Koniec. Legia zremisowała na wyjeździe 3:3 z Koroną Kielce
    Spore zamieszanie w polu karnym Legii, piłka odbiła się od Ribeiro, ostatecznie Dalmau potężnie trafił pod poprzeczkę z 8. metra
    3:3... Dalmau
  • 90+1'
    Sześć minut doliczonych
  • 90'
    Rzut wolny dla Korony po prawej stronie boiska, na wysokości 35. metra. Remacle źle dograł na 17. metr, ostatecznie piłka wyłapana przez Hładuna
  • 89'
    Trejo dośrodkował z rożnego na bliższy słupek, piłka wybita, po chwili Rejczyk popełnił faul po prawej stronie boiska
  • 88'
    Trejo wywalczył korner dla Korony
  • 88'
    Rzut wolny dla Korony, Augustyniak i Pekhart uporali się z dalszym dośrodkowaniem na prawą stronę "szesnastki"
  • 86'
    Augustyniak może grać dalej
  • 86'
    Szykawka zagrał ręką przy przyjęciu piłki w polu karnym Legii, akcja Korony przerwana
  • 84'
    Augustyniak jest opatrywany przez lekarzy
  • 84'
    Żółta kartka dla Remacle'a, który sfaulował Augustyniaka w pojedynku powietrznym na połowie Legii
  • 83'
    Fornalczyk zagrał w pole karne do Remacle'a, którego zatrzymał Wszołek
  • 82'
    Pekhart za Kramera
  • 81'
    Fornalczyk zatrzymany na boku boiska przez Pankova, który wybił piłkę na aut
  • 80'
    Rosołek za mocno podał prostopadle do Morishity
  • 78'
    Rejczyk za Kapustkę
  • 78'
    Fornalczyk uprzedzony po lewej stronie pola karnego przez Pankova
  • 78'
    Morishita wybił piłkę po centrze z lewej strony boiska na dalszy słupek
  • 77'
    14 141 widzów ogląda mecz z trybun w Kielcach
  • 76'
    Trejo zablokowany po strzale z 17. metra
  • 76'
    Dalmau za Godinho
  • 75'
    Spore zamieszanie w pobliżu bramki Legii, ostatecznie Kapustka został zablokowany po strzale z 17. metra
  • 73'
    Gol Kapustki z powietrza, z 14. metra, nie został jednak uznany, gdyż wcześniej na spalonym znalazł się Rosołek. Wciąż 3:2 dla Legii
  • 72'
    72' 4:2 dla Legii! Piękny gol Kapustki!
  • 70'
    Fornalczyk zbiegł do środka, prostopadle podał na prawą stronę pola karnego do Trejo, ten zagrał wzdłuż boiska, do Szykawki, który trafił do siatki z 3. metra. Legia prowadzi 3:2
  • 69'
    2:3. Gol kontaktowy Korony Kielce. Jewgienij Szykawka
  • 67'
    Odbiór Kapustki, ale ten nie zdołał napędzić kontry. Aut dla Korony na jej połowie
  • 65'
    Kun i Gual schodzą, Morishita i Rosołek wchodzą
  • 65'
    Fornalczyk prostopadle do Godinho, ten zagrał wzdłuż, Legia wyszła z opresji
  • 64'
    Rzut wolny dla Korony z lewej strony boiska. Remacle dośrodkował na dalszy słupek, Hładun piąstkował
  • 63'
    Takac za Hofmeistera
  • 62'
    Elitim miękko zagrał w pole karne do Guala, który przyjął piłkę, obrócił się i ładnie uderzył z lewej nogi (14. metr) na bliższy słupek. Jest 3:1 dla Legii!
  • 61'
    3:1 dla Legii! Gual!
  • 60'
    Elitim dośrodkował z rożnego na 8. metr, piłka wybita, Legia ją przejęła
  • 59'
    Augustyniak prostopadle podał do Kapustki, ten pojawił się po prawej stronie pola karnego, został zablokowany po strzale, ale wywalczył korner
  • 57'
    Zator dośrodkował z prawej flanki na dalszy słupek, piłka wybita
  • 57'
    Niepewność Legii w rozegraniu od tyłu, doszło do straty. Korona atakuje
  • 56'
    Kontra Korony, zatrzymana nieprzepisowo przez Kuna, który obejrzał żółtą kartkę
  • 55'
    Korona miała rzut wolny, było dośrodkowanie, Hładun wyszedł z bramki, nie trafił w piłkę, a Zator niecelnie główkował. W dodatku był spalony
