Puchar Polski 2017/2018 - 1/8 finału Pucharu Polski

84'
  • 90+9'
    Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do naszych materiałów pomeczowych
  • 90+3'
    Koniec! Legia zasłużenie wygrywa w Opolu 4:0 z Ruchem Zdzieszowice w ramach 1/8 finału Pucharu Polski. Bramki dla drużyny Jozaka strzelali Broź, Sadiku, Szymanski oraz Dąbrowski. Z kolei rywalem Legii w ćwierćfinale będzie Drutex Bytovia Bytów. Już w niedzielę warszawiacy zmierzą się na wyjeździe z Jagiellonią Białystok.
  • 90+2'
    Goście wyszli z akcją, ale popełnili prosty błąd na skrzydle
  • 90'
    Niedokładne podanie Monety po wcześniejszym podaniu od Kucharczyka
  • 90'
    Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry
  • 88'
    Ostatnie minuty rywalizacji w Opolu, legioniści chcą strzelić kolejnego gola, ale skupiają się w dużej mierze na oszczędzaniu energii
  • 88'
    Dąbrowski sfaulowany przy linii bocznej przez Rudnika
  • 86'
    Pasquato źle adresuje podanie do Sadiku. Próba prostopadłego po raz kolejny dobrze wyczytana przez przeciwnika
  • 85'
    Szymański wespół ze Szczepańskim dzielnie walczą z przodu. Tym razem jednak legioniści nieprzepisowo zatrzymali Czajkowskiego
  • 83'
    Czaplińskiego dopadły problemy mięśniowe. 25-latek trzyma się za nogę i zostaje mu udzielana pomoc medyczna
  • 82'
    4:0! Dąbrowski z zimną krwią wykorzystał centrę Pasquato i wpisał się na listę strzelców!
  • 81'
    Szymański! Legionista dośrodkował tak, że Sochacki minął się z piłką, a ta trafiła w słupek. Dużo szczęścia mieli teraz gracze trzecioligowca
  • 80'
    Szczepański na prawą stronę do Brozia, który nabił przeciwnika i wywalczył rzut rożny
  • 79'
    Szymański popracował w odbiorze i ruszył z kontrą. "Sebek" podał do Sadiku, lecz Albańczyk nie stworzył większego zagrożenia pod bramką ekipy Polaka
  • 78'
    Rudnik przejął piłkę i zagrał do Pałacha. Były gracz Śląska wrzucił na Czaplińskiego, ale snajper Ruchu nie wygrał pojedynku powietrznego z rywalem
  • 78'
    Pasquato soczyście kropnął z dalszej odległości, ale golkiper miejscowych skutecznie wybił piłkę na korner
  • 77'
    Ostre i zarazem kąśliwe dośrodkowanie Brozia ląduje w rękawicach czujnego Sochackiego
  • 76'
    Szymański podwyższa prowadzenie! Dynamiczny pomocnik wzorcowo sfinalizował akcję Kucharczyka i strzałem w boczną siatkę nie dał szans Sochackiemu
  • 76'
    Rudnik zastępuje Wanata
  • 75'
    Mączyński nieźle podał do Kucharczyka, a ten czekał w polu karnym na Szczepańskiego, lecz Miłosz miał mało miejsca i czasu na uderzenie
  • 73'
    Trzecia roszada w ekipie "Wojskowych". Szczepański zastępuje Kopczyńskiego
  • 72'
    Zdzieszowiczanie walczą do upadłego, chcą kreować akcje i strzelić gola kontaktowego, ale w kluczowych fragmentach rywalom brakuje sił i szczęścia
  • 71'
    Szymański zgubił piłkę, ale Ruch także pomylił się i nie wykorzystał błędu piłkarza z rocznika '99
  • 70'
    Sotor, w walce o piłkę z Broziem, fauluje piłkarza Legii na połowie mistrzów Polski
  • 69'
    Sadiku do Szymańskiego na skrzydle, a ten dziubnął lekko piłkę i wywalczył rzut rożny
  • 68'
    Moneta zszedł do środka i prostopadłym zagraniem szukał Kucharczyka. Akcję przytomnie przeciął zawodnik gospodarzy
  • 67'
    Kopczyński nieprzepisowo powstrzymał szarżującego Wanata
  • 66'
    Kucharczyk za mocno przerzucił piłkę na drugą stronę do Szymańskiego
  • 65'
    "Zychu" najpierw dobrze odnalazł się w polu karnym, lecz został nabity. Następnie wywalczył rzut wolny po faulu Dąbrowskiego
  • 64'
    Szymański znalazł się na skraju "szesnastki: i miękko zacentrował wprost do Sadiku. Albańczyk przyjął futbolówkę i trafił do siatki
  • 64'
    Zychowicz, były legionista zmienia Wieczorka
  • 63'
    2:0 dla Legii! Sadiku!
