fot. Marcin Szymczyk

CLJ: Remis w derbach Warszawy

18-03-2023 / 14:00 Marcin Szymczyk, Jakub Waliszewski

Juniorzy starsi Legii mają za sobą drugi mecz o stawkę w 2023 roku. "Wojskowi" bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z Polonią Warszawa w 19. kolejce CLJ.

W pierwszej połowie Legia często grała górnymi podaniami, co nie przynosiło większych efektów. Jeśli chodzi o klarowniejsze szanse, to strzał Oskara Lachowicza z dystansu został wyłapany przez bramkarza, a Maksymilian Stangret zmarnował 100-procentową sytuację.

Druga odsłona wyglądała o wiele lepiej. Impuls dał m.in. Tomasz Rojkowski, który wszedł na boisko tuż po zmianie stron, zastępując Stangreta. Legioniści mieli 3-4 dobre okazje, ale żadnej z nich nie udało się wykorzystać. Ostatecznie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Wywozimy punkt z bardzo ciężkiego terenu. Mając świadomość tego, na jakim boisku będziemy grać, z jakim rywalem i w jakim stylu, też zmieniliśmy trochę nasze nastawienie, jeśli chodzi o sposób gry, czego efektem był przede wszystkim cel minimum zachowanie czystego konta. To nam się udało. Nie zmienia to jednak faktu, że mieliśmy dogodne sytuacje do zdobycia bramki, szczególnie w pierwszej połowie, dwie sytuacje sam na sam, które powinny skończyć się golem. Nie będę ukrywał, że z racji doświadczeń, które mieliśmy, miejsca w tabeli, to szanujemy ten punkt. Z dużym optymizmem patrzymy na kolejne tygodnie pracy, żeby wyciągnąć się z tego miejsca, w którym dzisiaj jesteśmy. Na pewno na plus czyste konto, czyli cel, który mieliśmy na rundę wiosenną. Przygotowaniem do rundy była poprawa gry w defensywie i w tym meczu przyniosło nam to jeden punkt. Nie jesteśmy zadowoleni, ale doceniamy remis i liczymy na przełamanie w kolejnym spotkaniu za tydzień – mówił trener Legii U-19, Filip Raczkowski.

W przyszłą sobotę, 25 marca (godz. 14:00), "Wojskowi" zagrają w LTC z Lechią Gdańsk.

19. kolejka CLJ U-19: Polonia Warszawa – Legia Warszawa 0:0

Polonia (skład wyjściowy): Glacel – Kondeja, Borowski, Chojczak, Antkiewicz, Włoch, Urbański, Jakóbczyk, Piasek, Krypa, Majbański

Legia: Murawski – Wnorowski, Bednarz, Okusami – Saganowski, Knera (55' Kieraś), Adkonis, Bochniak – Bogusiewicz (65' Pchełka), Stangret (46' Rojkowski), Lachowicz (65' Mikołajczyk)

TABELA CLJ U-19 (ZESPÓŁ – MECZE – PUNKTY):

Źródło: Legia.Net

Zdjęcia

Komentarze (8)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Zaloguj

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Tragedia, to jest prawdziwy obraz Legii Mioduskiego. Masz chamie złoty róg i po co?
~Thomas
  • 0 / 0
można spaść z tej Ligi - czy kryteria według Ekstraklasy
Chyba można skoro jest tam Polonia i Escola... Tylko dokąd się spada. Nie ma czegoś takiego dla niższej ligi.
Pułkownik
  • 0 / 0
Ten rudy z czarnej zarazy w goglach to z nim wszystko w porządku?
Marszałek Polski
  • 1 / 0
Dwa mecze 1 punkt. Zasłona milczenia.
Słaba skuteczność Legii skoro tyle okazji to powinni chociaż jedna zamienić na bramkę
~Jb
  • 0 / 0
Do redakcji prośbą o podawanie z jakim numerem występował piłkarz na boisku
~Vina Tusca
  • 1 / 0
Dla czego w d***e Mazowsza gra rudy Hary Potter?