  • 53'
    Kontra Korony, Godinho podprowadził piłkę, zagrał do Fornalczyka, otrzymał od niego podanie zwrotne, po którym został zablokowany. Hofmeister próbował dobijać, ale na 16. metrze zablokował go Elitim
  • 53'
    Elitim dośrodkował z rożnego, Forenc wybił piłkę
  • 52'
    Kapustka prostopadle podał na prawą stronę pola karnego, do Guala, którego strzał został zablokowany
  • 52'
    Malarczyk przeciął dalsze podanie, po chwili Kapustka miękko zagrał do Wszołka, Legia w ataku pozycyjnym
  • 51'
    Szykawka nieznacznie niecelnie główkował po dośrodkowaniu Briceaga z lewej flanki na dalszy słupek
  • 49'
    Godinho sfaulowany przez Kuna. Korona miała rzut wolny z prawej flanki i mogła doprowadzić do remisu. Trojak oddał strzał, piłka odbiła się od Kramera, Malarczyk uderzył z 6. metra, ale został zablokowany przez słoweńskiego napastnika Legii
  • 48'
    Fornalczyk minął Pankova, wbiegł w pole karne, ale jego płaskie uderzenie zostało wyłapane przez Hładuna
  • 47'
    Hładun wyłapał dośrodkowanie z prawej flanki na dalszy słupek
  • 46'
    Fornalczyk za Nono, Trejo za Błanika. Zmiana także w Legii - Kapuadi zastąpił Jędrzejczyka
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+6'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi 2:1 z Koroną w Kielcach
  • 45+4'
    Jędrzejczyk wrócił na boisko, ma opatrunek na czole, może grać dalej
  • 45+3'
    Nono trafił korkami w czoło Jędrzejczyka w tej akcji, stoper jest opatrywany
  • 45+2'
    Jędrzejczyk popełnił błąd, gdyż stracił piłkę przed polem karnym, pod presją Nono. Po chwili Remacle oddał strzał zza pola karnego, futbolówka odbiła się od rąk Hładuna, który nieudanie interweniował, i wpadła do siatki
  • 45+1'
    45' 1:2. Gol kontaktowy dla Korony. Martin Remacle
  • 45'
    Rzut wolny dla Korony z prawej strony, Błanik dośrodkował na środek pola karnego, doszło do odbitki, ostatecznie piłkę złapał Hładun
  • 44'
    Faul Kramera w środku pola
  • 43'
    Ajjj! Elitim prostopadle podał na lewą stronę pola karnego do Guala, ten płasko zagrał na wślizgu do Kramera, którego uprzedził Forenc, łapiąc piłkę
  • 42'
    Pankov za mocno zagrał na prawe skrzydło do Kapustki, aut dla Korony
  • 41'
    Nono dośrodkował z lewej flanki w pole karne, Hładun pewnie złapał piłkę na przedpolu
  • 40'
    Błanik dośrodkował z prawej strony na 9. metr, do Szykawki, który celnie główkował, ale piłkę złapał Hładun
  • 39'
    Gual mógł zabrać się do kontry, ale został osaczony i stracił piłkę na 30. metrze od bramki miejscowych
  • 39'
    Elitim ładnie się obrócił, zagrał z Gualem, który został zablokowany. Po chwili Trojak wybił centrę Kuna, a strzał Augustyniaka z 25. metra zablokował Malarczyk
  • 37'
    Kramer popędził prawą stroną, wycofał do Wszołka, ten zagrał z Kapustką, by po chwili podać wzdłuż boiska, do Guala, ale dogranie na dalszy słupek zostało przecięte
  • 36'
    Korona w posiadaniu na połowie Legii
  • 35'
    Elitim świetnie zatrzymał Remacle'a na 17. metrze od bramki Korony
  • 34'
    Trojak miękko zagrał w pole karne, Pankov celnie zgrał do Wszołka
  • 34'
    Kun mógł napędzić kontrę, ale stracił piłkę w pojedynku 1 na 1
  • 33'
    Gual miękko zagrał w pole karne do Kramera, po chwili uderzył z 18. metra, ale nie dość, że się poślizgnął, to piłkę po rykoszecie złapał Forenc
