Rezerwy: Ukarani za kadrę – Legia walczy o sprawiedliwość

22-05-2020 / 13:39 Redakcja Legia.Net

Legia II Warszawa decyzją WMZPN została sklasyfikowana na trzecim miejscu w III lidze. Faktu nie zmieniało, że razem z Sokołem Ostróda rozegrała osiemnaście, a nie dziewiętnaście meczów. Promocję otrzymał lider, który w tym sezonie nie zmierzył się z "Wojskowymi". #UkaraniZaKadrę – tak Legia przedstawia swoje racje.

Trudno nie mieć wrażenia, że sytuacja związana z awansem z pierwszej grupy w trzeciej ligi nie została rozwiązana w pełni sportowo. Zdecydowano się zakończyć rozgrywki, chociaż na Mazowszu czy Dolnym Śląsku rozegrane zostaną baraże na niższych poziomach rozgrywkowych. Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej zdecydował się jednak na podjęcie kluczowych decyzji, argumentując to tak, że obecnie rozgrywanie meczów w Polsce nie jest możliwe przez sytuację z pandemią koronawirusa. 

W czwartek racje i stanowisko Legii przedstawił Jacek Zieliński, dyrektor akademii stołecznego klubu. "Wojskowi" zdecydowali się odwołać do PZPN od decyzji Warmińsko-Mazurskiego oddziału związku. – Sytuacja jest nawet nie kwestią interpretacji regulaminu, a zaległego meczu, który nie odbył się w terminie z powodu powołania naszych zawodników do kadry. Najlepsze co może być, to decyzja o rozegraniu tego meczu i wtedy wszystko będzie jasne. Jak dla mnie związek warmińsko mazurski podjął skandaliczną decyzję, że Sokół awansuje. To nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością i duchem sportu. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której jesteśmy ukarani za to, że gramy młodzieżą, odsyłamy tych chłopaków na kadry narodowe i za to cierpimy. Przede wszystkich nie karzmy w ten sposób młodych polskich piłkarzy, którzy zasłużyli na to, aby walczyć o awans na boisku. Trzeba sobie zadać pytanie, czy stawiamy na polską młodzież w piłce, czy nie – zastanawiał się Dariusz Mioduski, prezes i właściciel Legii w rozmowie z "Super Expressem".

W piątek prezentujemy kolejną odsłonę akcji #UkaraniZaKadrę. Wspólnym głosem wypowiedzieli się trenerzy i zawodnicy rezerw Legii. Akcję poparł również Richard Grootscholten, dyrektor wykonawczy akademii. Legijna młodzież wciąż trenuje i ćwiczy mając choćby minimum wiary, że decyzja WMZPN, który decydował o losach drużyny ze swojego okręgu, może zostać zmieniona. – Szlifujemy formę i wierzymy, iż dostaniemy szanse rozstrzygnięcia losów awansu na boisku – przyznaje Mateusz Grudziński, obrońca Legii II

Trudno wskazać, kiedy zapadną decyzje w sprawie odwołań Legii. Pewne jest, że sprawa awansu Sokoła, może budzić niesmak i zastanowienie. Akcja #UkaraniZaKadrę może pokazać, że promocja do wyższej ligi przy "zielonym stoliku", nie powinna stawać się normą. Nawet w dobie kończącej się pandemii, gdy wielu szuka opcji awansu przede wszystkim na zielonej murawie. 

Jeśli zgadzacie się z tezą i słusznością akcji, możecie wesprzeć ją w podobny sposób: publikując w mediach spolecznościowych hasztag lub zdjęcie z głównym hasłem. Warto pokazać, że młodzi piłkarze nie powinni być #UkaraniZaKadrę

 

QUIZ Co wiesz o rezerwach Legii?

