13. kolejka Ekstraklasy - tabela się spłaszczyła

Mirosław Drożdż

14.11.2010 19:11

(akt. 15.12.2018 07:21)

Rozpoczęła się 13. kolejka Ekstraklasy. Na piątek zaplanowane były dwa spotkania w tym mecz Wisły z Legią. Klasyk polskiej ligi zakończył się jednak wielką klęską "Wojskowych" którzy polegli na Reymonta aż 0:4. W sobotnich meczach Śląsk rozgromił Górnika 4:0, Lech pokonał Lechię 2:0, a Polonia Warszawa wygrała 3:1 z Ruchem. Spotkanie Korony z Jagiellonią zakończyło się remisem 1:1. Co ciekawe bramki strzelali byli legionisci. Najpierw do siatki trafił Grosicki, wyrównał pięć minut przed końcem Aleksandar Vuković. Poniżej wszystkie wyniki 13. kolejki Ekstraklasy.

Piątek, 12 listopada

Wisła Kraków - Legia Warszawa 4:0
41' (1:0) Paweł Brożek
50' (2:0) Patryk Małecki
60' (3:0) Paweł Brożek (k.)
84' (4:0) Cezary Wilk

Widzew Łódź - Cracovia Kraków 2:2
27' (0:1) Bartosz Slusarski
60' (1:1) Łukasz Broź
83' (2:1) Adrian Budka
89' (2:2) Bartłomiej Dudzic

Sobota, 13 listopada
Polonia Bytom - Arka Gdynia 2:0
34' (1:0) Mariusz Ujek
36' (2:0) Marciano Bruma (s)

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 4:0
10' (1:0) Przemysław Kaźmierczak
18' (2:0) Vuk Sotirović
80' (3:0) Piotr Celeban
84' (4:0) Piotr Celeban

Lech Poznań - Lechia Gdańsk 2:0
52' (1:0) Sławomir Peszko
58' (2:0) Artjoms Rudnevs

Polonia Warszawa - Ruch Chorzów 3:1
24' (0:1) Maciej Jankowski
53' (1:1) Artur Sobiech
59' (2:1) Euzebiusz Smolarek
80' (3:1) Artur Sobiech

Niedziela, 14 listopada
Zagłębie Lubin - GKS Bełchatów 1:1
26' (0:1) Maciej Małkowski
77' (1:1) Mateusz Bartczak

Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 1:1
9' (0:1) Kamil Grosicki
85' (1:1) Aleksandar Vuković

Tabela oraz terminarz Ekstraklasy

Zapraszamy też do udziału w naszym Typerze. Do wygrania meczowa koszulka piłkarzy Legii.