Sołowiej za Bartosza
  • 89'
    Josue dośrodkował z lewej strony boiska na środek pola karnego, piłka wybita
  • 88'
    Legia miała korner i zdobył bramkę z tzw. ponowienia. Elitim dośrodkował na dalszy słupek, Gual zgrał piłkę, Ribeiro został zablokowany po strzale, a piłkę do siatki z bliska skierował Rosołek!
  • 86'
    1:1! Rosołek!
  • 83'
    Niecelny strzał Morishity z 14. metra. Legia atakuje, ale niewiele z tego wynika, brakuje precyzji w ostatniej fazie akcji
  • 82'
    Żółta kartka Josue oznacza, że kapitan Legii nie zagra za tydzień z Koroną w Kielce (8. napomnienie)
  • 81'
    Rosołek za Jędrzejczyka
  • 80'
    21 341 kibiców ogląda mecz trybun
  • 80'
    Gual płasko zagrał na 4. metr, Zych złapał piłkę
  • 78'
    Żółta kartka dla Jędrzejczyka
  • 77'
    Żółte kartki dla Bartosza i Josue za spięcie przy rozegraniu rzutu wolnego
  • 75'
    Puszcza miała aut, ostatecznie Tobiasz złapał piłkę, Morishita wyszedł z kontrą, został sfaulowany na boku przez Zapolnika, który obejrzał żółtą kartkę
  • 74'
    Legia - Puszcza
  • 74'
    Puszcza miała rzut wolny, doszło do dośrodkowania na dalszy slupek, ale ostatecznie był spalony
  • 73'
  • 73'
  • 73'
    Josue dośrodkował z rożnego na bliższy słupek, Zych złapał piłkę po strzale Jędrzejczyka
  • 72'
    Legia miała dwa kornery, przy drugim Jędrzejczyk został zablokowany po strzale głową
  • 71'
    Morishita zbiegł z lewej strony do środka, ale został zablokowany. Potem Japończyk niedokładnie dośrodkował
  • 70'
    Pekhart za Kramera
  • 69'
    Revenco za Koja, Hajda za Walskiego
  • 68'
    Augustyniak sfaulowany w środku pola
  • 67'
    Gual zablokowany na 14. metrze, po chwili Wszołek dograł wzdłuż boiska, ale Augustyniak nie sięgnął piłki
  • 66'
    Dośrodkowanie Wszołka wybite z pola karnego, po chwili Augustyniak niedokładnie zagrywał do wahadłowego
  • 66'
    Ajjj! Josue miękko zagrał na 8. metr, do Wszołka, ten uderzył na wślizgu, ale Zych świetnie interweniował
  • 64'
    Elitim do Josue, ten zagrał do Guala, po chwili Elitim bardzo niedokładnie dogrywał wzdłuż pola karnego do Hiszpana
  • 63'
    Kibice skandują imię i nazwisko Bartka Kapustki
  • 63'
    Gual za Kapustkę, Pankov za Burcha
  • 62'
    Gual i Pankov wejdą zaraz na boisko
  • 62'
    Walski zatrzymał Burcha na prawej flance
  • 62'
    Morishita dośrodkował z prawej flanki, Stępień wybił piłkę głową
  • 61'
    Korner dla Legii, Josue dośrodkował na bliższy słupek, piłka wybita
  • 61'
    Augustyniak przejął piłkę, a potem został zablokowany po strzale z 17. metra
  • 60'
    Ribeiro dośrodkował z lewego skrzydła, Craciun przeciął zagranie Portugalczyka
  • 59'
    Koj nie zrozumiał się z Zapolnikiem na lewej flance, strata gości
  • 59'
    Zapolnik oddał strzał w polu karnym, Tobiasz pewnie złapał piłkę
  • 58'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego na bliższy słupek, do Burcha, który główkował nad poprzeczką
  • 57'
    Ajjjj! Josue prostopadle podał do Wszołka, ten wycofał na bliższy słupek, do Jędrzejczyka, który został zablokowany przy strzale. Josue krótko rozegrał korner, po chwili sfaulował go Bartosz
  • 56'
    Josue rozegrał rzut rożny, po chwili dośrodkował z prawej flanki, ale goście wybili piłkę
