Andre Luiz

Futsal: Porażka w Chojnicach. Legia ostatnia w tabeli

06.11.2022 19:35

(akt. 06.11.2022 20:51)

Futsaliści Legii wciąż czekają na 1. zwycięstwo w sezonie. Warszawiacy przegrali na wyjeździe 1:4 z Red Devils Chojnice w 9. kolejce ekstraklasy, mimo że od 2. minuty prowadzili po bramce Davidsona Silvy. Stołeczny zespół spadł na ostatnie, 15. miejsce w tabeli.

Legioniści objęli prowadzenie w 2. minucie za sprawą Davidsona Silvy, który wykorzystał niepewną interwencję bramkarza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Stołeczny zespół mógł podwyższyć wynik, miał ku temu okazje, ale pojawiły się problemy z finalizacją. Z czasem rywale zaczęli się rozkręcać, kreowali sytuacje, a po niecałym kwadransie zdołali wyrównać. Pawło Skubczenko zgubił krycie podczas kornera i udanie główkował.

W drugiej połowie drużyna z Chojnic odwróciła losy rywalizacji. Tuż po przerwie Guldi Kokoladze zdobył bramkę po rzucie rożnym i zrobiło się 2:1 dla miejscowych. Warszawiacy przeważali, mieli więcej celnych strzałów, lecz Red Devils okazał się skuteczniejszy. W 25. minucie Janis Pastars zamarkował uderzenie, a następnie precyzyjnie trafił w okienko (zza pola karnego).

W końcówce Legia wycofała bramkarza, a gospodarze to wykorzystali. Golkiper "Czerwonych Diabłów", Pawło Puchka, umieścił piłkę w pustej siatce po strzale z własnego pola karnego, ustalając wynik spotkania.

Ostatecznie "Wojskowi" przegrali 1:4, a w najbliższą sobotę, 12 listopada (godz. 20:00), zmierzą się u siebie z Futsalem Leszno.

9. kolejka Futsal Ekstraklasy: Red Devils Chojnice – Legia Warszawa 4:1 (1:1)
Skubczenko (14. min.), Kokoladze (21. min.), Pastars (25. min.), Puchka (37. min.) – Silva (2. min.)

Legia (wyjściowa piątka): Warszawski – Gliński, Luiz, Milewski, Silva