigdy na Europę nie wróci chyba, że na 5 minut
Major
 • 5 / 0
Szanowny Panie Darku,
W wywiadzie nie musi się Pan tłumaczyć, ze nie był Pan na wakacjach tylko u chorej matki. Czyżbyśmy zaczynali się bać własnego cienia i omijali w wywiadach słowa, które mogą być drażliwe dla kibiców?
Błąd. Nie tędy droga.
Byłbym zadowolony gdybym przeczytał, że Dariusz Mioduski właśnie przebywa na wyśmienitych wakacjach z kochającą rodzinką, a bieżącymi sprawami Legii zajmuje się grupa doświadczonych i oddanych sprawie fachowców i doradców zarazem. Jest jeden zasadniczy problem. Wygląda na to, że doradcy prezesa są z łapanki i kompletnie do d**y, bo poprzez swoje działania doprowadzają do sytuacji niezdrowych, nerwowych i wystawiających na szwank dobrą markę jaką jest Legia Warszawa.
Trąbię o tym problemie Dariuszu już od wielu miesięcy.
A jakim Mioduski jest kłamcą potwierdza wypowiedź sprzed MIESIĄCA na weszło gdzie sam przyznał, że mamy braki (m.in po odejścii Gvilli).

Cytat

Prezes Legii wskazał także pozycje, które wymagają wzmocnienia – środek obrony, środek pomocy (jeśli odejdzie Gwilia), konkurent dla Mladenovicia i napastnik.

A to wszystko przed odejściem Veso i Wszołka. Nie raczył też wspomnieć o obiecanym wiele miesięcy temu zastępstwie Antolicia.
Kolejny cytat z kłamczuszka.w grudniu

"Nie możemy czekać do lata, tylko zimą szykować się do pucharów."

Jak to wyglądało - sami wiecie.

Niektóre wywiady starzeją się bardzo brzydko, Ba! W zasadzie wszystkie wywiady z Darkiem to kupa kłamstw i mydlenia oczu.
Dla dobra klubu byłoby wskazane aby Panowie załatwiali takie sprawy w zaciszu gabinetów.Mam nadzieje iż wyjaśnili sobie wszelkie nieporozumienia. Osobiście tylko ciekawi Mnie kto zadecydował o Wszołku. Reasumujać. Potrzebne 4 solidne wzmocnienia i walka o fazę grupową min.LE
Podporucznik
 • 2 / 0
Pelna zgoda, zly to sygnal gdy trener i wlasciciel zaczynaja rozmawiac za posrednictwem mediow… Z drugiej strony dobrze ze w ogole rozmawiaja. I troche takiej domoroslej psychologii: Mysle ze prezes ma tu odrobine przewagi, bo mu kompletnie nie zalezy czy ktos go lubi czy nie. Oczekuje wykonywania postawionych zadan w takim troche korporcyjno-militarnym stylu (zeby bylo jasne, to nie jest komplement- przynajmniej dla mnie). A trener Czeslaw chyba chce - lub lubi- byc lubianym. Tacy ludzie maja ciezko jesli chodzi o zarzadzanie grupa. Trzymajmy kciuki zeby sie panowie dogadali dla dobra Legii. Co w tym wszystkim moze byc dobrego? Ano ze prezes przyznal ze inne transfery sa w drodze. Choc tyle.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
To jest właśnie zadziwiające - to o czym oni na co dzień gadają? Jak się spało, panie Darku? Jak nowy zegarek, panie Czesławie?
Wynurzenia trenera były zupełnie niepotrzebne. Mógł zachować swoje wątpliwości na rozmowy w gabinetach. Wątek wskazania pogody jako jedyny pozytyw oceniam jako uderzenie w politykę klubu. Takie nielojalne podsrywanie wygląda dokładnie jak robienie sobie alibi. Wcale się nie dziwię, że Mioduski „ustawił Michniewicza do pionu. Płaci mi kupę hajsu za to, aby ogarniał ten bałagan, a nie żalił się po mediach.
Major
 • 3 / 1
Mam podobne zdanie. Dotyczy ono również "płaczu" Wszołka w wywiadzie, że trener daje jemu mało szans, czy medialnej szopki Tamary.
Nie rozumiem w ogóle takiego postępowania. Jak naiwnym człowiekiem trzeba być aby uważać, że poprzez narzekanie w mediach da się cokolwiek wymusić na drugiej stronie sporu?
Właściwa reakcja na kaprysy Wszołka i Veso, było obiecanie im zlotych gor, wykorzystanie do maxa w pucharach a potem wyp*****lenie/sprzedaż jako przykład na to, co się dzieje jak piłkarz zaczyna rządzić klubem.
Podpułkownik
 • 5 / 1
Mioduski jesienią zwolni Czesia , zatrudni następnego naiwniaka że trafiła mu się posada życia w Legii , i będziemy mieli trzech trenerów na liście płac ...totalny burdel
Dostaniemy się do fazy grupowej=CM zostaje.
Generał broni
 • 5 / 9
Sytuacja optycznie trochę się zmieniła, nie spodziewałem się że Gruby Czesiu maczał palce że Wszołek odszedł, co do młodych też trochę racji Mioduski ma,no nic trzeba czekać i przyglądać się co za tego Czesia zagramy w pucharach to jest jego sprawdzien ,druzyne na puchary ma o ile któryś z ważnych ogniw się nie wysypie.
Porucznik
 • 2 / 0
Bajzel w klubiejestt od kilku lat, CM nawet roku nie pracuje....
Miodek balansuje na bardzo cienkiej linie.

Kolejny rok bez pucharów plus możliwa utrata mistrzostwa ( kilka kontuzji czy zwyczajny pech - słupek, pechowy karny ) i jego najwięksi zwolennicy mogą już mieć dość.

Mamy już chyba większy burdel niż za czasów ITI.
Młodszy chorąży
 • 4 / 10
widac wyrażnie ze ten poznański słowik jest strasznie fałszywy co innego mówi w mediach a co innego robi nie chciał Wszołka a teraz narzeka wreszcie dobrze Mioduski zaznaczył ze oczekuje wprowadzania młodych ale co mnie też martwi żaden zawodnik nie poprawił formy dotyczy to Ślisza i innych młodych zawodników i Prezes musi wziąść ostro za morde tego trenerzyne a jak będzie tak jak teraz to wypad do poznania niec tam niszczy swoich ziomali
Wywalić !!!

Niech wróci specjalista teoretyk Romeo i jako asystent, motywator Obradović - najlepsze, wyselekcjonowane perełki Mioduskiego.
Starszy szeregowy
 • 1 / 0
Akurat Slisz bardzo poprawił swoją grę i według mnie wyrósł na jednego z lepszych defensywnych pomocników w całej lidze (o czym świadczy chociażby wcześniejsze powołanie do kadry) :)
Major
 • 0 / 0
Klafurić nie Obradović.
Czyli za miesiąc-dwa, po nieudanych eliminacjach Mioduski będzie bohatersko zwalniał trenera, którego sam zatrudnił i jeszcze będzie sobie bił brawo.
Wiele osób domagało się by Vuko głośno krzyczał o transfery. Michniewicz to zrobił i widać jak to wygląda. Prezes, dyrektor sportowy i trener grają do jednej bramki i takie sprawy powinno się załatwiać w gabinetach a nie w mediach. A później wzajemne obwinianie się które nie służy niczemu dobremu.
Plutonowy
 • 1 / 2
Ale mogło być tak, że trener od dłuższego czasu był zwodzony, zbliża się obóz i nadal nie ma jasnych info dot. kadry tzn. kto przyjdzie i kiedy to facet widząc, że nie ma z kim poważnie rozmawiać powiedział w mediach prawdę o stanie faktycznym. Po prostu nie chce firmować tej prowizorki
Wyrazanie oczekiwania transferow samo w sobie nie jest niczym zlym. Jednak wszystko musi mieć swoj czas, miejsce i kontekst pasujace do okoliczności.

Czeslaw ponosi odpowiedzialność za aktualny stan kadry i przygotowań a jakby o tym zapomniał. I o ograniczeniach klubu też.

Ale ten typ juz tak ma, ze czasem szybciej powie niz pomysli.

Co nie znaczy ze Dariusz z Radkiem nie są w lesie z budową zespolu. Są i to mocno. Zawalili zimę i nie zadbali o wahadła teraz.


Ciekawy i kluczowy jest tez przypdek Wszołka. Wczesniej praktycznie nikt - klub, Czeslaw, kibice- go juz nie widzial w skladzie a teraz nagle stal sie - trochę symboliczną - przyczyną frustracji, napięć, pesymizmu i nieporozumień.
Pułkownik
 • 0 / 0
Marnujesz się na tym forum.
Podporucznik
 • 2 / 0
Przecież po MP20 Vuko głośno domagał się transferów, nawet wymieniał ilu.
A jak go zwolnili to Kucharski po nim pojechał, że miał wszystko tylko sobie nie poradził i Mioduski też udzielił wywiadu, że Vuko niczego nie zrozumiał.
Tak więc nic się nie zmieniło od tamtego czasu.
Nie wiem, ja jestem optymistą. Jeżeli porównam wypowiedzi Michniewicza z wypowiedziedziami "zawodowców" jak legijne DNA (przepraszam, nie mam nic do Vukovicia : do człowiek bez doświadczenia ale za parę lat będzie dobrym trenerem) i zapieprzaniu, albo "uczymy się systemu 3-5-2 (Klafuric) a później wtopa w eliminacjach, to uważam, że Michniewicz sobie poradzi, zwłaszcza, że to trener z 20-letnim doświadczeniem. Te dzisiejsze wypowiedzi to tylko takie zagrywki, ale przynajmniej nie pieprzy głupot, że wejdziemy do fazy grupowej. Dla Michniewicza najpierw liczą się czyny, a na efekty przyjdzie czas.
Ogolne refleksje z tej sytuacji mam takie:

1. Źle jest że Panowie takie sprawy załatwiają przez Legia.net To bardzo źle swiadczy o relacjach, atmosferze w klubie i standardach komunikacji.

2. Za obecną sytuację kadrową odpowiadają obaj, oczywiście nie w rownych proporcjach i podobnie w nierownych aczkolwiek troszke inaczej będą odpowiadać po kolejnych batach w pucharach.

