Raport medyczny przed meczem z Zagłębiem

17-10-2020 / 17:22 Maciej Ziółkowski

- Informujemy, że w piątek, 16 października, dwa dni przed meczem Legia Warszawa - Zagłębie Lubin w ramach rozgrywek PKO BP Ekstraklasy, drużyna oraz sztab Legii Warszawa z inicjatywy klubu przeszły badania na obecność wirusa SARS-CoV-2.

U jednego z badanych test dał wynik pozytywny. Klub niezwłocznie wdrożył wszystkie niezbędne procedury. Zawodnik przebywa obecnie w izolacji. Zespół przygotowuje się zgodnie z planem do niedzielnego meczu.

NIeoficjalnie wiadomo, że odizolowanych zostało dwóch piłkarzy - jeden uzyskał wynik pozytywny, zaś drugi ma typowe objawy i jest podejrzany.

Źródło: legia.com, Legia Warszawa

Komentarze (75)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Zaloguj

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Starszy kapral
 • 1 / 0
Na soccerstand.com jest skład podany. Jest Gwilia a poza kontuzjowanymi nie ma w kadrze Kapustki i Cierzniaka
Chorąży
 • 1 / 0
napewno Kapustka, ciekawe ktory drugi..... Gvilla i Rosolek odpadaja z listy podejrzanych ;-)
Kapral
 • 1 / 0
Drugim chyba Cierzniak bo Tobijasz na rezerwie...
Kapral
 • 0 / 0
To co jednym z covid jest chyba Kapustka bo go brak w meczowej 20, a kto drugim? Wieczorem na twitterze Bartkovy pisał o kolejnym chorym zawodniku...tylko pytanie czy chodziło mu o tego 2 czy 3 bo cały dzień nie jasny był przekaz, ciekawe czemu tylko Legia raportuje w ten sposób, jakiś inny klub podaj takie info przed tą kolejką ? Nie, tajemnica czy co? Boniek dobrze powiedział, taka informacja powinna być oficjalna z zaznaczeniem kto jest chory, żeby nie było później jaj...
Pułkownik
 • 1 / 0
Po paru zapytaniach ze strony kolegów z portalu o SARS Cov 2 i respiratory odpowiem wszystkim zainteresowanym zarazem...
Sprawa nie jest taka prosta...
Anestezjologia i intensywna terapia to jeden z najtrudniejszych działów medycyny. Respirator może obsługiwać tylko doswiadczony intensywista. Aparat taki ustawia się według stanu zdrowia , płci , wagi oraz pojemności pluc człowieka. Istnieje też wiele trybow sztucznej wentylacji, który dobierany jest indywidualnie dla każdego przypadku.
Jest w tym sporo liczenia i logiki.
Respirator w niefachowych rękach jest bardzo groźny i moze zabić.
W najlepszym przypadku spowoduje dużo większe spustoszenia w organizmie niż koronawirus. Urządzenie jest ustawiane wylacznie przez lekarza OIOM.
Odczyty aparatu nadzorują specjalnie wykształcone pielęgniarki anestezjologiczne. Wykształcenie lekarza OIOM trwa przeciętnie 5 lat po studiach.
Próbowałem robić kursy obsługi respiratorów dla lekarzy innych specjalności i w Niemczech i w Polsce.
Bardzo mierne wyniki.
Teraz rozumiecie skąd panika w rządzie.