Źródło: Legia.Net

Komentarze (88)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Zaloguj

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Chcieliśmy przełożenia meczu żeby w tym czasie zagrać sobie sparing, więc już przestańcie płakać bo wstyd. Sami jesteśmy sobie winni!
Tyle juz w temacie bylo pisane a i tak znajda sie tacy, ktorzy nic a nic nie rozumieja. I aby to nie wystarczylo, sieja jeszcze nieprawde. Skat te palanty? Z Ostrody?
Po co Legii II druga liga? No wlasnie. Trzeba sie nad tym tematem mocno pochylic i kwestie dokladnie przeanalizowac. A po co Ostrodzie duga liga? I wogole, po co graja i dlacego? Nie wim jakim kretynem trzeba byc aby wypowiedziec sie acz tak glupio.
Generał broni
 • 2 / 2
Ogladałem wywiad z tym Kootasem z Ostródy i to jest po prostu pastuch z pola po podstawówce powiedział, że gdyby mecz dodatkowy się odbył to zaraziłoby się pół Ostródy i byłoby tak jakby Szlezwig Holsztain znowu przypłynął i ostrzelał... Covid widocznie zatakował mu mózg.
Generał brygady
 • 0 / 0
Dobrze że odszkodowania jeszcze nie chce
Klub powinien zacząć sprzedawać w sklepiku online tarcze do rzutek w kształcie Kotasa lub z jego podobizną w okolicach dychy.
Furorę mógłby też zrobić papier toaletowy z logiem WMZPNu tudzież z samym skrótem jeśli logo jest zastrzeżone...
Same kreatywne pomysly! :)
Może by odrobił trochę sobie nasz prezes skoro tyle strat w tym kwartale... Zawsze z tytułu sprzedaży jakieś zyski by wpadły. Tego nigdy za dużo.
Generał broni
 • 4 / 3
W stanie futbolu znów ten qutas naopowiadał stos bredni. Tacy ludzie MUSZĄ zniknąć z polskiej piłki. Sokół bez honoru nie chce grac bo uważają, że nie można. To jest złodziejstwo i tyle, ale wiadomo że chodzi o Legię więc nic się nie zmieni. To jest nauczka tez dla nas puszczać maks 1 zawodnika na kadrę i tyle, lub mieć zapewnienie od papn że zaległy mecz ma sie odbyć maks 2 tygodnie po oryginalnym terminie inaczej WALKOWER.
Sierżant
 • 2 / 6
Nie podniecaj się. Sokół nie chce grać, bo:
- już go awansowali
- w przeciwieństwie do Legii nie trenuje