  • 33'
    Augustyniak obrócił się, ale został zablokowany po strzale z 17. metra
  • 32'
    Hofmeister niedokładnie przeciął zagranie Elitima, Gul przejął piłkę i prostopadle podał w pole karne do Kramera, który płasko uderzył na wślizgu, z tzw. pierwszej piłki na dalszy słupek. Jest 2:0 dla Legii!
  • 30'
    2:0 dla Legii! Drugi gol Kramera!
  • 29'
    Kun zablokował Zatora na połowie Korony
  • 28'
    Pankov otrzymał podanie od Wszołka, ale jego płaskie zagranie prostopadłe do Kramera było trochę za mocne
  • 28'
    Kapustka nabił Błanika, aut dla Legii na jej połowie
  • 27'
    Pankov wygrał pojedynek 1 na 1 w defensywie z Nono na lewej stronie boiska
  • 26'
    Elitim prostopadle podał na lewą flankę, do Kuna, który niedokładnie dośrodkował
  • 25'
    Jędrzejczyk przeciął górne zagranie z lewej flanki na 40. metr
  • 24'
    Dalsze podanie Ribeiro w kierunku Kramera, piłka dla Korony
  • 24'
    Ribeiro niedokładnie podał, ale szybko odzyskał piłkę w środku pola
  • 22'
    Korona szybko rozegrała korner, Błanik dośrodkował z lewej flanki na dalszy słupek, w kierunku Trojaka, który nie sięgnął piłki
  • 22'
    Pankov wygrał pojedynek powietrzny z Nono, ale Korona szybko odzyskała piłkę. Doszło do dośrodkowania z prawej flanki, Jędrzejczyk odbił futbolówkę, Hładun nie zdołał jej utrzymać w boisku. Korner
  • 21'
    Elitim sfaulowany w środku pola
  • 21'
    Korona dłużej utrzymuje się obecnie przy piłce
  • 20'
  • 19'
    Kontra Legii. Gual zagrał z Elitimem, ale po chwili jego prostopadłe podanie do Kramera było niedokładne
  • 19'
    Kun stracił piłkę blisko linii bocznej, na wysokości pola karnego Legii. Aut dla Korony, Nono wrzucił piłkę w "szesnastkę", doszło do zgrania przez Trojaka, ale goście wyszli z opresji
  • 18'
    Korona budowała atak pozycyjny, Jędrzejczyk przeciął dośrodkowanie Briceaga, potem Ribeiro zablokował Godinho w polu karnym
  • 16'
    Kramer popracował w pressingu, aut dla Korony
  • 15'
    Elitim przegrał pojedynek fizyczny w ofensywie, grę wznowi Forenc
  • 14'
    Kapustka prostopadle podał do Wszołka, ten dośrodkował z prawej flanki na dalszy słupek, piłkę wybił Godinho
  • 14'
    Elitim zablokował górne podanie Briceaga na 20. metrze
  • 13'
    Pankov miękko, ale za mocno zagrywał do Wszołka, który jednak bił brawo Serbowi za pomysł
  • 13'
    Niedokładne wybicie Forenca, Gual przejął piłkę, Legia w ataku pozycyjnym
  • 12'
    Pankov wygrał pojedynek powietrzny z Szykawką, ale Korona szybko przejęła piłkę. Po chwili Kun przeciął przerzut Malarczyka do Godinho
  • 10'
    Błanik dośrodkował z wolnego na 17. metr, Gual wybił piłkę, po chwili centra Briceaga została przecięta. Legia wyszła z kontrą, Kun ruszył środkiem boiska, ale niedokładnie podawał
  • 9'
    Żółta kartka dla "Jędzy" za to przewinienie
  • 9'
    Nieprzyjemne zderzenie Remacle'a z Jędrzejczykiem w środku pola. Stoper Legii jest opatrywany
  • 8'
    Błanik niedokładnie odgrywał na prawą flankę do Godinho, zabrakło zrozumienia
  • 7'
    Augustyniak do Kapustki, ten podprowadził piłkę i prostopadle podał na prawą stronę pola karnego, do Kramera, który oddał skuteczny płaski strzał na dalszy słupek! Jest 1:0 dla Legii!
  • 6'
    1:0 dla Legii! Gol Kramera!
  • 5'
