Nowy stadion dla Elbląga

Rezerwy: Dwa gole Rosołka, bramka Kucharczyka, remis w Elblągu

23.03.2024 13:55

(akt. 24.03.2024 18:08)

Legia II zremisowała na wyjeździe 3:3 z walczącą o utrzymanie Concordią w 22. kolejce III ligi (grupa I). Dwie bramki w barwach "Wojskowych" zdobył Maciej Rosołek, a jedną Michał Kucharczyk. Przed meczem piłkarze stołecznych rezerw wyrazili poparcie pomysłu budowy nowego stadionu w Elblągu (na zdjęciu). #nowystadiondlaelblaga

W wyjściowym składzie Legii II znalazło się sześciu zawodników z pierwszej drużyny, czyli Wojciech Banasik (bramkarz), Jan Ziółkowski, Marco Burch (stoperzy), Wojciech UrbańskiJurgen Celhaka (środkowi pomocnicy) i Maciej Rosołek (napastnik). W kadrze zabrakło m.in. Aleksandra Wańka (zerwane więzadło krzyżowe przednie w lewej nodze, uszkodzenie łąkotki bocznej), Pawła Szajewskiego (praca z fizjoterapeutami), Szymona Grączewskiego (naderwane więzadła w kostce; w poniedziałek powrót do treningów z pełnymi obciążeniami), Jakuba Adkonisa oraz Cypriana Pchełki, którzy zostali powołani odpowiednio do reprezentacji Polski U-17 i U-18.

Legioniści od początku – tak, jak w poprzednich meczach – starali się posiadać piłkę, zakładać wysoki pressing, budować ataki pozycyjne. W 4. minucie Jakub Żewłakow zwiódł rywala poprzez balans, miękko zagrał w pole karne, zawodnik Concordii podbił futbolówkę, Rosołek w nią nie trafił, po czym zagrożenie oddalił Maksymilian Manikowski. Po chwili Urbański przełożył dwóch przeciwników i płasko uderzył z 17. metra, lecz bramkarz gospodarzy udanie interweniował.

Concordia też miała lepsze momenty, w których potrafiła stworzyć zagrożenie, choćby po zagraniach i dośrodkowaniach w pole karne. Banasik wybronił trzy główkowania, z czego dwa wyłapał po stałych fragmentach, a jeden (groźny strzał Kacpra Noworyty z 11. metra) odbił na rzut rożny. W 21. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Kacper Sionkowski dopadł do piłki przed "szesnastką" i pięknie, potężnie uderzył z lewej nogi, pod poprzeczkę.

Gol miejscowych sprawił, że Legia II podkręciła tempo, próbowała dośrodkowywać, atakować. Najpierw Urbański został zablokowany po strzale z pola karnego, potem Ziółkowski niecelnie główkował po dograniu z rzutu wolnego, a w 36. minucie rezerwy były blisko wyrównania. Michał Kucharczyk, będący kapitanem "dwójki" w sobotnim meczu, miękko zagrał w "szesnastkę" do Rosołka, ten przyjął piłkę i celnie podał wzdłuż boiska do Wiktora Puciłowskiego, ale jego uderzenie z 9. metra obronił golkiper.

O ile Legii II brakowało konkretów w ofensywie w pierwszej połowie, to zmieniło się to tuż po przerwie. Urbański zagrał na lewe skrzydło do Patryka Konika, ten dośrodkował na bliższy słupek, do Kucharczyka, który skutecznie główkował z 7. metra.

Concordia zdołała udanie zareagować i szybko odzyskać prowadzenie. Burch, który wcześniej miał trochę dobrych interwencji w defensywie, zagrał ręką we własnym polu karnym, blokując mocne uderzenie. Sędzia podyktował "jedenastkę", którą wykorzystał Joao Augusto, strzelając w lewą stronę bramki (Banasik rzucił się w przeciwny róg).

Po chwili stołeczne rezerwy ponownie wyrównały. W 56. minucie Ziółkowski dośrodkował z lewego skrzydła w pole karne, do Rosołka, który wygrał pojedynek z Jakubem Rękawkiem, ograł także Mikołaja Donieckiego i oddał strzał z 7. metra, przy dalszym słupku.

W kolejnym fragmencie meczu szanse mieli jedni i drudzy. Jeśli chodzi o Concordię, to Naworyta nieczysto uderzył z pola karnego, a Sionkowski przegrał pojedynek 1 na 1 z Damianem Byrtkiem, którego asekurował Celhaka. Goście wypracowali więcej okazji, ale albo byli blokowani, albo miejscowi przecinali ich zagrania. W jednej z akcji Urbański płasko podał do Rosołka, którego w ostatniej chwili uprzedził Doniecki.

W 74. minucie rezerwy "Wojskowych" wyszły na prowadzenie. Byrtek walczył o piłkę z rywalem, który zagrał ręką we własnym polu karnym. To sprawiło, że sędzia podyktował "jedenastkę", którą pewnie wykorzystał Rosołek, uderzając w prawy dolny róg (bramkarz rzucił się w drugą stronę).

Gdy wydawało się, że wynik już się nie zmieni, to zespół z Elbląga doprowadził do remisu. Augusto oddał strzał sprzed "szesnastki", piłka odbiła się od Ziółkowskiego i Byrtka, i dotarła do Łukasza Makarskiego, który skutecznie uderzył z 8. metra, na wślizgu.

Legia II zremisowała 3:3 w Elblągu, a w Wielką Sobotę, czyli 30 marca (godz. 12:00), zmierzy się u siebie z Mławianką Mława.

22. KOLEJKA III LIGI (GRUPA I): CONCORDIA ELBLĄG – LEGIA II WARSZAWA 3:3 (1:0)
Sionkowski (21. min.), Augusto (54. min. – k.), Makarski (87. min.) – Kucharczyk (47. min.), Rosołek (56. min., 74. min. – k.)

Żółte kartki: Jakubowski, Makarski – Puciłowski, Ziółkowski, Byrtek

Concordia: Manikowski – Doniecki, Staniak, Jakubowski (70' Kaczorowski), Szpucha, Bukacki, Augusto, Makarski, Rękawek, Sionkowski (90' Maćkowski), Noworyta (86' Danowski)

Legia: Banasik – Burch, Byrtek, Ziółkowski – Puciłowski, Celhaka, Urbański (88' Vasiliadis), Konik – Kucharczyk (90' Wnorowski), Rosołek, Żewłakow (46' Korczakowski)

III LIGA (GRUPA I) – TABELA I TERMINARZ (TUTAJ)

Historia Legii: Co wiesz o początkach klubu