Stanisław Gieroba

CLJ U-19: Wygrana z beniaminkiem

23.03.2024 14:50

(akt. 24.03.2024 19:02)

Legia wygrała 3:1 z beniaminkiem i zarazem przedostatnią drużyną w tabeli, czyli Sandecją Nowy Sącz, w 20. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-19. Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Viktor Karolak, Stanisław Gieroba i debiutujący Samuel Kovacik.

W wyjściowym składzie Legii U-19 znaleźli się Jakub Zieliński (bramkarz z kadry pierwszej drużyny) oraz Stanisław Gieroba (napastnik III-ligowych rezerw). Stołeczny zespół przeważał w sobotnim spotkaniu, oddał znacznie więcej strzałów i zasłużenie zwyciężył.

Legioniści objęli prowadzenie w 29. minucie. Gospodarze mieli rzut rożny, Jakub Zbróg podbił futbolówkę głową i z tzw. pierwszej piłki wycofał z góry do Viktora Karolaka, który potężnie uderzył w okienko. Chwilę po przerwie miejscowi zdołali dwukrotnie odskoczyć w krótkim odstępie czasu. Najpierw Pascal Mozie prostopadle podał do Gieroby, który minął bramkarza Sandecji i trafił do siatki z ostrego kąta. Moment później Karol Kosiorek zagrał do Zbroga, ten wypatrzył Samuela Kovacika (debiut w CLJ U-19), który sfinalizował akcję. Wynik ustalili goście, konkretnie Arkadiusz Nowak, który strzelił gola z rzutu wolnego.

W najbliższy czwartek, czyli 28 marca (godz. 14:00), "Wojskowi" zagrają na wyjeździe z Wisłą Kraków

20. KOLEJKA CLJ U-19: LEGIA WARSZAWA – SANDECJA NOWY SĄCZ 3:1 (1:0)
Karolak (29. min.), Gieroba (53. min.), Kovacik (55. min.) – Nowak (87. min.)

Żółta kartka: Melich

Legia: Zieliński – Jendryka (77' Kotarba), Boczoń, Kosiorek, Karolak – Saletra (59' Melich), Mozie, Sarudi (77' Konopka) – Zbróg (65' Majchrowski), Gieroba, Kovacik

Legia w 2023 roku

radość Puchar Polski
1/11 W 2023 roku Legia Warszawa zwyciężyła Raków Częstochowa w rzutach karnych i po 5 latach zdobyła Puchar Polski. Który był to triumf dla "Wojskowych" we wspomnianych rozgrywkach?