    Odbiór Augustyniaka w środku pola, po chwili zawodnik został podwojony na boku i stracił piłkę. Potem Hofmeister mocno, ale niedokładnie dośrodkował z lewej flanki
  • 4'
    Żółta kartka dla Hofmeistera
  • 3'
    Wszołek przełożył Nono, dośrodkował z lewej nogi, Kapustka musnął piłkę głową, gospodarze wyszli z opresji. Po chwili Kapustka płasko wycofał w "szesnastkę", do Kuna, który obił poprzeczkę!
  • 1'
    Jędrzejczyk miękko zagrał do środek pola, do Kramera, którego zatrzymał Remacle
  • 1'
  • Kapitanem Legii, pod nieobecność Josue, jest Kapustka
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Tobiasz, Burch, Kapuadi, Morishita, Dias, Zyba, Rejczyk, Rosołek, Pekhart
  • Skład Legii na mecz z Koroną Kielce: Hładun – Pankov, Jędrzejczyk, Ribeiro – Wszołek, Augustyniak, Elitim, Kun – Kapustka, Kramer, Gual
  • – Jaką Koronę zobaczymy? Przede wszystkim zdeterminowaną i uproszczoną. Statystyki jasno pokazują, że chyba łatwiej się bronić, niż konstruować. Kreowanie wychodzi nam nieźle, lecz przytrafiały się drobne błędy. Nie zgadzają się punkty. Musimy uprościć pewne tematy. Jeśli to zrobisz, to – jak to bywa w futbolu – gra z automatu wskakuje na jeszcze wyższy poziom, a koncentracja znacznie się zwiększa – dodał Kuzera
  • Legioniści grali z Koroną 39 razy. Zwyciężyli 25-krotnie, 6 meczów zremisowali, 8 przegrali (78 goli strzelonych, 41 straconych). Wicemistrzowie Polski wygrali 7 z 9 ostatnich spotkań z zespołem z Kielc. Na początku trwającego sezonu pokonali u siebie 1:0 żółto-czerwonych w 5. kolejce Ekstraklasy po bramce Makany Baku, który przebywa obecnie na wypożyczeniu w greckim OFI Kreta
  • Za Koroną mieszany początek rundy wiosennej. O ile w pierwszym meczu o stawkę w 2024 roku drużyna z Kielc pokonała u siebie ostatni w tabeli ŁKS (2:1) po decydującym golu debiutującego Trejo (4. minuta czasu doliczonego), to w miniony weekend przegrała na wyjeździe 1:3 z Górnikiem Zabrze
  • Żółto-czerwoni przygotowywali się do drugiej części sezonu m.in. w Turcji (13 – 27 stycznia), gdzie zmierzyli się kontrolnie z austriackim Sturmem Graz (0:0), czeskim Dynamem Czeskie Budziejowice (0:1) i bułgarskimi CSKA Sofia (2:0) oraz FK Krumowgrad (1:2). Po powrocie do Polski wygrali sparing z Piastem Gliwice (2:0)
  • Zimą nie doszło do wielu zmian kadrowych w Koronie. Do klubu dołączyli Mariusz Fornalczyk (Pogoń Szczecin), Marcel Pięczek (Puszcza Niepołomice) oraz Danny Trejo (Phoenix Rising FC), czyli Meksykanin z obywatelstwem USA i zdobywca mistrzostwa w United Soccer League. Kielce opuścił Ronaldo Deaconu (20 z 21 rozegranych meczów w poprzedniej rundzie), który rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron i trafił do FCV Farul
  • Korona źle weszła w sezon, o czym świadczył fakt, że po pierwszych czterech meczach miała na koncie zaledwie punkt i była ostatnia (18.) w tabeli, ale potem – wliczając wszystkie rozgrywki – wypracowała passę 10 spotkań bez porażki. Obecnie zajmuje 15. miejsce w Ekstraklasie (tuż nad strefą spadkową) z dorobkiem 21 "oczek" (4 zwycięstwa, 9 remisów, 7 porażek), a także wciąż liczy się w grze o Puchar Polski. W 1. rundzie pokonała na wyjeździe 2:1 Jagiellonię II Białystok, z kolei w 1/16 i 1/8 finału wygrała po dogrywkach odpowiednio z III-ligowymi rezerwami Legii (4:2) oraz pierwszym zespołem "Wojskowych" (2:1)
