Czesław Michniewicz: Nie śpiewamy o tej ostatniej niedzieli

15-10-2021 / 11:00 Maciej Ziółkowski

- Potrzebujemy punktów jak tlenu. Wiemy, jaka jest nasza sytuacja w lidze, przegraliśmy wiele gier. Mamy świadomość, w którym miejscu jesteśmy. Wiemy też, że Lech Poznań dobrze rozpoczął sezon, wygrał wiele spotkań, zdobywa sporo bramek. Czeka nas ciekawy mecz - mówił przed ligową rywalizacją z "Kolejorzem" (17.10, godz. 17:30) trener Legii Warszawa, Czesław Michniewicz.

- Po meczu z Lechią w Gdańsku były dwa dni wolnego. W środę spotkaliśmy się popołudniu, trenowaliśmy raz. W czwartek były dwa treningi, w piątek – jeden. Sobota była wolna dla wielu zawodników, ale niektórzy wystąpili w rezerwach m.in. Lindsay Rose i Yuri Ribeiro, którzy w ostatnim czasie mniej grali. W poniedziałek spotkaliśmy się popołudniu – tego dnia i we wtorek trenowaliśmy bez kadrowiczów, którzy zjechali się do nas w środę. W miarę możliwości, ci, którzy nie wystąpili, weszli w trening. Wczoraj mieliśmy grę kontrolną z drużyną CLJ, zagraliśmy 2x30 minut, po to, aby na nowo przypomnieć sobie pewne nasze zachowania na boisku, ale też zastanowić się ewentualnie, kto na jakiej pozycji może zagrać w niedzielę. Dziś mamy trening o godz. 11:00, w sobotę spotykamy się popołudniu, mamy ostatnie zajęcia przedmeczowe w LTC. Nocujemy tutaj, w niedzielę zagramy z Lechem.

- Tak będzie, co przerwę na reprezentacje, że wielu piłkarzy będzie wyjeżdżało. Ci, którzy zostali – a było ich stosunkowo dużo w porównaniu do wrześniowej przerwy - normalnie, bardzo intensywnie trenowali. Myślę, że tu było wszystko okej. Czasu jest wystarczająco dużo, biorąc pod uwagę w jakim tempie graliśmy ostatnio, co trzy dni, praktycznie nie było czasu na nic. Dziś tego czasu było zdecydowanie więcej, staraliśmy się go maksymalnie wykorzystać.

O sytuacji zdrowotnej

- Sytuacja z Mahirem Emrelim jest jasna, klarowna. Jest zdrowy, zaszczepiony, przeszedł dodatkowe badania, które wykluczyły jego absencję w niedzielę. Jest brany pod uwagę i myślę, że zagra dobre spotkanie. Co do pozostałych zawodników, to Artur Boruc nie trenuje, czekamy na lepsze wiadomości. Wszystko się przeciąga w czasie, musi przejść rehabilitację. Joel Abu Hanna wrócił do nas z Izraela, niestety, z kontuzją. Prawdopodobnie będzie musiał przejść zabieg, duże prawdopodobieństwo, że w tej rundzie już nie zagra, może to potrwać do ośmiu tygodniu. Mateusz Hołownia narzeka na drobny uraz, który wykluczył go z treningów. Pozostali piłkarze są zdrowi.

- Abu Hanna? Przeszedł badania w Izraelu i pierwsza diagnoza jest taka, że ma uszkodzone więzadło poboczne w kolanie. Rozmawiałem z nim wczoraj, zastanawia się, gdzie będzie przechodził zabieg, federacja pokrywa koszty leczenia. Rozmawia z naszymi medykami, gdzie odbędzie się zabieg. Jest duże prawdopodobieństwo, że zostanie przeprowadzony w Niemczech, ale decyzji jeszcze nie ma – mówił trener Legii, Czesław Michniewicz. – Doprecyzuję, bo wczoraj rozmawialiśmy z naszym lekarzem, Filipem Latawcem, który zdiagnozował konkretnie kontuzję łąkotki lewego kolana – dodała rzeczniczka prasowa klubu, Izabela Kruk.   

O pracy przez ostatnie dwa tygodnie

- Nad czym udało się popracować przez ostatnie dwa tygodnie? Skupiliśmy się, przede wszystkim, na motoryce. Bardzo mocno trenowaliśmy w poprzednim tygodniu, zresztą również do środy. Wiemy, że czeka nas jeszcze wiele spotkań o dużej intensywności, dlatego był jedyny moment na to, aby popracować nad motoryką, bo do meczu było odpowiednio dużo czasu. Skupiliśmy się też na elementach taktycznych – rozegraniu piłki, zachowaniami w fazie bronienia, przejściu z obrony do ataku i w drugą stronę. Dziś popracujemy nad stałymi fragmentami gry, już pod kątem meczu ligowego. Jutro tradycyjny rozruch.

O prawym wahadle

- Kto zagra na prawym wahadle: Skibicki czy Johansson? Johansson wczoraj trenował, na szczęście dla nas, grał z drużyną CLJ. Zaprezentował się dobrze, ale grał raptem 30 minut, także do pełnego wymiaru czasowego mu troszeczkę brakuje. Ma duże szanse, aby zaistnieć w meczu niedzielnym. Zobaczymy czy od początku, czy być może wejdzie z ławki – ale jest gotowy do gry.  

O sytuacji ligowej

- Potrzebujemy punktów jak tlenu. Wiemy, jaka jest nasza sytuacja w lidze, przegraliśmy wiele spotkań. Mamy świadomość, w którym miejscu jesteśmy. Wiemy też, że Lech dobrze rozpoczął sezon, wygrał wiele spotkań, zdobywa sporo bramek. Czeka nas ciekawy mecz. Tak jak mówiłem, mamy swoje atuty, było odpowiednio dużo czasu, aby się dobrze przygotować. Myślę, że to będzie widoczne w naszej grze i zagramy dużo lepiej niż w ostatnim spotkaniu ligowym w Gdańsku, które kompletnie nam nie wyszło.

O Lechu

Domowe mecze z Lechem miały w przeszłości bohaterów nieoczywistych: Macieja Rosołka, Kacpra Skibickiego. – Czy Kacper Kostorz ma szansę znaleźć się w kadrze meczowej? Kacper może być takim naszym czarnym koniem, bohaterem, znajduje się ostatnio w dobrej formie, widzimy to. Gra dość regularnie w rezerwach, zdobywa bramki, jest w rytmie meczowym, i to od razu po nim widać. Wcześniej miał dużo problemów zdrowotnych, teraz wszystko jest okej. Na pewno jest tym zawodnikiem, który w najbliższym czasie będzie dostawał minuty na murawie. Czy tak się stanie w meczu z Lechem? Zobaczymy, wszystko zależy od tego jak będzie przebiegało spotkanie. Ma wszystkie atuty w swoich rękach, bo jest dziś w naprawdę dobrej formie.

- Lech dobrze funkcjonuje jako zespół, ma doświadczonego trenera, kilka indywidualności, zawodników znajdujących się w dobrej formie, mocną ławkę, dużą rywalizację o miejsce w składzie. Dużo czasu od meczu do meczu, rywalizuje praktycznie raz w tygodniu, poza spotkaniem pucharowym, gdzie w środę, pod koniec września, zagrał – i to u siebie - ze Skrą Częstochowa. Nie mają żadnych dodatkowych gier w tygodniu i to powoduje, że mają dużo czasu, aby dobrze się przygotować do każdego spotkania. I to jest widoczne. Ale nie chciałbym zbyt wiele mówić o Lechu. My znamy ich atuty, momenty, które będziemy chcieli wykorzystać. Mamy swoje atuty, które będziemy chcieli pokazać.

- Czy jest gęsta atmosfera przed meczem z Lechem? Zależy, co rozumieć przez gęstą atmosferę. Jest skupienie, widać dużą mobilizację wśród zawodników. Idąc na konferencję, mówię do Izy Kruk, że przypomina mi się film „Chłopaki nie płaczą”, jak, chyba, Michał Milowicz śpiewał „Ta ostatnia niedziela”. Nie, nie śpiewam tej piosenki. Normalnie podchodzimy do meczu. Mamy świadomość, co to za spotkanie, mieliśmy dużo czasu, aby o tym wszystkim pomyśleć, poukładać sobie w głowie. Myślę, że jeśli chodzi o zespół, to jestem przekonany, że zagramy dobre spotkanie. Wynik jest zawsze sprawą otwartą. Zmierzymy się z dobrą drużyną, musimy zagrać na takim poziomie jak w Lidze Europy I wtedy możemy myśleć o korzystnym wyniku. Jeśli nie zagramy tak, jak w Europie, to będziemy mieli problemy.

- Myślę, że oczekiwania nasze i Lecha są takie, aby mecz stał na wysokim poziomie. Mamy piłkarzy, którzy potrafią grać na wysokim poziomie, podobnie jak Lech. Może być to spotkanie na podobnym poziomie jak w Lidze Europy. Może nie na takim jak z Leicester, bo na pewno Lech nie jest aż tak dobry jak „Lisy”, ale ma swoje indywidualności. My musimy zbliżyć się do poziomu ze Spartaka, Slavii czy z Dinama, jeśli chodzi o mobilność, zaangażowanie, mądrość, taktykę, wychodzenie spod pressingu. Wszystkie elementy muszą funkcjonować, nie nastawiamy się na jeden aspekt: na kontrę czy atak pozycyjny. Musi być wszystko na wysokim poziomie, stałe fragmenty gry w ataku, w obronie. Wiemy, że mają bardzo wysoki zespół, świetnie głową gra Salamon, dobrze w powietrzu gra Ishak. Mamy z kolei bardzo mobilnych zawodników, ale wzrostowo na pewno to Lech ma przewagę, i to jest jego atut. Ale myślę, że sobie z tym poradzimy.

- Czy tym razem mecz w ekstraklasie jest stawiany wyżej niż spotkanie w Lidze Europy – czy w ogóle jest coś takiego? Nie, nie patrzymy w ten sposób. Teraz najważniejszy jest dla nas niedzielny mecz. O Napoli nikt dziś nie mówi, nie rozmawia. Lech jest najważniejszy.

