News: Wypożyczeni: Wolski strzela dla Polski

Wypożyczeni: Bramka Pawła Wolskiego

Emil Kopański

02.09.2013 15:22

(akt. 04.01.2019 12:14)

To nie był udany weekend dla wypożyczonych legionistów. Niewielu z nich miało okazję wystąpić w spotkaniach swoich zespołów. Pierwszą bramkę w II lidze zdobył Paweł Wolski, pomagając swojej Legionovii Legionowo w zwycięstwie nad Olimpią Zambrów.

Jakub Szumski (Piast Gliwice *) – cały mecz ze Śląskiem Wrocław (1:1) spędził na ławce rezerwowych.

Damian Zbozień (Piast Gliwice *)
 – nie wystąpił w spotkaniu ze Śląskiem.

Bartosz Żurek (Cracovia) –
nie wystąpił w przegranym 0:1 meczu z Legią Warszawa.

Kamil Kurowski (Podbeskidzie Bielsko-Biała) –
mecz z Koroną Kielce w poniedziałek.

Aleksander Jagiełło (Podbeskidzie
) – mecz z Koroną Kielce w poniedziałek.

Mateusz Długołęcki (Dolcan Ząbki) – wyszedł na boisko w pierwszym składzie Dolcanu na mecz z Flotą Świnoujście (2:1). Został ukarany żółtą kartką, a w 60. minucie zmienił go Kamil Mazek.

Kamil Mazek (Dolcan) – rozegrał pół godziny w spotkaniu z Flotą. Zastąpił na murawie Mateusza Długołęckiego.

Tomasz Prejs (Dolcan) – nie zagrał w meczu z Flotą.

Konrad Jałocha (Chojniczanka Chojnice
) – nie wystąpił w spotkaniu ze Stomilem Olsztyn. W bramce Chojniczanki zagrał Rafał Misztal, a drużyna Mariusza Pawlaka przegrała 0:1.

Michał Bajdur (Kolejarz Stróże)
 – zagrał 86 minut w spotkaniu z Wisłą Płock. Kolejarz wygrał 2:0, a Bajdura w końcówce zastąpił Patryk Szymański.

Marcel Gąsior (GKS Tychy)
 – w meczu z beniaminkiem I ligi, Puszczą Niepołomice, Marcel Gąsior spędził na boisku pełne 90 minut. W protokole meczowym zapisał się jako jedyny upomniany żółtą kartką piłkarz GKS Tychy.

Bartosz Widejko (Wigry Suwałki)
– nie miał okazji zaprezentować swoich umiejętności w zremisowanym 1:1 spotkaniu ze Stalą Mielec.

Bartłomiej Czarnecki (Zagłębie Sosnowiec)
 – Czarneckiego zabrakło na murawie w meczu z Drutex-Bytovią Bytów (1:1).

Jan Grzesik (Zagłębie Sosnowiec)
 – rozegrał pełne spotkanie z Drutex-Bytovią, ale niczym szczególnym się nie wyróżnił.

Marcin Stromecki (Pogoń Siedlce) – młody piłkarz cieszy się uznaniem nowego trenera Pogoni, Daniela Purzyckiego. Stromecki rozegrał 90 minut, a w doliczonym czasie gry zmienił go Bartosz Kaszubowski. Pogoń wygrała w Lublinie z Motorem 2:1.

Kamil Dankowski (Legionovia)
 – trener Marek Papszun nie zdecydował się postawić na Dankowskiego w wygranym 3:0 spotkaniu z Olimpią Zambrów.

Kordian Latos (Legionovia)
 – nie zmieścił się w składzie Legionovii na mecz z Olimpią.

Paweł Wolski (Legionovia)
 – jako jedyny z wypożyczonych do Legionowa legionistów pojawił się na murawie. Urodzony w Kozienicach obrońca zmienił w 75. minucie Jakuba Bojasa i zdążył jeszcze trafić do siatki, ustalając wynik meczu w ostatnich sekundach.

* - Szumski i Zbozień zostali sprzedani do Piasta, ale mają wpisaną w kontrakt klauzulę pozwalająca Legii na ich odkupienie. Dlatego też będziemy cały czas śledzili ich losy.