Derbowa wygrana Legia Ladies na Konwiktorskiej

Redaktor Marek Majewski

Marek Majewski

24.09.2023 21:56

(akt. 24.09.2023 22:03)

Zwycięstwem legionistek 2:1 (1:1) zakończył się mecz z Polonią w ramach 4. Kolejki III ligi kobiet. I było to drugie z rzędu zwycięstwo na Konwiktorskiej po niedawnej wygranej 6:1 w rozgrywkach o Puchar Polski.

Na prowadzenie wyszły gospodynie w 23 minucie. Bardzo ładnym strzałem z około 20 metrów popisała się Aleksandra Marciszewska. Już trzy minuty później padło wyrównanie. Po podaniu na własnej połowie Małgorzaty Lesińskiej na prawą stronę do Amelii Przybylskiej, nasza wahadłowa pobiegła aż na wysokość pola karnego i dośrodkowała w pole karne gdzie piłkę przyjęła Aleksandra Kurzelowska, przełożyła sobie na lewą nogę i pewnie strzeliła do siatki.

Wynik 1:1 utrzymał się do przerwy. Tuż po wznowieniu w jednej z pierwszych akcji padła zwycięska bramka dla Legii. Po udanym pressingu w okolicach pola karnego Polonii, Lesińska wywalczyła piłkę i wbiegła w pole karne podając do czekającej na jedenastu metrach Amandy Moury Pietrzak, która bez problemów zdobyła gola.

Legionistki miały jeszcze kilka sytuacji na podwyższenie wyniku, ale brakowało precyzji przy ostatnich podaniach albo próbach strzału. Za to sama końcówka meczu to już bardzo nerwowa gra i duża przewaga Polonii, która praktycznie całym zespołem atakowała na połowie Legii. Na szczęście mimo tego, że sędzia przedłużył mecz aż o 6 minut, żaden z ataków gospodyń nie był skuteczny i Legia Ladies mogły zapisać sobie kolejne trzy punkty na koncie.

Legia z kompletem zwycięstw zajmuje nadal 2. miejsce w tabeli. W innych meczach czołówki Diamenty wygrały 1:0 z Fortami, a FUKS Pułtusk rozgromił 7:0 Ekosport. I to piłkarki z Białegostoku będą następnymi rywalkami Legia Ladies w następnej kolejce ligowej. Mecz odbędzie się w sobotę 30.09, o godzinie 17:00 w LTC. Wcześniej w środę legionistki rozegrają w Ząbkach meczu półfinału Mazowieckiego Pucharu Polski Kobiet z drugą drużyną Ząbkovii (zespół juniorek).

Polonia Warszawa – LSS Legia Ladies 1:2 (1:1)

Bramki: Marciszwska (23’) – Kurzelowska (26’), Moura Pietrzak (46’)

Kowalczyk – Bartman, Marciniak, Żmijewska (60’ Zduńczyk), Jasińska, Chmielewska (83, Pietrzak), Lesińska, Przybylska (87’ Wasiak), Kurzelowska, Grodzka (76’ Staszewska), Moura Pietrzak (67’ Przegalińska)