- Rzucimy wszystkie siły na Lecha, jestem o tym przekonany. Mam nadzieję, że dłuższy odpoczynek - będziemy odpoczywać o jeden dzień dłużej, okej, dojdzie podróż - wystarczy do pełnej regeneracji. Ktoś może sobie żartować, śmiać się, że jeden dzień robi różnicę. Naprawdę, jeden dzień w regeneracji robi bardzo dużą różnicę. Mamy tego świadomość. Ale nie chcemy się w łatwy sposób tłumaczyć, że we wszystkich meczach, które zagramy słabiej, zabrakło nam czasu na regenerację. Jak do kadry dojdą zawodnicy, którzy już w niej są i będą zdrowi, to jest duża szansa na to, że możemy rotować. Możemy rotować na lewej obronie: Mladenović, Ribeiro, a także na prawej obronie: Johansson, może grać też Artur Jędrzejczyk. Najbardziej energetyczne pozycje, gdzie się najwięcej biega, potrzebują zmian. I na pewno one będą.

O rytmie meczowym i grze w rezerwach

W sobotnim meczu rezerw zagrali Kacper Kostorz, Lindsay Rose, Yuri Ribeiro i Bartłomiej Ciepiela. – Ktoś wypadł na tyle dobrze, aby w najbliższym czasie dostać poważniejszą szansę w pierwszym zespole? Sądzę, że każdy z nich ma szansę. Na pewno najbliżej gry może się okazać za chwilę Rose, bo Maik Nawrocki, Artur Jędrzejczyk mają po trzy żółte kartki i są zagrożeni pauzą w kolejnym meczu. Wypadł nam Abu Hanna, więc został nam praktycznie Lindsay do rywalizacji na pozycji stopera, w każdej chwili może być nam potrzebny. Myślę, że duże szanse na grę w najbliższym czasie będzie miał też Ribeiro, który dochodzi do odpowiedniej formy. Wczoraj też się dobrze prezentował, wprawdzie zagrał przeciwko juniorom, ale było widać dużą mobilność, zaangażowanie. Jestem zadowolony z jego postawy. Niewykluczone, że w sobotnim meczu rezerw zagra któryś z zawodników z pierwszej drużyny, być może 45 minut albo całe spotkanie, po to, aby łapać rytm. Drugi zespół zagra jutro ze Świtem w LTC, także w idealnych warunkach. Chcemy, aby ci chłopcy, którzy mało grają, łapali rytm.

- Czy Celhaka ma szansę zagrać od pierwszej minuty? Przed nami dwa treningi, niczego nie wykluczam, ale też nie wykluczam, że może być tym zawodnikiem, który może zagrać jutro 45 minut albo nawet cały mecz w rezerwach. Przyszedł do nas nie grając w lidze, bo ekstraklasa albańska jeszcze nie startowała. Gra praktycznie tylko w reprezentacji, bardzo dobrze prezentuje się w kadrze U-21, która świetnie się spisuje. Myślę, że rytmu meczowego mu troszeczkę brakuje. Meczów jest dużo, jest Puchar Polski – do Szczecina na pewno pojadą inni zawodnicy niż ci, którzy trzy dni później zagrają z Pogonią. Myślimy o Jurgenie w kontekście tego, aby wystąpił w sobotę kilka minut w rezerwach, ale decyzja jeszcze nie zapadła.

O trenerze Skorży

- Jak wspominam mecze z drużynami prowadzonymi przez Macieja Skorżę? To mecze na wysokim poziomie taktycznym. Uważam, że Maciej Skorża - mój serdeczny kolega, znamy się długo – to bardzo dobry trener, jego zespoły, które są bardzo solidne, grają w określony sposób. Tam jest ograniczony przypadek do minimum. Na pewno każdemu gra się trudno przeciwko ekipie prowadzonej przez trenera Skorżę.

O bramkarzu

- Jakieś zmiany w bramce? Artur Boruc nie jest brany pod uwagę, mamy dwóch młodych bramkarzy – zdecydujemy. Nie przypisywałbym pozycji nr 1 Miszcie i nie odbierałbym szans na grę Tobiaszowi. Obaj są młodzi, powoływani do reprezentacji, zagrali ostatnie spotkania: jeden z Norwegią, drugi z San Marino. Zdecydujemy w dniu meczu.

O stałych fragmentach

- Mamy Josue, który świetnie wykonuje stałe fragmenty gry z okolicy pola karnego. Wielu dziennikarzy, którzy obserwują nas na co dzień, mają okazję widzieć, jak Portugalczyk wykonuje stałe fragmenty gry. Ale nasze nieszczęście, jest ich bardzo niewiele. Gdy porównamy to do Rakowa, to Ivi Lopez niemal w każdym meczu ma sytuację z 23.-25. metra, gdzie może uderzać na bramkę. To wynika z tego, że mało gramy 1 na 1. Wypadł na Luquinhas i praktycznie nie mieliśmy gracza, który wchodziłby w pojedynki. Muci też jest takim piłkarzem, który lubi grać jeden na jednego, pozostali zawodnicy grają raczej piłkę pozycyjną, stąd jest mniej przewinień niż byśmy tego sobie życzyli.

- Pracujemy nad tym. Mamy drużynę troszeczkę inaczej zbudowaną niż choćby Raków, który zdobywa bardzo dużo bramek po stałych fragmentach gry. Przed naszym meczem z Rakowem liczyłem, że jest tam 14 zawodników, którzy mają powyżej 1,85m wzrostu. I to robi różnicę. Mamy problem z kryciem. Zmieniliśmy ustawienie z krycia strefowego na indywidualne. Josue, Luquinhas, Muci, Martins, to bardzo dobrzy piłkarze, ale nie mają imponujących warunków fizycznych. Każdy zespół, grający przeciwko Legii, będzie starał się to wykorzystać. Mamy tego świadomość, ale musimy być przygotowani, że w takich sytuacjach musimy szukać optymalnych rozwiązań. Zmieniliśmy ustawienie i na razie to dobrze funkcjonuje, jeśli chodzi o defensywę. W ofensywie zawsze może być lepiej. Mamy warianty, schematy rozegrania, udawało nam się zdobywać bramki w Lidze Europy. Pamiętam pierwszy mecz z Bodo/Glimt i jeszcze kilka innych gier, po których było zagrożenie. Ale strzelamy zdecydowanie za mało goli po stałych fragmentach gry.

Źródło: Legia.Net

Komentarze (273)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Zaloguj

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Plutonowy
 • 0 / 0
Oj Czesiu, Czesiu... Chyba jednak zaśpiewasz po meczu...
Podpułkownik
 • 0 / 0
Jak ma Czesław wylecieć, to z następców wśród polaków widzę tylko H. Kasperczaka. Nieliczny który nie jest przesiąknięty pzpnowskim syfem. I nie jest tak samo typowym PMSz...
Podporucznik
 • 1 / 0
Zwolnienie Trenera Michniewicza, nawet w przypadku porażki której nie zakładam, będzie ogromnym błędem.
Jakie zapyziałe wioski wczoraj widziałem. Chłop orał krową i chyba na zmianę też babą pole. Miejsce akcji Adżuria w Gruzji, jakieś 2 km od granicy z Turcją. Dziś zjeżdżam już z gór do Batumi. Może jakoś meczyk ogarnę.
Podporucznik
 • 1 / 0
Słyszałem że Gruzja to piękny kraj. Pozdrawiam
Podpułkownik
 • 1 / 0
"Jakie zapyziałe wioski wczoraj widziałem. Chłop orał krową i chyba na zmianę też babą pole."

Obudź się, ty w poznaniu jesteś.
Młodszy chorąży
 • 1 / 4
Czesiek to się naspiewal w 2004 po pp i ciężko o tym zapomnieć. Czesław won albo dzisiaj piosenki o amice
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Przeczytawszy tytuł miałem podobne skojarzenie :)
Mam nadzieję że dzisiaj róż.... emy korupcjorza drezyniorza z 4:1 i zaczniemy od tego meczu marsz w górę tabeli a Czesław w końcu weźmie ligę za mordę. Polski trener? Jaki? Brzęczek, Nawalka? Boże broń!!! Stokowoev, Nowak? Nie dziękuję.
Mietek Fogg to był gość...
Generał broni
 • 4 / 3
" Czesław Michniewicz jest bardzo dobrym taktykiem, ale w sumie jest ona dość czytelna."
To jest wypowiedź EKSPERTA z meczyków!!!!!
Świetny taktyk, tylko każdy wie co zagra, no kuwa, czy ten gość rozumie co mówi? Przecież już nawet forumowicze wiedzą jak gra Czesław. Nie będę skromny i przypomnę, że mówiłem o tym od pierwszego dnia zatrudnienia Czeslawa. To żekomo genialne odkrycie taktyczne z 3 obrońców, to było tak oczywiste przy zawodnikach których mamy, że moja babcia by to wymyśliła. A cmokaniom. i zachwytom nie było końca. Ale dobra, nie będę się już pastwił nad Czesławem, zobaczymy co wymyśli na jutro. Obstawiam długie piłki na dobieg do Pekharta, żeby się ścigał z obrońcami.
Ale nasi eksperci są warci naszych trenerów.
Borat, czy ty od wczoraj jesteś w Polsce? Czy my jesteśmy dobrzy w skali światowej w jakiejś globalnie bardzo popularnej dziedzinie, w której niezbędna jest współpraca, rzetelność, pracowitość, innowacyjność, wysoki poziom przygotowania merytorycznego? Oczywiste jest, że jak nie ma tu eksportowych trenerów, to i nie będzie eksportowych fachowców, specjalistów czy ekspertów ani niestety dziennikarzy. Większość z nich jara się głównie futbolem zagranicznym, bo polski jest taki jak oni sami.
Podporucznik
 • 1 / 1
Towarzystwo wzajemnie adoracji. Dwóch największych płaczków na tym forum. Ekspert z meczyków. Kto to taki. Śmieszy mnie powoływanie się na jakiegoś pseudoeksperta lub pseudodziennikarza. Chyba że jest to był piłkarz lub trener to z góry przepraszam. Jakby to była jakaś wyrocznia i święta prawda. To ja też mogę być takim ekspertem. W Polsce jest masa ekspertów od wszystkiego a tu robić nie ma komu. Hehe
Fairplay. I znowu zrobiłeś z siebie idiotę. Tak jesteśmy mocni w pewnej dziedzinie. To siatkówka. Nasi młodzieżowcy zdobywają mistrzostwo świata z polskimi trenerami. Nie ma zachodnich fachowców. Potrafimy. Mamy wypracowany system szkolenia
najmłodszych siatkarzy jak i trenerów od których
mogą się uczyć. A więc można osiągnąć sukces. Zatkało kakao
Kapitan
 • 3 / 5
Widzę tu ciekawe rzeczy się dzieją. Powoli nawet za normalny wpis można wyrwać kilka minusów a wystarczy napisać coś, co pewnie z kilka miesięcy temu nazwać możnabyło trollingiem ze strony kibica Amici, tak teraz jest obdarowywany plusami. Hej, czy my dalej jesteśmy kibicami Legii na dobre i na złe czy tylko kibicami Legii sukcesu?
A co chciałbyś zaprowadzić swój porządek?
Generał broni
 • 4 / 5
NA LEGIA.NET ZADEKOWAŁA SIĘ V KOLUMNA KIBICÓW Z REGIONALNYCH KLUBIKÓW I MINUSUJĄ POZYTYWNE KOMENTARZE NA TEMAT LEGII I NEGATYWNE KOMENTARZE NA TEMAT REGIONALNYCH KLUBIKÓW !!!
====================================
JA I MOJE KOMENTARZE SĄ TEGO JASNYM DOWODEM ALE I TAK BĘDĘ NADAL KRYTYKOWAŁ REGIONALNE KLUBIKI - NIE PODDAWAJ SIĘ !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Ale po co to idiotyczne porównanie rodem z czasów III Rzeszy? Jebnięty jakiś jesteś naprawdę?
ON JEST PSYCHICZNY!!!
Proszę nie krytykować AMLEGIA. On, mimo młodego wieku, ma problemy natury psychicznej i pisanie wielkimi literami w internecie zaleciła mu lekarka.
https://www.meczyki.pl/newsy/michniewicz-z-lechem-o-posade-nie-bedzie-zaskoczeniem-jesli-zmiana-nastapi-w-najblizszych-tygodniach/175439-n

