73'
81'
90'
90'
  • Zapraszamy do zapoznania się z materiałami pomeczowymi, które ukażą się na naszej stronie. W niedzielę, legionistów czeka domowy mecz z beniaminkiem, Rakowem. Dziękujemy za uwagę!
  • Dziękujemy, że z nami byliście. Legia odpada z europejskich pucharów. Warszawiakom pozostaje walka o krajowy puchar oraz mistrzostwo Polski. Szkoda, aczkolwiek "Wojskowym" nie można odmówić zaangażowania od pierwszych do ostatni sekund. Taka jest jednak piłka
  • Ekipa z Łazienkowskiej dała z siebie wszystko, próbowała wychodzić z akcjami, solidnie się broniła. Niestety, w doliczonym czasie Morelos dał o sobie znać strzelając jedyną bramkę w tym dwumeczu. Bramkę, która zapewniła Szkotom awans
  • 90+8'
    Koniec. Rangers FC wygrali u siebie 1:0 z Legią i awansowali do fazy grupowej Ligi Europy
  • 90+7'
    Warszawiacy próbowali dograć jeszcze w pole karne, Lewczuk przetransportował się do ofensywy. Po chwili Morelos jednak został sfaulowany przez Jędrzejczyka
  • 90+5'
    Kamara za Ojo
  • 90+4'
    Morelos dał się sfaulować blisko chorągiewki, na połowie Legii
  • 90+4'
    Żółte kartki dla Jonesa i Lewczuka
  • 90+3'
    Doszło do przepychanki pomiędzy jednym i drugim zespołem. Konflikt został jednak zażegnany w miarę szybko
  • 90+3'
    Szkoci wywalczyli jeszcze rzut wolny w środku pola
  • 90+2'
    Jones zacentrował z lewej strony, a Kolumbijczyk skutecznie główkował. Majecki bezradny
  • 90+1'
    1:0 dla gospodarzy... Morelos
  • 90+1'
    Sześć minut doliczonych
  • 90+1'
    Niezgoda! Napastnik chciał przechytrzyć Goldsona, uderzył, lecz McGregor obronił jego strzał z pola karnego
  • 89'
    Na spalonym Ojo
  • 89'
    Brawo Majecki! Golkiper Legii obronił strzał Ojo, który zszedł do środka i posłał konkretną bombę na bramkę
  • 88'
    Vesović sprytnie zagrał w kierunku Nagya. Węgier chciał za wszelką cenę wygarnął piłkę spod nóg Katicia, lecz ta sztuka mu się nie udała
  • 87'
    Katić główkował po centrze Taverniera z rzutu rożnego. Jego uderzenie poszybowało jednak ponad poprzeczką
  • 87'
    45 463 widzów ogląda mecz na Ibrox
  • 87'
    Luquinhas do Niezgody, napastnik Legii oddał strzał z lewej nogi przed "szesnastką", ale nie zaskoczył golkipera Rangers FC
  • 85'
    Ojo dośrodkował w "szesnastkę", ale defensorzy Legii pozwolili opuścić piłce boisko
  • 84'
    Faul Luquinhasa na Tavernierze
  • 84'
    Centra Gwilii z rogu, do bezpańskiej piłki dopadł Martins. Portugalczyk uderzył z dalszej odległości obok prawego słupka McGregora
  • 83'
    Gwilia dośrodkował z lewej strony, Niezgoda podbił piłkę piętą, a McGregor, dla pewności, wybił ją poza linię końcową
  • 82'
    Rzut wolny dla "Wojskowych"
  • 80'
    Żółty kartonik dla Katicia za faul na Gwilii
  • 79'
    Rocha sfaulowany przez Jacka na połowie gości
  • 78'
    Wracamy do gry
  • 78'
  • 78'
    75 minut za nami, Szkoci mają przewagę, ale Legia dobrze się broni
  • 77'
    Kibice "Wojskowych" odpalili race. Po chwili arbiter zdecydował się przerwać grę ze względu na dym, który "zakrył" boisko
  • 75'
    Niedokładne zagranie Cafu do Luquinhasa. Brazylijczyk musiał faulować, aby nie dopuścić do kontry miejscowych
  • 74'
    Kolejna centra rywali, tym razem piłkę w pole karne posyłał Aribo. Z drugiej strony boiska dośrodkował jeszcze wprowadzony Jones, jednak Tavernier nie dobiegł do tego zagrania
  • 72'
    Zmiana także w Legii. Nagy zastępuje Stolarskiego
  • 72'
    Arfield schodzi, Jones wchodzi