  • "Wojskowi" nie mają wielu powodów do optymizmu przed nadchodzącym spotkaniem, w dodatku wystąpią bez kapitana, Josue, który pauzuje za nadmiar żółtych kartek. – To duże osłabienie Legii. Portugalczyk dotyka piłki w większości konstruowanych akcji, to znamienne w grze wicemistrzów Polski, ale rywale mają kadrę, jakość. To problem ich trenera, czy zmieni taktykę, czy obarczy takimi zadaniami innego zawodnika. Mam przygotowany plan i wierzę, że go zrealizujemy – zapowiadał Kuzera. W kadrze meczowej drużyny z Warszawy zabraknie też m.in. Ramila Mustafajewa (rehabilitacja po zerwaniu więzadła krzyżowego i uszkodzeniu dwóch łąkotek) oraz Jurgena Celhaki, który doznał urazu na obozie w Turcji (skręcenie stawu skokowego i uszkodzenie więzadeł) i za tydzień powinien wrócić do treningów
  • Wicemistrzowie kraju zakończą lutową grę w Kielcach, gdzie w grudniu ub.r. przegrali po dogrywce i odpadli z rozgrywek Pucharu Polski w 1/8 finału. – Korona jest w stanie wygrać z Legią, tym bardziej na własnym stadionie. Ostatnie mecze z warszawiakami pokazały, że potrafiliśmy mocno rywalizować, napędzić im stracha, nawet przy Łazienkowskiej – tłumaczył trener żółto-czerwonych, Kamil Kuzera
  • Legionistom została już jedynie rywalizacja w Ekstraklasie. Stołeczna drużyna, która wystąpi jeszcze 13 razy w lidze w trwającym sezonie, spróbuje włączyć się do walki o mistrzostwo. Rywale znów zagrali pod "Wojskowych", punkty w tej kolejce stracili: Śląsk, Jagiellonia, Raków i Lech. W przypadku wygranej można zmniejszyć dystans do czołówki, tyle że Legia często z takich prezentów nie potrafi korzystać. Obecnie zajmuje 6. miejsce w tabeli, ma 36 "oczek" (10 zwycięstw, 6 remisów, 5 porażek), czyli o 6 mniej niż ekipy z TOP 2 ligi (Jagiellonia Białystok, Śląsk Wrocław), które zagrały o jedno spotkanie więcej
  • – Nie jestem zwolennikiem podejścia, by ślepo reagować na krytykę i dać się ponieść emocjom. Zawsze na chłodno rozważam wszystkie argumenty za i przeciw. Najważniejsze jest to, by pamiętać o tym, co służy drużynie i klubowi. Mam klarowny pogląd na naszą obecną sytuację. Jesteśmy w takim położeniu, że w najbliższych meczach trzeba pokazać charakter i przeciwstawić się negatywnemu trendowi, który wytworzyły wyniki. Jestem przekonany, że zespół będzie umiał udźwignąć ciężar i wydobędzie się z dołka – mówił trener Legii, Kosta Runjaić, który spotkał się ze sporą krytyką fanów w mediach społecznościowych po ostatnim starciu
  • Luty nie układa się po myśli Legii. O ile wicemistrzowie Polski wygrali na wyjeździe z Ruchem Chorzów (1:0), to później zremisowali u siebie z Puszczą Niepołomice (1:1), a także dwukrotnie przegrali z Molde FK (2:6 w dwumeczu) i pożegnali się z Ligą Konferencji Europy w 1/16 finału. Warszawiacy słabiutko zaprezentowali się w rywalizacji z Norwegami, zwłaszcza przy Łazienkowskiej, gdzie ulegli przeciwnikom aż 0:3, tracąc bramki w 2., 20. oraz 67. minucie i podrażniając osoby, które dobrze życzą "Wojskowym"
  • Witamy! O godz. 17:30 rozpocznie się mecz 22. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Koroną Kielce a Legią Warszawa!
Korona KielceLegia Warszawa

3' Yoav Hofmeister

3'
30'

45' Martin Remacle

45'

46' Danny Trejo za Dawid Błanik

46' Mariusz Fornalczyk za Nono

46'
55'
60'

61' Dalibor Takac za Yoav Hofmeister

61'

69' Jewgienij Szykawka

69'

73' Adrian Dalmau za Marcus Godinho

73'

84' Martin Remacle

84'

90' Adrian Dalmau

90' Mariusz Fornalczyk