"Legia nie miała kandydata, do którego byłaby w pełni przekonana.
Nie miała. Bo już ma. Według naszych informacji władze z Łazienkowskiej prowadziły konkretne rozmowy z polskim trenerem. "

Jeśli to prawda to tym bardziej jestem #MuremZaCzesławem

Stąd być może tak chętne wypowiedzi o pracy w Rosji. Co trzeba przyznać Czesław dobrze czuje się krajowym podwórku, z innymi trenerami zna się bardzo dobrze, z niektórymi się przyjaźni więc raczej też wie z którym trenerem rozmawiał Mioduski i wszystkie szczegóły rozmów.
Ciekawe kogo tym razem by wymyślił. Brzęczek? Stokowiec? Ten ostatni chyba nie, zwolnili go w trakcie rundy, już w tej nie może pracować w innym klubie. Brosz? A może tym razem postawimy na doświadczenie i weźmiemy Szukiełowicza albo Gąsiora? A może jakaś barwniejsza postać np. Cecherz? Na pomeczowych konfach na pewno nie byłoby z nim nudno, ale najważniejsze żeby pozwolili mu przeklinać jak Rickiemu z Chłopaków z Baraków bo wtedy może się lepiej wysłowić.
Jeśli miałbym strzelać to stawiałbym na Brzęczka. Jego temat był już raz grany. Może jeszcze Papszun ale ja na jego miejscu absolutnie nie przychodziłbym do Legii na maksymalnie rok.
Może tutaj jest odpowiedź, kto może zastąpić Czesława?
Piotr Koźmiński:
"Z naszych informacji wynika, że na Łazienkowskiej pojawi się obiecujący białoruski trener Aleksiej Szpilewski (33 lata). To ciekawa postać. Urodził się i wychował w Niemczech, niektórzy określają go jako "człowieka Red Bulla", bo przez pięć lat pracował z młodzieżowymi zespołami RB Lipsk. [...]
Szpilewski przebywa w Polsce na zaproszenie. Ma obejrzeć trzy mecze, zobaczyć poziom Ekstraklasy, a to oczywiście w kontekście tego, że być może w przyszłości zdecydowałby się na pracę tutaj."

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/965500/mamy-liste-skautow-ktorzy-beda-na-hicie-to-oni-poluja-na-graczy-legii-i-lecha
Pietrek
W artykule jest sugestia, że jest to Papszun.
Żadna odpowiedź. Szpilewski był brany pod uwagę w Poznaniu razem ze Skorżą jako następcy Żurawia.
L for ever

Jaka konkretnie? Że były rozmowy przed meczem z Rakowem? Nie brałbym tego jako sugestię. Była okazja się spotkać ale w dobie Internetu i transportu drogowego czy lotniczego można było spotkać się z każdym i w dowolnym czasie.
No to co z tego, że był brany pod uwagę w Poznaniu? Był też brany wiosną tego roku pod uwagę w FK Krasnodar.
Myśl sobie co chcesz, według mnie gość nie ma nic wspólnego z Legią. Tym bardziej że w artykule wyraźne jest napisane że rozmowy były z polskim trenerem.
Pietrek
Właśnie wydaje mi się, że to była celowa sugestia ( ta z Rakowem), bo autor sugeruje, że wie o kogo chodzi tylko z jakiś względów nie chce napisać tego wprost.
Może złotousty Czesio jest urodzony pod złotą gwiazdą i zaczniemy grać w lidze tak, że nie będzie tematu zmiany trenera ( oby). W końcu po tych 711 rozmowach tylko Fryzjer siedzi, a Czesio przed chwilą miał opinię trenera przez duże T i śmiało snuje wizje ekspansji na wschód ( pewnie pilnie śledzi kurs rubla :))
No to w Czesława chyba już na Ł3 słabo wierzą?
L for ever

Rzeczywiście tak może być jak piszesz. Papszun jest niezłym trenerem ale w Legii to byłaby kompletna niewiadoma. Może poprawiłby styl gry ale czy by tak zamiótł jak Czesław w eliminacjach do Pucharów a później w grupie mam wątpliwości. Czesław juz to zrobił, zrobił to też w Portugalii z młodzieżówką a później na MME. Więc to jest jakiś fundament pod trudne mecze. Dla mnie zwolnienie Vuko było błędem ale gdyby Mioduski teraz zwolnił Michniewicza to na to już nie byłoby wytłumaczenia. Chyba że w jego miejsce zatrudniłby takiego trenera że opadłyby nam szczęki ale na to się nie zapowiada bo pierwsze jeszcze taki nie pracował w Polsce a po drugie miałby to byc trener z Polski.
A o zakazie zatrudnienia w innym klubie, występującym w tej samej grupie danej klasy rozgrywkowej, do czasu zakończenia rundy ktoś słyszał? Ani Stokowiec ani Papszun nie wchodzą w grę, przynajmniej do grudnia br.
A co to ma do rzeczy? Nie można rozmawiać teraz by sfinalizować rozmowy po zakończeniu rundy?
No Legia potrzebuje trenera na teraz a nie za 2 miesiące. Za ten czas to święty Józef tutaj może nie pomóc sprzątać po Michniewiczu.
Legia potrzebuje trenera na teraz i go ma.
Wszędzie się trąbi, że Michniewicz gra jutro o posadę, a ty chcesz tworzyć na przekór swoją rzeczywistość? Z rodziny jego jesteś czy Piekarski cię tu przysłał lobbować?
Gość gra w pucharach, zaliczył 2 zwycięstwa, tym samym robiąc apetyty na więcej. Każde zwycięstwo to 630 tys a remis 210 tys, wyjście z 1 miejsca to 1,1 mln , z drugiego 550 tyś. Myślisz że nowy trener zacznie od serii zwycięstw w lidze i powtórzy to, co zrobił Michniewicz w Pucharach? Nie wydaje mi się.
Pozatym w jednym powyższych komentarzy napisałem "jeśli to prawda" bo mimo wszystko mam wątpliwości a jesli już to Mioduski mógłby rozmawiać tylko z Brzęczkiem i Papszunem. Reszta to olbrzymi krok w tył. Nawet przy Brzęczku to krok w tył a przy Papszunie jedna, wielka niewiadoma. A że wszędzie trąbią że to mecz o posadę? Muszą czymś grzać temat.
Nie, nie muszą. Jest ku temu konkretny powód - sprawdzałeś aktualną tabelę?
Tak, sprawdzałem obie. Jedna dużo poniżej oczekiwań a druga dużo powyżej oczekiwań.
A jak powinno być na obu frontach zgodnie z oczekiwaniami (właściciela klubu i kibiców), też sobie już odpowiedziałeś?
Znasz przepis na to aby było zgodnie z oczekiwaniami na obu frontach?
Ps fajnie to wyglada jak sam plusujesz swoje komentarze...
Już widzę, że się poddałeś, bronisz z niewiadomych względów efektów pracy trenera w lidze, które są nie do obrony, co nasuwa skojarzenie, że jesteś kibicem Michniewicza a nie kibicem Legii. Bo dla ciebie dobro tego trenera jest ważniejsze od dobra klubu, który szoruje jak na razie po dnie ligowej tabeli za jego sprawą. Ciekawe, gdzie się schowasz, gdy nadejdzie komunikat o zwolnieniu Michniewicza czy też może będziesz dalej rżnął głupa, wymyślając niestworzone rzeczy usprawiedliwiające nasze wyniki ligowe przy najlepszym możliwym w tej lidze składzie.
Poddałem sie pytając jaki masz pomysł żeby było pięknie na obu frontach? Rzeczywiscie oznaka poddania;) raczej zadałem zbyt trudne pytanie. A gdzie się schowam? Tam gdzie się schowałem po zwolnieniu Vuko czyli nigdzie.
Pietrek nie kompromotuj się. Awans do Le to był czysty fart. Michniewicz jest bardzo przeciętnym trenerem głownie do stawiania autobusu i nigdy nie powinien być zatrudniony w takim klubie jak Legia. Tu potrzeba trenera z wizją potrafiącego nauczyć ataku pozycyjnego, gry do przodu,potrafiącego skruszyć autobusy,takiego ktory potrafi zaszczepić graczom gen zwycięzcy w każdym meczu niezależnie od rangi i przede wszystkim dobrego motywatora. Swoim tokiem rozumowania dorównujesz przyglupowi o nicku Bieszczady a to już duża sztuka. Bronisz Michniewicza i tylko się ośmieszasz na tym forum od dawna. Nie ma żadnych argumentów na jego obronę.Legia gra padake w lidze od 14 kolejek i nie widać poprawy. Plecie bzdury o jakiejś mitycznej regeneracji i zawsze znajdzie wyiaginowane usprawiedliwienie porażki nie potrafiąc przyznać się do błędu.Grubas jest nielojalny,wylewny, lata z problemami do mediów i tylko myśli jak czmychnąć do innego klubu. Kompromiacją jest bronienie tego pseudo fachowca i za takie banialuki powinni tu banować.
Oczywiście że fart bo co innego... Każde zwycięstwo Legii to fart i słaba postawa przeciwników w danym dniu. A każda porażka to normalna sprawa bo Michniewicz to cienki trener;) Bieszczady wypisuje straszne głupoty ale do Ciebie mu jeszcze daleko.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Ciekawe porównanie

