Lucjan Brychczy odsłonił tablicę w Alei Gwiazd

12-06-2019 / 11:10 Marcin Szymczyk

We wtorek 11 czerwca miała miejsce II edycja Alei Gwiazd Piłki Nożnej. Swoją tablicę z odciskami stóp odsłonił Pan Lucjan Brychczy, a także Paweł Janas, Jacek Gmoch, Stefan Majewski, Józef Młynaczyk czy Antoni Piechniczek. Pośmiertnie został uhonorowany Wacła Kuchar, jego certyfikat otrzymał prezes Pogoni Lwów Marek Horbań.

fot. Piotr Kucza / FotoPyK

- Człowiek-legenda. Legenda Łazienkowskiej, legenda Legii Warszawa, honorowy prezes tego klubu. 60 lat w Legii, jest drugim najlepszym strzelcem w historii ligowych rozgrywek. Szanowni Państwo, jego nazwisko jest skandowane na stadionie Legii bardzo często. Kibice je wywołują i zawsze pamiętają - takimi słowami Pana Lucjana Brychczego zapowiedział prowadzący uroczystość prezes Fundacji Aleja Gwiazd, Sławomir Jachimowski.

- Kici przede wszystkim mało mówi a dużo robi. Wszystko widzi, wystarczy mu tylko jedno słowo. Na boisku był zawsze bardzo życzliwy, szczególnie dla młodych zawodników. My byliśmy bardzo długo sąsiadami, a nasi synowie długo grali razem w Legii w piłkę. Mieszkaliśmy dwie klatki od siebie, wiele nas łączyło i nadal łączy. Gdy przyszedłem do szatni, było w niej wielu reprezentantów, dlatego też do każdego z nich zwracałem się na „Pan”. Gdy powiedziałem „Panie Lucjanie, niech Pan poda”, odpowiedział mi: „Ja jestem Kici. Jak będziesz tak mówił, będzie po szansie” – wspominał Jacek Gmoch.

Inauguracja Alei Gwiazd Piłki Nożnej nastąpiła 12 czerwca 2018 roku w setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym szczególnym roku uhonorowano i odsłonięto tablice z odciskami stóp Włodzimierz Lubański, Zbigniew Boniek, Grzegorz Lato, Jan Tomaszewski i Władysław Żmuda. Pośmiertnie odsłonięte zostały tablice Gerarda Cieślika, Kazimierza Deyny i Włodzimierza Smolarka.

Projekt jest realizowany przez fundację Aleja Gwiazd, Polski Związek Piłki Nożnej oraz spółkę PL.2012+, operatora PGE Narodowego. Ma na celu popularyzację piłki nożnej, a także przybliżenie sylwetek sportowców zasłużonych dla tej dyscypliny.

 

Zdjęcia

Komentarze (15)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Zaloguj

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Panie Lucjanie szacunek na zawsze zostanie!!!!
~in
  • 0 / 0
Super sprawa dla upamiętnienia polskich piłkarzy.
Z punktu technicznego:
1. Odciski za głębokie przez co są brzydkie (spójrzcie na odciski na promenadzie w Monte Carlo w Monaco).
2. Skoro odciski zrobione dla zachowania pamięci, co do cholery robi tam napis "PGE" (za 50lat każdy będzie pytał co to oznacza. Sponsorów nie powinno się umieszczać na tego typu tablicach/pomnikach - wstyd).
Człowiek Legenda
Pułkownik
  • 0 / 0
Gratulacje, i jak najbardziej zasluzone !!!
Generał
  • 2 / 0
Panie Lucjanie - fajnie że jest Pan niezatapialny i przeciwpancerny:):):):)
Dziękuję za wszystko - komu jak komu - ale Panu w tej "uliczce" miejsce się należy bez dwóch zdań:)
Brawo Kici*** kłaniam się gleboko i życzę zdrowia Panie Lucjanie
~fan Kazimierza D.
  • 2 / 0
Miałem to szczęście oglądać z prawdziwej Żylety jak grał pan Lucjan i Kazimierz . Podziwiałem dryblingi Janusza Żmijewskiego (Koń, Pele, Żmija).
A Jacek Szczęka (Gmoch) grał niezwykle ostro a drewniany był bardzo.
Takich piłkarzy jak Brychczy i Deyna nie zapomina się nigdy. Artyści.
To musiał być zaszczyt oglądać Pana Lucjana na żywo. 100 lat Mistrzu!!!

PS Do wszystkich używających słowa "legenda" np. w stosunku do chociażby Rado(a po latach znajdą się tacy (o zgrozo!), co ze względu na tytuły będą tak nazywać Rzeźnika lub Kuchego). Synonimem tego słowa jest właśnie Pan Lucjan.
Domyślny awatarChorąży
  • 0 / 0
Rudy prezes w pierwszej edycji razem z Deyna a nasz Pan Lucjan dopiero teraz...... i gdzie tu sprawiedliwość
Domyślny awatarChorąży
  • 0 / 0
choć lepiej późno niż wcale
Podpułkownik
  • 0 / 0
Brawo dla obu Panów
Zasłużone wyróżnienie dla Pana Lucjana!
Domyślny awatarGenerał brygady
  • 2 / 0
Wielki SZACUNEK Panie Lucjanie!!!
Jacek gmoch 80 lat a widać po tej jednej pozie, że jest w lepszej formie, niż większość 50 latków B-)
Pułkownik
  • 0 / 0
To prawda, 40-stka na karku a nieraz zastanawiam sie zanim przykucne czy przyklekne.
Dodam ze jest to kwestia kolan, nie brzucha (;.

Logowanie

Zarejestruj