• 75' Aleksandr Kolev za Felicio Brown Forbes
  • 90' Tomas Petrasek

Legia - Raków: Pozostaje walka o dublet

01-09-2019 / 09:30 Piotr Barański

Trzeci rok z rzędu Legia nie zameldowała się w fazie grupowej europejskich pucharów. Kolejny raz pojawia się niedosyt i poczucie straconej szansy. Ciężko po takim starciu jak w Glasgow wrócić do ligowej rzeczywistości, ale trzeba się szybko podnieść. Już w niedzielę kolejne spotkanie ligowe. Teraz trzeba się skupić na zdobyciu mistrzostwa Polski oraz krajowego pucharu. Legioniści zmierzą się z Rakowem Częstochowa w ramach 7 kolejki PKO Ekstraklasy o godz. 20:00. Wszystkim zapraszamy na stadion dopingować swoją drużynę. Dla tych, którzy jednak nie będą mogli pojawić się Ł3, pozostaje transmisja w Canal+ i relacja tekstowa "na żywo" na Legia.Net.

Niestety kolejny raz nie ujrzymy warszawskiej Legii w europejskich pucharach. W Glasgow do szczęścia zabrakło niewiele, bo zaledwie jednej bramki. Tej jednak legioniści nie potrafili strzelić, za to stracili pierwszą w tegorocznych eliminacjach, która okazała się tą decydującą o losach przyszłości. Kolejny raz, już trzeci rok z rzędu, dla Legii została walka tytuł mistrzowski oraz o Puchar Polski, a to wszystko jest już jasne jeszcze przed zakończeniem wakacji. Niestety dziś mecze w Lidze Europy czy Lidze Mistrzów pozostają tylko wspomnieniami.

Teraz trzeba wrócić do szarej ligowej rzeczywistości, wrócić po swoje. Czas odzyskać tytuł mistrzowski. W niedzielę na drodze do celu stanie Raków Częstochowa, czyli beniaminek najwyższej klasy rozgrywkowej. Z pewnością w zespole można spodziewać się wielu zmian w składzie. Starcie w Szkocji kosztowało zawodników wiele sił - fizycznych i psychicznych. Ciekawe czy szansę pokazania się otrzyma Carlitos. Być może zobaczymy też młodych Michała Karbownika czy Mateusza Praszelika.

Raków w zeszłym sezonie wygrał I ligę z dorobkiem 70 punktów, wyprzedzając o punkt ŁKS, z którym Legia tydzień rozegrała mecz wygrywając w Łodzi 3:2. Częstochowianie za swoją postawę byli bardzo chwaleni przez ekspertów i mieli namieszać w Ekstraklasie. Jak na razie zajmują jednak jedenastą pozycję w tabeli z sześcioma punktami na koncie. Do tej pory zespół wygrał dwa spotkania oraz cztery pozostałe przegrał. Zwycięstwa odniósł z Jagiellonią Białystok (1:0) oraz z Lechią Gdańsk (2:1).

Przed startem rozgrywek Częstochowianie przeszli małą przemianę. Do drużyny trenera Marka Papszuna dołączyli między innymi: Dawid Szymonowicz, Emir Azemović, Rusłan BabenkoAleksandyr Kolev, Brayn Nouvier, czy Felicio Brown Forbes. Na ten moment nie wszyscy mogą jednak liczyć na regularną grę w pierwszym składzie.

Siłę Rakowa doskonale pamiętamy z zeszłorocznego występu w Pucharze Polski. To właśnie drużyna z Limanowskiego ograła w ćwierćfinale Legię trenera Ricardo Sa Pinto 2:1. Ekipę Papszuna zatrzymała dopiero Lechia Gdańsk w kolejnej rundzie.

W barwach Rakowa możemy spotkać piłkarzy z przeszłością przy Łazienkowskiej. Mowa tu o Jakubie Szumskim, który jest rezerwowym bramkarzem beniaminka oraz wychowankiem Legii, a także o pomocniku Miłoszu Szczepańskim, który na początku zeszłego roku definitywnie pożegnał się z drużyną "Wojskowych".

W niedzielnym meczu w barwach Legii z powodu kontuzji nie zobaczymy ciągle powracających do zdrowia: Vamary Sanogo, Williama Remy'ego, Jose Kante oraz Arvydasa Novikovasa. Na spotkanie prawdopodobnie nie zdąży wykurować się również Ivan Obradović, który do dziś nie zadebiutował jeszcze w Legii. W kadrze Rakowa nie zobaczymy Andrzeja Niewulisa oraz Piotra Malinowskiego.

Sędzią rywalizacji Legii z Rakowem będzie Tomasz Musiał. Arbiter urodzony w angielskim Hereford w tym sezonie nie prowadził jeszcze spotkania z udziałem legionistów. W poprzednich rozgrywkach Musiał prowadził pięć spotkań "Wojskowych". Legia trzy razy wygrała (4:1 z Miedzią, 3:0 z Koroną i po rzutach karnych z Piastem w PP), raz zremisowała (0:0 z Lechią) oraz raz przegrała (0:1 z Lechem).