https://www.ekstraklasa.org/aktualnosci/2565
Marszałek Polski
 • 1 / 0
W bezpośrednich pojedynkach Czesio w plecy. Oby dziś zaczął odrabiać.
Albo jutro odpalimy albo pozostanie walka o puchary! To najlepszy moment aby wykrystalizować pierwszą
"11" tkę! Najlepszy moment aby się przełamać! Najlepszy moment aby pokazać siłę i odwagę! Tylko zwycięstwo! (L)
Takiemu Lechowi powinniśmy strzelić jutro conajmniej 3:0 i golić następnych. Mamy dobrych piłkarzy. Wręcz najlepszych, a gramy obronę i jakiś taktyczny syf.
Nie gramy obrony. Gdybyśmy grali obronę to mielibyśmy mniej straconych bramek i więcej remisów. Poza tragicznym meczem z Lechią w większości spotkań mamy wyższe posiadanie, spędzamy większość meczu na połowie przeciwnika próbując go atakować ale mamy ogromny problem żeby przebić się przez jego obronę a nawet jak się to uda np. jak Rakowem, są strzały trafią w bramkarza, kiksują lub niecelne. Gdybyśmy faktycznie grali defensywnie na podobieństwo tego co prezentujemy w europejskich pucharach to nie bylibyśmy teraz w okolicy strefy spadkowej.
Generał
 • 0 / 1
Czesiu nie ma co się oszukiwać, przegrana z Amiką oznacza wyjazd z Wawy.
Remis moim zdaniem też.
Generał
 • 2 / 1
Oczywiście remis to porażka.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
No właśnie niestety nie wyautowali go
W sumie tak czy siak jutro ciekawy dzień. Wygramy lub zmienimy trenera. Dla mnie remis też będzie porażką bo punktów nie przybędzie.
Niech zgadnę. Jutro jak zawsze wyjdziemy stylem obronnym, będze wybijanie piłek na oślep do przodu i będziemy próbować grać z kontry. Taktyczny uśmiech trenera mówi dużo.
Generał broni
 • 1 / 6
NIE WAŻNE JAKIM STYLEM ALE NAJWAŻNIEJSZE JEST ZWYCIĘSTWO LEGII !!!
===========================
TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Takim stylem grają najsłabsze drużyny. Żeby zacząć wygrywać trzeba zacząć grać ofensywnie. Nie ważne z kim.
Do Michniewicza nie pasuje styl ofensywny, który powinien cechować Legię. Niestety Mioduski jest coraz lepszy w zatrudnianiu trenerów, tyle że akurat tymczasowych.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Może w końcu zaczniemy grać, jak na Legie i MP przystało. A nie laga do przodu i może coś się uda. Bo nawet jak wygramy, po walce i na farcie. To przyjdzie taki rywal pokroju jak Radomiak i będą becki. Musimy w końcu zacząć kontrolować sytuację na boisku, tak aby przeciwnik wiedział że to jest znowu stara dobra Legia.
Nie wiem co się z nim stało. Pod koniec ubiegłego roku graliśmy ofensywnie, pressingiem. Napieprzaliśmy do przodu. Od gry w pucharach to już tylko ciągła gra obronna. Najgorzej że w lidze. W Europie jeszcze rozumiem.
Nie wiem jaką drużynę oglądałeś pod koniec zeszłego roku, ale chyba pomyliłeś Legię z końcówki 2019 z tą z 2020. Już rok temu nasza ofensywa opierała się wyłącznie na grze bokami boiska i dośrodkowaniami na Pekharta. Nie było w tym żadnego rozmachu, ofensywy ani pressingu. Po prostu graliśmy solidną rąbankę i mieliśmy potężna moc na bokach, a kiedy boki przestały istnieć, wszystko się skończyło.
Plutonowy
 • 0 / 0
Mam pytanie. Mam bilety z wejsciem C1. Pierwszy raz bede wchodzil przez C1 :) Czy do C1 dostane sie od strony Lazienkowskiej ? Czy jednak musze isc od Czerniakowskiej ?
Myślę, że do C1 musisz iść od Kanałku Piaseczyńskiego (czyli od Czerniakowskiej). Od Łazienkowskiej jest wejście na Trybunę Wschodnią (Deyny) i na Żyletę (w tej części stadionu). Na Wschodnią też można wejść od Kanałku. To całkiem przyjemne wejście. Ładnie tam i kolejki przeważnie mniejsze. Choc jutro wszędzie będzie pewnie tłok.
No i liga nieczeka.uciwkaj.niwciebka pukico.ile? Pokohamka cholera
Sierżant
 • 1 / 0
piłeś nie pisz
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Te przeklęte małe literki w telefonie :D:D:D
Starszy szeregowy
 • 0 / 0
A zwycięstwo nad nimi, dałoby większą satysfakcję :)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
W naszej sytuacji każde zwycięstwo dawałoby satysfakcję.
Starszy szeregowy
 • 2 / 2
Anglicy totalnie olewają LE, dla nich liga jest ważniejsza niż "bida Europy"
Liga Europejska to bida Europy? ;) myślę że taki Tottenham czy Arsenal chcieliby być na miejscu Leicester.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Raczej nie. Koguty jak i Arsenal, też grali by na pół gwizdka. Oni na pierwszym miescu stawiają na ligę i LM.
Tak olewają LE że w ostatnich latach ManUtd grał 2 razy w finale a po razie Chelsea, Arsenal i Liverpool. Także to tyle pi3rdolenia o jakimś olewaniu.
Kapral
 • 0 / 0
Ogladam mecz Lencester with Mamchester U. {3:2, 82 minuta), ten mecz i mecz z Legia mowi mi jak nieprzewidiwana jest pilka nozna.
https://twitter.com/LechPoznan/status/1449371153265577993?t=H8L7EpN6DniUKICftRNmDA&s=19

Legia się spina bo nie może już pozwolić sobie na stratę punktów a ci jadą jak na wojnę...

Jednemu mama spakowala kanapki, drugiemu babcia pierogów nalepiła, trzeci wziął ciepły koc na chłodne noce a czwarty worek pszenicy ;)
a nawiązując do słów trenera Michniewicza o filmie "Chłopaki nie płaczą", mnie odnośnie słów trenera przyszedł do głowy inny cytat z tego filmu:
"Mówiłeś, że nazywasz się Keller!
Oj mówiłem, mówiłem. Dużo rzeczy mówię."
Oby nie był Pan, jak ten Psik***s bez s.
Dla mnie to, co on wyczynia z Legią w tym sezonie to jest jak sabotaż. Mieć takich zawodników w zespole i bilans 3-5? Jakby miał poczucie przyzwoitości, to sam by podziękował. To trener, który nie potrafi wydobyć tego, co najlepsze z zawodników, ba więcej, nawet nie umie dotrzeć do głów swoich zawodników.
Generał broni
 • 3 / 8
TRZEBA ZROBIĆ KAWKĘ - DO MECZU JUŻ TYLKO OK. DOBY POZOSTAŁO - ZACZYNAM ODCZUWAĆ STRES - DAWNO JUŻ NIE ODCZUWAŁEM GO BO BYŁA PRZERWA NA KADRĘ !!!
===============================
NO TO CO DZISIAJ ŁACH TRACI FOTEL LIDERA NA RZECZ BETONÓW ?
FAJNIE BYŁOBY BO W PYRLANDII MIELIBY NÓŻ NA GARDLE I MOGLIBY NIEWYTRZYMAĆ PRESJI BO PRZEGRYWAJĄC Z LEGIĄ STRACILIBY BEZPOWROTNIE SZANSĘ NA TEGO ICH MAJSTRA I ZACZĄŁBY SIĘ U NICH UPADEK !!!
A JUTRO JESZCZE GRA POGON I RAKÓW, KTÓRE TEŻ MAJĄ SZANSE NA MP !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Generał broni
 • 4 / 7
KKS, KKS, KKS TO AMIKORZ Q..... JEST !!!
================================
LEGIO JEDZIEMY NA PEŁNEJ QU..... IE Z LESZKIEM - MUSIMY ICH JUTRO ZDEMOLOWAĆ !!!