3. Niestety pozycji Czesława nie poprawia to jaki sklad wystawił na Karabach. Vuko jest amatorem i pewnie by tez odpadl ale takich batow by nie zebrał. Faktem jest że Wszołek, Antolic czy Gvilia z liderow u Vuko stali sie hamulcowymi a wręcz zbednymi. Veso też w ostatnich meczach u Vuko minuty by dostał i Tamara japy by nie darla. Co nie znaczy rzecz jasna ze Vuko nie należało pogonić.
Kompletna bzdura. Michniewicz po prostu pokazał, że Legia była nieprzygotowana do meczu z Karabachem. Przede wszystkim pokazał, że na eliminacje transfery robi się zimą albo latem, ale rok wcześniej, a nie na ostatnią chwilę. Dowód ? Wystarczy spojrzeć jakim składem Legia kończyła sezon. Prawie ci sami piłkarze co z Karabachem. Coś tu jest nie tak... od 4 lat Miodulski sam prowadzi Legię i jeszcze tego nie zrozumiał.
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Michniewicz na Karabach wyszedł taktyką bez skrzydłowych zainspirowaną od Marco Giampaolo. Taktyka ta jest jednak bardzo ciężka do wdrożenia na szybko.
Co pokazał? Jak zebrac baty bez walki? Jak nie dac sobie szansy? Jak ganiac Pekharta do dlugich pilek?

Jak oddac srodek pola? Jak pozbawić sie kluczowych graczy w decydujacych momentach?

Demonstrację niby urzadzil kosztem oglądnięcia i wielkich pieniedzy? Co Ty bredzisz. Gdyby tak bylo to powinien wylecieć dyscyplinarnie.

Przekombinowal i tyle. I za to ponosi odpowiedzialność jako trener. Ta rysa juz zawsze na nim pozostanie.
Starszy sierżant
 • 3 / 0
Chłop jest odklejony od rzeczywistości albo ma już wywalone na Legię.
...ale który? Dariusz czy Czesław?
Każdy może sobie wybrać :)
Porucznik
 • 2 / 0
Jest super jest super, więc o co wam chodzi??
Super ??? To przecież mówili tak Jozak, Klafuric, Vukovic, ale nie Michniewicz ! Od razu widać, że próbuje robić porządki i ma rację ! Na jego miejscu postąpiłbym podobnie.
Porucznik
 • 3 / 0
Tylko na wahadle rewelacyjnie grał Juranović.
Trenera ocenia się za wyniki czy dobre opinie piłkarzy?
Kontrakt Wsxolka można było przedłużyć wczesniej?
Można było.
Zimą nie przyszedł nikt wartościowy, teraz kadra (na chwilę obecną) jest personalnie znów oslabiona.
Michniewicza fanem nie jestem, ale ladra Legii po roku wyglada jak jej ubogi kuzyn.
Pułkownik
 • 6 / 0
Jedno jest pewne, Pan kudłaty kręci na siebie bat. Znowu popełnia te same błędy. Sezon w sezon to samo.
Marszałek Polski
 • 5 / 0
A w nadchodzącym sezonie kibice wrócą na trybuny, kudłaty znów może być niezadowolony z treści transparentów ;)
Plutonowy
 • 12 / 2
Mówienie o Michniewiczu, że buduje sobie alibi jest szczytem hipokryzji
Nie pasuje mu, że jest mocno niezależny Czesio, bo jest starym wyjadaczem zawodzie i dlatego szuka jak go sprowadzić na ziemie stąd ta gadka, że Michniewicz dopiero raczkuje w pucharach. Żałosny ten nasz prezes...
Plutonowy
 • 3 / 1
Podobnie było z Czerczesowem. Poważny gość, rzetelnie wykonywujący swoją pracę, realistycznie zgłaszał potrzeby kadrowe. Jak zobaczył reakcję Mioduskiego i jego projekt życia to chłop nie przedłużył umowy i się zwinął. Jak widać Mioduskiemu nie pasuje profesjonalista. Woli zatrudniać uczniów którzy nie będą mieć żadnych wymagań i co roku ich zwalniać
Dokładnie!
JAKUB ŚWIERCZOK zostaje w Piaście Gliwice zostanie wykupiony z Łudogorca ...czyli jednak można mieć kase jak sie dobrze zarządza finansami dla Piasta 1 mln euro to tak jakby Legia wydała ze 3-4 ...brawo Piast i prezes Grzegorz Bednarski
Kazdy jak zwietrzy mozliwosc latwego zarobku to ostatni grosz wykrzesa.

Niejaki Pan Dariusz wykrzesal nawet 1,8 x tyle...Ale juz ze stopą zwrotu - jak to u Dariusza - bedzie troche gorzej. I dluzej.
Generał dywizji
 • 2 / 3
Piast dostaje fundusze od miasta.1mln euro to znowu nie taka wielka suma w budżecie miasta.Moim zdaniem to trochę przepłacili.
Kapitan
 • 2 / 1
Przecież to krótkoterminowa inwestycja. Mieli opcję wykupu za 1mln to skorzystali. Po euro sprzedadzą go drożej.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Z tą sprzedażą drożej to mogą być trudności.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Pewnie liczą na zysk po euro
Plutonowy
 • 12 / 7
Do tego idioty nic nie dociera. Śmieje się kibicom w twarz. Może potrzeba nowe transparenty na trybunach. A jak to go nie rusza, to może parę ch....uji pod swoim adresem na każdym meczu usłyszy to się ocknie
Pułkownik
 • 5 / 2
Prezesie Mioduski - no jasne, lepiej nie budować alibi na przyszłość. Lepiej szukać go post factum, po kolejnych pucharowych wtopach. Brawo.
Pułkownik
 • 14 / 1
Przeczytałem ten wywiad dwa razy i w pewnych rzeczach mozna sie zgodzić w innych nie, po pierwsze to Pan Mioduski nie powinien chyba jako głowa zarządzająca klubem dolewać oliwy do ognia i mówić tego typu rzeczy w Mediach.

Wystarczyło powiedzieć że sobie wyjaśnili z trenerem pewne kwestie i że każdy ma swoje poglądy i zdania na pewne tematy a tu Mioduski widzę się rozbujał...

Nie dobrze, za chwilę wystarczy że potknie się lekko noga Michniewiczowi i będzie po kolejnym trenerze...

Ale do rzeczy:

"Trener Michniewicz ma duże doświadczenie i wiedzę, ale do pucharów europejskich przygotowuje się po raz pierwszy"

Po pierwsze to nie prawda, a po drugie Mioduski nie powinien się wypowiadać o tym, bo jak widać jego doświadczenia pucharowea kończyły się zazwyczaj na rywalach egzotycznych. Po co te uszczypliwości kiedy samemu jest się nikim w Europie?

"na koniec przedłużył jeszcze urlop kilku kluczowym zawodnikom, wiedząc, że kilku innych przebywa na kadrach i nie będą z nami trenowali od początku."

Tu przyznam rację Miodkowi, ja rozumiem że piłkarze są zmęczeni, ale to też wina Michniewicza który, kiedy można i trzeba było rotować składem, grał praktycznie tymi samymi ludźmi którzy teraz dzięki jego decyzjom mają urlopy. Michniewicz narzeka na krótka kadrę w danej chwili, ale sam w pewnym stopniu do tego doprowadza...

"Co do Pawła Wszołka, to też żałuję że nie ma go z nami, tym bardziej, że finansowo byliśmy dogadani, ale słowa trenera mnie dziwią, ponieważ jest tajemnicą poliszynela, że o tej decyzji zadecydowały właśnie relacje z trenerem i niepewność wynikająca z ograniczonego zaufania."

I tutaj znowu racja Mioduskiego, prawda jest taka że Michniewicz nie szanował Wszołka, ale chyba działało to w obie strony, myślę że gdyby Paweł dostawał więcej szans na grę, mógłby tu zostać, inna sprawa że też zaczął gwiazdorzyć. Fakty są takie że Czesiek go udupił a w mediach biadoli ze szkoda ze nie został...to się nie trzyma kupy...

"Drużyna nie została osłabiona, a podstawowej kadrze jest stabilizacja. Oprócz Pawła nikt nie odszedł. Wzmocniliśmy się na dwóch kluczowych pozycjach, a następne wzmocnienia są w drodze. Trener musi jednak zrozumieć, że jego konserwatywne podejście do zarządzania kadrą musi ulec zmianie. Jego rolą jest również wprowadzanie do drużyny młodych zawodników i rozwój indywidualny każdego zawodnika z naszego zespołu."

Niby tak ale też nie do końca, odszedł Wszołek i Vesović, na wahadłach jest bieda straszna, obrona też wygląda marnie, potrzebne są transfery, rozumiem że sytuacja finansowa jest trudna i wszystko to się przedłuża...

Moge zrozumieć Michniewicza o narzekania z krótka kadrą ale na dobrą sprawę nie wyglada to tragicznie, wszystko zaburzyły Mistrzostwa Europy, nie ma naszych kilku ludzi, do tego urlopy, trzeba czasu aż wszyscy wrócą z urlopów i z reprezentacji.

Nawet taka kadra jaka jest w tej chwili mamy obowiązek przejść pierwsze dwie rundy El. LM

Zupełnie nie potrzebny wywiad, mogli pogadać w cztery oczy, ale widocznie duma Mioduskiego nie pozwoliła mu nie wspomnieć o tym w wywiadzie, co było bardzo nie potrzebne...
Generał broni
 • 5 / 0
Wywiad CM uderzał niejako w prezesa,a więc zripostował,aby nie było żadnych zarzutów w jego kierunku, jakby nie poszło w pucharach.
CM mówił o potrzebie 6-7 wzmocnień i , że oczekuję pełnej kadry od początku przygotowań.
Teraz mówiąc o braku graczy wytyka brak wzmocnień.
Widać też z tego wywiadu, że oczekuje iż CM bardziej postawi na młodych.
Zastanawia mnie czy brak transferów to nie trochę przymuszanie trenera do stawiania na młodych.
Porucznik
 • 1 / 0
Tylko na wahadle rewelacyjnie grał Juranović.
Trenera ocenia się za wyniki czy dobre opinie piłkarzy?
Kontrakt Wsxolka można było przedłużyć wczesniej?
Można było.
Zimą nie przyszedł nikt wartościowy, teraz kadra (na chwilę obecną) jest personalnie znów oslabiona.
Michniewicza fanem nie jestem, ale ladra Legii po roku wyglada jak jej ubogi kuzyn.
@13
Veso nie grał od roku, a jego forma była wielką niewiadomą. Z zawodników, którzy odeszli realnie stawiać można było na Wszołka, a z Veso ewentualnie wiązać nadzieję.
I wszystko jasne. 711 pozbył się Wszolka, Gvilii, Antolica itd, a resztę wysłał na urlopy. Bo przecież jakby zaczęli 4.06 nie 7.06 to wszyscy byliby do dyspozycji. W ogóle rozmowy transferowe trwają, a jak nie wyjdzie to też wina Czesia. Coś nie wyszło, Dariusz już wskazał winnego i 711 powoli może się pakować, chyba że dokona cudu. Prezes jest nieomylny i wie co robi, to inni mu kłody rzucają. To nie ludzie, to wilki.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Wprowadzanie młodych rozwijanie....


