Komentarz: Boruc rozważny i romantyczny

01-08-2020 / 16:25 Adam Dawidziuk

Nie minął jeszcze pierwszy dzień okna transferowego, a znamy jego hit. Nazywa się Artur Boruc. To ruch Legii zarówno romantyczny, jak i rozważny, a ryzyko, że się nie uda, jest minimalne.

Powrót Artura Boruca na polskie boiska, to znakomita wiadomość nie tylko dla Legii, ale i dla ligi. Tęsknimy za zawodnikami, dla których kibice przychodzą na stadiony czy siadają przed telewizorami. Legia takiego sprowadziła, choć długo wydawało się, że to nierealne. I gdyby nie spadek Borunemouth, pewnie pozostałoby w sferze pragnień. 

Artur to kawał historii, nie tylko legijnej, ale polskiego futbolu. Postać nietuzinkowa, dla wielu kontrowersyjna, ale przede wszystkim: nie nijaka. Pół żartem, pół serio w takich przypadkach zwykło się mawiać: nie wiem, czy będzie lepiej, ale ciekawiej na pewno.

Dlaczego to ruch rozważny? Legia jest w przededniu wymiany pokoleniowej wśród bramkarzy. W ciągu roku, a właściwie 10 miesięcy, musi mieć spokój w bramce i przygotowywać następcę. Trudno na dziś powiedzieć, czy znajdzie go u siebie, czy będzie musiała sprowadzić. 
Artur daje spokój w bramce. Wiadomo, że długo nie grał oficjalnego meczu, ale to nie jakiś młodziak, który potrzebuje ogrania. On jest ograny na najwyższym poziomie. I to od lat.

Dlaczego romantyczny? Bo to spełnienie marzeń. Zapewne Artura, jak i kibiców. Spięcie klamrą bardzo udanej kariery, powrót tam, skąd ruszało się w świat z tobołkiem w ręku i marzeniami. Boruc przecież zaczynał od ławki rezerwowych w Celticu, ale po blamażu z Artmedią Petrzałka wszedł do bramki i miejsca nie oddał.

Czy mógł osiągnąć więcej? Oczywiście. Czy osiągnął dużo? Bardzo dużo. Jedni powiedzą, że gdyby miał inny charakter, grałby w topowych klubach Europy. Jednak kto wie, czy inny Boruc osiągnąłby tyle, co ten oryginalny? Nikt. 

Dzisiaj szatnię Legii wzmacnia wielka osobowość, drużynę świetny bramkarz, a kibice są szczęśliwi, bo znowu mają u siebie wielkiego idola i legionistę. Czy sportowo da radę? A czemu ma nie dać? Patrząc na Gianluigiego Buffona, nawet po czterdziestce można bronić na bardzo wysokim poziomie, a Artur ma 2 lata mniej. Wiadomo, że większość będzie czekać na pierwszy błąd, pierwszą straconą bramkę, ale przecież niepokonani i bezbłędni bramkarze nie istnieją.

Boruc, Juranović, Lopes, Mladenović – lato 2020 roku, bardzo trudnego roku pamiętajmy, w wykonaniu Legii wygląda bardzo obiecująco, a to zapewne nie koniec. Radosław Kucharski, Tomasz Kiełbowicz i reszta zespołu odpowiedzialnego za ruchy transferowe, poczyna sobie coraz odważniej i skuteczniej. I przede wszystkim pokazuje, że można postawić na swoich, nie trzeba wielkich zagranicznych menedżerów z dyplomami renomowanych uczelni, aby rzetelnie wykonywać pracę. Brawo.

QUIZ Co wiesz o Arturze Borucu

Źródło: Legia.Net

Zdjęcia

Komentarze (65)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Zaloguj

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Chorąży
 • 0 / 0
piłkarze przychodzą więc ktoś musi odejść! kto wg was jest najbliżej odejścia? Napewno maja oferty.

Ja myślę że przynajmniej na wypożyczenie pójdzie Stolarski

zainteresowanie budzą napewno: Antolic, Gwilia, Karbownik, Kante, Wieteska

Chętnie sprzedano by: Nagy, Wieteska, Stolarskiego, Sanogo, Martinsa,
Porucznik
 • 0 / 0
Kante podobno też miał oferty.
Stolarski pełni ważną rolę w Legii, na ten moment bardzo mocna "trójka" na prawą obronę ale kto wie, Veso kontuzja, Stolar pierwszy do wejścia, dobry wiek.
W 80 % klubów EK grałby w podstawowym składzie. Gdyby Veso był w formie, może wypożyczenie, bo chłopak potrzebuje gry. Powinien zostać