LEGIA TO JEST POTĘGA !!!
Młodszy chorąży
 • 2 / 0
Nie róbmy z Amici takiej potęgi grają narazie nieźle ale bez przesady :) mam wrażenie że Nasze forum opanowane jest przez V kolumnę...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Potęgą nigdy nie byli. Nigdy nie byli dominatorem ligi i to nawet mówiąc o starym lechu a nie obecnym fuzjoklubie sprzedajnym.
Nke potrafili nigdy zdominować ligi na lata jak np Ruch czy Górnik, Wisła czy nawet Widzew. No i oczywiście Legia
Starszy sierżant
 • 4 / 5
Może sobie śpiewać lub nie śpiewać oby tylko była to ostatnia niedziela kiedy ten pseudotrener prowadzi Legie
niby tak, pytanie tylko kto mógłby go zastąpić i aby miało to sens? Czy kandydatura Czerczesowa jest realna? Oby prezes nie wpadł na światły pomysł np. z Brzęczkiem. Bo Nawałki w ogóle nie biorę pod uwagę, może błędnie...
Podpowiem - zastąpić mógłby go ktoś, kto jest aktualnie dostępny na rynku w zasięgu naszych możliwości finansowych.
Generał
 • 1 / 0
Powiem ci coś nawet jak jutro przegramy to CzM nie poleci bo to nie miało by sensu w tej chwili, ale kolejna porażka praktycznie przesądzi o tym, ze w grudniu zostanie zwolniony.
Prędzej Mioduski zwolni Michniewicza niedługo i każe objąć zespół tymczasowo Petrillo niż będzie znosił kolejne porażki aż do grudnia.
Jak jutro przegramy to będziemy mieli 6 porażek w 9 meczach i jeśli przy takim bilansie Mioduski dalej by trzymał Michniewicza to do grudnia urządzimy się w strefie spadkowej lub jej bliskiej okolicy. Jak przegramy jutro i to u siebie, z Lechem, 3 raz z rzędu, nie ma szans żeby przetrwał do grudnia.
też myślę, że jeżeli jutro przegramy, to w poniedziałek Michniewicz zakończy współpracę z Legią.
Marszałek Polski
 • 4 / 2
On nigdy tu nie powinien być!
Moim zdaniem wystarczyłby nawet remis, by poleciał. Myśmy się do tej pory mocno skompromitowali w tej słabej lidze.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jeśli ma być zmiana, to zdecydowanie byłby to spóźniony ruch prezesa.
Marszałek Polski
 • 6 / 5
Carlitos szaleje w Panacie. 5 meczów 4 gole 2 asysty. Ciekawe czy tener też sie wqurwia że nie pracuje w obronie i jest słaby taktycznie. Nasza liga to jednak dla drwali stworzona. Wręcz mozna napisać ze nie jesteś wirtuozem technicznym to znajdziesz w naszej eklapie krainę miodem płynącą
Zniszczył go Vukovic serbski adept polskiej myśli szkoleniowej, od miesięcy p*******y w domu w stołek na kontrakcie Legii.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
A jak tam poprzedni sezon? Całe sześć bramek w słabej Panacie? No faktycznie, przedni golleador z niego.
Oglądam mecz 2 ze Świtem, bardzo fajnie to dziś wygląda, jeśli ta tendencja zostanie utrzymana to będzie super...
A mam porównanie bo oglądałem prawie wszystkie mecze w tym sezonie
Jaka tendencja???
Tendencja dobrej organizacji gry, obrony, pressingu, gry z kontrataku czyli tego wszystkiego z czego składają się elementy gry w piłkę, skuteczność jeszcze do poprawy i powinno być coraz lepiej
Po kawałku jednego meczu zaobserwowałeś jakąś tendencję? Wiesz, co to słowo znaczy?
Generał broni
 • 5 / 2
Też zacząłem oglądać rezerwy, żeby zobaczyć jaki wpływ na styl gry będzie miał trener Gołębiewski. Widać wyraźną zmianę, bo jak piszesz, jest intensywność, pressing, gra kombinacyjna. Oczywiście pamiętając że to jednak III liga.
Takiego stylu, ale oczywiście na wyższym poziomie oczekuję od jedynki. Kolejny trener powinien być "wyznawcą" takiego modelu gry.
Gołebiewski w wywiadach twierdził, że to jest jego pomysł na grę i będzie się go trzymał. Pewnie dlatego został zatrudniony. Liczę na to, że to będzie model gry obowiązujący w całej Legii. Od juniorów po seniorów.
Między innymi skłonność, dążenie....a tak w ogóle o co ci chodzi? jesteś polonistą?? czy lubisz się czepiać mądralo
Mam nadzieję, że fairplay to przeczyta i wreszcie zrozumie, co miałem na mysli
Obie bramki padły po kontrach z łatwych strat piłek, przy całkowitej bierności obrońców przeciwnika, którzy biernie obserwowali jak przymierza Świerczyński. Na tym amatorskim poziomie nie ma co tworzyć na temat gry rezerw jakiejś ideologii. Głównym źródłem pozyskiwania młodych talentów pozostaje póki co zagranica. Czwarty poziom rozgrywkowy jest tak niski, że trudno pozyskać jakiś mega talent na już.
Nie zrozumie, to troll...
Nie masz żadnych argumentów, to ty jesteś trollem zachwalającym aspekty organizacyjne gry i zarządzania w Legii. Może wypowiesz się na temat braku u nas bramkarza z prawdziwego zdarzenia w środku rywalizacji w fazie grupowej LE?
Generał broni
 • 4 / 3
To prawda, fairplay to troll, który musi gdzieś wylewać swoją żółć.
Odezwał się wodolej eseista, piszący sążniste eseje, z których nic nie wynika oprócz potoku słów. Zajmujemy 15. miejsce w lidze a ty dorabiasz ideologie do naszych słabych wyników ligowych, których nikt nie rozumie, skąd się biorą ani jak ten marazm przezwyciężyć.
Generał broni
 • 5 / 4
KOLEGO BORAS POTWIERDZAM, FAIRPLAY TO TROLL !!!
=================================
ZGRYWA MĄDREGO A GADA SAME KOCOPAŁY I KAŻDEGO SIĘ CZEPIA !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Ciebie to wszyscy się czepiają, bo twój poziom refleksji to jest szkoła podstawowa i brak poszanowania reguł dyskusji. Wiele osób tutaj autentycznie uważa, że jesteś opóźniony w rozwoju. Nie wiem, czy to przez wódę czy narkotyki czy jedno i drugie.
Generał broni
 • 4 / 5
FAIRPLAY I PO CO TE NERWY - KAŻDY WIE NA TEJ STRONIE ŻE TY I TEN SHAQURRE CZY JAK MU TAM TO NAJWIĘKSZE MĄDRALE CZY TROLLE - JAK ZWAŁ TAK ZWAŁ, KTÓRZY OPOWIADAJĄ KOCOPAŁY A CZĘSTO MIJAJĄ SIĘ Z PRAWDĄ.
A JAK NIE IDZIE PO ICH MYŚLI TO MUSZĄ UBLIŻAĆ INNYM - EHH !!!
==============================================

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Nerwy to są u ciebie, non stop, o czym świadczą twoje krzykliwe wpisy i bluzgi.
Generał broni
 • 4 / 4
FAIRPLAY WSZYSCY WIEDZĄ JAK JEST - JA W PRZECIWIENSTWIE DO CIEBIE NIE OBRAŻAM KIBICÓW LEGII BO ICH WSZYSTKICH SZANUJĘ, NAWET JEŚLI MAJĄ INNE ZDANIE, CHYBA ŻE MNIE KTOŚ OBRAŻA ALE CZĘSTO NAWET WTEDY STARAM SIĘ NIE ODPOWIADAĆ NA GŁUPIE ZACZEPKI. JEŻELI UŻYWAM NIECENZURALNYCH WYRAZÓW TO TYLKO DO DRUŻYN I KIBICÓW REGIONALNYCH KLUBIKÓW, KTÓRZY NA NASZEJ STRONIE STANOWIĄ V KOLUMNĘ !!!
===========================================
ZA TO TY ZAWSZE JESTEŚ NAJMĄDRZEJSZY I JAK KTOŚ ZARZUCA CI CZĘSTO MIJANIE SIĘ Z PRAWDĄ TO WTEDY WYZYWASZ GO OD RÓŻNYCH.
CHYBA WIĘCEJ NIE MUSZĘ NIC PISAĆ - WYSTARCZY POPATRZYĆ NA LICZBĘ TWOICH ADWERSARZY, KTÓRYCH SOBIE ZRAZIŁEŚ.
UWAŻAM, ŻE NIE MA SENSU PROWADZIĆ DALEJ TEJ JAŁOWEJ DYSKUSJI - JAKI KON JEST KAŻDY WIDZI !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Idź stąd człowieku, bo ciągle przynudzasz. Najpierw zaczepiasz, a potem udajesz głupiego. A może jednak nie udajesz?
Generał broni
 • 2 / 4
'WYSZŁO SZYDŁO Z WORKA" I SAM WIDZISZ - ZNOWU NIE PANUJESZ NAD NERWAMI I OBRAŻASZ !!!
=============================
i CO POWINIENEM CIEBIE ZBLUZGAĆ, TAK JAK TY CZĘSTO ROBISZ ?

PAMIĘTAJ MAM CIEBIE NA OKU - HEHEHE !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Cofnij się parę wpisów i przeczytaj sobie swój pod moim adresem a potem odpowiedz sobie na pytanie, czy ty nie stosujesz obraźliwych epitetów do mnie.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
3 pkt. Trzy punkty i nie widzę innej opcji. Mało tego. Wygląda na to że potrzeba nam zero porażek przynajmniej w tej rundzie a nie wiadomo czynie do końca sezonu
Przegrana lub remis z Lechem to będzie kompromitacja
Każda porażka Michniewicza i strata punktów do lidera oznacza pożegnanie.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
W czubie ligi jest kilka zespołów, które mogą sobie nawzajem odbierać punkty, tak więc nic nie jest jeszcze przesądzone i po niedzoelnym meczu też tak będzie. Co innego byłoby, gdyby była tylko Amika i długo długo nic, wtedy ciężko byłoby ich dogonić.
Kiedy chcesz gonić czołówkę, gdy w dalszym ciągu będą mecze co 3 dni? Co miałoby sprawić, że nastąpi cudowna metamorfoza gry za Michniewicza?
Generał broni
 • 1 / 5
MACMON PEŁNA ZGODA - SEZON JEST DŁUGI I JESZCZE NIE JEDNA DRUŻYNA ZGUBI PUNKTY !!!
==================================
TEN MECZ TO BARDZIEJ POJEDYNEK MA CHARAKTER PRESTIŻOWY I NIE PRESĄDZA O ZDOBYCIU MP !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA 16 MP !!!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jonho
Czesio przestaje punktowac u ciebie czy co?:):)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
No przestaje punktować w lidze to i u mnie. Wyjdzie z kryzysu i będę happy. Nie wyjdzie to wiadomo. Wypad
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Johno
Przecież to (Czesio) poznański pieśniarz, aż dziw mnie bierze, że wy stare wygi go tu akceptujecie, niewiarygodne wręcz to jest.
Generał broni
 • 3 / 4
LEGIA MISTRZ !!!
================
TRENERZE CZESŁAWIE MASZ OKAZJĘ NA REHABILITACJĘ W LIDZE - JEDZIEMY Z AMIKOŁACHEM !!!
WYCHODZIMY NA PEŁNEJ QU...IE I DEMOLUJEMY AMIKOLECHA Z WRONEK - NIE MA INNEJ OPCJI !!!

PS. JESTEM CIEKAW, JAKIE NIESPODZIANKI SZYKUJĄ TRENERZY LEGII I ŁACHA ?