Adrian Gula? Był teraz tak blisko jak nigdy co nie znaczy że nie dałoby się wytłumaczyć rozstania z Czeskie. Dziś
Pułkownik
 • 3 / 0
Czesiu ma długi język i czasem chlapnie zanim pomyśli ale ma rację. Nie ma kadry na eliminacje i ligę równocześnie
Kapitan
 • 5 / 0
Kurwa, widząc tytuł tego artykułu już myślałem, że Mioduski pierwszy raz w życiu przyznał się do błędu.
Kapitan
 • 2 / 0
Wywiadu nie artykułu.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Niedoczekanie
Marszałek Polski
 • 3 / 4
Kolejna ploteczka, skrzydłowy Waldo Rubio z Realu Valladolid

https://transfery.info/aktualnosci/legia-warszawa-siegnie-po-skrzydlowego-z-laligi/150119
Marszałek Polski
 • 1 / 2
Mogiel też to podaje, to może jednak coś być na rzeczy.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Szkoda że nie ten japończyk z Partizana
Gwaltowne poszukiwania po jednoczesnym odejsciu Wszolka i Vesovica.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Bądźmy dobrej myśli, Radzio na pewno ma lepszych w kajecie :D
Porucznik
 • 0 / 0
Taki hiszpański Kucharczyk
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Raczej hiszpański Cholewiak
Odejście Wszołka i Vesovića w ostatniej chwili przed nowym sezonem to problem trenera i właściciela. Musieli to jakoś między sobą wyjaśnić. Pan Czesław zdecydował ze najlepiej publicznie, no i dostal ostrzezenie.
Czytam jego wypowiedzi i przychodzi mi jedna myśl co on pierd...! Znawca piłki się znalazł.
Przecież niedawno mówił, że jego wiedza jest kompleksowa i z każdym by stanął do konkursu z wiedzy o piłce. Domyślnie, że by wygrał, wie wszystko. Piękny umysł, któremu czesio zaczyna mieleniem ozorem przeszkadzać. Prezes ma zawsze rację.
Porucznik
 • 5 / 1
Smutne jest to, że na samym starcie przygotowań, zamiast o potencjalnych wzmocnieniach, dyskutujemy o wymianie zdań w mediach miedzy dwiema najważniejszymi osobami w naszym klubie.

Trzeba tylko wierzyć, że to "złe miłego początki", bo biorąc pod uwage naszą sytuację, to awans do jakiekolwiek fazy grupowej jest dla nas zbawienny. I finansowo i wizerunkowo
Hmmm... Pierwszy raz do pucharów? Może pierwszy raz w Legii, bo na pewno nie w karierze...
Generał broni
 • 3 / 0
Prezes lekko nie doinformowany albo...
Generał dywizji
 • 0 / 0
"Debiutuje w roli trenera Legii"wiec chyba o to chodzi.A ta wzmianka o konserwatywnym podejściu i nie wprowadzaniu młodych.Czy to reakcja na odejście Mosora?
Generał brygady
 • 3 / 1
To pokazuję tylko ze człowiek który zarządza najlepszym klubem w Polsce. Nie ma pojęcia kogo zatrudnił
Generał broni
 • 0 / 0
" związanych z wąską kadrą też?

Trener Michniewicz ma duże doświadczenie i wiedzę, ale do pucharów europejskich przygotowuje się po raz pierwszy. Jako klub przekazaliśmy mu wytyczne, że treningi powinny zacząć się miedzy 2 a 4 czerwca, aby mieć 5 tygodni na przygotowania. Trener przesunął jednak termin na 7 czerwca, a na koniec przedłużył jeszcze urlop kilku kluczowym zawodnikom, wiedząc, że kilku innych przebywa na kadrach i nie będą z nami trenowali od początku"

Ale do Europejskich Pucharów przygotowuje się po raz PIERWSZY- powiedział prezes.

Dał do zrozumienia, że trener nie ma w tym doświadczenia, a klub( w domyśle) ma i dał trenerowi wytyczne,a on jednak postępuje inaczej.
Co o tym sądzić?
Słabo wyszło, po prostu.
Mioduski dostał obecnie chyba najlepszego możliwego trenera. Pamiętam kiedy nazywano go polskim Mourinho, dostał okazję, ale Pan Dariusz nie potrafi z niej skorzystać. Nie bez powodu coraz głośniej się mówi, że brak naszemu prezesowi poszanowania drugiego człowieka. Czesław powiedział jak jest, tak jak kiedyś Czerczesow - on nie jest świętym Mikołajem żeby komuś robić prezenty w postaci gry w pierwszym składzie, to on z nimi siedzi 5 dni w tygodniu i widzi, który z nich jest w jakiej dyspozycji. Faktem jest, że wielu ich nie widzi, skoro jak donoszą Meczyki.pl ostatnio na treningu było 10 z środka pola. Po prostu nie ma kim grać, wypadł Wszołek, Veso, a jeśli wypadnie Jura to kto będzie na wahadle? Dariusz? Obrona nasza kuleje, nie od dziś wiadomo, że samym atakiem można ligę wygrać, ale na Europę potrzebna jest jeszcze defensywa, dlatego wszechwiedzący nie przewidział takiego zwrotu jak z Petrillo, widać że to dobry chłop i próbuje naszych nauczyć trochę, a potraktowano go tak jak potraktowano. Nie dziwię się Alessio, że miał dosyć i się spakował, sam bym to samo zrobił, jeśli nikt by mi na czas nie przedstawił oferty.
Marszałek Polski
 • 1 / 2
Nie można zmienić
Keszek zmień dysk ćwierćinteligencie. Naplułbym ci w ryj parówo.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Prześmiewczo nazwano go polskim Mou, to nie to samo :D
Porucznik
 • 0 / 0
Ty Kieszek jak tam się spadło z ligi portugalskiej polonisto?
Nie jestem - delikatnie mówiąc- zwolennikiem Pana Darka i uwazam ze to amator ale trochę racji tutaj ma.

Do tego że kadra tak wyglada Czeslaw mocno przyłożył rękę. Gdyby bardziej sie postarał to albo Veso albo Wszołek by zostali a moze nawet i obaj.

Gvilii - slusznie- sam nie chciał.
A przeciez ograniczenia i możliwości klubu zna doskonale.

Nagle wydawalo mu się ze kupią mu pol skladu w miesiąc?

To juz Vuko byl bardziej pragmatyczny...

A co do organizacji i terminu treningow to przeciez też zarządza tym Czesław. I teraz zdziwiony ze nie ma Boruca, Jedzy czy kadrowiczów?

Mistrzem elokwencji wypowiedzi to jednak Czesio nie jest...
Młodszy chorąży
 • 3 / 1
Czesio, pewnie naiwnie wierzył, że jak zgodzi się na odejście tych graczy, to dostanie innych, którzy będą mu bardziej pasować do koncepcji.
Chorąży
 • 0 / 0
"Czesio, pewnie naiwnie wierzył..."
Przeciwieństwa słowa 'naiwny': przebiegły, kuty na cztery nogi, oblatany, racjonalny, biegły, stary wyga, podejrzliwy, świadomy, pomysłowy, niewierzący nikomu, szczwany, bywały, fachowy, z praktyką, rutynowany, wyrobiony, otrzaskany, nieufny, cwany, wprawny, nienaiwny, naukowy, sprytny, ścisły, obyty, chytry, obeznany, doświadczony, stary wyjadacz.
Raczej wybierz coś z tego @Bogus ;)
Porucznik
 • 11 / 3
Debil przechodzi samego siebie. Jakby Michniewicz zaczął wcześniej przygotowania, to miałby szerszą kadrę????? Skoro 10 Czerwca nie ma kogo trenować to 4 by miał? Redaktor nie miał chyba jaj zadać niewygodnych pytań, albo chociaż wskazać brak prawego obrońcy, stoperów alternatywy do środka pola... Pozbył się z klubu wszystkich najlepszych młodych-Majecki, Szymański, Karbownik (na tych chociaż zarobił), Walukiewicz, Praszelik, Łakomy, Mosór za chwilę odejdzie Cielemęcki i każe teraz grać młodymi? Pewnie już obsrany, że za chwilę nie będzie miał kim łatać dziury w budżecie. Wszyscy młodzieżowcy, którzy byli sprowadzeni przez ekipe Leśnego zostali już spiniężeni, a ci ściągani w ostatnich 4 latach przez ekipe debila nie mogą się przebić i nie mają wystarczającej jakości. Z resztą kiedy ostatnio Legia pozyskała jakiegoś ciekawego młodzieżowca z zewnątrz? Robią to nagminnie inne kluby, a w Legii nic. Młodzi tylko uciekają. Prawda jest taka, że nie mamy młodzieży na takim poziomie jak np. Amika. Sam Michniewicz się zachwycał nad ich szkoleniem i może to kogoś w klubie boli.
Porucznik
 • 2 / 2
Debil przechodzi samego siebie. Jakby Michniewicz zaczął wcześniej przygotowania, to miałby szerszą kadrę????? Skoro 10 Czerwca nie ma kogo trenować to 4 by miał? Redaktor nie miał chyba jaj zadać niewygodnych pytań, albo chociaż wskazać brak prawego obrońcy, stoperów alternatywy do środka pola... Pozbył się z klubu wszystkich najlepszych młodych-Majecki, Szymański, Karbownik (na tych chociaż zarobił), Walukiewicz, Praszelik, Łakomy, Mosór za chwilę odejdzie Cielemęcki i każe teraz grać młodymi? Pewnie już obsrany, że za chwilę nie będzie miał kim łatać dziury w budżecie. Wszyscy młodzieżowcy, którzy byli sprowadzeni przez ekipe Leśnego zostali już spiniężeni, a ci ściągani w ostatnich 4 latach przez ekipe debila nie mogą się przebić i nie mają wystarczającej jakości. Z resztą kiedy ostatnio Legia pozyskała jakiegoś ciekawego młodzieżowca z zewnątrz? Robią to nagminnie inne kluby, a w Legii nic. Młodzi tylko uciekają. Prawda jest taka, że nie mamy młodzieży na takim poziomie jak np. Amika. Sam Michniewicz się zachwycał nad ich szkoleniem i może to kogoś w klubie boli.
Plutonowy
 • 11 / 3
Kudłaty, idź już sobie w pizd.....
Kup sobie okulary jak nie widzisz, co robią z naszą Legią
Pułkownik
 • 10 / 1
Poprostu nie nastawiajmy sie w tym roku na nic.
1-2 rundy i wracamy do ligi

Nie ma pompowania balonika bo w tym roku nawet nie ma pompki
Generał brygady
 • 1 / 0
Minimum 2, bo przy odpadnięciu w pierwszej rundzie musimy odpaść jeszcze raz, z eliminacji do 3 pucharu.
Pułkownik
 • 4 / 0
Jaki koszmar
Rozmawiamy tu o rzeczach o jakich chocby w Belgii ludzie nie maja pojecia
Miodek - przyznaj poprostu, że chcesz wprowadzić w Legii koncepcję Rutkowskiego a głupio tak przed kibicami to potwierdzić.