  • 62'
    Wprowadzony Pałach daje sporo świeżości gospodarzy z przodu. Widać, że jest głodny gry i goli
  • 61'
    Czajkowski z polotem popędził prawą stroną, wycofał w polu karnym do Czaplińskiego, ale ten huknął jak z armaty zdecydowanie za wysoko
  • 60'
    Sochacki piąstkuje centrostrzał Szymańskiego, będzie korner
  • 60'
    Centra Pasquato, jednak Bachor głową zażegnał niebezpieczeństwo
  • 59'
    "Wojskowi" kontrolują boiskowe wydarzenia, mają więcej miejsca na boisku, ponieważ niektórzy gracze miejscowych nie wytrzymują trudów tego meczu
  • 59'
    Broź starł się z Kilińskim blisko narożnika murawy. Finalnie będzie stały fragment dla przyjezdnych
  • 59'
    Niezgoda schodzi, Sadiku wchodzi
  • 57'
    Legioniści wyszli z akcją. Po chwili Pasquato zagrał do boku do Monety, lewy obrońca płasko zacentrował. Na piłkę czyhał Kucharczyk, ale ""Kuchy", przy złożeniu się do strzału, nabił sam siebie
  • 56'
    Niezgoda w banalny sposób zatrzymany przez Kilińskiego i zamiast podawać, z akcją wyszedł Ruch
  • 55'
    Strzał Mączyńskiego z dystansu niestety bardzo niecelny
  • 55'
    Pałach zastępuje Zapotocznego
  • 54'
    Kucharczyk zagrywa do Pasquato, jednak Włoch po raz kolejny gubi się w ofensywie i traci prostą piłkę
  • 53'
    Kucharczyk do Monety, ale ten został skuteczne zastopowany przez rywala na skrzydle
  • 52'
    Kucharczyk sprytnym podaniem włączył Niezgodę, jednak miejscowi uporali się z groźną akcją stołecznego klubu
  • 51'
    Szymański zszedł do środka i kapitalnie wypatrzył lepiej ustawionego Monetę. Gospodarze jednak wykazali się determinacją i wybili piłkę na aut
  • 50'
    Bachor szybko został postawiony na nogi i może kontynuować grę
  • 49'
    Na spalonym jeden z warszawiaków. Tymczasem na murawie lerzy Bachor. Obrońca zdzieszowiczan korzysta z pomocy medycznej
  • 48'
    W przerwie Chukwu zmienił Kucharczyk
  • 48'
    Czapliński brutalnie sfaulował Żyrę w walce o piłkę. Stoper mistrzów Polski jednak szybko się podniósł
  • 47'
    Kopczyński wystawił piłkę Niezgodzie, ten chciał piętką uruchomić Szymańskiego, ale legionista nie dopadł do futbolówki
  • 46'
    Wieczorek zagrał na skrzydło do Zapotocznego, ale gracz trzecioligowca chyba sam nie wie, co zrobił z piłką. Finalnie, od bramki wznowi Cierzniak
  • 45+16'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45'
    Małe zawahanie blisko pola karnego "Zdzichów". Pasquato chciał minąć rywala i wpaść w "szesnastkę", jednak ta sztuka mu się nie udała
  • 45'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi w Opolu z Ruchem 1:0 po golu Łukasza Brozia z rzutu karnego. Warszawiacy nie dominują, mają optyczną przewagę i trzeba liczyć, że po zmianie stron częściej będą atakować i stwarzać groźniejsze sytuacje. Wracamy za 15 minut
  • 44'
    Szymański zszedł do środka i zagrał wzdłuż boiska do Pasquato. Włoch jednak nie przejął podania od 18-latka
  • 43'
    Pasquato, po podaniu od "Kopy", nie odnalazł niepilnowanego Chukwu. Na drodze Włocha stanął przeciwnik
  • 40'
    Dośrodkowanie Monety w kierunku Chukwu. Nigeryjczyk rzucił się na piłkę, ale ta ostatecznie trafiła do Szymańskiego. "Sebek", będąc w niezłej sytuacji, przestrzelił i huknął nad bramką