Prawo stoi po stronie Ostródy - patrzysz na tabelę i masz lidera. Pozostaje jedynie kwestia etyczna i sportowa, zwłaszcza że w ogóle nie doszło do bezpośredniego spotkania między stronami (mogłoby być tak, że zaległe spotkanie dotyczy innych par).
Generał broni
 • 1 / 1
To niech trenuje bo decyzja, o jego awansowaniu to złodziejstwo. Nie chcą grać, a spokojnie można to zorganizować bo czasu jest, aż nadto. Jak nie chcą zagrać to w ostateczności WALKOWER dla nas i tyle, Tak to się powinno rozstrzygnąć skoro nie chcą uczciwie zagrać na boisku.
Jak można mówić że Sokół awansował i był lepszy od reszty skoro nie rozegrał meczów że wszystkimi drużynami w tej całej lidze. Z Legią nie zagrał ani jednego meczu.
A skoro nie zagrał meczu z Legią to nie można powiedzieć że był od niej lepszy. A skoro nie był lepszy to powinien udowodnić dopiero w bezpośrednim meczu albo powinny być awansowanie te dwie równorzędne drużyny.
Trzy druzyny, nie zapominaj o drugim Sokole! :)
Jakby Legia wygrała to ten drugi Sokół zostałby daleko w tyle ;)
~pietrek
 • 1 / 6
Fakty .
Kto na tą kadrę miał wtedy jechac-zawodnicy jedynki!!.
A po drugie zespół LEGII II nie składa się głównie z młodzieżowców.
W wyjściowym składzie jest ich..3!!!
Muzyk-98, Grudziński-00, Pruchnik-86, Mosór 03, Obradovic 88, Kurowski 93, Waniek 98, Segura 98, Orlik 98, Cichocki 98, Warchoł 95.......
Kapitan
 • 0 / 0
hm, ten brak woli rozwiązania tej sytuacji jest skandaliczny.
Generał brygady
 • 0 / 0
Cała sytuacja jest kuriozalna
Ciekawy jestem czy dojdzie do meczu Legia - Sokół? Byłoby to najlepsze rozwiązanie.
Ciężko ogląda się mecze bez publiczności nawet w Bundeslidze.
Generał dywizji
 • 3 / 0
Przypominam, że Drukarz ma rozegrać baraż z Radomiakiem II o awans do III ligi. To gdzie oni będą grali, na Białorusi czy w Polsce? Jeśli oni mogą grać, to dlaczego my nie możemy. Pytanie retoryczne, bo wiadomo dlaczego. Kombinacje, mały sprycik i zero przyzwoitości.
No bo w Ostrodze teraz trawa nie rosnie!
Starszy szeregowy
 • 1 / 1
@WlkKWlk(L)
Absolutnie się z kolegą zgadzam. Polecam nalewkę słodką a mocną i nawet jakoś idzie.
;-D
Poziom meczu Hertha-Union poniżej dna nie da się na to patrzeć na trzezwo. Ciekawe jak wróci ekstraklasa kto to będzie oglądał.
Chorąży
 • 0 / 0
Ale Ibisevic gol i dwie asysty, więc nasz rodzimy gwiazdor dalej ławeczka...
Major
 • 0 / 0
Tu masz odpowiedź
https://sport.onet.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/pilka-nozna-ekstraklasa-sa-sprzedala-prawa-do-transmisji-od-innych-krajow/llnyqrp
Generał brygady
 • 0 / 0
Nie ma co sobie głowy zawracać pseudoligami jak jakaś bundesliga
Spotkanie prezesa PZPNu z prezesem WMZPNu:
Drużyny trzeba awansować.
-Panie Prezesie ja zawsze jak trzeba to awans zatwierdzę.
-Nie o to chodzi... Z drugiego, to jeszcze mogą sobie w ostatniej chwili prawda awansować, ale żeby mi z trzeciego to żadna nie awansowała. Rozumiemy się?
-Tak jest, rozumiemy się.
-Poza tym, wszystko w porządku?
-Tak Panie Prezesie wszystko jest w porządku.
-Sędziowie jacy?
-A mieszani...
-Ale jest trochę elementu?
-No ale mieszani.
-Co to wy książki czytacie?
-To informacje o sędziach.
-To ciekawe, ja lubię poczytać takie życiowe książki. Będzie pełna, przyjdę, poczytam, zobaczymy. Będzie w porządku - będę pamiętał. Będę pamiętał - będzie dobrze. Będziemy kręcić - nie będzie dobrze. Rozumiemy się?
-Tak Panie Prezesie.
-Jak się będziemy rozumieć - będzie dobrze. Nie będziemy się rozumieć - ... Rozumiemy się?
-Rozumiemy się.