LEGIO TYLKO ZWYCIĘSTWO !!!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zestawienie słów trener i Czesław razem wydaje się być niezbyt trafne ;)
Sierżant
 • 5 / 8
Czesiu , jakbys mial honor to sam podalbys sie do dymisji. Legia zwyczajnie Cie przerasta
Co z tego za na treningach Josue pieknie wykonuje rzuty wolne jak w meczu strzela p*****lniety Mladenovic. Jak na wahadle zagra Skibicki nie Johanson to bedzie czysty sabotaz ze strony Michniewicza i moze sie juz pakowac nasz zlotousty trenerzyna
Pułkownik
 • 3 / 0
Mladenovic sadzi się do strzelania jak co najmniej Messi, a z trafieniem w biały prostokąt na linii ma problem. Niestety ale w obecnej formie jest jedynie osłabieniem drużyny w ataku i sprawcą zapalenia w defensywie
Kapitan
 • 0 / 2
Johanson to niech się najpierw wykuruje porządnie...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
W mevzu walnął ładnie ale tylko poprzeczka
Po drugie nigdy nie nalezy przesadzzc,w tamte druxynie mnustwo bylo nie do mowien.teraz jest lepie? Nie lepirj? Pytanie jskzwykld.tyletylko.gramy 3',5-4.,tik?
Porucznik
 • 6 / 0
Nie można było tego po polsku napisać?.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Słownik potrzebny
https://newonce.sport/artykul/niepowtarzalny-test-jak-widzi-swiat-zwykly-czlowiek-a-jak-elitarny-pilkarz

A podobno piłka nożna to prosta dyscyplina bo piłka jest jedna a bramki są dwie, a mecz można wygrać, przegrać albo zremisować;)
Generał brygady
 • 2 / 3
Trenerze Chłopaki nie płaczą. Mocno Legia!
Plutonowy
 • 3 / 12
Jak przegrają to Czesiu powinien poprowadzić z Napoli ostatni mecz a drużynie potrzebny jest trener który poustawia tych rozkapryszonych indywidualistów ale chyba już z zagranicznego podwórka z doświadczeniem bo raczej na eksperymenty nie ma czasu. I oby nie czerczesow
Podpułkownik
 • 1 / 5
Czerczesow za dobry, czy o co chodzi?
jeśli złotousty czesiu przej***e mecz z Amiką to niech się pakuje i nie pokazuje się na oczy.....od meczu z Pogonią 4:2 zaczął się drobny kryzys który rósł z miesiąca na miesiąc , przykrył to awans do LE ,ale w Lidze jak na dłoni to widać , Niech Pudel zatrudni jakiegoś ogarniętego menago który będzie wolał wygrać mecz 5:4 niż bronić 0:0 od 1 min
Sierżant
 • 6 / 6
Czesiu, Legia pod Twoja wodza od pol roku nie jest w stanie pokonac zadnego silniekszego zespolu w lidze! Przeciez to jest skandal!!!
Sierżant
 • 4 / 5
Czesiu, Legia pod Twoja wodza od pol roku nie jest w stanie pokonac zadnego silniekszego zespolu w lidze! Przeciez to jest skandal!!!
Generał broni
 • 7 / 16
MOGĘ ZROZUMIEĆ, ŻE PIŁKARZE I KIBICE AMIKOŁACHA PRZYJADĄ OBSRANI DO WARSZAWY BO GRAJĄ Z MISTRZEM POLSKI I DRUŻYNĄ - LIDEREM GRUPY - REPREZENTUJĄCĄ POLSKĘ W LIDZE EUROPY !!!
ALE NIE MOGĘ ZROZUMIEĆ, ŻE CZĘŚĆ NASZYCH KIBICÓW NIE WIERZY W LEGIĘ, KRYTYKUJĘ JĄ I I JEST TEŻ OBSRANA PO PACHY !!!
TRZEBA WIERZYĆ W ZWYCIĘSTWO LEGII A NIE PŁAKAĆ I KRZYCZEĆ PRZED MECZEM - EHHH !!!
==============================
LEGIO KOCHANY KLUBIE NASZ POKONASZ ŁACHA, ŁACHA, ŁACHA POKONASZ !!!
NIE PIJ MÓWIŁEM AMLEGIA
MY SIE SKUPIAMY NA PUCHARACH EH!!!!!
Fansport wy mozecie skupic sie na PP tylko bo za 11 miejsce w lidze nie przyznaja pucharow
JAK NIE WYGRAMY Z LECHEM MICHNIEWICZ ODEJDZIE EH!!!!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
A co ma się krytyka do kibicowania?
Jak Czesio pięknie mówi. Zmobilizuj ich aby im się chciało - bo to największy na dziś problem...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Cześka trzeba zmobilizować
Spokojnie jeśli zagramy jak w LE to wygramy !
A czy tak będzie czas pokaże
Jedno jest pewne musi być walka do upadłego .
Mecz z Napoli tu nie ma się co zbyt sprezac , porażka raczej jest pewna ?
Marszałek Polski
 • 4 / 2
Troszkę grzeczniej, do chu... pana.
Generał broni
 • 1 / 4
MACMON MASZ RACJĘ TROCHĘ UNIOSŁEM SIĘ - DAJE CI PLUSA !!!
=============================
TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Spokojnie jeśli zagramy jak w LE to wygramy !
A czy tak będzie czas pokaże
Jedno jest pewne musi być walka do upadłego .
Mecz z Napoli tu nie ma się co zbyt sprezac , porażka raczej jest pewna ?
Generał broni
 • 3 / 10
KOLEGO VIKTORIA 54 CO TY PIER......LISZ !!!
==================
GRAMY O ZWYCIĘSTWO I WYJŚCIE Z GRUPY . WYGRANA DAJE NAM WYJŚCIE Z GRUPY I GRĘ W 1/16 LE LUB LK !!!
JAK SPARTAK WYGRAŁ W NEAPOLU TO LEGIA TEŻ MOŻE WYGRAĆ. REMIS PRAWDOPODOBNIE DAJE LEGII 1/16 LIGI KONFERENCJI !!!
LEGIO WOJNA !!!

LEGIA MISTRZ !!!
[15-10-2021 19:30]
To jest właśnie kolejny przykład twoich agresywnych wulgarnych wpisów i obrażania ludzi.
Generał broni
 • 0 / 2
FAIRPLAY STRZAŁ W KOLANO - ZNALAZŁEŚ 1 KOMENTARZ, GDZIE MNIE PONIOSŁO. W TYM SAMYM KOMENTARZU POWYŻEJ PRZEPROSIŁEM, ŻE MNIE PONIOSŁO !!!
=======================
ZAMIAST SZUKAĆ U MNIE TEGO, CZEGO RACZEJ NIE ZNAJDZIESZ PATRZ NA SWOJE WPISY, GDZIE NAGMINNIE OBRAŻASZ SWOICH OPONENTÓW I ZASTANÓW SIĘ NAD TYM,
NA RAZIE DAM CI SPOKÓJ ALE MAM CIEBIE NA OKU - HEHEHE !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Kapitan
 • 1 / 4
Mickey van der hard czy jakoś tak ma kontuzję. Jedynka w kadrze Amici. I fajen, my będziemy mieć Misztę, oni Bednarka jak się orientuje.
Generał dywizji
 • 4 / 2
To nie ma znaczenia kto będzie stał na bramce. Tam zawodnicy z pola grają bardzo dobrze. U nas jest odwrotnie. Potrzebujemy dobrego bramkarza jak Boruc, bo z przodu wyglądamy słabiutko.
Generał broni
 • 3 / 11
KOLEGO ULTRA ZALECAM LÓD NA OCHŁODĘ !!!
====================================
LEGIA TO MISTRZ POLSKI I PRZEDSTAWICIEL POLSKI W LIDZE EUROPY !!!
JAK ZAGRA JAK W LIDZE EUROPY TO Z ŁACHA NIC NIE ZOSTANIE - ZDEMOLUJE TEGO QURWI...NA Z WRONEK !!!

LEGIA MISTRZ, MISTRZ, MITRZ !!!
Generał dywizji
 • 2 / 1
Ultra grają jak im przeciwnik pozwala a Legia w dobrej dyspozycji na wiele im nie pozwoli.
Zresztą gruby van der hard jest tak samo ujowy jak Bednarek
"Cezary Kulesza
@Czarek_Kulesza

Podjąłem decyzję, że @pzpn_pl
wystąpi do FIFA z wnioskiem o ukaranie osób, które bezpodstawnie oskarżyły @kamilglik25
o zachowania rasistowskie podczas meczu z Anglią. Od początku byłem przekonany, że te zarzuty są całkowicie niesłuszne, dlatego podejmiemy oficjalną interwencję."

Brawo Panie Prezesie!
Marszałek Polski
 • 4 / 0
Zapowiedź dobrego ruchu, oby nie skończyło się tylko na zapowiedziach. Trzymam kciuki za prezesa Kuleszę i oby sprawa trafiła tam, gdzie trzeba.
Pułkownik
 • 0 / 1
Nawet jak nic nie uzyskamy bedzie to sprawa która zapoczatkuje walke z tym syfem oskarzania.Ja bym tu jeszcze zalozyl sprawe gazecie ktora podkreslala aryjski wyglad Glika jako sugerowanie ze jest nazista.Jeslli Glik przegra to pomysł w Londynie bilbordu z jego z podpisem ,,Latwo jest oskarżać o rasism ale potem zeby przeprosic to trzeba miec charakter,, nie jest głupi.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Lepiej niech się zajmie zwrotem bezprawnie odebranego MP'93.
ja nie widzę żadnych pozytywów w grze Legii a ja myśle że to powinna być ostatnia niedziela dla michniewicza bo drużyna gra beznadziejnie i w porównaniu do lecha to niebo a ziemia ,przykro mi to pisać ale na łazienkowska każda drużyna przyjężdza po 3 punkty i je wywozi
Generał broni
 • 2 / 6
BRONEK POCZEKAJ DO KONCA MECZU !!!
=================================
JAK LEGIA ZDEMOLUJE ŁACHA TO ZMIENISZ ZDANIE !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA 16 MP !!!
Dobra czas na żale, troski i zrzucenie co na wątrobie leżało minął, a teraz wszyscy razem i trzeba ubić kartofle w niedzielę. Michniewicz został a więc trzeba mu życzyć z Legią samych sukcesów, bo jego wygrane to zwycięstwa Legii czyli nasze (oczywiście nie wasze trolle plujki:) )
Młodszy chorąży
 • 1 / 7
Racja. O takie wpisy walczyliśmy!
A poza tym rzeczywiście sporą grupa miała okazję ćwiczyć długi czas. Do tego Emreli przyjechał głodny piłki.
Pułkownik
 • 3 / 0
Panie trenerze, Mladena proszę posadzić na ławkę.
Panie trenerze, proszę kategorycznie zabronić wykonywania rzutów wolnych Mladenowiczowi.
I rożnych
Porucznik
 • 1 / 1
i autów
Kapitan
 • 0 / 1
I podań dalej niż trzy metry.
I machać łapami oraz mielić ozorem a najlepiej niech po kadrze troszkę sobie odsapnie.
I patrzenia w stronę sędziego
I niech się nie garbi.
Starszy szeregowy
 • 1 / 1
Właśnie, niech się przestanie garbić.
I niech przestanie dawać nam minusy.
I zabijania wzrokiem kolegów z boiska za to że nie odgadli co autor miał na myśli...
Kapral
 • 4 / 3
Jestem przekonany ze ten mecz da odpowiedz na pytanie czy nasze "mieszynarodiwe gwiazdy" chca grac, chca byc " prwdziwymi leginistami". Od tego zalezy wynik tego meczu. tlumaczenie o iliosci meczow jakie ostatnio graja nie moze byc usprawiedliwieniem braku ambicji i zangazowania. sz czescia i dobrej pogody.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
A od czego jest trener, jak nie od ustawiania tych gwiazdeczek i odpowiedniego zarządzania nimi???
Na zachodzie a raczej wschodzie bez zmian.
Panie Trenerze, prosze "olac" tych wszystkich placzkow, maruderow, znawcow furbolu, co to ze skrajnosci w skrajnosc od zwyciestwa do porazki, i robic swoje.
Jesli znudzi sie Pan Prezesowi, to i Swiety Boze nie pomoze.
Taka piaskownica, takie zabawki.
Powazny futbol dzieje sie poza granicami naszego kraju.
Generał broni
 • 6 / 13
"Powazny futbol dzieje sie poza granicami naszego kraju."
I dlatego nie ma tam żadnego z naszych trenerów. To Czesław jest największą płaczką, wiecznie wyszukuje jakieś usprawiedliwienia a to za mało, a to za późno, zupełnie jakby nie wiedział w jakiej rzeczywistości działa Jak trener widzi problem w tym że ma wielu reprezentantów krajów, to chyba coś jest nie tak. Ile treningów miał w pełnym składzie do tej pory? Niczego się nie udało wypracować? To co, on działa po omacku musi próbować różnych wariantów i patrzeć który wyjdzie? Zawodnicy są kumaci i dobrzy technicznie i długo im nie trzeba tłumaczyć i pokazywać co mają grać, ich trzeba odpowiednio skonfigurować na boisku i oni będą wiedzieć co mają robić.
Kiedyś czytałem wywiad z polskim piłkarzem grającym na zachodzie i został zapytany o zmiany systemu gry z 4 z tyłu na 3 z tyłu. Powiedział, że nie ma jakichś wielu treningów, trener oglasza że gramy 3 oni wiedzą co mają robić w tym ustawieniu.
Podporucznik
 • 4 / 1
Ale za to jest Legia i radzi sobie dobrze na europejskich salonach odziwo z polskim trenerem a nie z zagranicy. Czy Czesław płacze? Raczej Ty i grupa innych płaczków na tym forum. Trzeba było czytać wywiady z trenerem. Mówił jak się buduje zespół I kiedy. Jakich sprawdzać zawodników. Ale zdawał sobie też sprawę z ograniczeń finansowych. A którzy to piłkarze w Legii są dobrze technicznie? Wszyscy? Zmiana systemy gry? No jest kilku trenerów co potrafią ustawić drużynę z trzema obrońcami jak Papszun czy Czesław
Boras44.
Zakladam, ze gdzies pracujesz, cos robisz w zyciu i pewnie na jeden sukces ze dwa razy musisz zaliczyc jakas wpadke.
Zycie.
Nie slyszalem nigdy zeby nasz trener narzekal. Zawsze to jest rzeczowa ocena sytuacji.
Czesław (nie) śpiewa ?
Ależ owszem, śpiewa. Jednak niestety jak do tej pory cienko!
Generał dywizji
 • 1 / 1
Piosenki nie śpiewa ale wie że jak nie zacznie wygrywać w lidze to kolejna przerwa na reprezentację zbiegnie się z jego bezrobociem,
A tymczasem na naszym krajowym podwórku...

