Pankov na dużym spokoju ograł przeciwnika we własnym polu karnym
    Morishita próbował sprytnie zagrać w pole karne do Pekharta, ale piłkę przejął Ruch
  • 87'
    Faul Rosołka na boku boiska
  • 86'
    Kapustka dośrodkował z rzutu rożnego, Morishita dopadł do piłki, ale ją stracił pod presją
  • 85'
    Morishita pojawił się po lewej stronie pola karnego, ale jego wycofanie zostało przecięte. Korner dla Legii
  • 84'
    Starzyński i Szur wchodzą, schodzą Feliks i Letniowski
  • 84'
    Niecelny strzał Letniowskiego z 18. metra na dalszy słupek
  • 83'
    Kapustka prostopadle do Pekharta, ten zostawił piłkę Morishicie, który wycofał na 5. metr, do Rejczyka, ale ten nie oddał strzału
  • 81'
    Rejczyk za Josue
  • 80'
    Sikora niecelnie główkował po dośrodkowaniu Letniowskiego z rożnego
  • 80'
    Josema za Monetę
  • 80'
    Pankov świetnie zatrzymał Długosza, który zabierał się do groźnej kontry
  • 79'
    Josue sprytnie zagrał miękko do Wszołka, ten chciał dograć do Pekharta, ale za lekko, podanie przecięte
  • 78'
    Stipica pewnie wyłapał zagranie Josue
  • 77'
    Kapustka kapitalnie prostopadle podał do Wszołka, ale z jego strzałem uporał się Stipica
  • 76'
    Zmiany w Ruchu. Długosz za Kozaka, Wilak za Vlkanovę
  • 75'
    37 223 widzów na trybunach
  • 75'
    Vlkanova zablokowany przez Kapuadiego po strzale z 13. metra
  • 74'
    Pekhart za Kramera
  • 73'
    Ajjjj! Niezła kontra Legii. Kapustka świetnie zagrał do Wszołka, ten wycofał w pole karne, Morishita nie trafił w piłkę, a Rosołek niecelnie uderzył z 12. metra na dalszy słupek
  • 72'
    Ruch w posiadaniu
  • 69'
    Wszołek przeciął miękki przerzut
  • 68'
    Sadok dośrodkował z lewej flanki w pole karne, po chwili Morishita zatrzymał Kozaka
  • 66'
    Josue trafił w mur po strzale z wolnego
  • 65'
  • 64'
    Morishita za Kuna, Rosołek za Guala
  • 63'
    Morishita i Rosołek wejdą zaraz na boisko
  • 62'
    Kun niedokładnie zagrał do Guala przy kontrze
  • 61'
    Błąd Pankova, który stracił piłkę, ale zdołał jeszcze zablokować strzał z 17. metra
  • 60'
    Josue do Wszołka, ten dośrodkował na Kramera, który niecelnie główkował z 7. metra!
  • 59'
    Legia w posiadaniu
  • 57'
    Najpierw Pankov udanie interweniował, potem Elitim zagrał do boku, do Wszołka. Wahadłowy świetnie podał prostopadle do Kramera, ten wbiegł w pole karne z prawej strony i wyłożył piłkę Gualowi, który dopełnił formalności z bliskiej odległości. Jest 1:0 dla Legii!
  • 56'
    56' 1:0 dla Legii! Gol Guala, asysta Kramera!
  • 54'
    Dadok upadł w polu karnym Legii po kontakcie z Kunem, ale nie ma "jedenastki". Wahadłowy miejscowych się potknął
  • 52'
    Kozak bezpośrednio, ale trochę niecelnie uderzył z rzutu wolnego na bliższy słupek
  • 51'
  • 51'
    Letniowski dośrodkował z rożnego na bliższy słupek, piłka podbita, zagrożenie oddalone
  • 49'
     Josue Pesqueira
  • 49'
    Paweł Wszołek
  • 48'
    Mocne zagranie Dadoka w pole karne, doszło do zamieszania, Ruch ma rzut rożny
  • 48'
    Rajd Monety, ostatecznie Letniowski był pressowany i kontra przeszła w atak pozycyjny
  • 47'
  • 47'
    Strata Josue na połowie Ruchu, po chwili piłkę stracił Kozak
  • 46'
    Steve Kapuadi
  • 46'
     Dante Stipica
  • 46'
    kibice Legii
  • 46'
    Kapustka za Augustyniaka
  • 46'
  • 45+1'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia bezbramkowo remisuje z Ruchem w Chorzowie
