22. urodziny Mateusza Wieteski

11-02-2019 / 01:24 Piotr Kamieniecki

11 lutego urodziny obchodzi stoper mistrzów Polski, Mateusz Wieteska. Defensor i młodzieżowy reprezentant kraju skończył 22. rok życia.

Mateusz Wieteska urodził się w Warszawie, choć wychowywał w Grodzisku Mazowieckim. W lokalnej Pogoni piłkarz stawiał pierwsze kroki. "Murzyn", bo tak był nazywany przez kolegów, zaczynał jako napastnik, choć grywał też w środku pomocy. Z czasem gracz trafił do defensywy. Wieteska przeniósł się na Łazienkowską mając trzynaście lat. Więcej o początkach zawodnika Legii pisaliśmy w tym miejscu.

W seniorskim zespole stołecznego klubu Wieteska zadebiutował 9 lipca 2014 roku. Stawką był Superpuchar, wychowanek Pogoni wybiegł na boisko w podstawowym składzie. W tym samym sezonie zanotował jeszcze dwa mecze w ekipie "Wojskowych". Potem nadszedł czas wypożyczeń. Defensor grał w Dolcanie Ząbki, potem przyszedł czas na Chrobrego Głogów. Przed startem rozgrywek w 2017 roku, nastąpił przełom. Adept legijnej akademii związał się z Górnikiem Zabrze i przestał być graczem "Wojskowych", choć ci wciąż mieli prawo pierwokupu. 

Legia skorzystała z okazji szybciej, niż mogło się początkowo wydawać - już po sezonie. Sezonie dobrym drużynowo, jak i indywidualnie. Defensor w poprzednich rozgrywkach wystąpił w 42 spotkaniach, w których strzelił siedem goli. Gra w barwach Zabrzan pozwoliła zdobyć "Wietesowi" niepodważalną pozycję w reprezentacji Polski do lat 21. Teraz defensor stał się częścią kręgosłupa drużyny prowadzonej przez Czesława Michniewicza

Po powrocie na Łazienkowską, Wieteska przez długi czas nie oddawał miejsca w podstawowym składzie Legii. Jesienią defensor rozegrał łącznie 24 spotkania, w których spędził na murawie 2108 minut. Rozważano nawet powołanie zawodnika do seniorskiej kadry Polski. 

W dniu urodzin, redakcja Legia.Net składa Mateuszowi najserdeczniejsze życzenia: spełnienia marzeń, ciągłego rozwoju oraz realizacji celów zarówno na boisku, jak i poza nim. Sto lat!