Stefan Majewski dyrektorem sportowym Cracovii...;)
Młodszy chorąży
 • 2 / 0
I z Bogiem tylko tam powietrze ciężkie.
Generał broni
 • 4 / 5
Filipiak nie ma chyba dobrej ręki. Gromadzi przeterminowane konserwy. Będą pogłębiać PMS.
Generał dywizji
 • 2 / 0
Najlepszy polski trener teraz najważniejszy profesor ze szkoły trenerów, mocna kadra szykuje w sam raz na pierwszą ligę
no to teraz trzeba poczekać tylko, kiedy Majewski wymyśli sobie, że byłby lepszym trenerem od Probierza :)
Pułkownik
 • 0 / 5
Pietreczku, a co nas niby obchodzi Stefan Majewski? pomorze nam w czymś?
"pomorze", mój Borze widzisz i nie gżmisz.
Probierza nie znam, ale to raczej ciężki typ. Majewski jest przesympatycznym facetem i dobrym, pozytywnym człowiekiem. Naprawdę fajnie się z nim rozmawia o piłce, to absolutnie nie jest beton. Powtarza jeden z drugim co słyszał od trzeciego, typowe internety.
Szyszunia

Polecam książkę "Szamo". Tam Majewski jest rzeczywiście przedstawiony jako miły, sympatyczny człowiek tylko trochę inaczej;)
Generał brygady
 • 3 / 1
Wygrana dala by nam mega kopa i derezynka znowu wiedziala by gdzie jej miejsce w szeregu.
Tak wiec jedziemy z farbowanym lechem i pniemy sie w gore tabeli
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Tylko że wygrać nie umiemy od dawna
Ciekawy wywiad z Adamem Dawidziukiem:

https://weszlo.com/2021/10/15/adam-dawidziuk-wywiad-legia
Potwierdził tylko to co się wydarzyło w słynnym meczu z Widzewem. Może tak nasza legenda L. Pisz - grał w tym meczu - odniesie się do tego. Piłkarzyki - sprzedawczyki.
Potwierdził tylko to co się wydarzyło w słynnym meczu z Widzewem. Może tak nasza legenda L. Pisz - grał w tym meczu - odniesie się do tego. Piłkarzyki - sprzedawczyki.
Potwierdzam, ciekawy. Niestety weszło.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Nie w tym słynnym 2-3, a tym rok wcześniej, również przegranym 1-2, po którym Romanowski zabrał z Legii swoich, wypożyczonych tylko do nas piłkatzy Pogoni Konstancin.
Chorąży
 • 4 / 0
Jak się czyta wypowiedzi trenera, to ma się wrażenie, że wszystko wie. Tylko skoro tak, to dlaczego w lidze jest tak ch.... gra?
Generał dywizji
 • 6 / 0
Tego akurat nie wie,
Bo to troche bardziej zlozone jest.
to jak z Mioduskim - jak się czyta z nim wywiady, to brzmi to całkiem sensownie i do rzeczy. A potem niestety czyny całkowicie rozmijają się z deklaracjami :(
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Co z tego, że trener wie jak grać, kompletuje skład, uczy ich swoich pomysłów, jak później na boisko wychodzą piłkarze i grają tak, jak umieją.
A że nie umieją za dużo, jako zespół, to tak to wyglada.
Mam wrażenie, ze ta wypowiedź jest mocno życzeniowa, niby optymizm ale niczym nie poparty. Najlepszy bramkarz kontuzja, niepewne oba wahadła, brak wzrostu do walki o pozycje i przy stałych fragmentach, gra jeden na jeden nie istnieje poza Luquim. Kostorz musi mieć dzień konia, trzeba by się udać do tej zielarki z ''Rancza''....
Nie lepiej było rozegrać mecz z Lechem w sobotę a nie niedzielę? Nikt z Legii ani Lecha nie wystąpił w meczu z Albanią a Legia miałaby jeden dzień więcej na regenerację przed meczem z Napoli? Chyba tylko Emreli z pierwszego składu grał w tym tygodniu. Potem jeśli będzie słaby wynik w Neapolu będą się tłumaczyć że nie było czasu na regenerację po meczu z Lechem.
Generał broni
 • 4 / 12
TRENERZE CZESŁAWIE TU NIE MA DYSKUSJI - TEN MECZ Z AMIKOŁACHEM TRZEBA WYGRAĆ !!!
===========================================================
PRZYPUSZCZAM, ŻE ŁACH BĘDZIE GRAŁ ZACHOWAWCZO A LEGIA TAKŻE BĘDZIE PILNOWAŁA TYŁÓW !!!
WYGRA TA DRUŻYNA, KTÓRA BĘDZIE MIAŁA SKUTECZNIEJSZYCH SKRZYDŁOWYCH BO LEGIA I ŁACH PEWNIE NASTAWIĄ SIĘ NA KONTRY.
-----------------------------------------------------------
A MOŻE TRENER CZESŁAW ZARYZYKUJE I OD PIERWSZEJ MINUTY NAKAŻE SZTURMOWAĆ BRAMKĘ AMIKI ?
OBAWIAM SIĘ, ŻE ZA DUŻE RYZYKO ACZKOLWIEK DLA SKORŻY I PIŁKARZY ŁACHA TO BYŁOBY OGROMNE ZASKOCZENIE.