  • 44'
    Tobiasz pewnie wyłapał centrę Kozaka na przedpolu
  • 44'
    Kontra Ruchu. Moneta dośrodkował z lewej flanki na środek pola karnego, Kun wybił piłkę głową
  • 43'
    Kapuadi odebrał piłkę w środku pola, po chwili Gual niedokładnie podał do Elitima, który zdołał jeszcze zablokować zagranie
  • 40'
  • 40'
    Ważna interwencja Augustyniaka, który zablokował Vlkanovę po strzale z ostrego kąta, z prawej strony pola karnego! Ruch miał korner, ale Elitim wyszedł z kontrą, potem Wszołek niedokładnie dośrodkował, a Kramer popełnił faul w ataku
  • 39'
    Ribeiro wybił głową dośrodkowanie Dadoka, a po chwili zablokował dogranie Kozaka
  • 38'
    Kozak popędził prawym skrzydłem, został zatrzymany przez Elitima, ale wywalczył aut dla miejscowych
  • 37'
    Letniowski na spalonym po dalszym podaniu na skrzydło
  • 37'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego na dalszy słupek, w okolice Kramera, ale Ruch oddalił zagrożenie
  • 36'
    Elitim sfaulowany przez Sikorę na 30. metrze od bramki Ruchu. Rzut wolny dla Legii
  • 35'
    Pankov przeciął centrę Sadloka na ok. 25. metrze
  • 34'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego, Stipica piąstkował. Po chwili bramkarz Ruchu wyłapał jeszcze centrę Augustyniaka z prawej flanki
  • 33'
    Kun próbował zbiec z lewej flanki do środka pola, ale został sfaulowany przez Dadoka. Rzut wolny dla Legii, na wysokości 25. metra
  • 33'
    Pankov przeciął prostopadłe podanie w pole karne
  • 33'
    Pankov zatrzymał wślizgiem Vlkanovę na lewej stronie boiska
  • 32'
    Josue i Wszołek próbowali się przedrzeć prawą stroną, ale zostali zatrzymani przez trzech graczy Ruchu, m.in. Vlkanovę
  • 31'
    Dadok prostopadle podał na 17. metr, do Letniowskiego, który nie dość, że niedokładnie podał, to był na spalonym
  • 30'
    Pankov dośrodkował z prawej flanki na bliższy słupek, piłka wybita, potem Kapuadi faulował na połowie Ruchu
  • 30'
    Josue krótko rozegrał rzut wolny, po chwili sprytnie chciał zagrać zewnętrzną częścią stopy, ale został zablokowany przez Vlkanovę
  • 29'
    Żółta kartka dla Feliksa za faul na Josue na prawej stronie boiska. Rzut wolny dla Legii
  • 28'
    Josue dośrodkował z rożnego na dalszy słupek, Kapuadi i Pankov zgrywali głową, ale bez strzału
  • 28'
    Legia ma drugi korner, tym razem krótko rozegrany przez Josue. Kun zatrzymany, Josue znowu w narożniku
  • 27'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, piłka odbita, dotarła do Augustyniaka, który został zablokowany po strzale z 16. metra
  • 27'
    Wszołek przełożył Monetę po prawej stronie boiska, zszedł na lewą nogę, ale jego strzał został zablokowany
  • 26'
    Ribeiro dobrze strącił piłkę głową, przecinając podanie Stipicy
  • 26'
    Josue posłał tzw. ciętą piłkę w pole karne, ale futbolówkę złapał Stipica
  • 25'
    Josue sfaulowany na wysokości koła środkowego, rzut wolny dla Legii, bliżej prawej strony boiska
  • 24'
    Wszołek prostopadle podawał do Kramera, ten został uprzedzony przez Monetę. Aut dla Legii
  • 23'
    Vlkanova prostopadle podał w pole karne Legii do Feliksa, który nie dość, że nie sięgnął piłki, to sfaulował Kapuadiego
  • 23'
    Augustyniak zatrzymał Kozaka na wysokości koła środkowego
  • 22'
    Tobiasz pewnie złapał piłkę po nieudanym zagraniu w pole karne
  • 22'
    Pankov przeciął wślizgiem górne podanie, po chwili Josue zatrzymał Vlkanovę, ale Ruch ma jeszcze aut