  • 72'
    Morelos oddał strzał z powietrza, będąc w polu karnym, lecz Majecki na posterunku
  • 71'
    Tavernier ponownie z rożnego, ale Lewczuk skutecznie wybił piłkę
  • 70'
    Centra Taverniera z rogu, jednak Jędrzejczyk wyekspediował futbolówkę poza pole karne. Po chwili gospodarze znowu zapędzili się pod bramkę Majeckiego. Najpierw młody legionista obronił strzał Ojo, a później płaskie uderzenie Morelosa przeleciało obok słupka. Uff!
  • 69'
    Korner dla Rangers po tym jak Martins zablokował zagranie Ojo
  • 68'
    Jack wypatrzył Ojo. Skrzydłowy dośrodkował z prawej strony w kierunku Morelosa, ale zrobił to używając zbyt dużej mocy
  • 66'
    Tavernier świetnie dośrodkował na głowę Morelosa. Napastnik nie był jednak w stanie skierować piłki do siatki. Tor lotu futbolówki delikatnie zmienił jeszcze Lewczuk
  • 65'
    Ekipa Gerrarda często gości na połowie Legii, sporo dośrodkowań jest posyłanych w "szesnastkę", ale jak na razie mur obronny przyjezdnych daje sobie radę
  • 64'
    Flanagan zastępuje Barisicia
  • 62'
  • 62'
    Lewczuk znowu oddalił zagrożenie po zagraniu Ojo blisko pola karnego
  • 61'
    Niezgoda został sfaulowany przez Barisicia. Żółtka kartka dla bocznego defensora Rangers FC
  • 60'
    Lewczuk nie pozwolił, aby płaskie dogranie Taverniera dotarło do czyhającego Morelosa. Róg również nie przyniósł Szkotom większych korzyści
  • 59'
    Centra Gwilii z rzutu rożnego, zrobiło się spore zamieszanie. Warszawiacy szukali miejsce do strzału, w końcu piłka ponownie powędrowała do gruzińskiego pomocnika. Jego dośrodkowanie przechwycił jednak golkiper rywali
  • 58'
    Niezgoda pobiegł lewą stroną, starał się wypatrzyć Gwilii. Ostatecznie, Legia ma korner
  • 57'
    Gwilia dośrodkował z rzutu wolnego, ale McGregor spokojnie interweniował
  • 56'
    Niezgoda wchodzi na boisko w miejsce Kulenovicia
  • 56'
    Cafu przejął piłkę na połowie Legii, pragnął uruchomić Luquinhasa, ale jego zamiary wzorcowo rozczytali rywale
  • 55'
    Barisić zacentrował ze stałego fragmentu z lewej strony, ale warszawiacy nie dali się zaskoczyć
  • 54'
    Rzut wolny dla miejscowych, którzy starają się rozkręcać z minuty na minutę
  • 54'
    Arfield szukał Morelosa, ale niedokładnie zagrał do Kolumbijczyka. Po chwili snajper Rangers FC dopadł do piłki w polu karnym, po centrze, ale jego strzał został zablokowany
  • 52'
    Morelos próbował dopaść do piłki, ale Jędrzejczyk z Lewczukiem odpowiednio zaasekurowali Majeckiego, który przejął futbolówkę
  • 51'
    Piłka na Kulenovicia, Chorwat został osaczony przez Katicia, ale udało mu się wywalczyć aut
  • 50'
    Martins sfaulował Arfielda w środku pola
  • 50'
    Gwilia wyskoczył w górę, poczuł ból, ale szybko podniósł się z murawy
  • 49'
    Arbiter dał przywilej korzyści po faulu Jędrzejczyka na Morelosie. gospodarze otrzymali rzut wolny z prawej strony, ale Legia czujna w defensywie
  • 48'
    Lewczuk wybił futbolówkę po dośrodkowaniu Taverniera z bocznego sektora
  • 48'
    Z zawodnikiem wszystko w porządku, zszedł z boiska, ale po chwili wrócił
  • 46'
    Barisić ma rozcięte ucho po zderzeniu z Katiciem. Przy lewym obrońcy są już lekarze
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • Obie ekipy już na murawie, zaraz wracamy do gry
  • 45+3'
    Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Legia bezbramkowo remisuje z Rangers FC. Wracamy za kwadrans
  • 45+2'