Zdjęcia

Komentarze (32)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Zaloguj

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Domyślny awatarKapitan
 • 0 / 0
Życzę transferu za granicę latem.
Plutonowy
 • 0 / 0
Dokładnie i jeszcze żeby ktoś dobrze przepłacił.
Najlepszego Bracie!!!!
Generał
 • 0 / 0
Mateusz - zdrowia, formy i MP 18/19.:)
Domyślny awatarGenerał brygady
 • 0 / 0
Najlepszego Mati !
Wszystkiego najlepszego Mateusz! Rozwijaj się i życzę ci, abyś kiedyś był podstawowym zawodnikiem Legii i stanowił o jej sile.
Wszystkiego naj Wietes. I transferu latem do lepszej ligi.
Generał dywizji
 • 0 / 3
Zdrowia i postępu bo na razie nawet na ławkę mu daleko.
~andreas
 • 0 / 0
Sto lat i powodzenia na futbolowej drodze. A przede wszystkim życzę możliwości grania, bo ostatnia decyzja Sa Pinto który zabiera Astiza, a zostawia Wieteskę (chyba że sam poprosił bo robił imprezę) jest dla mnie dziwna.
~andreas
 • 0 / 0
Sto lat i powodzenia na futbolowej drodze. A przede wszystkim życzę możliwości grania, bo ostatnia decyzja Sa Pinto który zabiera Astiza, a zostawia Wieteskę (chyba że sam poprosił bo robił imprezę) jest dla mnie dziwna.
Domyślny awatarKapitan
 • 1 / 0
Czekam aż Wieteska zrobi duży krok do przodu, czego mu życzę. Obawiam się, że Legia dla niego jest zbyt silna.
wygryźć obu będzie ciężko
grać w PP słabo - (mało)
przetransponować się na inną pozycję (DP,PP) ?
odejść - uchowaj Boże - po co sprzedawać za frytki gościa który siedzi na ławce
według mnie - Wietes ma ukryte walory na środku ataku
Wszystkiego dobrego Wietes
PS Pamiętajmy o kontuzjach kartkach itp - niestety ktoś musi siedzieć na ławce gotowy do wejścia
Stówka i zdrowia
Domyślny awatarPułkownik
 • 0 / 0
Wieteska jest w takim miejscu kariery że powinien grać systematycznie ,niestety na tą chwilę nie ma najmniejszych szans oby nie stanął w miejscu bo szkoda chłopaka. 100 lat Wieteś .
Powodzenia Mateusz!
100 lat wietes
Domyślny awatarPodporucznik
 • 0 / 0
Wszystkiego najlepszego Wietes! :)
100 lat
Domyślny awatarGenerał broni
 • 0 / 0
Może jednak znajdą się chętni z zagranicy, by go kupić?
Szykuje mu sie runda z gra w PP tylko. Jedza i Remy to skaly jak za Choto i Ouattara, tylko moze za duzo przed polem karnym faulowali. Jesli tylko tam bedzie gral to mysle ze bedzie bardzo ciezko o chetnych. Zachod nie kupuje takich historii a on juz ma 22 lata. Mimo wszystko mysle ze czego sie juz mial nauczyc gra to sie nauczyl w Gorniku, a tutaj moze porywalizowac z kozakami na swojej pozycji i te pol roku nie bedzie stracone. Ale tez ani teraz ani za pol roku nikt mu skladu za darmo nie da, albo bedzie lepszy albo nie bedzie gral, bo tu MP, a potem LE sa do wygrania, duza kasa i nikt nie bedzie przesadnie ryzykowal. Musi byc lepszy i tyle.
Kapitan
 • 0 / 1
Wieteska może być coraz lepszy, ma papiery na przyzwoitą grę, ale musi pojawiać się na boisku w meczach o stawkę. Nie wyobraam sobie wszakże, aby Jędza i Remy oddali mu plac, bo są znacznie od tego chłopaka lepsi. Niepokojące, że Sa Pinto wyżej też ceni chyba na tę chwilę Astiza.
Czy jesteś pewien, że Astiz stoi wyżej?

Czy może: "Trzeci stoper ma jutro urodziny. Niech spędzi ten czas z rodziną. Jeśli bym go wprowadził na plac i tak może nie być w pełni skoncentrowany i strzeli jakiegoś babola."
Kapitan
 • 1 / 0
Gdybym był pewien, nie napisałbym "chyba". Po drugie mówimy o zawodowcach - mecz rozgrywany w przeddzień urodzin nie ma chyba nic do rzeczy, chyba że powstała jakaś nowa świecka tradycja, dziwnym tylko zbiegiem okoliczności niehonorowana wśród profesjonalistów na Zachodzie. Nadto urodziny MW przypadają dziś, czyli w dniu dla piłkarzy wolnym. No chyba, że Wieteska sam poprosił, bo chleje od soboty wieczór, pił wczoraj, a dziś ma szewski poniedziałek.
Najlepszego Wietes,juz go bardziej lubię bo i ja też dziś obchodzę urodziny :P
Wszystkiego najlepszego i szybkiego awansu :-)
Czyli Sa Pinto nie wziął do Płocka Wieteski by ten w spokoju mógł popić.
Ludzki Pan :)
~sto lat
 • 0 / 0
Sto lat Wietes .
Sto lat Wietes, wg mnie osiągniesz więcej niż Artur. Najlepszego!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Najlepszego !!!:)
Pułkownik
 • 0 / 0
Wszystkiego Najlepszego!
Wszystkiego najlepszego i jak najwięcej minut na murawie.
""Murzyn", bo tak był nazywany przez kolegów, zaczynał jako napastnik, choć grywał też w środku pomocy."

Nie dajcie sie Redakcji sprowokowac :)!
Juz jest zaczatek dlugiej dyskusji o Murzynach.....
https://jbzdy.pl/obr/923482/wspolpraca

Logowanie

Zarejestruj