Redaktor Maciej ZiółkowskiRedaktor Jakub Waliszewski

Maciej Ziółkowski, Jakub Waliszewski

04.08.2021 20:00

(akt. 05.08.2021 18:52)

Legia Warszawa zremisowała na wyjeździe 1:1 z Dinamem Zagrzeb w pierwszym meczu III rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Chorwaci objęli prowadzenie po bramce Bruno Petkovicia, ale w 82. minucie "Wojskowi" wyrównali po świetnym strzale Ernesta Muciego zza pola karnego. Legioniści osiągnęli niezły wynik przed rewanżem, w którym powalczą o awans do IV rundy kwalifikacji do Champions League.
Liga Mistrzów - Eliminacje 2021/2022 - III runda
Dinamo ZagrzebDinamo Zagrzeb
1 1

(0:0)

04-08-2021 20:00 Zagrzeb
Antonio Miguel Mateu Lahoz TVP 2 , TVP Sport
7'
27'
44'
59'
65'
72'
75'
82'
85'

• 27. Josip Misić

85'
  • 10. Lovro Majer

65'
  • 99. Mislav Orsić

85'
  • 21. Bruno Petković

• 1. Danijel Zagorac

• 2. Sadegh Moharrami

• 8. Amer Gojak

• 11. Mario Gavranović

• 20. Lirim Kastrati

65'
  • 29. Francois Moubandje

• 31. Marko Bulat

85'
  • 55. Dino Perić

• 70. Luka Menalo

85'

- Komentarz Ernesta Muciego, strzelca gola dla Legii

W pierwszym składzie Legii doszło do dwóch zmian w porównaniu z rewanżowym spotkaniem z Florą Tallinn (1:0). Mateusz Hołownia usiadł na ławce rezerwowych, a jego miejsce w obronie zajął Maik Nawrocki, który prezentował dobrą formę w meczu z Wisłą Płock, a w starciu z Radomiakiem Radom zdobył bramkę. W środku pola zmieniony został Josue, a w wyjściowej "11" znalazł się Bartosz Slisz. Zmianie uległa także formacja. Mistrzowie Polski wyszli na boisko w ustawieniu 3-4-1-2, a rolę najbardziej wysuniętego pomocnika pełnił Luquinhas. Duet napastników stworzyli Rafael Lopes i Mahir Emreli.

Groźnie pod bramka Legii zrobiło się już w 1. minucie. Bruno Petković odebrał piłkę w bocznej strefie boiska i wbiegł w pole karne, ale jego podanie przejęli obrońcy i oddalili zagrożenie. Piłkarze Dinama od początku starali się kontrolować przebieg gry. Mistrzowie Chorwacji bardzo dobrze ustawiali się w fazie defensywnej. Legioniści mieli problem ze skonstruowaniem akcji ofensywnej i w prosty sposób tracili piłkę już w okolicach środka boiska. Pierwszą dobrą okazje "Wojskowi" mieli w 18. minucie. Filip Mladenović dośrodkował z lewej strony do Lopesa, który nie trafił czysto w piłkę, szansy na zdobycie bramki szukał jeszcze Emreli, ale sędzia odgwizdał spalonego. Dinamo odpowiedziało trzy minuty później. Artur Boruc sparował piłkę do boku po strzale Petkovicia, a po chwili dopadł do niej Luka Ivanusec i trafił do siatki. Gol nie został jednak uznany, gdyż w momencie strzału 22-latek znajdował się na pozycji spalonej. Mistrzowie Polski zaatakowali w końcówce pierwszej połowy, jednak wynik nie uległ już zmianie. Po pierwszych 45 minutach było 0:0.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli piłkarze Damira Krznara. Częściej utrzymywali się przy piłce i starali się zaskoczyć defensywę Legii szybkim rozegraniem. W 56. minucie bardzo dobra interwencja Boruca uchroniła Legię od straty bramki. Lovro Majer dobrze uderzył zza pola karnego, ale 41-latek odbił piłkę na rzut rożny. Niebiescy nie poprzestawali na atakach i w 61. minucie objęli prowadzenie. Ivanusec zacentrował z prawej strony wprost na głowę Petkovicia, który mocnym strzałem skierował piłkę do siatki. Legioniści odważniej zaatakowali po stracie bramki. Swoją szansę miał między innymi Josip Juranović, jednak jego strzał został zablokowany przez stopera Dinama. Legioniści przez długi czas nie potrafili zagrozić bramce Dominika Livakovicia, ale w 82. minucie doprowadzili do wyrównania. Slisz odebrał piłkę przed polem karnym rywala i podał ją do wprowadzonego chwilę wcześniej na boisko Ernesta Muciego, który oddał świetny strzał z dystansu i pokonał chorwackiego bramkarza. Mistrzowie Chorwacji próbowali jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść w końcówce meczu. Wynik już się jednak nie zmienił i po dobrym spotkaniu Legia zremisowała z Dinamem Zagrzeb 1:1.