Pogadaj z kolegami z UEFY to może stworzą puchar siódmej czy ósmej kategorii gdzie budowana przez Ciebie drużyna przebrnie przez eliminacje.
Podporucznik
 • 16 / 0
Z wywiadu prezesa można wyciągnąć dwa wnioski:
-wszystko jest super
- po Cześku to chyba sam prezes weźmie się za trenerkę skoro już daje wytyczne jak mają się przygotowywać do sezonu
Zgroza....
Pułkownik
 • 6 / 0
Nie "Zgroza" tylko normalna Legia by Miodusky...
Pułkownik
 • 12 / 3
Dokonalismy dwoch istotnych wzmocnien...
K....wa
Uzbek i Izraelczyk
Podporucznik
 • 4 / 2
No to niezłe wzmocnienie, prostytutka zawsze się przyda do atmosfery wśród piłkarzy XD
Porucznik
 • 4 / 0
Azer :)

Uzbek doszedł w zimie, ale w sumie masz rację, bo praktycznie można go uznać za letnie wzmocnienie
Porucznik
 • 2 / 0
A ten Izraelczyk, to bardziej chyba Niemiec, ale chcial sobie pograć w reprezentacji :)
Pułkownik
 • 2 / 1
Azer... to bardzo zmienia postac rzeczy

Cos typu : to nie trabant tylko zaporozec
Chorąży
 • 2 / 0
Jeszcze Eskimos i Hindus i będzie komplet wzmocnień
Porucznik
 • 1 / 1
Tellkin,

Takie to ma.znaczenie, że (jak mówi niedaleka przeszłość) ich azerskie kluby są mocniejsze niz nasze. Z uzbeckimi nie mamy jak się zmierzyć, ale podejrzewam, że są słabiutkie
Pułkownik
 • 2 / 2
Azerskie kluby sa bardzo slabe a to ze sie udalo im nas ograc 3:0 to przpadek bo Legia byla wtedy w rozsypce
Porucznik
 • 2 / 1
Być może ogólny poziom ligi jest niższy (bo nasza jest bardzo wyrownana), ale czołowe kluby są mocniejsze od nas. Widać to po rankingu krajowym, bo są 5 miejsc nad nami
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Taa, doinformowany jesteś niesamowicie - albo tak wykształcony, że państwa mylisz :D
Podporucznik
 • 7 / 0
Nie ma to jak zwalenie wszystkiego złego na trenera. Miodek przecież doskonałym prezesem jest- a nie czekaj, nie ma europucharów od kilku lat.
Major
 • 5 / 0
No ale przecież brak pucharów to nie jego wina. Zawsze zapewniał najlepszych możliwych trenerów i dawał im komplet niezbędnych narzędzi. A że ci robili sobie alibi zamiast awansów, to nic nie poradzisz…
Podporucznik
 • 1 / 0
Ostatnie okienko pokazało jak się loczek stara o klub. Transfery, które powinny procentować na ten czas i eliminacje powinny być przeprowadzone właśnie wtedy, a nie last-minute w wakacje. Swoją drogą, na pewno klubowi pomagają zmiany trenera jeszcze przed rozkręceniem sezonu.
Podporucznik
 • 0 / 0
wtedy czyli w okienku zimowym*
CM w końcu powiedział prawdę i domaga sie transferów jak kiedyś Stasiu jak to się skończyło wiemy gdzie Ci wszyscy obrońcy prezesa się podziali Bieszczady i paru innych
Chorąży
 • 0 / 3
"...powiedział prawdę..."?
Tylko w takim sensie, że wzmocnienia by się przydały. No i co osiągnął? Może zmotywował zespół? Przecież on tak zawsze mówi, w każdym klubie, tylko najczęściej po odejściu. To jest jego wiara i jego prawda. "Ja wam wszystko wyśpiewam" tylko dajcie mi dobrych grajków. Na dodatek w jego logice to MP jest jego średnią zasługą - miał najlepszy skład w lidze to ją wygrał, po prostu tego nie schrzanił. Młodym w Legii czasami uderza sodówa, ale najwyraźniej jemu to też się przydarzyło.
Bem
MP to w tej lidze obowiązek widoczne prezes przyzwyczaił się ze ma na ławce praktykanta a on przyjmie wszystko bez mrugnięcia okiem
Panie Prezesie gdzie mi tam do Pana osiągnięć biznesowych ale ja się zastanawiam jak Pan doszedł do takich pieniędzy skoro sam Pan sygnalizuje ze Trener nie ma doświadczenia, a stawia Pan takie ekstremalne wyzwanie jak awans do grupy któregoś z Pucharów… na podstawie zapisków. To się w głowie nie mieści bo człowiek powinien mieć narzędzia do Pracy aby moc osiągnąć oczekiwany cel a w jaki sposób to zrobi to już jego sprawa. Najważniejsze aby to osiągnął. Ale skoro nie ma kim tego zrobić to delikatnie poprzez gazetę coś Panu sugeruje. Proszę o konkrety dotyczące nowych zawodników na pozycje takie i taki i to Pan decyduje czy mu to da czy nie. Ja będąc pracownikiem ( na szczęście już mam własna Firmę ) po postawieniu takich oczekiwań przez Pana przeczytaniu tego co Pan powiedział postawiłbym ultimatum. Do 15-20 czerwca potrzebuje 3-4 zawodników na takie pozycje w przeciwnym razie nie będę Firmował tego swoim nazwiskiem.
Pozbawiliśmy się praktycznie ławki rezerwowych i mamy grać na 3 frontach.

W razie kontuzji na siłę mają być promowani młodzi a to się odbije na wyniku sportowym czyli Lech II. Zaczynam obawiać się o MP.
Generał dywizji
 • 0 / 1
A nie zakładamy, że ktoś do nas dołączy?
Nie wiem kiedy się kończy okienko ale wydaje mi się iż to normalna sprawa, że klub pokroju Legii musi trochę poczekać aż piłkarze zdecydują się tu przyjść.
Cierpliwości. Także chciałbym aby kadra była już kompletna ale jak widać nie jest to sprawa łatwa.
Po fatalnym okienku zimowym gdzie się OSŁABILIŚMY naturalną rzeczą powinna być szybka ofensywa w letnim, przed pucharami.
Porucznik
 • 8 / 1
Według meczyki. pl Legia rozmawia tylko dwoma piłkarzami i jeden z nich ma przyjść do końca PRZYSZŁEGO tygodnia, czyli pewnie nie dołączy nawet na obóz w Austrii, bo już nie będzie żadnego sensu. Znowu te transfery nie pomogą w eliminacjach, a przecież nie można zbudować składu zimą. Trzeba łatać dziury z nożem na gardle. Straszny hipokryta i egocentryk trafił się Legii.
Plutonowy
 • 13 / 6
Wielkie chapeau bas dla Leśnodorskiego że przez tyle lat udało mu się zarządzać klubem, grać regularnie w pucharach , zdobywać mistrzostwo , spłacić dług iti , utrzymywać w ryzach finanse pomimo że dzień w dzień musiał zmagać się z tym ignorantem .
Nie chcę wiedzieć ile go zdrowia kosztowały tę wizje , bajki i fantasmagorie Mioduskiego .
Jestem pewny że gdyby go nie kiwał mielibyśmy gówno nie stulecie .
Wtedy miałem wiele pretensji do Leśnodorskiego , dopiero teraz można docenić tamte sukcesy .
Trener trochę pogadał , Prezes trochę pogadał ... taki czas. Proponuję wyluzować i obserwować FAKTY.
PS. Czy wydarzyło się coś nadzwyczajnego!!! Czy nagle okazało się że mamy genialny skauting albo nasz dyrektor sportowy jest fenomenalnie skutecznym geniuszem od kontraktów a Czesław-trener w zaciszu gabinetów na laptopie w pocie czoła, w bólu i znoju tworzy ekipę na puchary ....i nikomu nic nie mówi !!! SPOKOJNIE nic się nie zmieniło.
Pułkownik
 • 1 / 0
Jak gosc jest hory na glowe to moze przyjdzie
Podporucznik
 • 2 / 1
TRANSFERY: Taka wiadomość o Waldo Rubio
https://transfery.info/aktualnosci/legia-warszawa-siegnie-po-skrzydlowego-z-laligi/150119
Porucznik
 • 2 / 1
W końcu jakaś w miarę pozytywmna wiadomość w tym całym chaosie. O ile to nie plotka
Pułkownik
 • 1 / 2
Jaki Rubio z jakiej LaLiga???
Blagam..
Sondujemy rynki Armenii i Kirgistanu
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Kontrakt do 2022 więc podejrzane
Podporucznik
 • 2 / 1
@Shed właśnie, trochę pozytywu w tych negatywnych wiadomościach. Może będzie wreszcie jakiś mocny transfer bo póki co transfery na poziom naszej drużyny
Podporucznik
 • 1 / 1
@Zegrze, ciekawe ale może właśnie rozwiazują kontrakt za porozumieniem stron
Porucznik
 • 5 / 0
Wg Miodusiego brak awansu oznacza, że trener jest słaby i nie radzi sobie z wyzwaniami/sznasami jakie oferuje mu klub. Z kolei jak trener awansuje to luzik, przecież to Legia.
Porucznik
 • 9 / 0
Jako klub przekazaliśmy mu wytyczne, że treningi powinny zacząć się miedzy 2 a 4 czerwca, aby mieć 5 tygodni na przygotowania. Trener przesunął jednak termin na 7 czerwca


Czyli gdyby nie przesunął dostałby obiecane wzmocnienia? :D
Porucznik
 • 4 / 0
Myślę, że trener zrobil to z myślą o odpoczynku piłkarzy - zresztą słusznie. To juz jest takie czepianie się na siłę przez prezesa
Tylko, że to trener się czepia, że nie ma, kim trenować, a sam dał wolne, do tego sporo graczy na kadrach.
Czesiek to Czesiek, chlapie tym ozorem na, lewo i prawo.
Pułkownik
 • 11 / 0
Mioduski już wie, że kadra jest fatalna i odpadnięcie z pucharów bardzo prawdopodobne. W związku z tym ma już tradycyjnego winnego - trenera.