Powinni odejść:
Wieteska, Remy, Sanogo, Nagy, Novikovas, Martins
~Mlox
 • 0 / 0
Bardzo się cieszę, witaj Artur w domu! Wniesiesz dużo dobrego do klubu. Z drugiej strony myślę ze obecnie Radek będzie nr 1 Artur ława. Młodzi na wypożyczenie Boruc dawno nie grał. rywalizacja zapowiada się ciekawie
Starszy sierżant
 • 1 / 1
A kto powiedział że będzie bramkarzem przez rok ,może na 3 także easy stady
Generał
 • 2 / 1
Wiecie co wqurwia mnie już to jęczenie na ten transfer w mediach, które to podważają. Wczoraj król Artur jasno wyjaśnił, że on mówić nic nie będzie tylko w bramce udowodni, że jego powrót to strzał dla Legii w 10-tkę pod każdym względem.
No to zamiast się niepotrzebnie pieklić, warto zaczekać i wtedy wygłaszać oceny. Ocenimy po liczbach a nie po słowach, wtedy się wszystko wyjaśni.
Własnie zamilcz w tym temacie, życiowy malkontencie, któremu się wydaję, że jest realistą.
Generał
 • 0 / 0
Pismaki jak to pismaki, muszą o czymś pisać. W przypadku polskiej piłki klubowej wiadomo że najwięcej kliknięć jest jak jest tam słowo "Legia".
Porucznik
 • 0 / 0
Zapomniałeś dodać, że jaka pismak obsmaruje lub dokopie (L).
Młodszy chorąży
 • 7 / 0
Okienko bez pieniędzy wygląda lepiej jak te które mieliśmy z pieniędzmi....może to jest recepta ?:-)
Generał
 • 2 / 0
Rzeczywiście. Ale jednak trochę kasy na np tego koreańca czy jakiegoś mega skrzydłowego by się przydało
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Pieniądze pieniędzmi ale trzeba mieć jakiś pomysł i kawałek mózgu. Skauting i decyzyjni pokazują że myślenie nie jest dla nich ekwilibrystyką na nieosiągalnym poziomie:)
Porucznik
 • 1 / 0
Hmm. po owocach je ocenimy. Mam nadzieję, że to jeszcze nie koniec.
Porucznik
 • 1 / 1
Po części artykuł zerżnięty od Tuzimka...
Starszy szeregowy
 • 0 / 0
Po pierwsze: może sprawdź kto pierwszy opublikował swój tekst. Po drugie: Dla mnie są bardziej polemiczne niż "zerżnięte". Po trzecie: zdecydowanie bliżej mi do opinii redaktora Dawidziuka. Też wierzę w sportowy sens i wartość transferu Artura.
Porucznik
 • 0 / 0
Po ostatnie: sprawdziłem, a Ty?
~Wu
 • 0 / 0
Mac i jak sprawdziłeś to co Ci wyszło że zapytam?
Porucznik
 • 0 / 0
Że przeczytałem artykuł Tuzimka, a po 2 godzinach pojawił się artykuł Szymczyka. Tyle. (Godzinę edycji można zmienić jbc).
[email protected]
Ogarnij się, wszędzie tylko narzekasz. Kup sobie klub i tam pokaż swoją wartość.
Porucznik
 • 1 / 1
Czep się tramwaja, synku. Troszkę szacunku dla starszych poproszę.
Jakieś dowody na poparcie swojej tezy, Sherlocku??? Czy tylko rzygać na innych potrafisz?
Młodszy chorąży
 • 4 / 1
Jeszcze Vadis Odidja-Ofoe do kompletu i drżyj Europo!
Porucznik
 • 1 / 3
Nie zapominaj o Azji.
No ale w ten transfer to chyba trudno uwierzyć...
Kapral
 • 2 / 0
Kurcze chętnie kupiłbym koszulkę z Artura nazwiskiem, ale na stronie klubu nie ma koszulek bramkarskich
Młodszy chorąży
 • 0 / 1
Ale zdjęcie, lepszego niema?
Młodszy chorąży
 • 0 / 1
Nieaktualne;-)
Teraz komentarz pochwalny tego ruchu transferowego, a nic o tym, że całkiem niedawno byłeś pewny na 100%, że na powrót Boruca nie ma żadnych szans?
Cały twitter się z ciebie Ponton brecha :D
Może on ma z was beke bo wiedział a nie powiedział?
Kapitan
 • 5 / 0
Super ruch działaczy. Brawo
Porucznik
 • 0 / 0
Oby takie ruchy stawały się regułą.
Generał brygady
 • 3 / 2
Wydaje się, że po podpisaniu przez Artura, kadrę mamy kompletną. Z dwoma jednakże znakami zapytania.
Pierwszy to skrzydłowy. Jeśli Novikowas odpali nareszcie. Jeśli Karbo przejdzie na skrzydło, to znak zapytania znika. Jest wykrzyknik. O Nagim nie piszę, bo nie wierzę w reinkarnację. Chyba, że Artur do du.py mu nakopie!
Drugi to środkowy obrońca. Jeśli Remik wróci do formy z początku przygody w Legii, będzie dobrze. Znak zapytania również zniknie.
Ale czy tak się stanie? Na ligę mamy aż nadto. Co do pucharów, będę spokojny jeżeli pozbędziemy się tych dwóch wątpliwości. Dla mnie osobiście istotniejszy jest stoper!
Masi, piszesz "O Nagim nie piszę, bo nie wierzę w reinkarnację. Chyba, że Artur do du.py mu nakopie!" - i tu trafiles kolego w dziesiatke! :)
Zgadzam się z prezesem Mioduskim, który mawia, że Legia jako zespół jest ciągle w budowie, jak mówi prezes to ciągły proces ulepszania drużyny. Tak jak każdy zespół zawsze można mieć kadrę mocniejszą i kompletu nigdy nie ma, bo zawsze ktoś może przyjść na wzmocnienie czy uzupełnienie. Co chwila praktycznie sprzedajemy zawodników, więc kadra zawsze na rotacji, co ta przerwa międzysezonowa znów potwierdza.
Co wy z tym Remim i Novikovasem macie.....
Remy rusza się jak czołg, jego zwrotność 4/10