  • 21'
    Trochę niedokładne podanie Pankova do Wszołka, na prawe skrzydło
  • 19'
    Szymański sfaulował Kramera w środku pola
  • 18'
    Dwa rzuty rożne Legii. Pierwszy był bezpośrednim dośrodkowaniem na bliższy słupek (wybite), drugi został rozegrany na krótko i zakończył się faulem Ribeiro na Dadoku
  • 17'
  • 17'
  • 16'
    Kapuadi uporał się z płaskim dośrodkowaniem Kozaka z lewego skrzydła w "szesnastkę". Legia wyszła z akcją, ostatecznie Kun został zablokowany przy centrze, goście mają korner
  • 15'
  • 14'
    Josue posłał dalsze podanie do Guala, ten utrzymał piłkę w boisku, ale po chwili sfaulował Stępińskiego
  • 13'
    Kontra Ruchu, dośrodkowanie Monety z lewej flanki, pewna interwencja Tobiasza
  • 12'
    Josue do Wszołka, ten płasko wycofał z prawej strony na środek "szesnastki", piłka wybita. Po chwili Augustyniak sfaulował Feliksa na połowie gospodarzy
  • 11'
    Josue stracił piłkę pod presją, Ruch próbował stworzyć szybki atak, ale Kapuadi przejął futbolówkę blisko pola karnego Legii
  • 10'
    Legia budowała atak pozycyjny, ostatecznie zakończony przez nieudane podanie Pankova
  • 8'
    Ruch w posiadaniu na własnej połowie
  • 8'
    Vlkanova próbował zdziałać coś w ofensywie, ale został zatrzymany w polu karnym Legii przez Pankova i Augustyniaka
  • 7'
    Wszołek do Guala, ten upadł w polu karnym po kontakcie z Dadokiem, ale sędzia nie podyktował rzutu karnego
  • 7'
    Josue zagrał ze Wszołkiem, ten drugi został zablokowany przez Sadloka przy próbie dośrodkowania sprzed linii końcowej. Wahadłowy został jeszcze nabity, grę wznowi Stipica
  • 6'
    Ruch w posiadaniu na własnej połowie, Legia skutecznie przypressowała i odebrała piłkę w środku pola
  • 4'
    Nieudane zagranie Monety, Tobiasz spokojnie złapał piłkę
  • 4'
    Ruch Legia mecz
  • 3'
    Josue próbował miękko zagrać do Guala, podanie przecięte, ale Hiszpan docenił pomysł kapitana Legii
  • 3'
    Kramer wybił piłkę po rozegraniu rzutu wolnego przez Ruch
  • 2'
    Żółta kartka dla Augustyniaka za faul na 40. metrze od bramki Ruchu
  • 1'
    Kapuadi wybił piłkę z własnego pola karnego
  • 1'
  • Obie drużyny już na boisku, zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Hładun, Burch, Pekhart, Zyba, Morishita, Rejczyk, Rosołek, Jędrzejczyk, Kapustka
  • Skład Legii na mecz z Ruchem Chorzów: Tobiasz – Pankov, Kapuadi, Ribeiro – Wszołek, Augustyniak, Elitim, Kun – Josue, Kramer, Gual
  • – Legia jest faworytem, ale to nie ma znaczenia. To pierwszy mecz w drugiej części sezonu, spotkanie w Chorzowie. Skupialiśmy się na tym, jak warszawiacy są zorganizowani, jakie są ich mocne i słabsze strony, a także co możemy zaproponować. Wiem, co trzeba zrobić, by pokonać stołeczną drużynę. Czeka nas arcytrudne wyzwanie, ale wierzę, że jesteśmy w stanie tego dokonać z pomocą naszych kibiców – opowiadał trener "Niebieskich"
  • Legioniści grali z Ruchem aż 173 razy. Zwyciężyli 72-krotnie, 48 spotkań zremisowali, a 53 przegrali. Zdobyli 280 bramek, stracili 204. W sierpniu ub.r. stołeczna drużyna wygrała 3:0 z "Niebieskimi" po bramkach Marca Guala (pierwsza w barwach "Wojskowych"), Tomasa Pekharta i Josue. Chorzowianie od 23. minuty rywalizowali w osłabieniu po bezpośredniej czerwonej kartce dla Konrada Kasolika