Jego tekst (zresztą nieprawdziwy), że Michniewicz nie ma doświadczenia w przygotowaniach do pucharów - żałosny.
Pułkownik
 • 6 / 1
Michniewicz już tylko czeka na pożegnanie Sousy. Po tym wywiadzie Mioduskiego, nie będę mu się dziwił. Panie Prezesie, proszę zrobić sobie listę obrońców obecnych na treningach i rozpisać sobie schematy treningu. nawet jeżeli się rozdwoją, to nie da się z tego nic zrobić. Totalna amatorka.
Generał dywizji
 • 6 / 1
Bałagan jak co roku. Później jest tylko płacz.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Standardowo, jak co roku
No to Czesław Michniewicz już długo w Legii nie popracuje.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Długo nie popracuje jak Mikduski powie że ma do trenera pełne poparcie
Tys prawda!
Pułkownik
 • 5 / 2
Czyli jak pan prezes powiedział - kadra jest dobra tylko trener amator. W związku z tym patrząc na wczorajszy trening skład na puchary jest następujący:

Włodarczyk- Lopes
Luquinhas - Martins - Skibicki - Slisz - Kapustka - Muci
Wieteska - Hołownia
Miszta

Na zmianę: 5 juniorów z akademii tylko jeszcze nie wiadomo których
Jest super... 5 lat bez fazy grupowej LE a wielu tu klaszcze i przyznaje rację Mioduskiemu.
Pułkownik
 • 0 / 0
Innowacyjna strategia 1-2-6-2. Zdaniem LegiaLab to się może udać:) Zwłaszcza, gdy dwójkę stoperów tworzą Wieteska-Hołownia.
Prezes próbuje odbić piłeczkę ale zrobił to tak nie niefortunnie że ta walneła go w głowę ciekawe co na to zwolennicy DM bo po tym wywiadzie prezes zjednoczył kibiców jak nigdy strzał w kolano
Generał broni
 • 5 / 13
Michniewicz po prostu panikuje, bo nie wie gdzie się dzwoni w sprawie awansu do fazy grupowej.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
To ma mało czasu na dowiedzenie się
Pułkownik
 • 1 / 0
Przecież Prezes wyraźnie stwierdził, że trener dostał wytyczne. Czyżby nie było tam numerów telefonów? Niemożliwe....

Pzdr
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Czesiek może zgubił
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Boras

Znów mnie ubawiłeś, brawo :D
Starszy szeregowy
 • 4 / 0
Miodek już przygotowuje grunt pod zwolnienie Czecha w przypadku odpadnięcia z pucharów .....
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Nie musi przygotowywać gruntu, będzie chciał to zwolni.
Teraz mamy na etacie chyba tylko jednego trenera. To niepodobne do Miodka
Starszy szeregowy
 • 2 / 0
No nie jeszcze Miodek spłaca cały czas Vuko 3 miesiące przed zwolnieniem przedłużył z nim kontrakt o 2 lata....mistrz ....
Marszałek Polski
 • 0 / 0
A no to wszystko pod kontrolą
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Pekharta chce zwolnić? To nie lepiej sprzedać?
Major
 • 10 / 4
To jest wywiad z pensjonariuszem z Tworek czy prezesem klubu?! To co mówi Mioduski, jest tak absurdalne, że chyba potrzeba go wysłać do specjalistów na badania. Facet bez osiągnięć jako prezes klubu (pomijam mistrzostwa, które dla Legii są oczywistością), poucza trenera kiedy ma zacząć przygotowania, jak ma zarządzać kadrą i ogólnie strzela na niego z ucha. To jest tak abstrakcyjne, że cały czas się szczypię w rękę by uwierzyć, że to prawda :)))
Generał dywizji
 • 3 / 0
Czyli publiczny opierdol trenera a potem zapewnienia ,że wszystko jest ok i Prezes trzyma wszystko żelazną ręką.Najciekawsze to zapewnienia,że dalsze transfery w drodze.Brak Wszolka to wina Czeska.Ten długi język to Czeska zgubi.
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Jak będą zapewnienia że trener ma pełne poparcie to wtedy Czesiek może się martwić
Ten wywiad to jest jeszcze wieksza kompromitacja Miodka uparty jak osioł żyjący w swoim świecie wszyscy w końcu trener powiedział czego oczekuje i to prezesika zabolało ten co do pucharów próbuje się dostać od 5 lat poucza innych prezes myśli ze jest do wszystkiego a co jest do wszystkiego jest do NICZEGO
Prezes już się przyzwyczaił, że puchary kończymy na eliminacjach, więc wg niego kadra jest wystarczająca. W sumie logiczne!
Porucznik
 • 0 / 0
"Co do Pawła Wszołka, to też żałuję że nie ma go z nami, tym bardziej, że finansowo byliśmy dogadani, ale słowa trenera mnie dziwią, ponieważ jest tajemnicą poliszynela, że o tej decyzji zadecydowały właśnie relacje z trenerem i niepewność wynikająca z ograniczonego zaufania. Jestem przekonany, że w innej sytuacji Paweł byłby nadal w Legii"


Dziwi mnie to trochę, bo sam Wszołek twierdził chyba, że z trenerem ok. Chyba, że mówił tak by nie psuć atmosfery. Co myślicie?
Ja myślę, że prezes kłamie, jak zwykle zresztą...
Generał dywizji
 • 1 / 5
A ja myślę, że akurat w tym wypadku to Prezes może mieć w dużej części rację.
Wypowiedzi Prezesa na temat Wszelką są kolejnym przykładem jego kompromitacji. Trzeba było jasno postawić sprawę w styczniu albo w lutym. Albo wóz, albo przewóz. Prawdy i tak nikt teraz nie powie lecz sprawą trywialną jest fakt, że Prezes gada takie rzeczy do dziennikarzy. Jeden i drugi ma zagotowaną głowę - a straci na tym klub.
Porucznik
 • 3 / 0
I to kolejna dziwna sytuacja. Z Veso też rozbieżne zdania, klub oficjalnie twierdził, że zadecydowaly wpisy na instagramie podczas, gdy sam trener w wywiadzie tłumaczył, ze decydowaly tylko.wzgledy sportowe. Dziennikarze też piszą w dwóch rozbieznych wersjach
Generał brygady
 • 5 / 1
Prezes łże jak pies. Ten człowiek już chyba dawno nie powiedział słowa prawdy.
Starszy szeregowy
 • 3 / 0
Miodek odleciał zupełnie ...za to zatrudniani przez niego Są Pinto Jozak i Klafuric mieli bardzo nowoczesne podejście .... Gość zatrudnil w/w do tego zwolnił bez sensu Magierę przedłużył z Vuko kontrakt o 2 lata 3 miesiące przed jego zwolnienieniem do tego jak byl jeszcze wspoludzialowcem to był za zatrudnieniem Hasiego i byl za nieprzedłużaniem umowy z Czerczesowem światowy specjalista od oceny pracy trenera i oceny kto jest dobrym a kto nie trenerem .... gość jest niesamowity jeśli chodzi refleksje nad ocena siebie jako prezesa .... kompromituje siebie i Legię takimi wywiadami
"Trener Michniewicz ma duże doświadczenie i wiedzę, ale do pucharów europejskich przygotowuje się po raz pierwszy. Jako klub przekazaliśmy mu wytyczne ....."
Do tej pory wierzyłem w awans, ale po tym to trudno w to uwierzyć. Rozumiem, że Magiera, Vuko i inne wynalazki miały tak olbrzymie doświadczenie, że prezes ze spokojem oczekiwał awansu. Najbardziej jedna boję się, żę przekazali trenerowi wytyczne, iskierka nadziei jest taka, że już się do nich nie zastosował.
Przypomina mi to inne pie..nie, robimy wszystko dobrze, a że nie wychodzi to wina Tuska.
Jedno jest pewne...

Nikt w ostatnich latach tak nie zjednoczył kibiców jak ten wywiad z prezesem.

To jest jakaś popierdółka a nie korpo. W prawdziwym korpo nikt by nie pozwolił czegoś takiego wypuścić. To przecież PR-owe samobójstwo i żywy dowód, że Miodek ze swym EGO jest gdzieś już poza układem słonecznym.
Konferencja z premierem tak Mioduskiemu weszła mocno, że pier...li bezsensu jak sam Morawiecki.
Co tu się odpierdala. Michniewicz przejechał się po działaniach klubie, a teraz Mioduski przejechał się publicznie po Michniewiczu. Teraz już żaden nie odpuści. Będą się ze sobą męczyć do końca Sierpnia. Najgorzej, że znowu ucierpią na tym kibice i wizerunek klubu.
Nie tyle wizerunek co głównie finanse!
Porucznik
 • 6 / 0
Co za pajac, jeszcze do tego wywiadu miałem jakieś przebłyski optymizmu co do to tego prezesa, ale teraz to już nie ma sensu. Gość żyje w swoim świecie i nie potrafił przez tyle lat niepowodzeń w Europie wyciągnąć żadnych wniosków ze swoich błędów i swojego podejścia do piłki nożnej. Mioduski won.
Porucznik
 • 3 / 0
Zresztą jak ziomek kumpluje się z Bartomeu. który rozj***ł Barce to czego od niego oczekiwać jak nie tego samemu mentalu w Legii ehhh.....
Chorąży
 • 6 / 1
Twierdzisz prezesiku że mamy już kadrę na puchary. No to czekamy ne te puchary. Oby nie suchary
Generał brygady
 • 3 / 0
Ja mam nadziej że wzmocnienia zrobią jeszcze przed sparingiem z Biszoschofen. Bo już sie boję jakie to talenty może wypatrzeć u nich Kucharski.
Generał brygady
 • 2 / 0
Tylko pokazuje ze Loczek nawet się nie zapoznał z historia Michniewicz. To pokazuje ze jest kompletnym ignorantem i analfabetą w zarządzaniu klubem.
Po takiej wypowiedzi Michniewicz powinien rzucić papierami. Zobaczcie wkrótce to zrobi.
Generał brygady
 • 3 / 0
Myśle że na poważnie może to rozważyć. Facet jawnie w mediach został zjechany przez swojego pracodawcę.
Niczym nie rzuci... W PZPN'ie jest spalony a w Polsce nikt mu więcej nie zapłaci.
Niech przestanie marudzić i bierze się do roboty. Wiedział gdzie przychodzi i jaki jest w Legii Prezes. Jak mu się nie podoba to niech przynajmniej nie lata do dziennikarzy bo zaraz wszyscy już się będą z nas śmiać.
Taa, Podbeskidzie i Miedź Legnica już nie mogą się tego doczekać…
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Wkrótce zapewne nie będzie musiał
Generał dywizji
 • 0 / 0
Czesiek to dobry trener bez wyników.Jedno MP z Zagłębiem.Teraz drugie.Nigdzie w Polsce nie dostanie takiej szansy jaka ma w Legii.Zagranica na niego nie czeka,PZPN również.
Porucznik
 • 4 / 0
Prezes się myli, bo Michniewicz zdobył kiedys tytuł MP z Lubinem i przygotowywał się z nim do el. LM, gdzie po walce odpadli z Rumunami. Grał także w pucharach z Amicą po zdobytym PP i przygotowywał drużynę młodzieżową do ME, gdzie o malo nie awansował na Olimpiadę.
Marszałek Polski
 • 6 / 0
ale prezes mysli że tylko w Legii można grać o puchary i co mu powiesz że nie:))
W skrócie, to wg prezesa wszystko co złe się dzieje w klubie jest winą trenera! To on odpowiada za transfery, kontrakty, wąską kadrę, brak wzmocnień i pranie bielizny po treningu...
Panie Darku, proszę się nie kompromitować, bo akurat trener w tej całej waszej układance jest chyba najbardziej fair z kibicami i zawodnikami! Reszta pracowników, łącznie z Panem, Panie prezesie powinni brać przykład z Czesia!
Marszałek Polski
 • 1 / 2
Piast wykupił Świerczoka za 1 mln euro. Fiu fiu
Porucznik
 • 1 / 1
Może to inwestycja. Swierczok zbiera mecze w kadrze i być może będą próbowali go szybko sprzedac ze sporym.przebiciem
Czyli w Gliwicach mają z głowy remonty ulic na jakieś 5lat.
Marszałek Polski
 • 7 / 0
w doopie mam remonty czy go opchną po Euro czy nie. Stać ich nas nie
Pułkownik
 • 0 / 1
W ten sposób powiedzenie " Bułgarskie Pieniądze" nabrało nowego znaczenia.