TYLKO LEGIA-LEGIA 16 MP !!!
Plutonowy
 • 4 / 12
Najlepszy scenariusz:
17.10.2021 Legia wygrywa z Lechem
18.10.2021 Mioduski zwalnia Michniewicza
19.10.2021 zostaje zakontraktowany trener potrafiący zapanować nad drużyną
Stopień realności ww. scenariusza: 0,00002%
Generał broni
 • 3 / 10
KOLEGO CONCRETE - JAK LEGIA NIE PRZEGRA Z AMIKOŁACHEM TO POSADA TRENERA CZESŁAWA CHWILOWO NIE BĘDZIE ZAGROŻONA DO NASTĘPNEGO MECZU Z PIASTEM.
============================================
TRENER CZESŁAW MA JESZCZE ROBOTĘ DO WYKONANIA - ZDOBYCIE 17 MP I 20 PP. CAŁY CZAS LEGIA MA DUŻE SZANSE NA ZDOBYCIE JEDNEGO I DRUGIEGO TROFEUM POD WARUNKIEM WIĘKSZEJ SKUTECZNOŚCI. WIERZĘ, ŻE PO WYGRANEJ Z AMIKOŁACHEM LEGIA ZACZNIE SERIĘ ZWYCIĘSKICH SPOTKAN !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Podaj mi przykład "trenera potrafiącego zapanować nad drużyną" do wzięcia na za tydzień który nie przekracza pewnej granicy finansowej. Mam nadzieję, że Mioduski jest tego świadomy bo jesteśmy w takim położeniu i w takim momencie sezonu, że zwalnianie trenera tylko pogorszy sytuację.
Czerczesow:-)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Już pierwszy aspekt się nie spełnił
Major
 • 9 / 2
"Mamy Josue, który świetnie wykonuje stałe fragmenty gry z okolicy pola karnego....." - to chyba taka warszawska legenda, nikt nie widział, ale wielu słyszało
to jak z potworem z Loch Ness - nikt nie widział, ale miły dreszcz przechodzi na myśl, że jest. Tak jest właśnie ze stałymi fragmentami gry za Michniewicza.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Na treningach pięknie wykonujemy
Generał broni
 • 1 / 2
Panie trenerze to trzeba wygrać.
Mam nadzieję, że go uświadomiłeś i teraz zrobi wszystko, by plan wcielić w życie ;-)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Trener zapomniał jak się wygrywa
Generał broni
 • 5 / 7
" Portugalczyk wykonuje stałe fragmenty gry. Ale nasze nieszczęście, jest ich bardzo niewiele. "
Bo żeby mieć stałe fragmenty w świetle bramki, to trzeba grać przed polem karnym. Mamy zawodników umiejących krotko prowadzić piłkę, zagrać kombinacyjnie, ale oni są bardziej z boku. Josue czy Luqi za rzadko pojawiają się w środku w pobliżu pola karnego. Na schemacie pokazującym średnią statystycznie pozycję zawodnikó na boisku, jak na dłoni widać że środek pola na połowie przeciwnika jest pusty. Wszystko chcemy grać od linii.
Według mnie Kostorz powinien zagrać od początku, bo lepiej pasuje stylem gry do Emrelego, który jest zdecydowanym liderem ataku. Jęsli Kostorz sobie bie będzie radził, to można wpuścić Pekharta i wtedy zacząć dobrze znany "ostrzał" ze skrzydeł. Kostorz jest dynamiczniejszy od Pekharta i ma niezły zwód i to również oznacza, że okazji do faulu będzie więcej.
Generalnie gra skrzydłami straciła w tym sezonie na jakości, coś trzeba zmieniać a jest kim. Potrzeba tylko trochę odwagi, żeby podejść wyżej i nie bać się zagrać wysokim pressingiem.
Nie jestem jakimś wielkim fanem Kostorza ale też uważam że w tej chwili duet Emreli- Kostorz może być najlepszym wśród naszych napastników. Mam przeczucie że z amiką Kostorz będzie miał swój dzień.
Generał broni
 • 0 / 8
A dlaczego trzeba być "wielkim fanem"? To nasze narodowe nieszczęście, że latamy od ściany dościany, albo zachwyt, albo jazda. Większość spraw dzieje się w odcienaich szarości i trzeba tym racjonalnie zarządzać. Kostorz w rezerwach wykazuje się energią, ma ciąg na bramkę i nieźle wygląda. Czy zachwyci? Nie musi, wystarczy że utrzyma tą energię, zrobi jakieś fajne akcje a jak będzie z tego brama, to będzie święto
Zawodników trzeba budować i wydaje mi się że teraz jest dobry moment. Gwiazda Pekharta przyblakła i trener może się nie bać krytyki.
Jak się Kostorz nie będzie sprawdzał, to można wrócić do Pekharta i wrzucać na niego do urzygu.
Jakoś zawsze stawiałem w parze Rosołka i Kostorza. Obserwując ich grę, rozwój uważałem i uważam że to ten pierwszy ma większe papiery na granie. Dlatego napisałem że nie jestem wielkim fanem Kostorza.

"Czy zachwyci? Nie musi, wystarczy że utrzyma tą energię, zrobi jakieś fajne akcje a jak będzie z tego brama, to będzie święto"

Właśnie o to chodzi, o coś nowego, o impuls. Młody nie ma nic do stracenia i fajnie gdyby wyszedł w pierwszym składzie bo to okazja zrobić coś wielkiego.
Generał broni
 • 0 / 7
A jak się spali, to też jest jakaś informacja. Ale jest szansa, że się zbuduje i przekroczy jakąś swoją barierę.
Tym bardziej teraz jest na to najlepszy moment bo nie gnije na ławce a jest w rytmie meczowym i co najważniejsze w formie strzeleckiej.
Generał broni
 • 0 / 7
Kostorz wygląda na chłopaka, który chce zrobić coś wyjątkowego i to mu może przeszkadzać. A z drugiej strony ma niezły przegląd pola, może się cofnąć i też daje radę w grze kombinacyjnej. Duet z Emrelim może być ciekawy, mogą się wymieniać, bo Emreli ma podobne cechy.
że się wtrącę do Waszej rozmowy - gorszy od Pekharta czy Lopesa raczej nie będzie...
Choć jak dzisiaj sobie właśnie przypomniałem, jak to Michniewicz wystawił Jędrzejczyka, aby grał wahadłowego, to znowu mi ręce opadły...
jeśli Czesio ma już dogadaną robotę na wschodzie, to w niedzielę się podłoży, żeby odejść z odprawą. taka prawda.
kierownik
Na wschodzie już tyle nie piją. Myślisz, że jakiś prezes marzy o takim graniu jak Legia w lidze?
Jak do tej pory ze znajomością rosyjskiego nawet kariery na wschodzie nie zrobił, to dlaczego miałby nagle zrobić teraz?
Spartaka pojechał... Kilka zespołów tamtejszej ligi też o tym marzy... ;)
Ostatnio on albo Piekario wypowiadał się o pracy na wschodzie, nie pamiętam na ile konkretnie ale temat byl podjęty.
Major
 • 2 / 10
Panie Mioduski proszę szukać takich 19 latków jak Kamiński. Kostorz i Skibicki porównując to chyba zwykli w przyszłości kopacze będą. To nie są zawodnicy na Legię. Czesiu proszę wystaw ten sam skład co z angielską drużyną i nie kombinuj z Lopesem czy Skibickim. Musimy to wygrać.
Kapitan
 • 0 / 7
Jak mamy szukać takich piłkarzy jak Kamiński to ja już wolę naszego Kisiela. Tło w meczu w Serravaile.
Generał broni
 • 6 / 3
"Panie Mioduski proszę szukać takich 19 latków jak Kamiński."
Dobrze że im to powiedziałeś, bo pewnie tego nie wiedzieli
Ktoś musiał wreszcie doradzić Mioduskiemu, że musi zmienić filtry w wyszukiwarce talentów. Do tej pory szukał po wieku, a powinien jeszcze zaznaczyć okienko "Pokazuj tylko z*******ych".
Generał broni
 • 0 / 2
Mnie zastanawia co dzieje się w akademii. Szkolimy i szkolimy a efektów nie widać. "Talenty" ściągane do Legii też jakoś nie eksplodują.
Jest taki chłopak, Fornalczyk, którego Pogoń wzięła z Polonii Bytom z III ligi i on już puka do jedynki. Dlaczego my nie sprowadzamy takich piłkarzy? Chyba skauting zawodzi.
Mamy takich scautów którym wydaje się ze Kostorz 22 lata czy Skibicki 20 lat to talenty. Niestety ta nie są wielkie talenty na miarę Europy na których klub zarobi tylko talenty na miarę CLJ, 4 ligi itp. Talent to taki co robi różnice w wieku 19 lat jak Kozłowski z Pogoni, Kamiński z Lecha. Takich musimy wyłapywać. Niedawno uciekł nam Piątkowski którego Raków wyłapał. Scauting dno. Co z tego że jest LTC jak nie mamy talentów.
Wylewny asekurant o aparycji słonia gra w niedziele o posade. To nie ulega wątpliwości.
Generał broni
 • 3 / 5
ZDZIERACZ PROSZĘ O WIĘCEJ SZACUNKU DLA TRENERA CZESŁAWA, KTÓRY JEST TRENEREM LEGII !!!
=============================
TROCHĘ DLA LEGII JUŻ ZDOBYŁ - MP I LE WIĘC NALEŻY SIĘ MU SZACUNEK, NAWET, JEŻELI JEGO WYGLĄD NIE PODOBA SIĘ TOBIE !!!

NIE KAŻDY MUSI BYĆ MODELEM - EHH !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Przegral i posada dalej jego
Kapitan
 • 6 / 4
Powoli widać, że Amica nas lekceważy. Czuję, że 3 punkty będą jednak nasze.
Po czym to widać?
Kapitan
 • 6 / 2
Między innymi po tobie, uaktywniasz się po porażkach, przy zwycięstwach siedzisz jak mysz pod miotłą.
JAK NIE PRZEGRAMY TO BĘDZIE DOBRZE
SKUPIAMY SIE NA LE!!!
Młodszy chorąży
 • 1 / 1
Normalne na zachód od Konina.
Generał brygady
 • 3 / 2
Strach się bać, co będzie……
Generał brygady
 • 4 / 5
Znowu spowiedź rzeka.

Znowu .........??

Pzdr
"Artur Boruc nie trenuje, czekamy na lepsze wiadomości"

Zamiast siedzieć i czekać, lepiej byście poszukali dobrego bramkarza.
Podporucznik
 • 10 / 1
"Wczoraj mieliśmy grę kontrolną z drużyną CLJ, zagraliśmy 2x30 minut, po to, aby na nowo przypomnieć sobie pewne nasze zachowania na boisku"
Lepiej nie bo nasze ostatnie zachowania na boisku w eklapie to dramat w trzech aktach.
W sumie, to nawet wybaczył bym porażkę w niedzielę z Amiką, o ile bym zobaczył jasny pomysł na wykorzystanie naszego potencjału i walkę. Przegrać po walce to nie wstyd. Wstyd to poddać się przed meczem.
Niby cały czas mówisz, że nie chcesz się łatwo tłumaczyć faktem gry co 3 dni... a potem to dokładnie robisz. Jak chcesz być trenerem Legii to najwyższa pora zrozumieć, że to ma być klub europejski, a nie lokalny, do kiszenia się w sosie e-klapy.
Chcę zobaczyć pomysł na mecz z Amiką.
Powodzenia!
Generał broni
 • 1 / 4
Potencjał, to jest uniwersalne słowo. Jak nie wiadomo co powiedzieć, to się mówi o nie wykorzystanym potencjale, ale przecież potencjał składa się z określonych cech i możliwości. Tak samo u zawodnika jak i w zespole.
Większość osób tutaj uważa, że nie ważny styl, ważny wynik.
Ja od dawna jestem przeciwnego zdania, gdyż tylko budując długofalowo odpowiedni styl można liczyć długofalowo na dobre wyniki. Inaczej, to kwestia mniejszego bądź większego przypadku.
Ja chcę po prostu wreszcie zobaczyć zespół w lidze, który ma pomysł na przeciwnika i wie, jak go realizować. Dlatego napisałem, że jeżeli nawet przegramy, ale zobaczymy wreszcie jakiś inny pomysł na mecz, niż dotychczas, to nie będę miał do trenera i drużyny pretensji. Chcę zobaczyć pomysł na to, jak wykorzystać umiejętności posiadanych piłkarzy, a nie doginać ich do koncepcji, w której się nie odnajdują.
Pełna koncentracja jak przed meczem z Pogonią 4:2
Liczę na podobne wejście smoka ten ich bramkarz nie wiedział co się dzieje w pierwszej połowie.
Jakie wejście smoka? Bramka Mladenovica po szczęśliwym rykoszecie, bramka Pekharta z karnego po zagraniu ręką obrońcy Pogoni, przy wysokim wyniku nieskuteczna obrona i strata 2 bramek.
Młodszy chorąży
 • 1 / 2
ZIEMNIAKI czekają, wracaj do swoich.