Życzę yczę wszystkim by nigdy nie musieli korzystać z respiratory i byśmy wspólnie cieszyli piłką.
Pułkownik
 • 0 / 0
Wybaczcie błędy interpunkcji i inne ,które tworzy za mnie mój telefon.
Naprawdę rzadko jestem winien ja...
Obstawiam że Rosi
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Skąd to przypuszczenie?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Chorobsztyk, już dwóch...
Nos only
Podpułkownik
 • 2 / 0
Ten sezon to bedzie koteria...
Podpułkownik
 • 0 / 0
Loteria
Podporucznik
 • 2 / 0
O Gvili było cicho po powrocie z reprezntacji, więc całkiem prawdopodobne że to on.
Zresztą, kto by to nie był, to życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Porucznik
 • 0 / 0
Ta, pewnie Gvilia i któryś z wcześniej kontuzjowanych tzn Astiz, Wieteska lub Kostorz...
~L
 • 1 / 3
Oby ten drewniany gargamel
Generał broni
 • 2 / 0
Jakim debilem trzeba być, żeby życzyć komuś choroby???
Kapral
 • 0 / 0
Dziś trening o 19, niby zamknięty ale można by podejrzeć kto wychodzi na trening i dać znać :) Najlepiej jeśli by wirusa złapali gracze którzy są aktualnie kontuzjowani i się spokojnie wyleczyli. A tak w ogóle ciekawe co to za infekcja tajemnicza Kacpra Kostorza przez którą nie może trenować, może to właśnie on jest jednym z nich? Szkoda by było każdego gracza który akurat jest w grze a nie leczy kontuzji...
Sierżant
 • 0 / 0
Jędza z Lewczukiem i nie ma kto grać
Generał broni
 • 0 / 1
No to można zagrać na 4 napastników ;)
Starszy kapral
 • 9 / 15
Można obwiniać rząd jak to niektórzy robią, chociaż w przypadku rekordów zakażeń to nie widzę w tym sensu. Dla mnie jedynymi winnymi są Ci co wszelkie zasady z du..., Ci którzy pobili dzisiaj motornicza w tramwaju, wszelcy antycowidowcy itp. Korona niestety jest i jeśli będziemy mieli dalej to w rakim poważaniu jak niektórzy to będzie gorzej. Żaden rząd, czy by rzadził Tusk czy Kaczor nie jest winien zakazeniom i rekordom z tym związanum tylko Ci ludzie o których napisałem
Marszałek Polski
 • 12 / 3
Smieszne.Ludzie, którzy rządzą w Polsce nie są według ciebie odpowiedzialni za stan służby zdrowia?
Pewnie że ludzie się zakażają ale to, co się dzieje później to już nie jest i nie powinna być kwestia losu i rachunku prawdopodobieństwa.
Porucznik
 • 11 / 4
A widzisz logike w tym, ze silownia zamknieta a kosciol otwarty?
Do kosciola chodza glownie ludzie duzego ryzyka 60 plus
A na silownie mlodzi , odporni, trenowac.
Ale tu rzadzi nie tylko J. Kaczynski ale i T. Rydzyk, co dostaje od bezdomnych samochody za 1 mln zl.
A Urzad Skarbowy sie nim nie interesuje a Ziobro jego gosciem w Radio Maryja
Logika?
Generał brygady
 • 13 / 3
Żaden? A kto qwa mówił...koronawirus w odwrocie, idzie na wybory staruchy, nie bójcie się.... i co zrobili od wiosny i pierwszego lockdownu??????
Pułkownik
 • 9 / 2
Rozumiałem sytuację w marcu. Wirus wszystkich zaskoczył i każdy rząd musiał improwizować. Ale teraz mamy październik, minęło 7 miesięcy. I co? W Niemczech jest 7 tys. stanowisk respiratorowych czekających z pełna obsługą na pacjentów covidowych. W Polsce stanowisk jest ok. 800, z czego już zajętych ponad 600.
Totalna improwizacja. Zajmowali się nawalankami w koalicji, osłabianiem Ziobry, 5 dla zwierząt a pandemii jakby nie było. Wierus dał nam 3-4 miesiące szansy na przygotowanie, ale zrypano to totalnie.
Ktoś jeszcze te stanowiska respiratorowe musi umieć obsłużyć, pajcent sam się do niego nie podłączy i nie będzie się obserwował, prowadząc leczenie. Niemcy mają do tego ludzi, a w Polsce jest gigantyczny deficyt personelu medycznego. Sam jestem bardzo ciekaw ile respiratorów ma na głowie jeden lekarz, ale jak posiadamy ich 800 to wątpie czy mamy choćby 400 lekarzy wykwalifikowanych do ich obsługi. To jest największy dramat polskiej służby zdrowia od lat. Nierozwiązywalny ad hoc, można na szybko zorganizować kilkuset lekarzy z ostatniego roku studiów lub z emerytury, ściągnąć paru z zagranicy, ale przy potrzebach liczonych w tysiącach nie robi to wielkiej różnicy.

Po czasach PRL zostało nam w kraju bardzo wiele szkół, które można przerobić na szpitale, mają całą infrastukturę, nawet już istniejącą tam w bebechach, w ścianach, okablowania, orurowania (np do butli z tlenem). Tylko nie ma sensu tego organizować bo i tak nie byłoby komu tam pracować.

Teraz wygląda to tak jakbym ich bronił, ale nie bronie. Trzeba sobie jednak uświadomić w jakim chlewie obsranym gównem żyjemy, że tak naprawdę to niewiele da się zrobić bo nasza służba zdrowia jest w stanie agonalnym od kilkudziesięciu lat i nikt w tym czasie nic z nią nie zrobił.