Moim zdaniem Piast przestrzelił.

Pzdr
Porucznik
 • 1 / 2
Może nie pasuje do koncepcji trenera. Mamy już 3 wysokich i silnych zawodników. Do tego Kostorz, Rosołek. Przydałby się jakiś szybki, zwinny mikrus. Coś jak Jasur, ale zdolny do gry :)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Nieźle.
Generał dywizji
 • 2 / 2
No to zdrowo przepłacili.
Porucznik
 • 2 / 1
Przeplacili? 1 mln za zawodnika z dużym doświadczeniem pucharowym, reprezentanta Polski, który w każdym sezonie ligowym gwarantuje ok. 15 bramek i jest w najlepszym wieku do gry? My daliśmy niewiele mniej za Masłowskiego (a wliczając inflację, to pewnie nawet więcej) i dużo więcej za takiego Cafu.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Zapewne liczą że po euro sprzedadzą z zyskiem
Generał dywizji
 • 0 / 0
Shed.Opowiadasz o czasach z przed wojny burskiej.Maslowski?Kto o nim pamięta.
Generał broni
 • 6 / 15
Ilu ważnych zawodników z Legii odeszło? Dwóch, Wszołek i Veśo. Wszołka Czesław nie wystawiał od dawna a więc nie był u niego podstawowym zawodnikiem.
W zimie też stękał, że nie ma wzmocnień, szukając sobie alibi na wypadek gdyby nie zdobył MP. Młodych zawodników nie wprowadza. Teraz znowu zaczął stękać, że kadra za wąska.
Który polski klub zamknął kiedykolwiek transfery na początku czerwca? Jak się poszukuje lepszych zawodnuikó za umiarkowane pieniądze, to trzeba poczekać aż im odpadną lepsze propozycje. Takie jest nasze miejsce w hierarchii klubowej. Na sztuki łatwo jest nasprowadzać zawodników, ale my potrzebujemy wzmocnień a nie gości do frekwencji na treningu. Padło kilka nazwisk ale Bogusz raczej nie chce wracać do Polski, Cektas też pewnie ma inne propozycje, już nie mówiąc o tyn Szkocie z ligi portugalskiej. Jak padną propozycje pierwszego wyboru, to przejdziemy do drugiego wyboru.
Czesio musi wyjechać do jakiegoś bogatego klubu w mocnej lidze, żeby mieć kadrę na czas. Ale tam też go raczej nie zatrudnią w najmocniejszych klubach, tak więc kadrę będzie miał słabszą od przeciwników. Wtedy też będzie płakał, że tak się nie da pracować?
Jego wypowiedzi na temat młodych też należą do dziwnych. Legia jest klubem, który chce wprowadzać młodych, po to budowała akademię. Jak młodzi na razie nie dają jakości, to się ich rozwija a nie mówi że się nie nadają. Czesio to miękka faja a stawiać żądania, to każdy głupi potrafi.
A jak Miodek sprzeda Jurę a kontuzji dostaną Mlade i Luki to kto będzie nam "robił" grę ?

Zapomnialo się tobie o fatalnym okienku zimowym...
Porucznik
 • 2 / 1
Stracił 4-5 piłkarzy, którzy mogliby się okazać się bezcenni przy grze na 3 frontach. Chyba, że plan jest taki, że rozbudujemy kadrę dopiero przy pewnym udziale minimum w fazie grupowej tego nowego pucharu
Starszy kapral
 • 2 / 5
Boras! rozsądny głos - dzięki. Czasem mam wrażanie, że sami pompujemy baloniki a potem sie dziwimy, że jet jak jest ;) Legia zdobywa mistrzostwo regularnie w ostatnich latach...i zdobył je Vukovic bez doświadczenia czy jakiś tam Klafurić od piłki kobiecej węc nie jarajmy się Michniewiczem, że zrobił wynik ponad stan. Zrobił to co było trzeba. Legia zacznie grać jakoś w piłkę to już będzie coś i uznam to za progres, a nie to czy awansujemy do jakiejś tam grupy jakiegoś pucharu pocieszenia...
Starszy kapral
 • 1 / 1
Obserwato.

Mladen Jura i Luki nam robią taką grę, że w każdym meczu drżenie o wynik...daj spokój. Co się stanie jak odejdą...wezmą nowych lepszych albo gorszych i tyle. Na rynku w naszym zasięgu cenowym po prostu może ktoś odpali a moze i nie , na wiecej nas nie stać. Im szybciej to pojmiemy tym łatwiej nam będzie oceniać coś obiektywnie.
Generał broni
 • 3 / 7
A jak sprzeda...., a jak kontuzja....., To ilu tych "kocurów" chcesz mieć na ławce na "jakby co"? Każdy lepszy zawodnik jak przychodzi do takiej ligi jak polska, che grać, pokazać się i wyjechać a nie siedzieć na ławce.
Po pierwsze polska liga jest słaba i są lepsze miejsca do promocji, po drugie są ligi gdzie płacą więcej.
Ile lat można tłuc wiecznie te same pierdoły o transferach, zupełnie jakbyśmy byli jedną z topowych lig.
To Pan Panie Prezesie?
Luke

Tak znajdują zastępstwa, że już PIĘĆ lat nie gramy w fazie grupowej LE.
Boras44

Powinieneś zakończyć "Jedzmy łyżką a nie chochlą".
Starszy kapral
 • 2 / 2
Po prostu zejdzmy na ziemie i emocje typu jedzmy chochlą a nie łyżką już troche temat zdartej płyty. Jak nie masz chochli to jesz łyzką. Jemy łyżką od zawsze. Pamiętasz jakis ekstra transfer ale taki, że można powiedzieć że jemy chochlą taki nawet z tej mitycznej epoki przed Mioduskim ? Ja nie pamiętam. Od zawsze przychodzi ktoś do odbudowy, z przypadku z polecenia znajomego menedzera...pare razy nam się trafiło w pucharach...teraz nam się nie trafia. Tu serio nie ma jakiejś wielkiej filozfii
Luke

W pucharach to nie jest kwestia pecha tylko poprostu dostajemy wp...ol.

Trzeba być ślepym, żeby nie widzieć, że w klubie panuje chaos a zasoby, które mamy są marnotrawione.
Starszy kapral
 • 0 / 0
Obserwator

Poczytaj moje wpisy niżej...jest chaos i nie ma planu owszem tylko tak jest odkąd pamiętam. I to, że zagraliśmy w ostatnich 10 latach parę razy w pucharach jest efektem szczęścia niż długofalowej budowy drużyny i organizacji klubu.
Chorąży
 • 6 / 1
Trener Michniewicz ma duże doświadczenie i wiedzę, ale do pucharów europejskich przygotowuje się po raz pierwszy.

Jak po raz pierwszy? Jak grał już z Lechem czy choćby Zagłębiem. Ten dureń w niczym się nie orientuje.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Może pierwszy raz w tym roku
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Tak mu widać doradcy podpowiedzieli.
Kapral
 • 3 / 0
A z tej akademii to nic nie będzie musi być jakaś myśl szkoleniowa a w Polsce jej nie ma świadczy o tym fakt że żaden trener Polski nie pracuje za granicą
Nasza myśl szkoleniowa to Panowie Majewski, Piechniczek czy Strejlau, którzy może i są fajnymi ludźmi i mieli sukcesy ale 20 lat temu.
U nas to nawet scautingu nie ma... To czego my możemy oczekiwać po akademii jak tam jest rzeźnia...
Młodszy chorąży
 • 11 / 2
Bardzo doceniam trenera Michniewicza. To nasz najlepszy trener od lat. Ale po tym wywiadzie Pana Prezesa, powinien odejść. Po prostu. I wcale się nie zdziwię jeśli tak się stanie.
Generał broni
 • 4 / 10
W czym jest najlepszy? Na razie nie może żyć bez korepetytora od gry obronnej. Teraz trzeba jeszcze ze dwóch treneró mu załatwić od gry ofensywnej i od kończenia akcji.
Podpułkownik
 • 4 / 0
A ja jestem za konserwatywnym podejściem Michniewicza. To on jest trenerem nie Miodek czy Kucharski i lepiej wie jak szerokiego składu potrzebuje.
Kapral
 • 6 / 1
A ja Michniewicza bronie miał odwagę się odezwać z taką obroną to do pucharów na pewno nie awansujemy jeśli Piasta stać tak świerczoka a Mistrza Polski na zupełnie nikogo to o czym to świadczy...?
Generał brygady
 • 7 / 1
Michniewicz akurat gadał prawdę, niewygodną dla co niektórych, no ale... Za to właściciel tym wywiadem de facto rozbił drużynę w przeddzień pucharów. Klaun.
Marszałek Polski
 • 2 / 3
Heh Czesiek znowu najpierw mówi potem myśli
Kto zastąpił Wszołka ?