  • Chorzowianie – podobnie, jak Legia – spędzili styczniowe zgrupowanie w Belek. W trakcie 12-dniowego obozu rozegrali cztery sparingi. Zremisowali 1:1 z FK Skupi oraz Kecskemeti, przegrali 0:1 z Dritą i wygrali 2:1 z Brerą Strumica. – Chcemy być bardzo dobrze zorganizowanym zespołem, który potrafi radzić sobie w każdej fazie, płynnie budować grę, bronić i atakować. Pragniemy poprawiać się w każdym elemencie. Piłka nożna to też głowa. Chodzi o to, by nigdy się nie poddawać, walczyć do ostatnich minut, bez względu na przeciwnika czy wynik – tłumaczył Niedźwiedź
  • Z Ruchu odeszli m.in. Paweł Baranowski (GKS Jastrzębie), Maciej Firlej (Puszcza Niepołomice), Dominik Steczyk (SC Preussen Munster 06) oraz Tomasz Swędrowski (Wieczysta Kraków), który w poprzedniej rundzie zagrał we wszystkich 19 meczach Ekstraklasy, w każdym od 1. minuty. Chorzów opuścił również Kacper Skwierczyński. Były piłkarz Legii został wypożyczony do końca roku do Waterford FC, beniaminka najwyższej klasy rozgrywkowej w Irlandii. W kadrze "Niebieskich" wciąż jest trzech zawodników z przeszłością przy Łazienkowskiej – Kacper Michalski, Dawid Barnowski i Miłosz Kozak
  • Ruch zajmuje 17. pozycję w lidze (13 punktów; 1 zwycięstwo, 10 remisów, 8 porażek), ma 6 "oczek" straty do bezpiecznej strefy, ale w ostatnich tygodniach dokonał trochę zmian i liczy na poprawę sytuacji w tabeli. Beniaminek sprowadził naprawdę ciekawych zawodników. Do Chorzowa przenieśli się Mike Huras (VfB Stuttgart), Dante Stipica (Pogoń Szczecin), Filip Wilak (Lech Poznań), Robert Dadok (Górnik Zabrze), Patryk Stępiński (Widzew Łódź), Josema (CD Leganes) i Adam Vlkanova (Viktoria Pilzno), który w minionym sezonie wystąpił w fazie grupowej Ligi Mistrzów, strzelając gola Bayernowi Monachium
  • – Jest dreszczyk emocji. Myślę, że czeka nas dobre spotkanie, na pewno piłkarskie święto. Mam nadzieję, że będziemy świadkami kapitalnego meczu. Bardzo chcemy wygrać w piątek – mówił przed rywalizacją z Legią nowy trener Ruchu Chorzów, Janusz Niedźwiedź, który w latach 2021 – 2023 prowadził Widzew Łódź (awans do Ekstraklasy i utrzymanie)
  • Wicemistrzowie Polski wznowią sezon na Stadionie Śląskim, gdzie zmierzą się z Ruchem, który jest na przedostatnim miejscu w lidze, ale zimą dokonał ciekawych transferów, zmienił szkoleniowca i będzie walczył o utrzymanie. – Nie możemy się doczekać meczu. Cieszę się na ponowne spotkanie z naszymi kibicami, którzy już na początku będą nas dopingować w liczbie kilku tysięcy. Musimy wycisnąć ze spotkania tyle, ile się da – tłumaczył Runjaić. W Chorzowie na sektorze dla gości ma zasiąść blisko 5 tys. kibiców, na Śląsk pojadą trzy pociągi z kibicami. Będzie to wyjazdowy rekord legionistów
  • – Każdy z ligowych meczów, jakie mamy do rozegrania w lutym, będzie bardzo ważny. Mamy spore szanse, nie chcemy niczego szybko zaprzepaścić. Wiemy, że nie ma marginesu na błędy. Jesteśmy nieźle przygotowani, ale rywale też wykonali dobrą pracę i nie poddadzą się bez walki. Chcąc rywalizować o mistrzostwo, musimy wygrywać wszystkie spotkania, jesienią potraciliśmy już wystarczająco dużo punktów – opowiadał szkoleniowiec Legii
  • Warszawiacy przystępują do drugiej części sezonu z jasnymi celami. Stołeczny zespół chce zdobyć upragnione mistrzostwo Polski i awansować do 1/8 finału Ligi Konferencji Europy. Łatwo nie będzie, ale oba marzenia są realne do spełnienia. Kluczowy będzie luty, w trakcie którego "Wojskowi" zmierzą się w LKE z Molde FK, plus zagrają w Ekstraklasie z dwoma beniaminkami, czyli Ruchem Chorzów (17. miejsce) i Puszczą Niepołomice (14.), a także Koroną Kielce (16.), która – tak, jak "Niebiescy" – jest w strefie spadkowej