Można jednak było zrobić więcej od strony prawnej i z większym rygorem ezgekwować konieczność noszenia masek, dezyfekowania się i zachowania reżimu sanitarnego w sklepach, firmach, zakładach pracy. Nie zrobiono nic, a prawo jest tak dziurawe, że jak ktoś dostanie mandat za nienoszenie maski albo noszenie jej na gębie z odsłoniętym nosem albo szyi, to pójdzie do sądu i sąd mu ten mandat anuluje. Przy takiej głupocie w narodzie, skuteczna może być tylko dyscyplina pały. I tutaj należało przez te kilka miesięcy działać, ale temat olano i udawano, że nie istnieje, a wirus jest w odwrocie. A teraz, przy takiej liczbie foliarzy i święcie przekonanych ludzi, że to spisek i plandemia, to już niewiele da się zrobić. A już największym idiotyzmem było posłanie dzieciaków do szkół, bo to co teraz wszystko się dzieje, to jest właśnie efektem ich otwarcia. To też można było zorganizować lepiej. Nauka zdalna to żadna nauka? Trudno, na koniec roku można byłoby zrobić w szkołach egzaminy, oczywiście pisemne, w odpowiednim rezimie, decydująde o promocjach z całego zakresu materiału i jakby komuś nie chciało się uczyć w domu, to byłby jego problem i by sobie kiblował, nawet chociaż zrobić to nauczanie hybrydowe, ale nie. Wepchano setki tysięcy dzieciaków do szkół, które rozniosły ten syf po całej Polsce.
Kapitan
 • 6 / 1
Kochani

Suweren wybrał.

Suweren musi się w tej sytuacji znaleźć.

Wszystko na ten temat.

Pzdr
Podporucznik
 • 6 / 0
Mateuszek kłamczuszek!
Podporucznik
 • 2 / 7
Grypa tez istnieje i ludzie tez na nią umierają, ale nikt tego nie pokazuje codziennie w TV i nie zamyka wszystkiego z tego powodu.
Generał brygady
 • 5 / 1
@Cch
Ty tak na poważnie?
Porównania grypy i COVID-19 jest nie ma miejscu. Pokaż mi gdzieś jakieś dowody naukowe, które pokazuje podobieństwo.
COVID-19 i grypa bardzo ale to bardzo się od siebie różnią.
Nie ma znaczenia tutaj co ty uważasz i co o tym myślisz, ważne są fakty.
Ale no niektórzy z was to debile!
Chorąży
 • 0 / 1
Niemcy mają pełną obsługę w szpitalach bo polscy lekarze tam siedzą. Wyuczyli sie w Polsce, i jadą ratować ludzi za wieksze pieniadze... Trudno im sie dziwić, ale w Polsce są dzieki temu braki w obsadzie szpitali.
biper 1
Ty tak na poważnie?
Nie ma znaczenia co Cch uważa i co o tym mysli? Twoja myśl przewodnia jest najtwojsza i taki kierunek jest jest jedynym dobrym, innych odesłać na Madagaskar. Z racją jest jak z dvpa każdy ma swoją. Teraz pochwal się fotkami z wakacji, urlopu jak pięknie prezentowałes się na plaży w maseczce . Mimo wszystko pozdrawiam.
Od kiedy pamiętam służba zdrowia zawsze była na łopatkach. I każdy rząd jest pod tym względem nieudolny.
Generał brygady
 • 3 / 0
@wujaszkatomaszka

Powiem inaczej, nie ma znaczenia co ja myślę, ty, czy ktoś inny. Wirus jest wirusem i żyje własnym życiem a właściwie naszym bo potrzebuje nas aby się rozmnażać. Czyli od naszej ignorancji tudzież głupoty będzie zależało czy COVID-19 będzie się miał dobrze czy nie.

Każdy ma prawo mieć własne zdanie ale na brak świadomości to trudno zaradzić.