Kto zastąpił Veso ?

Kto zastąpil Gruzina ?

Kto zastąpil Antolicia ?

Kto zastapił Stolarskiego ?

Itd...
Pozbawiliśmy się kompletnie głębi składu.

Dojdą kontuzje i transfery wychodzące (Luki ? Jura?) i będzie dramat.

Drużyna została osłabiona już w zimie. O tym mu się zapomniało
Starszy kapral
 • 1 / 2
ej no nie przesadzajmy, z tej brygady to szkoda Wszołka. Veso raczej nie bedzie grał tak jak sprzed kontuzji..braku antolica i stolarskiego raczej nik nie zauważył...Gruzin był za słaby. Z nim w Europie też nie ma co szukać. Sensowny gość na jego pozycje kosztuje - nie mamy kasy - proste więc podchodze na chłodno - fajerwerków w pucharach nie będzieniec więc za gruzina niech lata w kadrze jakiś Cielemięcki czy inny młody, lepsze to niż jakiś zapuszczony obcokrajowiec z fajnym cv do dobudowy ;)
Zobacz sobie ilu ludzi odeszło a ilu przyszło... Ww. zawodnicy tworzyliby ławkę rezerwowych naciskających na pierwszy zespół.

Wpychanie młodych na siłę skończy się jak w poznaniu
Starszy kapral
 • 1 / 0
no siedzieli by na ławce i co?...i serio w meczu z poważnym rywalem liczyłbyś jak trener wpuści stolarskiego czy tam gruzina to odwróci losy meczu... Malden czy Jura serio obawiali by się że Stoalrski im depcze po piętach? Pozbyli się tamtych teraz jest Albańczyk i Uzbek wielka niewadoma. Ktoś przychodzi, ktoś odchodzi proste. Tu cały czas jest tak samo...nie ma planu. Pytanie czy w naszej sytuacji jest mozliwy jakis plan jak jestesmy piłkarskim "biedakiem". Emocje pod tytułem olaboga co się stanie jak wyleci przez kontuzje Mladen. Mladena to ostatni kazdy objeżdza w lidze...
Porucznik
 • 0 / 0
Akurat Stolarskiego chyba nikomu nie żal, bo przez 2 lata zagrał z 5 dobrych meczow (z Atromitosem nawet wybitny). Poza tym on miał chyba jakąs sprawę osobistą z trenerem jeszcze z młodzieżówki
Porucznik
 • 6 / 0
1) piłkarze są na urlopach, dlatego mamy wąska kadrę? Kto ze SO, SP i Wahadlowych jest na urlopie?
2) dwa razy dogryza Czesiowi, że nie przygotowywał on jeszcze do pucharów.. to po co go zatrudniał? Żeby go później wysmiewac? Mogl zatrudnić takiego trenera, który ma doświadczenie w euro pucharach.
3) poraz kolejny Czesia za dużo gada i to jest fakt. Sytuacje z chorym Pekartem i Lewczukiem nic nie nie nauczyły..
Generał brygady
 • 3 / 2
No tego jeszcze nie było, aby jeszcze przed początkiem sezonu szambo tak zaczęło wybijać. Mioduski ewidetnie jest obsrany wyraźną wizją kolejnej klęski. Przynajmniej teraz nie będzie żadnych gadek o 100% poparciu. Paradoksalnie może dzięki temu trener wytrzyma dłużej, skoro Mioduski zawsze do tej pory robił co innego niż mówił. Nie ma też pompowania balonika bo większość zaczęła patrzeć sceptycznie na eliminacje, trener, kibice. Może to i paradoksalnie dobrze.
Major
 • 6 / 1
Najciekawsze jest zdanie gdzie pouczają Michniewicza kiedy ma zacząć przygotowania, legitymując się wiekszym doświadczeniem w pucharach.
Warto przypomnieć że to doświadczenia w zbieraniu oklepu od każdej drużyny który ma profesjonalnych zawodników.
Kapitan
 • 7 / 15
Michniewicz dostał opppp*****l. cieszy mnie to na swój sposób. za dużo chlapie językiem w mediach, za dużo się usprawiedliwia , narzeka ,nie wprowadza młodzieży, nie chudnie, popyla w dresie w upale.trzymam tu stronę Mioduskiego . miał prawo zagonić Michniewicza do roboty i to zrobił. dość pieeprzenia o pogodzie, więcej roboty. żaden prezes na świecie nie tolerowałby takiego rozpasania i warcholstwa
Starszy kapral
 • 6 / 0
Pełna zgoda, ale niech go opieprzy w gabinecie a nie w wywiadze ;)
Jeszcze druga sprawa. Czy w jakimkolwiek szanowanym klubie europejskim zdarzają się sytuacje, że główny trener płacze w mediach, że bez asystenta to on może sobie nie dać rady? Przecież to jest piaskownica.... Panowie pytanie - to kto tak na prawdę jest pierwszym trenerem? Czesio z dronem czy Włoch?
Młodszy chorąży
 • 11 / 17
Michniewicz tak naprawdę bez wzmocnień zdobył mistrzostwo, wycisnął maksa z tej drużyny, która dostałaby wpier..ol od większości klubów w Europie, a Mioduski w tym wywiadzie po raz tysięczny potwierdza jakim jest szkodnikiem dla tego klubu. 5 lat bez pucharów, a zachowuje się jakby był prezesem 100 lecia
Generał brygady
 • 2 / 1
Poza zwalaniem wszystkich win na trenera to jednak Mioduskiemu trzeba przyznać rację, że Czesiek musi się nauczyć kadrą zdecydowanie lepiej. Rezerwowi też są bardzo ważni, a on po prostu wybrał sobie 11tkę i zmieniał tylko jak mu ktoś wypadał przez kartki bądź kontuzje. I w sumie oprócz Wszołka nikt mu z tych co odeszli nie było potrzebnych.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
No jak to, wpuszczał przyszłościowych Gwilię, Valencię, Astiza
Pułkownik
 • 2 / 0
Tak krawiec kraje, jak materii staje. Miał zdobyć majstra i to zrobił. A że rezerwy słabe? To przecież o to idzie gra. Mioduski nie dopuszcza myśli, że Akademia to nie fabryka. A kasa utopiona. A że Michniewicz szuka alibi? A co ma robić, jak nie ma mocnej kadry?

Pzdr
Porucznik
 • 1 / 0
Boateng, racja, ale grał żelaznym składem, bo mieliśmy już tylko ligę i pedzilismy po mistrzostwo. Teraz meczów bedzie 2 x więcej (jesli nie będzie kataklizmu w pucharach). Do tego dochodzą reprezentacje (czyli 2 naszych wahadłowych)
Chorąży
 • 3 / 0
Ale nie powiedział jeszcze, że ma do Czesława pełne zaufanie :)
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Dlatego Czesiek może spać spokojnie
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Trener nie na lata, ale do lata?
Starszy kapral
 • 5 / 0
Szczerze to odbieram to negatywnie. Prezes i trener za duzo gadają w wywiadach. Nie wygląda to dobrze. Świadczy o braku jednak profesjonalnego podejścia do tematu. Coś czuję że we wrześniu nowy trener ;) Akurat to w usmie nic dziwnego bo jednak racjonalnie patrząc to w tych pucharach nie pogramy za długo no i jeszcze sam Michniewicz (przynajmniej mnie) do siebie nie przekonał w żaden sposób.

Wydaję mi się, że akurat sytuacja z Wszołkiem o której mówił Mioduski mogła faktycznie tak wyglądać. Możliwe, że nie było chemii miedzy nim a Wszołkiem bo w sumie się dziwiłem czemu Wszołek, który jest zdrowy nie gra w 1 składzie. Inna sprawa, że paplanie w wywiadach obu panów jest mega słabe
Generał broni
 • 7 / 0
Prezes się odniósł,aby żaden negatywny cień nie padł na niego.On w swoim mniemaniu jest super.
Starszy kapral
 • 1 / 0
Pewnie tak, nie zmienia to faktu, że to źle wygląda.i widać że trenerzy do nas trafiają przez przypadek. Kto tam jest wolny na "karzueli trenerskiej" to zapraszamy. Wygląda to, że cały czas nie ma planu na cokolwiek :(
Porucznik
 • 0 / 0
Byc moze prawdy dowiedzielibysmy się jakby szczerego wywiadu udzielił Veso albo Wszołek. Ale raczej żaden z nich tego nie zrobi. Przynajmniej do 30.06.:)
Jak dzieci, samce alfa najpierw droniarz udziela wywiadu a teraz loczek i szpileczki sobie wbijają.
Dobrze, że Mioduski nie dał pełnego poparcia trenerowi bo u nas to oznacza jedno OUT
Generał dywizji
 • 7 / 2
Jak Czesiek odejdzie nastanie koniec ery Darka. On bredzi i chyba właśnie potwierdził słowa B.L o tym jak to on na wszystkim w klubie się zna a tak naprawdę gówno wie! Legia bez ciebie nie zginie! ITI jakie było takie było , ale nawet od nich jesteś 100% gorszym szkodnikiem w Legii! LTC cię nie wybieli i każdy odetchnie z ulgą jak sprzedaż niby znawco!
Generał broni
 • 5 / 0
Rok temu też tak prezes mówił.

" ale nie mam wątpliwości, że jako klub dostarczamy trenerowi narzędzia i elementy niezbędne do awansu do europejskich pucharów"

Istotne pytanie, to komu wierzyć prezesowi czy trenerowi?