    Ależ było blisko! Gwilia dośrodkował z rogu, główkował Cafu. Tor lotu futbolówki mógł jeszcze zmienić Vesović, ale nie sięgnął jej
  • 45'
    Jack sfaulował Martinsa, po chwili Gwilia został nieprzepisowo powstrzymany przez Arfielda
  • 44'
    Kulenović zagrał do Gwilii, ale do Gruzina doskoczyli rywale i odebrali piłkę
  • 42'
    Błąd w przyjęciu Ojo, do zakończenia pierwszej połowy pozostało już niewiele czasu
  • 42'
    Martins wyłuskał futbolówkę spod nóg Taverniera, który ponownie zapędził się do ofensywy, i wywalczył aut
  • 40'
    Arfield zdecydował się na płaskie uderzenie z dalszej odległości, ale został zablokowany przez szczelną defensywę Legii. Dodatkowo, Barisić przeciągnął swoją centrę z lewej flanki. Grę wznawia Majecki
  • 38'
    Barisić zwiódł Vesovicia, ale reprezentant Czarnogóry odzyskał piłkę. Skrzydłowy chciał wyjść z akcją. Co więcej, Stolarski sfaulował Aribo i obejrzał za to żółtą kartkę
  • 36'
    Przerzucenie futbolówki przez rywali na lewą flankę do dynamicznego Ojo. Przeciwnik nie dopadł jednak do tego zagrania
  • 35'
    Luquinhas! Ależ Brazylijczyk wpadł w pole karne, minął Taverniera i Goldsona, lecz zabrakło mu już siły, aby mocniej uderzyć na bramkę McGregora. Dodatkowo miał utrudnione zadanie ze względu na mało czasu oraz miejsca
  • 33'
    Stolarski nabił Ojo na skrzydle, aut dla Legii
  • 33'
    Goldson wyprzedził Cafu, który pobiegł do ataku
  • 32'
    Głębokie dośrodkowanie Taverniera nie znalazło adresata. Chwilę wcześniej Gwilia zabrał się z futbolówką, aczkolwiek został wypychany przez defensora Rangers FC do boku, a w konsekwencji - stracił piłkę
  • 31'
    Barisić zacentrował z prawej nogi, w powietrze wyskoczył Morelos, ale "Wojskowi" zdołali powstrzymać zapędy Szkotów
  • 28'
    Morelos do Taverniera, a ten sfaulował Luquinhasa na skrzydle. Prawie pół godziny za nami. O ile w pierwszym kwadransie Szkoci cały czas atakowali, teraz zwolnili
  • 26'
    Stolarski leży na murawie. Boczny defensor złapał się za lewą nogę, będzie opatrywany poza murawą przez medyków klubowych
  • 25'
    Morelos zszedł do środka, ale Majecki złapał futbolówkę po uderzeniu zza pola karnego
  • 23'
    Goldson miękko zagrał w "szesnastkę", ale Aribo nie dobieg do piłki. Środkowy obrońca Rangers FC miał jednak niezły pomysł
  • 23'
    Niebiescy chcieli przedrzeć się lewą stroną, ale nadziali się na skutecznie interweniującego Stolarskiego. W kolejnej akcji, Ojo znalazł miejsce, przez co dośrodkował ze skrzydła, jednak obrona przyjezdnych zażegnała niebezpieczeństwo
  • 20'
    Brawa dla Lewczuka, który powstrzymał Arfielda i wywalczył aut dla Legii. Moment później, Jack odważnie pomknął do ofensywy, uruchomił Morelosa. Kolumbijczyk jednak nie zdołał uderzyć, ponieważ futbolówka delikatnie mu odskoczyła
  • 18'
    Cafu zbiegł do chorągiewki, chciał uzyskać korner, ale ostatecznie futbolówka odbiła się od niego i wyszła poza linię boczną
  • 17'
    Błąd Morelosa, legioniści przechwycili piłkę. Vesović wywalczył aut na wysokości pola karnego
  • 14'
    Korner dla gości. Gwilia dośrodkował z rogu w kierunku bliższego słupka, ale Szkoci wyszli z szybką kontrą. Gospodarze błyskawicznie ruszyli do przodu, ale kapitalnie zachował się Martins, który powstrzymał piekielnie niebezpieczny kontratak na prawej flance
  • 13'
  • 12'
    Gwilia szukał Vesovicia, lecz defensorzy Rangers FC wyszli z opresji
  • 12'