  • 55'
    Augustyniak prostopadle podawał do Wszołka, którego uprzedził Bartosz
  • 55'
    Rzut wolny dla Puszczy, krótko rozegrany, Siemaszko dograł sprzed linii końcowej na 9. metr, do Craciuna, który miał 100-procentową sytuację, ale główkował nad poprzeczką. Puszcza miała świetną szansę, by prowadzić 2:0
  • 54'
    Strata Josue w środku pola, Puszcza wyszła z kontrą, w której faul popełnił Kramer
  • 52'
    Gra była przerwana, sędzia nasłuchiwał wiadomości z VAR-u, ale nie ma rzutu karnego dla Legii
  • 51'
    Ajjj! Morishita pojawił się po lewej stronie pola karnego i zagrał wzdłuż boiska, do Wszołka, ten naciskany przez Koja, upadł na 5. metrze. Po chwili Augustyniak oddał mocny strzał z 18. metra, ale Zych udanie interweniował
  • 49'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 49'
    Ajj! Wszołek zagrał na 9. metr do Kramera, Słoweniec miał problemy z przyjęciem, ostatecznie niecelnie uderzył na dalszy słupek pod presją
  • 48'
    Ribeiro prostopadle podał do Kapustki, ten podciął piłkę z lewej strony boiska na dalszy słupek, ale było to niedokładne zagranie
  • 47'
    Faul Kramera w ataku
  • 46'
    Legia w posiadaniu
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+4'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia przegrywa u siebie 0:1 z Puszczą
  • 45+4'
    Josue dośrodkował z wolnego na dalszy słupek, piłka wybita
  • 45+4'
    Morishita sfaulowany przez Bartosza na lewej stronie boiska. Rzut wolny dla "Wojskowych"
  • 45+3'
    Bartosz wrzucił piłkę z autu w pole karne Legii, potem Puszcza utrzymała się przy piłce, a Mroziński uderzył z 18. metra nieznacznie obok bramki
  • 45+2'
    Burch uprzedził Siemaszkę, wybijając piłkę na aut
  • 45+2'
    Trzy minuty doliczone
  • 45+2'
    Wszołek przełożył rywala na prawej stronie, ale niedokładnie dograł na dalszy słupek do Kramera
  • 45'
    Josue dośrodkował z rożnego, piłka wybita, strzał Kapustki z 17. metra zablokowany
  • 44'
    Puszcza miała rzut wolny praktycznie na linii koła środkowego, powymieniała się podaniami, potem Walski zagrał na prawą stronę "szesnastki", później Mroziński zacentrował z prawej flanki na dalszy słupek, gdzie doszło do zgrania głową (Burch przegrał pojedynek główkowy z Craciunem) na 6. metr, do Koja, który trafił pod poprzeczkę. Goście prowadzą 1:0
  • 42'
    42' 1:0 dla Puszczy. Koj
  • 41'
    Faul Augustyniaka na Stępniu na wysokości koła środkowego
  • 41'
    Legia próbowała przedrzeć się prawą stroną, podanie Kapustki do Wszołka zostało przecięte
  • 40'
    Puszcza miała rzut wolny, ostatecznie Tobiasz złapał piłkę
  • 39'
    Cholewiak opuszcza boisko na noszach, zmienia go Siemaszko
  • 38'
    Żółta kartka dla Burcha
  • 37'
    Burch sfaulował Cholewiaka w pojedynku powietrznym na wysokości koła środkowego, obaj zawodnicy ucierpieli, są opatrywani
  • 36'
    Zapolnik szybko wznowił grę z autu, Burch odgrywał do Tobiasza, ten w drugim kontakcie wybił piłkę. Było groźnie w pobliżu bramki "Wojskowych"
  • 35'
    Josue zablokował Jakubę na wślizgu, aut dla Puszczy
  • 34'
    Legia miała kolejny korner, który krótko rozegrała, doszło do zamieszania blisko bramki Puszczy, ale goście zażegnali niebezpieczeństwo