  • W środę, 10 stycznia, Legia rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej. Najpierw trenowała w LTC i zwyciężyła Olimpię Elbląg (6:0), a potem ćwiczyła na obozie w tureckim Belek, gdzie zagrała sparingi z Ordabasami Szymkent (1:0), Rapidem Wiedeń (1:1) i Dynamem Kijów (3:1). Od poprzedniego tygodnia wicemistrzowie Polski znowu pracowali w Książenicach, a 2 lutego pokonali 3:1 Stal Rzeszów w próbie generalnej przed powrotem do gry o stawkę. – Nie mam nic przeciwko, jeśli będziemy to kontynuować w lidze! Oczywiście wynik w meczach testowych nie ma najwyższego znaczenia, ostatecznie chodzi o poprawę kondycji, przebiegu i mechanizmów gry. Ale gdy zawsze wygrywasz sparingi, to daje ci dobre uczucie. Z chęcią zabieramy to ze sobą do poważnej części ligi – ocenił Runjaić
  • – Strata Bartka Slisza jest bolesna, to był nasz kluczowy zawodnik. Potencjalnym następcą jest Qendrim Zyba, czyli młody, ale już doświadczony piłkarz. Trzeba dać mu trochę czasu, będzie go potrzebował. Na uraz Jurgena Celhaki zareagowaliśmy prawidłowo, lecz szukamy nowych nabytków, graczy oferujących dużą jakość, którzy mogliby od razu wejść do zespołu i przejąć rolę przywódczą. Czy to nam się uda? Czas pokaże – mówił trener "Wojskowych", Kosta Runjaić
  • Zimą pojawiło się trochę zmian w kadrze Legii, szczególnie pod kątem odejść. Warszawę opuścili Robert Pich (AS Othellos Athienou), Lindsay Rose (Aris Saloniki), Bartosz Slisz (Atlanta United), Patryk Sokołowski (Cracovia), Jakub Jędrasik (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), a także – tymczasowo – Igor Strzałek (Stal Mielec), Gabriel Kobylak (Radomiak Radom), Cezary Miszta (Rio Ave) i Makana Baku (OFI Kreta), którzy zostali wypożyczeni na pół roku. Z klubem rozstał się również trener przygotowania fizycznego, Stergios Fotopoulos. Do Chorzowa nie pojechał Ernest Muci, który wyleciał do Turcji, gdzie przejdzie testy medyczne w Besiktasie. Wicemistrzowie Polski pozyskali – na zasadzie transferów czasowych z opcjami pierwokupów – Ryoyę Morishitę (Nagoya Grampus) oraz Qendrima Zybę (FC Ballkani). Japończyk świetnie się zaaklimatyzował, jest szybki i ma niezły drybling, lubi wybiegać na wolne przestrzenie, złapał dobry boiskowy kontakt z Josue. Może szybko zapukać do pierwszej jedenastki. Zyba dołączył do zespołu już po zgrupowaniu i na razie jest małą niewiadomą
  • Legioniści zagrali 34 mecze w minionej rundzie, którą można nazwać słodko-gorzką. Za największy sukces w ostatnich miesiącach należy uznać awans do 1/16 finału Ligi Konferencji Europy, poprzedzony szalonymi spotkaniami, zwłaszcza w eliminacjach. Plusem okazała się też udana inauguracja sezonu, zwieńczona – po 15 latach – zdobyciem upragnionego Superpucharu. Minusy? Odpadnięcie z rozgrywek Pucharu Polski, a także 5. miejsce w Ekstraklasie (9 zwycięstw, 5 remisów, 5 porażek), z aż 9–punktową stratą do liderującego Śląska Wrocław
  • Witamy! Legia wraca do gry! O godz. 20:30 rozpocznie się mecz 20. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Ruchem Chorzów a wicemistrzami Polski
Ruch ChorzówLegia Warszawa

28' Michał Feliks

28'
56'

75' Wiktor Długosz za Miłosz Kozak

75'

76' Filip Wilak za Adam Vlkanova

76'

80' Josema za Łukasz Moneta

80'
81'

84' Filip Starzyński za Juliusz Letniowski

84' Przemysław Szur za Michał Feliks