Novikovas nie wiem, czy WaWa go za mocno wciągnęła czy o co chodzi, ale on już swoje szanse dostał. Nawet w podstawowym nie przekonywał
Generał brygady
 • 0 / 0
My nic do nich nie mamy. Vuko chyba też nie, skoro nadal trenują z jedynką i nie dzielą losu Agry czy Nagy'a.
Transfery lata sa dobre i przede wszystkim szybko przeprowadzane co bardzo cieszy bo druzyne trzeba jeszcze zgrac przed LM
Generał
 • 3 / 0
Jeszcze fajnie zakończyć je z mega przytupem. Jakims mega skrzydłowym
No jak to, przeciez wrocil Dominik ;P
Porucznik
 • 1 / 1
Drużyna będzie się docierać w boju :)
A wiec do boju! :)
Major
 • 6 / 4
Co ja myślę...
Gdy Artur pokaże przyzwoitą formę to na pewno w jakimś sensie zdominują szatnię.
Przy jego doświadczeniu i charyzmie najprawdopodobniej szybko zostanie kapitanem drużyny. Poza tym może być ogromną podporą mentalną w chwilach niepowodzeń. Czy to może szkodzić pozycji Vuko... Póki co pewnie nie, ale z czasem niewykluczone.
O tym, kto jest kapitanem decyduje trener raczej. A trener i tak będzie miał teraz pod górkę, bo dostaje wzmocnienia i prezes niedawno przypomniał, że nigdy nie mówił, że Aleksandar Vuković będzie trenerem na lata.
akurat z tym się nie zgodzę. Prezes mówiący "to trener na lata" = wyrok śmierci; za miesiąc nowy trener.
Mysle ze Boruc wracajac do Legii na rok nie ma na mysli robic burdelu. Na pewno odbyla sie jakas rozmowa z Vuko. Przypuszczam ze jest pelna zgoda i ze beda ciagnac wszyscy razem a kapitanem jest na razie Jedza i nie wierze aby Boruc chcial mu ta role odebrac. Moga kapitanowac razem.
Major
 • 3 / 0
Stiborius
Ja też myślę , bo i tak pisalem , że na ten moment nie będzie rozbieżności w szatni Legii.
Zgadzam się ze swierdzeniem , ze w przeciągu 1 sezonu nic się nie powinno złego wydarzyć.
Co do kapitanowania...
Oczywiscie nie mogę tego wiedziec na pewno... ale podejrzewam ze Jedza bedzie chcial to przekazać Borucowi.
Sam jestem ciekawy jak będzie... Zobaczymy.
Niesnaski szybko się pojawiają, gdy wyników nie ma. Wtedy od razu "blame game" się zaczyna.
fairplay w nowowczesnej piłce trener nie decyduje kto jest kapitanem wybiera rada drużny.
Oj zajechało Jane Austen...
Sense and Sensibility
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Lepsza Jane Austen niż Barbara Cartland.
Na tym zdjęciu powyżej wyglądają jakby obalali jakąś flaszkę, która źle weszła Vukoviciowi ;)
Major
 • 6 / 0
Nie oddawaj Vuko, nie oddawaj...
Nie po pierwszej !
Artur dzisiaj nie pije
Kiełbowicz i Kucharski robią dobrą robotę.
Jestem pewien, że Boruc da nam mnóstwo powodów, żeby lubić go jeszcze bardziej.
Generał
 • 1 / 0
Teraz przy takim budżecie "kreatywnym"to to co robią to mistrzostwo świata
Porucznik
 • 0 / 0
Aż strach pomyśleć, co będzie, gdy pojawi się jakiś gotówkowy ruch z klubu :)
Wiadomo spłacą coś z kredytu wziętego np. na LTC.

Logowanie

Zarejestruj