  • 34'
    Josue dośrodkował z rożnego na bliższy słupek, piłka wybita, Morishita uderzył z 20. metra, ale niecelnie. Japończyk sygnalizował, że powinien być korner dla Legii, ale tak się nie stało
  • 33'
    Josue dośrodkował z rożnego na bliższy słupek, Jędrzejczyk zgrał głową na dalszy słupek, do Augustyniaka, który uderzył z powietrza, ale Zych udanie interweniował nogą
  • 32'
    Josue miękko zagrał z prawej strony boiska na dalszy słupek, do Morisihty, którego uprzedził Bartosz. Korner dla Legii
  • 31'
    Tobiasz wyłapał dośrodkowanie z prawej flanki
  • 31'
    Josue płasko zagrał z rzutu wolnego do Kapustki, ten utrzymał się przy piłce i wywalczył korner, który został krótko rozegrany, ale nie przyniósł większych korzyści, w dodatku "Kapi" był na spalonym
  • 29'
    Ribeiro sfaulowany na 30. metrze od bramki Puszczy, żółta kartka dla Mrozińskiego
  • 29'
    Morishita przeciął przerzut na skrzydło
  • 28'
    Elitim świetnie zagrał na małej przestrzeni z Josue, po chwili zagranie Portugalczyka zostało zablokowane
  • 27'
    Josue znowu chciał miękko podać do Wszołka, ale Koj nie dał się zaskoczyć i przeciął podanie
  • 26'
    Josue krótko rozegrał korner, Legia miała szansę z ponowienia, gdyż Morishita mocno uderzył z 20. metra, ale Zych złapał piłkę
  • 25'
    Josue świetnie zagrał miękko na prawą stronę pola karnego, do Wszołka, lecz jego podanie wzdłuż boiska zostało przecięte. Korner
  • 24'
    Kramer walczył o pozycję w polu karnym Puszczy, ale był osaczony przez 3-4 zawodników i ostatecznie popełnił faul w ataku
  • 23'
    Augustyniak przypressował Zycha, który zagrał na aut
  • 22'
    Udany przerzut Josue do Ribeiro, ten zagrał do Elitima, który podał w pole karne do Kapustki, ale ten nie sięgnął piłki
  • 21'
    Legia krótko rozegrała korner, miała szansę z tzw. ponowienia, gdyż Morishita zagrał na 17. metr, do Kapustki, ale ten został zablokowany, zanim zdołał oddać strzał
  • 20'
    Josue dośrodkował z rożnego na 5. metr, w kierunku Burcha. Było zamieszanie, jest kolejny róg dla Legii
  • 19'
    Josue dośrodkował z rożnego na bliższy słupek, do Jędrzejczyka, który został zablokowany. Kolejny korner
  • 19'
    Augustyniak zablokowany w polu karnym, ale zdołał wywalczyć korner
  • 18'
    Przerzut Josue na prawą stronę, do Wszołka, ten zwiódł Koja przyjęciem, ale potem stracił równowagę i Puszcza wyszła z opresji
  • 18'
    Legia w posiadaniu w środku pola
  • 17'
    Morishita przełożył Mrozińskiego, pojawił się po lewej stronie pola karnego, ale niecelnie uderzył z prawej nogi
  • 15'
    Augustyniak uderzył z półobrotu, z 17. metra, ale huknął wysoko nad poprzeczką
  • 14'
    Kolejny korner dla Legii, znowu krótko rozegrany przez Josue. Zabrakło porozumienia między Portugalczykiem a Kapustką, który zagrał na aut
  • 13'
    Josue krótko rozegrał rożny, ostatecznie Kapustka zablokowany przy próbie wycofującego zagrania w pole karne
  • 13'
    Zapolnik za mocno, niedokładnie zgrywał do Cholewiaka. Tobiasz złapał piłkę. Potem Josue zagrał do Kapustki, ale jego podanie do Wszołka zostało przecięte przez Cholewiaka. Legia ma rzut rożny
  • 12'
    Faul Jędrzejczyka na Zapolniku, na połowie Puszczy
  • 11'