  • 40'
    Kopczyński wjechał z futbolówką w pole karne i szukał Niezgody, jednak defensywa Ruchu dała sobie radę
  • 38'
    Strzał Szymańskiego zatrzymał się na poprzeczce! Szkoda, że futbolówka finalnie nie zatrzepotała w siatce
  • 38'
    Błąd Dąbrowskiego w defensywie, ale Sotor nie wykorzystał gapiostwa legionisty
  • 36'
    Spokojniejszy fragment spotkania, nie widzimy wyraźnych i stanowczych akcji na stadionie w Opolu. Dominuje rozwaga i umiejętne gospodarowanie energią
  • 36'
    Przebojowy Szymański został sfaulowany przez Kilińskiego na skraju pola karnego. Będzie groźnie
  • 34'
    Szymanski wtargnął w "szesnastkę" i czubkiem buta musnął piłkę do Kopczyńskiego. Ten uderzył, jednak został zablokowany
  • 34'
    Chukwu główkował po centrze z rogu, jednak Nigeryjczyk mocno się pomylił
  • 33'
    Warszawiacy grają krótkim, ale szybkim podaniem, natomiast nie chcą bardziej zaatakować. Stopniowo budują akcje
  • 31'
    Ruch próbował zaatakować, Sotor chciał zaskoczyć legionistów, którzy jednak skutecznie powstrzymali miejscowych
  • 30'
    Niezgoda przegrał pojedynek fizyczny z Kilińskim w polu karnym, ale po chwili z powrotem dostał podanie, szybko dośrodkował, gdzie do przewrotki składał się Pasquato. Ofensywny pomocnik nie zmusił Sochackiego do interwencji
  • 28'
    Niezła centra Zapotocznego z lewej flanki, lecz Moneta dobrze poradził sobie w defensywie daleko ekspediując piłkę
  • 27'
    Dwójkowa akcja Niezgody z Pasquato. Włoch chciał jeszcze włączyć na skrzydle Brozia, jednak piłkarz stołecznego klubu nie sięgnął podania
  • 26'
    Dośrodkowanie Szymańskiego oddalone przez zdzieszowiczan, którzy aktywnie zagrali w powietrzu i przechwycili futbolówkę
  • 25'
    będzie rzut wolny dla Legii z prawej strony "szesnastki" gospodarzy
  • 24'
    Najpierw Pasquato źle uderzył w piłkę, a moment później Broź nie poradził sobie z dwójką rywali blisko pola karnego
  • 23'
    Chukwu otworzył Mączyńskiego, a defensywny pomocnik zagrał na skrzydło do Brozia. Boczny defensor wrzucił, do piłki skoczył Niezgoda, jednak Ruchu wykazał się spokojem i wyszedł z opresji
  • 22'
    Zbyt głęboka centra Brozia nie została zamknięta przez kolegów z drużyny
  • 22'
    Mączyński przytomnie zastopował Czaplińskiego i odebrał mu futbolówkę na połowie "Wojskowych"
  • 21'
    Tymczasem Broź został nieprzepisowo powstrzymany na prawej stronie przez Czaplińskiego
  • 20'
    Kiliński faulowany przez Szymańskiego na środku murawy. będzie rzut wolny dla "Zdzichów"
  • 19'
    Legioniści na dłużej zagościli na połowie przeciwnika, dobrze operowali futbolówką. Niestety, Moneta na lewej flance nie opanował piłki z głębi pola
  • 18'
    Łukasz Broź spokojnie wpakował piłkę do siatki! 1:0 dla gości
  • 17'
    Dynamiczna akcja warszawiaków i ostatecznie Niezgoda wpadł w "szesnastkę". Atakujący Legii po zderzeniu z Weremką upadł i sędzia wskazał na "wapno"
  • 16'
    Moneta poszedł na przebój, zwiódł rywala i potężnie kropnął, ale futbolówka przeleciała ponad poprzeczką. Warto pochwalić legionistę za samą próbę
  • 16'
    Rzut karny dla "Wojskowych"!