    Rocha sfaulował Arfielda, miejscowi operowali futbolówką na malej przestrzeni. Aribo kapitalnie zauważył Ojo, który będąc po presją uderzył w Majeckiego. Gospodarze solidnie rozpoczęli to spotkanie, "Wojskowi" muszą uważać na ich groźne rajdy
  • 10'
    Strata Legii w środkowej strefie. Arfiled poczekał na kolegów, zagrał do Jacka. Pomocnik zacentrował wprost na głowę Morelosa, który minimalnie chybił. Gościom spadł w tym momencie kamień z serca
  • 9'
    Stolarski przerwał akcję Barisicia w bocznym sektorze boiska. Po chwili dośrodkowanie Taverniera zostało zablokowane. Ostatecznie, przyjezdnym udało się oddalić zagrożenie
  • 8'
    Rocha przetransportował podanie na skrzydło do Luquinhasa. Brazylijczyk pokazał się do gry, lecz Portugalczyk za mocno do niego zagrał
  • 7'
    Kulenović dopadł do piłki po stracie jednego z graczy Rangers FC. Chorwat zszedł do środka, aczkolwiek oddał zbyt lekki strzał w kierunku McGregora
  • 6'
    Tavernier chciał wykreować akcję prawą stroną, jednakże Luquinhas spokojnie przechwycił futbolówkę kapitanowi Szkotów. Warszawiacy w ataku pozycyjnym, starają się spokojnie konstruować akcje
  • 5'
    Morelos ruszył środkiem pola, następnie wypatrzył Ojo. Skrzydłowy huknął bez namysłu z dystansu obok prawego słupka Majeckiego
  • 3'
    Kulenović uderzył z ostrego kąta, ale golkiper rywali złapał futbolówkę. Po chwili, z akcją wyszedł Ojo, aczkolwiek stoperzy Legii oddalili zagrożenie
  • 0
  • I po rozgrzewce. Za niecały kwadrans początek rywalizacji o fazę grupową LigI Europy. Mecz obejrzy praktycznie komplet kibiców, w tym wypadku ok. 47 tysięcy osób
  • Legia wyszła na rozgrzewkę. Do rozpoczęcia meczu zostało niecałe 45 minut!
  • Zespół Aleksandara Vukovicia rozegrał w tym sezonie dwanaście spotkań, z czego przegrał raptem jedno - na inaugurację ligi z Pogonią (1:2). Szkoci mają na swoim koncie dziesięć meczów, a ich bilans wygląda następująco: osiem zwycięstw, dwa remisy. Za kilkadziesiąt minut będzie się zatem dużo działo! Miejmy nadzieję, że to "Wojskowi", po ostatnim gwizdku sędziego, będą mieli więcej powodów do radości
  • Ławka: Cierzniak, Wieteska, Carlitos, Niezgoda, Nagy, Antolić, Jodłowiec
  • Skład gości wygląda następująco: Majecki - Stolarski, Lewczuk, Jędrzejczyk, Rocha - Vesović, Cafu, Martins, Luquinhas - Gwilia – Kulenović!
  • Legioniści przystępują do tego spotkania po zwycięstwie 3:2 z ŁKS-em w Łodzi. Dwie bramki dla "Wojskowych" zdobył wówczas Jarosław Niezgoda, a jednego gola strzelił Dominik Nagy. Rangers FC ograli z kolei 1:0 St. Mirren po trafieniu Borny Barisicia
  • Wydawało się, że w rewanżu, ekipie Stevena Gerrarda nie pomoże Alfredo Morelos. Kolumbijczyk jest bowiem obserwowany zwłaszcza przez włoski AC Milan, aczkolwiek pomoże Rangers FC w decydującym spotkaniu przeciwko Legii. Więcej pisaliśmy o tym tutaj
  • Tuż przed pierwszym gwizdkiem, zapraszamy do przeczytania m.in. tekstu związanego z obiektem Szkotów, na którym będzie toczyć się bitwa o uzyskanie promocji do fazy grupowej Ligi Europy. Artykuł dostępny jest w tym miejscu
  • Przypomnijmy, iż w pierwszym meczu przy Łazienkowskiej padł bezbramkowy remis
  • Witamy! Już o 20:45 rozpocznie się rewanż pomiędzy Rangers FC a Legią Warszawa! Stawką tego spotkania jest awans do fazy grupowej Ligi Europy
Rangers FCLegia Warszawa

60' Borna Barisić

60'

64' Jon Flanagan za Borna Barisić

64'

73' Jordan Jones za Scott Arfield

73'

81' Nikola Katić

81'

90' Alfredo Morelos

90' Jordan Jones

90' Glen Kamara za Sheyi Ojo