Tak czy inaczej wg prezesa klub nie ma sobie nic do zarzucenia, a jakiekolwiek porażki to wina trenera.
Porucznik
 • 4 / 0
Prezes mówi że wszystko jest ok i zostały dokonane dwa wzmocnienia oraz że chciał przygotowan 2-4 a trener 7czerwca. To skoro okres przygtowawczy zaczął się nawet później niż zakładano to czemu te dwa wzmocnienia nie trenują z drużyną? przeciez trzeba 5 tygodni . Czemu kadra nie jest skompletowana.
I Czemu się przedłuża urlopy. I skoro wszystko ze strony klubu jest ok to po co te telenowele z Wszołkiem Veso i tym Włochem i poza kulisowe brudy? A formacja obronna o którą każdy pyta od zeszłych pucharów? A ilość zawodników, która ubyła została już uzupełniona?
4 lata bez awansu a ten ciągle myśli że to nie jego wina. Jak dostaniemy się do tych pucharów to chyba sodówa odwali i Miód dopiero będzie bredził w mediach.
Tak jak nie lubie Mioduskiego i od zawsze jestem team-Leśny tak uważam ,że ma trochę racji.
Czesio po prostu troche za dużo kłapie jęzorem i to już nie pierwszy taki raz.
Już móglby się wstrzymać z tym jeszcze jakiś czas..do dopiero początek przygotowań a jest troche grajków jeszcze na kadrach
Porucznik
 • 3 / 1
Czesiek na pewno czasami powinien wypowiadać się bardziej dyplomatycznie a brudy załatwiać w gabinetach, natomiast jesli chodzi o funkcjonowanie klubu to ewidetnie jest coś nie tak.
Major
 • 4 / 0
To ten Petrillo musiał stawiać warunki finansowe jak Conte albo Sarri ? Ale klub zrobił wszystko jak trzeba ,teraz pomoźe Michniewiczowi aby mieć kolejny kamyczek , kiedy na Czesia przyjdzie pora. Własciwie to co nam trener ? Klub powoli wszystko sportowo ogarnia , Mioduski i podobni mu klubowi eksperci wskazują kiedy zacząć treningi przed pucharami .Wrócił stary, dobry Mioduski publicznie wyrażając wygodne opinie . To zwiastuje, że wkrótce zaczną się wielkie kłopoty.
W takich okolicznosciach nie rodzi sie sukces niestety...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
W nornalnym klubie nie ale kluby ekstraklasowe paradoksalnie może
"W tym roku mamy i będziemy mieć wystarczająco silną kadrę, aby awansować do pucharów." To zdanie mówi wszystko. We wrześniu czeka nas kolejna zmiana trenera, bo nasz prezes-bajkopisarz będzie musiał znaleźć winnego kolejnego blamażu. Temu człowiekowi nie wierzę już nawet jak mówi, że za oknem świeci słońce - warto wtedy wziąć kalosze i parasol :(
Marszałek Polski
 • 1 / 2
W takim razie czekamy na tą silną kadrę
ale zgodnie ze słowami prezesa - już ją mamy. Nie ma na co czekać.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
A no to elegancko. Hołownia i Wietes do boju
Jakie to jest żenujące.... Teraz sobie Prezes z Trenerem będą dosrywać w wywiadach zamiast wcześniej wszystko dogadać.
W tym klubie chyba nigdy nie będzie dobrze. Pisałem wcześniej po wywiadzie Czesia, że się Miodem wścieknie i miałem rację. Co to za biadolenie? Jeden gada, że chciał Wszołka ale ten odszedł przez drugiego - kolejny to samo tylko w drugą stronę.
Wychodzi na to, że w sierpniu to już Czesia u nas nie będzie. Jak kolejny raz polegniemy w eliminacjach to Prezes zatrudni cichego i potulnego, który nie gada tak dużo jak Czesio. A tak na prawdę to o Czesiu słabo świadczy fakt, że główny trener Mistrza Polski nie może sobie dać rady bez trenera Włocha. Sam nie jest w stanie wytłumaczyć piłkarzom jak mają grać? To kto tak na prawdę jest pierwszym trenerem Legii? Już ręce opadają od tego PR'owego pierdolenia.
Tez uwazam ze Czeslaw powinien mniej chlapac, juz dwa razy mielismy problem w przeszlosci: korona, etc.
Pułkownik
 • 1 / 1
Pod artykułem z wywiadem z Michniewiczem napisałem, że albo wyjaśni sobie z Prezesem pewne sprawy i zostania, albo złoży rezygnację.

Konflikt jest, trener w pewnym sensie sobie nagrabil np z Wszolkiem. Nie wiem co obiecał Prezes w zakresie wzmocnień, które są w toku. Będzie to miało duże znaczenie.

Michniewicz wyrobił sobie markę i jego losy mogą się zmienić już po naszym trzecim meczu na Euro. Soda dostanie zapłacony do końca roku, a Michniewicz piwie nam Hood bye bo pewnie ma taką klauzulę odejścia w kontrakcie.

Toczy się gra, a Legia, jako zespół po prostu traci.

Po raz kolejny upada mit Akademii, a tym samym, w pewnym sensie sens inwestycji w LTC.

Widzę duża rolę doświadczonych zawodników w sklejeniu tego do kupy. Ale jeżeli odejdą Mladenovic i Pekhart, a na dodatek Jura, to niestety pozostanie spalona ziemia.

Co lato, to samo. Niestety.

Pzdr
Akademia jest bardzo potrzebna, tylko trenerzy w niej pracujący powinni być fachowcami.
Panie Misiek. A jaką to sobie markę tak na prawdę wyrobił Czesio? Przez tyle lat 2 Mistrzostwa Polski i lipa z ustawieniem meczów. Taka to jego marka - niestety w Europie nic nie znaczy. A to nie sztuka ugrać coś mając 20 najlepszych piłkarzy w lidze tylko wykorzystać umiejętnie możliwości posiadanej kadry. My możemy marudzić ale trener jest od trenowania tym co ma. Ancelotti to on nie jest więc raczej w Realu Madryt nie wyląduje.
Pułkownik
 • 0 / 0
ParsifaL

Na razie, sportowo, nie wychowaliśmy klasowego gracza, który nas wzmocnił w dłuższym okresie. Wszyscy młodzi na sprzedaż, dopóki się nie okaże ile są warci.

Jedyny pozytyw dla finansowego cash-flow. Parę groszy wpadło, ale ile wpakowano w mury, próbując zrobić z tego fabrykę. Warta skórka wyprawki?

Pzdr
Stary z Krytej,
nie to, żebym był jakimś wielkim fanem Michniewicza, ale pokaż mi proszę jakiegokolwiek polskiego trenera, który znaczy cokolwiek w Europie.
Pułkownik
 • 0 / 0
STARY

Oczywiście masz rację, ale jest tzw. momentum- chwila. Trener pyskuje, bo chciałby, aby były duże wzmocnienia i wejście do grupy LM albo LE.

Po prostu toczy się gra.

Pzdr
Misiekw. Oczywiście masz rację - obecnie takich brak. Ale trener jest od trenowania a nie od marudzenia w mediach, że nie ma kim grać.
Prezes jest jaki jest i do momentu, w którym nie sprzeda klubu to tu będzie. A Czesio jak jest taki dobry to niech się wykarze na tym co ma a nie tylko płacze w mediach.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Czesio się zarzekał, żę sam rezygnacji nie złoży? A jak będzie? Zobaczymy :)
Generał broni
 • 3 / 0
Rozpoczęła się zimna wojna z trenerem i wzajemne zrzucanie odpowiedzialności za porażkę w pucharach, które nawet się jeszcze nie zaczęły. Powinniśmy się zatem przygotować na zmianę trenera , następny na pewno będzie bardziej posłuszny Mioduchowi i zapewne bez żadnego doświadczenia i osiągnięć.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Paradoksalnie może właśnie teraz się uda
Słabo panie Dariuszu.Nerwowy wywiad obnaża pana jako właściciela odpowiadającego za klub, a poprzez to i pierwszą drużynę.

Ja już kiedyś napisałem, że trener osiągnie sukces z Legią tylko wtedy, gdy wyjdzie ze strefy komfortu i postawi jasne granice wlaścicielowi, ale w ramach rozsądku.Czesław stara się postępować w ten sposów, a przynajmniej próbuje. Na taki ruch nie odważyli się inni trenerzy polscy pracujący w Legii. Co ciekawe, to: Berg, Czerczesow czy Hasi mieli odwagę mówić o wzmocnieniwch drużyny i wejść w konflikt z wlaścicielem. Czesław sporo ryzykuje, ale inaczej się nie da.
wzmocnieniach
Owszem, Michniewicz przygotowuje zespół po raz pierwszy do pucharów, ale Pan, Panie Mioduski startuje do pucharów po raz piąty i nie wyciąga Pan żadnych wniosków. Z takim podejściem, to w przeddzień pucharów, zostaniemy bez trenera.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Chyba jednak trochę dłużej - "W styczniu 2014 roku, wraz z Leśnodorskim, stał się nowym właścicielem Legii Warszawa, odkupując od Grupy ITI 100 procent akcji spółki" - za wikipedia.
Chodziło mi o okres od marca 2017, gdy został jedynym właścicielem.
Marszałek Polski
 • 1 / 3
Wiem, ale chciałem pokazać, jak to jest łapać kogoś za słówka - bez urazy :)
Darek po wywiadzie poszedł do Czesia i mu zacytował ze "Ślepnąc od świateł":
- I już mi się nie podobasz Czesiu... Nie podobasz mi się...
Marszałek Polski
 • 1 / 1
No i nie podobasz mi się
Rozmowa Darka, Czesia i Kucharskiego:
https://www.youtube.com/watch?v=TPuxRCe_cdM
Krótko: początek końca Czesia w Legii.
Po takim publicznym praniu brudów nie ma co liczyć na dłuższą współpracę.
Jeden i drugi powinien mniej kłapać dziobem przed kamerami.
Czesio to trener z najlepszym warsztatem wśród Polaków. A prezes? Hm...
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
no ale to trener ma za zadanie wyjść i ustawić piłkarzy :D. Jakby co nikogo nie bronię :).
Marszałek Polski
 • 0 / 2
A prezes jest właścicielem najlepszego i najbardziej utytułowanego klubu piłkarskiego w Polsce, do czego m.in. się przyczynił przez kilka ostatnich lat.

I nie - nie jestem jarząbkiem korpokudłacza, tylko odpowiadam na pytanie ;)
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Początek końca to byłbym gdyby Miodek powiedział "trener ma moje pełne poparcie".
Tutaj paradoksalnie może być na odwrót
Mac
Ja z kolei nie jestem zadeklarowanym wrogiem prezesa, ale w obecnej sytuacji większość prezesów innych ekstraklasowych drużyn osiągnęłaby na naszym podwórku to samo. Klub z takim potencjałem jak Legia i jednocześnie przy braku poważnych rywali co roku skazany jest na mistrzostwo. Doceniam wszystkie nasze tytuły MP, ale mam też świadomość, że kiedyś rywalizowaliśmy z Górnikiem, Ruchem, Widzewem, Wisłą. Dziś tej klasy rywali w lidze nie ma. Mistrzostwa zdobywamy seryjnie - pamiętam, ile kiedyś się na nie czekało - ale one nas w ogóle nie weryfikują.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
know(L)edge

Dlatego nie bez kozery od czasu do czasu przytaczam licznik wstydu prezesa. Zgadzam się, że obecną Legię weryfikują puchary, a nie liga.
~dd
 • 0 / 0
To dawać tego Warchoła:)
Marszałek Polski