Maseczkę na pustej plaży czy w lesie nosić to bezsens. Noszę wszędzie tam gdzie jest możliwość kontaktu z człowiekiem - dbam o zdrowie innych.
Podporucznik
 • 0 / 0
@Biper1
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-10-16/lekarze-w-programie-gosc-wydarzen-transmisja-od-1925/
Profesor Kuna mowi tam ""Gorsze są powikłania po grypie niż po Covid-19. Nie bójmy sie".
Ale i tak wydaje mi się to daremne. Jesteś zbyt płytki żeby przyswoić inna rzeczywistosc niż to co Ci powiedza mas media. Bez odbioru.
Podpułkownik
 • 3 / 1
Panie Czesiu, mam nadzieję, że ogląda Pan mecz Górnik-raków? Można się wiele nauczyć od pana marka Papszuna.
rok temu tez wszyscy chcieli papszuna u nas, a potem cos przycichlo o rakowie
W tym roku to raczej o Rakowie nie przycichnie. Okrzepneli i wyciągnęli naukę z poprzedniego sezonu. Iza parę złotych maja ciekawy zespół. Gdyby Papsxun miał naza kasę to pewnie zdominowały ligę. A my Eye udany kasę przez okno i co rok tylko nowa rewolucja a tam stabilizacja. Owszem inna presja i oczekiwania Ale trzeba docenić, że widac pracę trenera.
nigolcabej,
Jakoś nie przypominam sobie aby Raków w jakimkolwiek momencie poprzedniego sezonu grał piach.
Owszem, przegrywał. Czasem frajersko, czasem będąc słabszą drużyną.
Ale cały czas było widać co chcą grać. Była i jest powtarzalność.
Mam nadzieję że ktoś wreszcie za to beknie.I że tiurma to będzie najłagodniejszy wymiar kary. A najlepiej kula w łeb i dół z wapnem.
Generał broni
 • 1 / 0
To nie te czasy, kolego.
Podpułkownik
 • 1 / 6
mam nadzieje, że jest Gwilia. Akurtat jego brak to tylko pozytyw. Oczywiście życzę mu zdrowia.
Marszałek Polski
 • 9 / 1
Jateż ci zyczę zdrowia
ale...
No tak komuś życzyć, warte przemyślenia.
Generał brygady
 • 2 / 0
Nie życzmy komuś źle bo to pecha przynosi...
Generał brygady
 • 0 / 0
Niepotrzebny problem ale raczej nieunikniony. Przy tej ilości oficjalnych zakażeń ( w żeczywistości jest pewnie ze 3 razy więcej), to i tak mamy niewiele przypadków wśród piłkarzy.
Zdrowia i dużo rozwagi dla wszystkich.
Czy niewiele?
Pierwsza drużyna wraz ze sztabem trenerskim, kierownictwem, medykami to ok. 50 osób. Jeżeli pomnożymy ich o liczbę zespołów to daje to ok. 800 osób.
Do tej pory wykryto Sars Covid-19 u około 100
Procentowo jest to zatem 12-13%, przy czym oficjalnie w Polsce do tej pory zostało zakażonych 0,85% społeczeństwa...
Więc albo piłkarze mają wyjątkowego pecha, albo....
Generał brygady
 • 0 / 0
Wiadomo, że w naszym społeczeństwie jest dużo więcej zakażeń. U piłkarzy wychodzi tak bo są wszyscy badani. Jakie cyfry byłyby gdyby wzorem Słowacji, przebadać wszystkich Polaków?
Jest masa ludzi bezobjawowych lecz zakazajacych a oni testu nie mają zrobionego.

Mi generalnie chodziło o to, że w Polsce zakażeń jest dużo a u piłkarzy naszych niewiele. Mamy prawie 10 tyś zakażeń oficjalnych w ciągu ostatniego dnia, spokojnie mnożymy to razy 3 a może i 5 jeżeli chcemy znać realną ilość w społeczeństwie - więc w Legii jak dotąd tragedii nie ma bo są to jednostki a nie np 23 piłkarzy...
Reprezentanci? Bo jak nie to zaraz będzie więcej przypadków. ...
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Jakbyśmy mieli mało problemów
Generał broni
 • 0 / 1
Problem jest jeden - Michniewicz się nazywa.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Problemów jest wiecej, nawet tych personalnych. Michniewicz to jeden z nich
Obstawiam Gvilia/ Mladenović.
Tez mi się wydaje że Gvilia wczoraj nie trenował
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Bardzo możliwe
Generał broni
 • 0 / 0
Gruzin pwnie tak, ale Mlado?
Marszałek Polski
 • 0 / 1
A to on odporny?
Oby nie Jędza lub Lewczuk, bo wyjdziemy bez środkowego obrońcy.
Napewno nie Lewczuk bo dziś miałem z nim przyjemność rozmawiać.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Proszę chociaż o podanie inicjałów :-)
~X...
 • 0 / 0
Wiadomo o kogo chodzi
Odizolowanych dwóch jeden z pozytywnym drugi z wyraźnymi objawami...
Pułkownik
 • 1 / 0
Niestety będzie tego rodzaju informacji więcej.
Redakcjo, a coś więcej? Piłkarz czy ktoś ze sztabu? Bo np Staszewski twierdzi że pozytywne wyniki są u 2 piłkarzy.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Napisane zawodnik
Racja, moje niedopatrzenie.

Logowanie

Zarejestruj