XXXIV kolejka PKO Ekstraklasy – Lechia ukarana walkowerem

Źródło: Legia.Net, ekstraklasa.org

31.05.2023 15:30

(akt. 31.05.2023 15:54)

Zakończyła się ostatnia, 34. kolejka PKO Ekstraklasy w sezonie 2022/2023. Wszystkie mecze odbyły się w sobotę, 27 maja (godz. 17:30), aczkolwiek spotkanie Piasta Gliwice z Lechią Gdańsk zostało przerwane, a 4 dni później zweryfikowane jako walkower 3:0 na korzyść drużyny gospodarzy. Z kolei Legia Warszawa wygrała 3:1 ze Śląskiem Wrocław, który i tak utrzymał się w lidze.

Cracovia wygrała 3:0 z Wisłą Płock, która spadła z ligi. Pogoń Szczecin zwyciężyła 4:0 Radomiaka Radom, Stal Mielec pokonała 1:0 Wartę Poznań. Lech Poznań ograł 2:0 Jagiellonię Białystok, dzięki czemu zdobył brązowy medal. Poza tym, Legia Warszawa wygrała 3:1 ze Śląskiem Wrocław, Raków Częstochowa zremisował 1:1 z Zagłębiem Lubin, Miedź Legnica bezbramkowo zremisowała z Górnikiem Zabrze, Widzew Łódź przegrał 0:3 z Koroną Kielce.

Mecz Piasta Gliwice z Lechią Gdańsk został przerwany w 80. minucie, przy stanie 0:1. Komisja Ligi zweryfikowała wynik spotkania jako walkower 3:0 na korzyść drużyny gospodarzy. Decyzja taka została podjęta z powodu przerwania gry na skutek zachowania kibiców zespołu gości. Dodatkowo Komisja Ligi nałożyła na Lechię karę zakazu organizacji wyjazdu grupy kibiców we wszystkich rozgrywkach na okres 7 miesięcy oraz karę finansową w wysokości 100 tysięcy złotych.

WSZYSTKIE MECZE 34. KOLEJKI PKO EKSTRAKLASY MOŻNA OBSTAWIAĆ U BUKMACHERA BETCRIS