    Elitim, który chciał napędzić kontrę, został sfaulowany na własnej połowie
  • 11'
    Cholewiak dośrodkował z rożnego na 13. metr, do Koja, ale Legia wyszła z opresji
  • 10'
    Bartosz do Mrozuńskiego, ten dośrodkował z prawej flanki na 8. metr, Burch wybił piłkę. Po chwili Wszołek zablokował centrę Cholewiaka, goście mają korner
  • 10'
    Za mocne podanie górne Ribeiro do Kramera, ten nie opanował piłki w polu karnym
  • 9'
    Mroziński przeciął podanie Augustyniaka do Morishity
  • 9'
    Bartosz wbiegł w pole karne z prawej strony, ale stracił piłkę na rzecz Jędrzejczyka. Po chwili Josue został sfaulowany w środku pola
  • 7'
    Morishita oddał strzał z lewej strony pola karnego, ale uderzenie było płaskie, dość lekkie. Zych bez problemu złapał piłkę
  • 7'
    Kapustka zagrał z Josue, ten dwa razy dośrodkował z lewego skrzydła - najpierw był zablokowany, potem Elitimowi odskoczyła piłka w "szesnastce"
  • 6'
    Legia buduje atak pozycyjny
  • 5'
    Bartosz wrzucił piłkę z autu, Elitim wybił ją z pola karnego, Legia próbowała wyjść z kontrą, lecz Kapustka nie miał większych szans, by dopaść do futbolówki na skrzydle
  • 4'
    Morishita przeciął górne podanie w defensywie
  • 3'
    Nieudane dośrodkowanie Morishity z lewej flanki
  • 3'
    Ribeiro prostopadle podawał na lewą stronę pola karnego do Morishity, ale Craiciun przeciął zagranie, wybijając piłkę na aut
  • 2'
    Josue sfaulowany po prawej stronie boiska, przez Cholewiaka
  • 2'
  • 2'
    Josue stracił piłkę w środku pola, Puszcza stworzyła szybką akcję, ale ostatecznie Jędrzejczyk zatrzymał Zapolnika blisko pola karnego Legii
  • 1'
  • Obie drużyny już na boisku, zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Hładun, Pankov, Kapuadi, Kun, Rejczyk, Zyba, Rosołek, Gual, Pekhart
  • Skład Legii na mecz z Puszczą Niepołomice: Tobiasz – Burch, Jędrzejczyk, Ribeiro – Wszołek, Elitim, Augustyniak, Morishita – Josue, Kramer, Kapustka
  • Puszcza, jako jedyna drużyna z Ekstraklasy, pracowała przed drugą częścią sezonu w Polsce. W trakcie przygotowań wyjechała na 3–dniowe zgrupowanie (16 – 18 stycznia) do Skierniewic, gdzie m.in. bezbramkowo zremisowała w sparingu z miejscową Unią. Poza tym, zespół z Niepołomic zmierzył się kontrolnie z Garbarnią Kraków (3:2), Odrą Opole (3:0), Czarnymi Połaniec (2:2), Bruk-Betem Termaliką Nieciecza (2:1), Górnikiem Łęczna (2:1) i Zagłębiem Sosnowiec (1:1)
  • W kadrze Puszczy jest m.in. Jordan Majchrzak, przebywający w Niepołomicach od początku trwającego sezonu, na zasadzie wypożyczenia z Legii. Napastnik wystąpił 13 razy w barwach beniaminka (11 w lidze, 2 w Pucharze Polski), a w listopadowym meczu reprezentacji Polski U-20 złamał obojczyk. Młodzieżowiec wrócił już do zdrowia, 26 stycznia br. zagrał pierwsze spotkanie (nieoficjalne) po przerwie
  • Beniaminek dokonał niewielkich zmian w zimowym oknie. Do klubu trafili Thiago (Cracovia), Maciej Firlej (Ruch Chorzów) i 23-krotny reprezentant Mołdawii, Ioan-Calin Revenco (Petrocub Hincesti). Niepołomice opuścił Marcel Pięczek (Korona Kielce), a na wypożyczenia powędrowali Kacper Cichoń (Olimpia Grudziądz), Adam Kramarz (KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski) oraz Kacper Piechota (KS Wiązownica)
