Jerzy Munik

CLJ: Sparingowa wygrana z Escolą

17.04.2021 14:32

(akt. 17.04.2021 14:34)

Juniorzy starsi Legii Warszawa wygrali w LTC 1:0 z Escolą Varsovia w sparingu przygotowującym do wznowienia rozgrywek ligowych. Jedynego gola w grze kontrolnej strzelił Igor Strzałek.

Legioniści objęli prowadzenie już w piątej minucie. Wówczas bramkę dla miejscowych zdobył Igor Strzałek, któremu asystował Jordan Majchrzak. Było to jedyne trafienie w pierwszej części spotkania - "Wojskowi" zdołali sobie wykreować jeszcze kilka niezłych sytuacji, których nie udało im się wykorzystać. Warto dodać, że w wyjściowym składzie pojawiło się trzech zawodników, którzy na co dzień trenują z III-ligowymi rezerwami: Dawid Niedźwiedzki, Kacper Gościniarek oraz Dawid Barnowski

W 70. minucie Michał Kochanowski wbiegł w "szesnastkę", był naciskany przez przeciwnika - jego uderzenie z 9. metra, z prawej nogi, zostało wybronione. Ostatecznie Legia wygrała w sparingu 1:0 z Escolą U-18. W kolejnym tygodniu rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów zostaną wznowione.

U-18: Legia Warszawa – Escola Varsovia 1:0 (1:0)

Strzałek (5. min.)

Legia w I połowie: Murawski - Munik, Myszka, Czajkowski - Niedźwiedzki, Knera, Gościniarek, Strzałek, Imiołek - Barnowski, Majchrzak

Legia w II połowie: Murawski - Munik, Bednarz, Czajkowski - Niedźwiedzki, Kochanowski, Gościniarek (63’ Dawid), Strzałek (63’ Rytelewski), Imiołek (63’ Urban) - Barnowski (59' Wicenciak), Staniszewski