  • 15'
    Centra Kilińskigo była daleka od ideału
  • 14'
    Dobrze w defensywie popracował Chukwu, ale trochę w obronie zagapił się z kolei Moneta. korner dla Ruchu
  • 13'
    Niezgoda często otrzymuje podania, jednak w większości są to niecelne zagrania, w efekcie czego atakujący mistrzów Polski ma mało dogodnych okazji strzeleckich
  • 12'
    Pojedyncze błędy z obu stron mogliśmy teraz zaobserwować w środkowej strefie boiska. Po chwili jednak urwał się Czapliński, ale snajper Ruchu zderzył się ze szczelnym murem Legii
  • 10'
    Ruch w natarciu! Sotor znakomicie wrzucił z lewej nogi, na piłkę czyhał Bachor, ale stoper gospodarzy nie skierował piłki do siatki
  • 9'
    Sotor popędził na skrzydle, ale nie dał rady Dąbrowskiemu. Środkowy obrońca wślizgiem zażegnał niebezpieczeństwo
  • 8'
    Niedana centra Polaka i warszawiacy wyszli z kontra. Szymański chciał uruchomić Niezgodę, ale jego podanie przeciął rywal
  • 7'
    Dąbrowski próbował wyprowadzić piłkę z własnej połowy, ale szybko do stopera doskoczyło trzech przeciwników i finalnie "Dąbek" musiał uznać wyższość Wieczorka, który wygarnął mu futbolówkę spod nóg
  • 6'
    Moneta skutecznie powstrzymany przez Bachora
  • 5'
    Mączyński zagrał do Brozia, a ten z pierwszej piłki szukał Szymańskiego. niestety a akcji nic nie wyszło, być może prawy obrońca stołecznego klubu mógł zachować się inaczej
  • 4'
    Długa piłka w kierunku Czaplińskiego, ale Cierzniak wyszedł z bramki i chwycił piłkę
  • 4'
    Moneta próbował zrobić sporo wiatru na lewej flance, ale zagrożenie szybko oddalił boczny defensor "Zdzichów"
  • 3'
    Chukwu uruchomił Niezgodę na lewej flacne, a ten kropnął płasko zza "szesnsstki", lecz sochacki sparował piłkę przed siebie i żaden z warszawiaków nie sfinalizował tej sytuacji
  • 2'
    Broź powolaczył o piłkę z rywalem, podał do Pasquato, a Włoch zszedł do środka. Filigranowy pomocnik chciał wypuścić jeszcze Niezgodę, ale finalnie do podana doszedł Szymański. Młody legionista został jednak osaczony przez przeciwnika i akcja spaliła na panewce
  • 0
    Gramy! Legia mierzy się w Opolu z ruchem Zdzieszowice w Pucharze Polski!
  • 0
    Przyjezdni zaczęli mecz, gracze Jozaka spokojnie grają futbolówką na własnej połowie
  • 0
    Obie ekipy już na murawie. Zaraz zaczynamy!
  • 0
    Warto odnotować, iż na ławce rezerwowych miejscowych znajduje się były legionista - Bartosz Zychowicz, który latem opuścił Łazienkowską. Wcześniej "Zychu" występował w Centralnej Lidze Juniorów
  • 0
    Jeśli warszawiacy pokonają dzisiaj trzecioligowca, w ćwierćfinale na ekipę Romeo Jozaka czekać będzie Drutex Bytovia Bytów, która po rzutach karnych wyeliminowała Pogoń Szczecin
  • 0
    Ławka rezerwowych: Szumski, Astiz, Hlousek, Moulin, Kucharczyk, Szczepański, Sadiku
  • 0
    Wyjściowy skład Legii prezentuje się następująco: Cierzniak - Broź, Dąbrowski, Żyro, Moneta - Kopczyński, Mączyński - Szymański, Pasquato, Chukwu - Niezgoda
  • 0
    Witamy! Już o godzinie 15:30, na stadionie w Opolu, rozpocznie się mecz 1/8 finału Pucharu Polski pomiędzy Ruchem Zdzieszowice a Legią Warszawa