Na podstawie Alternatywy 4, dzielnicowy Parys.
Major
 • 0 / 0
Stanisław Anioł (gospodarz domu): "Hmmm... rozumiem... murzyn zrobił swoje..."
Teksty Bareji są ponadczasowe, on wiedział, że kiedyś będzie Ekstraklasa, że będzie awans Sokoła, że będzie prezes itd.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
https://sjp.pwn.pl/slowniki/Bareja.html
Swietne! :)
Dzięki :-)
Chorąży
 • 1 / 1
Biorąc pod uwagę liczbę minusów przy komentarzach, należy jak najszybciej przywrócić nauczanie stacjonarna. Gimbaza z prowincji się ewidentnie nudzi xD
Zrobili jeden wyjątek ( bo ktoś posmarował) teraz musza zrobić drugi, Miodek płacić nie będzie, ale można się powołać na wcześniejszy przykład i zarzucić przekupstwo.
~SYLWEK990222
 • 0 / 1
jaki placz bedzie bo pyryu graja dzien po nas w pucharze oooo maja jeden dzien mniej odpoczynku
Generał brygady
 • 0 / 0
Spisek jak.co pół roku przy okazji meczu z Legią
~Fanatyk
 • 0 / 3
Jak myślicię jakąś małą fetę uda się zrobić na starówce w lipcu? :) bo ja sobie nie wyobrażam nie świętowania mistrzostwa.. Żadna pandemia nie zatrzyma nas. Będzie grubo czuję.
Generał brygady
 • 0 / 0
Najpierw to.wygrajmy ligę
~Prorokkk
 • 0 / 4
Nikt nie karze za kadre, wyszło sytuacja wyjątkowa, lige odwołano bez wzgledu kto z kim grał i tyle... W taki sposób wszyscy mogliby protestować bo coś tam...
A jednak w niższych ligach potrafią na boisku sprawy załatwić.
Potrafia bo maja trawe a w Ostrodze nie rosnie
Rozwiązanie jest jedno - rozegranie zaległego meczu.
O! I po glebokiej analizie w koncu wspanialy wniosek!
Generał brygady
 • 0 / 0
Panowie od fairplay i ducha gry z.Ostródy są innego zdania
Generał broni
 • 1 / 5
No dobra akcja w necie jest wszyscy łacznie z DM powiedzieli jak to nas po prostu okradziono z walki o awans, ale czy poszło jakieś pismo do pzpn aby ci podjęli jakąś decyzję???
"wczoraj (20.05) wnieśliśmy jako Klub protest od decyzji WMZPN i niezwłocznie wykorzystamy pozostałe dostępne środki odwoławcze oraz zakwestionujemy tą uchwałę przed właściwymi organami Polskiego Związku Piłki Nożnej."- Jacek Zieliński
Generał broni
 • 3 / 2
Dzięki no to teraz czekamy na decyzję, która (sorry ale jestem mocna sceptyczny) będzie negatywna dla nas, choć bardzo chcę się mylić.
Chorąży
 • 2 / 4
Dobra akcja. Dobra retoryka. Nota bene grafika z Rosolkiem lepsza niż te foty.
Awansują 2 drużyny : Legia II i Sokół Ostróda.
Starszy kapral
 • 2 / 2
Oby tak się stało.
Generał brygady
 • 3 / 0
To nierealne. Tam jeszcze jest Aleksandrów z 1 punktem więcej od Legii II. I co z nim zrobić?
Masi

Aleksandrów ma tyle samo punktów co Legia II - 36
Ale ma korzystniejszy bilans bramkowy i dlatego jest wyżej od Nas.
Parsifal

I 1 mecz więcej. A w ostatniej kolejce wygrał 4-0...
Oczywiście, że mają o 1 rozegrany mecz więcej i dlatego jedyne rozwiązanie,jakie wchodzi w grę, to rozegranie zaległego meczu z Sokołem.
Parsifal

Jeśli nie pozwolili rozegrać meczu Motor- Hutnik to nie pozwolą rozegrać Legia II- Sokół Ostróda. Jedyne wyjście jakie widzę i jakiego jestem pewien to awans Sokoła i Legii. Szczególnie gdy w drugiej lidze będzie nieparzysta ilość drużyn.
Generał brygady
 • 1 / 0
Ale którego Sokoła Pietrek? Pisałem już, że poza rozegraniem zaległego meczu, nie ma innych, dobrych opcji. Zawsze ktoś będzie pokrzywdzony. Chyba, że awansują trzy pierwsze drużyny. Jak można awansować pierwszą i trzecią, a pominąć drugą???
https://m.legia.net/news/rezerwy-ukarani-za-kadre-legia-walczy-o-sprawiedliwosc/77296#comment-2068555
Masi

Jakbyś nie liczył Aleksandrów Łódzki nie ma żadnych szans na awans a Legia ma i to spore ze względu na zaległy mecz.
Generał brygady
 • 0 / 0
O ile się ten mecz odbędzie. A ponieważ się nie odbędzie, to kolejność jest Następująca:
1. Sokół Ostróda
2.Sokół Aleksandrów
3.Legia II
Jakim cudem chcesz awansu Ostródy i Legii? Gdzie tu sens?
Sens widzę w tym że Legia i Ostróda mają zaległy mecz i nikt nie wie jak wyglądałaby tabela gdyby wszystkie drużyny miały rozegrane rowna ilosc meczów. Aleksandrów łódzki nawet jakby stawał na głowie to nie ma szans wskoczyć na pierwsze miejsce. W 4 grupie 3 ligi Komisja ds Nagłych kierowała się duchem sportu i uznała że lepiej jest awansować obie zainteresowane drużyny niż jedną z nich skrzywdzić. Identyczny przypadek widzę w grupie 1. To że Aleksandrów stoi pomiędzy Legia a Ostródą? Dla mnie to nie ma znaczenia, to jest sytuacja wyjątkowa przez która zdecydowano się zakończyć sezon w połowie. Więc dlaczego nie awansować 3 drużyny w tabeli z realnymi szansami na awans? Lepiej awansować niż skrzywdzić. Czy ktokolwiek jest poszkodowany jeśli awansuje Legia i Ostróda? Nie. I chyba o to chodzi.
Generał brygady
 • 0 / 0
Pietrek, lubię Cię, ale jesteś typowym przedstawicielem myślenia życzeniowego. Wszystkie wątpliwości rozstrzygnąć na korzyść Legii i awans w kieszeni!
Ale ja pytałem gdzie jest sens wobec BRAKU rozegrania zaległego meczu! Nie o to, co Ty o tym sądzisz!
Masi

