Występ Nagya, porażka Węgrów

Redaktor Piotr Kamieniecki

10.10.2019 23:55

(akt. 11.10.2019 03:59)

Chorwacja pokonała 3:0 Węgrów w spotkaniu eliminacji mistrzostw Europy. Na boisku w drugiej połowie pojawił się Dominik Nagy.

Chorwaci już po pierwszej połowie prowadzili 3:0 z Węgrami po bramce Luki Modricia i dwóch golach Bruno Petkovicia. W drugiej odsłonie spotkania gospodarze mogli podwyższyć wynik, lecz Ivan Perisić nie wykorzystał rzutu karnego. Dodatkowo czerwoną kartkę obejrzał Laslo Kleinheisler

W 60. minucie na boisku zameldował się Dominik Nagy, który wszedł na boisko w miejsce Balazsa Dzsudzsaka. Węgrów w niedzielę czeka kolejne spotkanie - w Budapeszcie zmierzą się oni z Azerbejdżanem o godzinie 18:00.

Chorwacja - Węgry 3:0 (3:0)
Modrić (5. min.), Petković (24. min., 42. min.)

Żółte kartki: Vida, Brozović (Chorwacja) - Kleinheisler, Lovrencsics (Węgry)

Czerwona kartka: Kleinheisler (za dwie żółte -  56. min. - Węgry)

Chorwacja: Livaković - Jedvaj, Lovren, Vida, Barisić - Rebić, Modrić (67' Kovacić), Brozović, Perisić (60' Brekalo) - Rakitić (74' Vlasić) - Petković

Węgry: Gulacsi - Lovrencsics, Korhut, Orban, Kadar (46' Lang) - Dzsudzsak (60' D. Nagy), Kleinheisler, Vida, Sallai (76' Varga) - Homan - Szalai.