CLJ: Pierwszy mecz w LTC. Sparingowa wygrana Legii

22.07.2020 20:00

(akt. 22.07.2020 21:32)

Juniorzy starsi Legii Warszawa wygrali 2:1 z Jagiellonią Białystok U-18 w pierwszym sparingu przygotowującym do rozgrywek 2020/21. Gole dla Wojskowych strzelili Kacper Imiołek i Dawid Barnowski. Mecz towarzyski odbył się na jednym z boisk w ośrodku w Książenicach.

Co ciekawe, było to historyczne, pierwsze spotkanie rozegrane w Legia Training Center. Po 30 minutach rywalizacji na prowadzenie wyszli przeciwnicy. Jeden z piłkarzy Jagiellonii Białystok wykorzystał rzut karny i pokonał bramkarza stołecznego klubu. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy legioniści doprowadzili do remisu. Kacper Imiołek zdobył kapitalną bramkę. Zawodnik z rocznika 2002 oddał strzał z dalszej odległości i wpakował piłkę do siatki.

Po przerwie warszawski klub szukał okazji do strzelenia drugiego gola w sparingu. Wojskowym udało się to w 80. minucie. Wówczas Michał Kochanowski prostopadle podał do Dawida Barnowskiego, który pokonał golkipera Jagi. Ostatecznie Legia wygrała 2:1 w pierwszej grze kontrolnej przed startem sezonu. W sobotę zespół prowadzony przez Grzegorza Szokę zmierzy się w Książenicach z IV-ligową Ożarowianką Ożarów Mazowiecki.

CLJ: Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok 2:1 (1:1)

Imiołek (40. min.), Barnowski (80. min.) – (31. min. – k.)

Legia w I połowie: Kikolski – Derlatka, Myszka, Urban, Imiołek – Wicenciak, Munik, Dawid, Skwierczyński – Pierzak – zawodnik testowany

Legia w II połowie: Sobczuk – Pacek, Bednarz, Rytelewski, Czajkowski – Staniszewski, Ślendak, Kochanowski, Barnowski – Vidosević - Kamiński