  • Puszcza zajmuje 16. miejsce w Ekstraklasie (20 punktów; 5 zwycięstw, 5 remisów, 9 porażek), jest w strefie spadkowej, ale potrzebuje zaledwie "oczka", by ją opuścić. Niepołomiczanie zaczęli drugą część rozgrywek ligowych od rywalizacji ze Stalą w Mielcu, gdzie od 23. minuty prowadzili po golu byłego zawodnika Legii, Mateusza Cholewiaka, lecz w końcówce stracili dwie bramki i ostatecznie przegrali 1:2
  • – Potencjał Legii jest ogromny. Kibicujemy jej w europejskich pucharach. Niech awansuje i jak najdłużej reprezentuje nasz kraj na arenie międzynarodowej. To oczywiste, kto jest faworytem niedzielnego meczu, ale mamy ambicje i plan. Będziemy chcieli zrobić wszystko, by wrócić z Warszawy z punktami i poczuciem dobrze wykonanej pracy – opowiadał Tułacz
  • Jeśli wicemistrzowie Polski pokonają Puszczę, to polepszą pozycję w walce o mistrzostwo Polski, wykorzystując wpadki paru zespołów z czołówki Ekstraklasy, zwłaszcza niedawnego lidera, Śląska Wrocław, który zaczął 2024 rok od dwóch porażek. Obecnie Legia zajmuje 6. miejsce w tabeli (10 wygranych, 5 remisów, 5 porażek) i traci 6 "oczek" do prowadzącej Jagiellonii Białystok, która zagrała o jeden mecz więcej. Potencjalne ogranie klubu z Niepołomic sprawi, że liga będzie ciekawsza
  • – Nastawiamy się na Legię, która będzie w dobrej dyspozycji i tak chcemy się do niej ustawić, by mieć szanse na zdobycie punktów. Nie patrzymy na układ personalny zespołu z Warszawy, ma to małe znaczenie, gdyż to bardzo mocny rywal. Kto by nie wyszedł na boisko, pokaże odpowiedni poziom. Trzeba być ostrożnym, uważnym, skoncentrowanym – tłumaczył Tomasz Tułacz, który jest trenerem klubu z Niepołomic od 8,5 roku
  • Zanim dojdzie do rewanżu z Molde (22.02, godz. 21:00), Legia wróci do rywalizacji w Ekstraklasie, by drugi raz z rzędu zmierzyć się z beniaminkiem. W minionym tygodniu wygrała 1:0 z Ruchem w Chorzowie, tym razem podejmie Puszczę i postara się o poprawienie bilansu w meczach z drużyną z Niepołomic. Do tej pory zespół z Warszawy zagrał zaledwie dwa razy z "Żubrami". W 2019 roku zwyciężył na wyjeździe 1:0 w 1/32 finału Pucharu Polski, a sześć miesięcy temu zremisował 1:1 na stadionie Cracovii w 4. kolejce ligowej
  • Czwartkowy mecz w Molde, rozegrany na sztucznej nawierzchni, przypominał rollercoaster. Po pierwszych 45 minutach Norwegowie prowadzili 3:0 z Legią, która przystąpiła do spotkania w eksperymentalnym składzie, popełniła proste błędy i straciła łatwe gole. Mimo bardzo trudnej sytuacji, wicemistrzowie Polski zdołali wrócić do gry, gdyż wyszli na drugą połowę z inną energią, pokazali jakość oraz charakter i zdobyli dwie ważne bramki (Josue, Rafał Augustyniak). Ostatecznie "Wojskowi" przegrali 2:3 i zachowali nadzieję na awans do 1/8 finału Ligi Konferencji Europy
  • Witamy! O godz. 15:00 rozpocznie się mecz 21. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Puszczą Niepołomice!
Legia WarszawaPuszcza Niepołomice
29'

29' Piotr Mroziński

38'
39'

39' Artur Siemaszko za Mateusz Cholewiak

42'

42' Michał Koj

69'

69' Ioan-Calin Revenco za Michał Koj

69' Wojciech Hajda za Michał Walski

75'

75' Kamil Zapolnik

76' Josue

76'

76' Jakub Bartosz

90'

90' Łukasz Sołowiej za Jakub Bartosz