Jeśli mają awansować bez rozegrania meczu tylko druzyne Ostródy to już chyba większy sens ma anulowanie 2 czy 3 ostatnich kolejek do momentu gdy wszystkie drużyny będą miały ta sama ilość meczów. Wtedy jeśli Ostróda jest 1 w tabeli, ok nie mam nic przeciwko ale tu jest właśnie robienie krzywdy Legii bo ma zaległy mecz. Tak samo by to szło w drugą stronę jeśli to Legia byłaby pierwsza i miała zaległy mecz z drużyną która nadal ma szanse być pierwsza to albo rozegramy mecz albo awansujemy obie drużyny.
Generał brygady
 • 0 / 0
Kolejne myślenie życzeniowe: Skoro nie można Legii dać szans na rozegranie meczu, to anulujmy wyniki kilkudziesięciu meczów rozegranych przez kilkanaście zespołów podczas ostatnich dwóch - trzech kolejek. Co prawdopodobnie całkowicie wywróci kolejność tabeli. Nadal widzisz w tym sens?
To nie jest myślenie życzeniowe tylko szukanie sprawiedliwego rozwiązania.
Generał brygady
 • 0 / 0
Ale w sytuacji NIEROZEGRANIA zaległego meczu, nie istnieją sprawiedliwe rozwiązania!
Generał brygady
 • 0 / 0
Pietrek, uparłeś się i w ogóle nie chcesz słuchać racjonalnych argumentów. Dla świętego spokoju proponuję zakończyć naszą wymianę myśli!
Więc trzeba podjąć takie decyzje które będą najbliższe sprawiedliwości.

No nie zrozumiemy się w tej kwestii bo ja nie zmienię swojego poglądu w tej sprawie. Robienie przewagi jednej drużyny dlatego że jest biedniejsza i ma gorsze warunki na przygotowanie mija się z celem. Pozdrawiam.
Dwoch raczej nie awansuja, juz jezeli to trzy zespoly ale to sie nie stanie. Rozegrac zalegly mecz i tyle. Jedyne wyjscie
Chorąży
 • 4 / 6
Ktoś niestety musiał być skrzywdzony. A obiektywnie patrząc, mecz też nie taki sprawiedliwy bo Sokół na pewno nie będzie miał takich warunków do przygotowań jak Legia. .
~mietek
 • 4 / 1
Gdyby nie było epidemii, to też by tak mogli mówić. Jakoś w Pucharze Polski młodzi chłopcy z Legii nie płakali, że muszą grać przeciwko drużynom z wyższych lig, tylko wychodzili na boisko i ogrywali Wigry, a potem Odrę. Jak ktoś zamierza się uchylać przed pojedynkiem z teoretycznie silniejszym rywalem, to niech sobie daruje uprawianie sportu i zajmie hodowlą jedwabników.
Generał brygady
 • 3 / 1
No tak i piłka pompowana pod Legię by była
Generał brygady
 • 0 / 0
Słusznie Scream. Głos rozsądku!
dowalić Legii to zawsze najwyższa przyjemność dla 99 procent ludzi związanych z polską piłką.
z resztą z tego co się słyszy, w innych ligach też maluczcy chętnie leją najsilniejszego gdy tylko trafi się okazja a wiadomo, karawana jedzie dalej.
Generał brygady
 • 0 / 0
Tyle że gdyby była odwrotna sytuacja to już termin meczu byłby ustalony

Logowanie

Zarejestruj