Specjaliści z TOTALbet w meczu z Rakowem stawiają Legię w roli faworyta. Kurs na zwycięstwo legionistów to 1.56, na remis 4.10, a na wygraną Rakowa - 5.60.

Przypuszczalne składy:

Legia: Majecki - Karbownik, Jędrzejczyk, Wieteska, Vesović - Martins, Antolić - Nagy, Praszelik/Carlitos, Luquinhas - Niezgoda

Raków: Gliwa - Szymonowicz, Kasperkiewicz, Petrasek - Malinowski, Babenko, Sapała, Kun - Nouvier, Musiolik, Szczepański

• Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia naszych materiałów pomeczowych: wypowiedzi trenerów i zawodników, zdjęć oraz materiałów wideo. Miłego wieczoru!
  • 90+7' Koniec. Legia wygrała 3:1 z Rakowem. Hat-tricka dla miejscowych zdobył Niezgoda. Występ legionistów można ocenić bardzo, bardzo pozytywnie. Pełna kontrola boiskowych wydarzeń, spokój, szkoda straconej bramki w samej końcówce. Trzy punkty zostają jednak w Warszawie!
  • 90+5' Gol dla Rakowa w ostatniej akcji meczu. Po zamieszaniu bramkę zdobył Petrasek
  • 90+2' Ależ zrobiło się zamieszanie! Carlitos zagrał w pole karne do Nagya, ten wypatrzył Luquinhasa. Brazylijczyk jednak mocno się pomylił uderzając piłkę z lewej nogi
  • 90+1' Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry
  • 90' Kolev był bliski przejęcia piłki w polu karnym po główce jednego z kolegów z zespołu. Ostatecznie, futbolówka trafiła w ręce Majeckiego
  • 89' Majecki wyszedł z własnej "szesnastki", chciał wybić piłkę, ale skutecznie przycisnął go Kun. Do zawodnika Rakowa szybko dobiegł jednak Vesović i wybił piłkę na rzut rożny
  • 87' Carlitos! Hiszpan sprytnie się obrócił i oddał kąśliwy strzał zza pola karnego. Futbolówka przeleciała kilka centymetrów obok dalszego słupka
  • 86' Legioniści przechwycili piłkę na własnej połowie i starali się wykreować okazję strzelecką, ale rywale wybili futbolówkę z "szesnastki"
  • 83' Ze zdrowiem bramkarza Legii jest już wszystko w porządku, będzie kontynuował grę
  • 83' Majecki dopadł do dośrodkowania, ale w ostatniej fazie został sfaulowany przez Petraska. Przy golkiperze są już medycy klubowi
  • 82' Rzut wolny dla gości, daleko od bramki Majeckiego
  • 79' Centra Antolicia, o piłkę w powietrzu walczył Jędrzejczyk, jednak golkiper Rakowa ostatecznie złapał futbolówkę w rękawice
  • 79' Luquinhas dopadł do prostopadłe podania na lewej flance, pojawił się w polu karnym, ale jego strzał na róg sparował Gliwa
  • 77' Majecki przyjął piłkę, ta jednak niefortunnie mu odskoczyła. O mały włos, a futbolówka wylądowałaby w siatce Legii. Młody golkiper zdołał jednak oddalić zagrożenie praktycznie z samej linii bramkowej
  • 75' Kolev wchodzi, Forbes schodzi
  • 74' Majecki bez większych problemów obronił strzał Kuna
  • 73' Forbes zdecydował się na posłanie płaskiego uderzenia z okolic 20. metra. Majecki interweniował dla pewności, ale futbolówka przeleciała minimalnie obok słupka
  • 71' Praszelik za Martinsa
  • 71' Luquinhas urwał się lewym skrzydłem, podał do Cafu, a ten zagrał do nadbiegającego Antolicia. Strzał Chorwat na ciało wziął jednak jeden z przeciwników
  • 68' Goście mieli rzut wolny, jednak nie potrafili poważniej zagrozić bramce miejscowych
  • 68'
  • 67' Żółta kartka dla Jędrzejczyka za faul
  • 66' Cafu szukał prostopadłym podaniem Carlitosa. Rywal miał jedno nieco bliżej do piłki, ale Hiszpan do samego końca nie dawał mu taryfy ulgowej
  • 64' Niezgoda opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi Carlitos!
  • 63' Forbes popędził do ataku, ale skutecznie powstrzymał go Wieteska
  • 62' Niezgoda świetnie gubił rywala i zameldował się w "szesnastce", ale jego uderzenie obronił Gliwa
  • 60' Cafu zastąpił Gwilię
  • 59' Gola nie ma! Majecki wznawia grę z piątki
  • 58' Kun trafił do siatki po sporym zamieszaniu, ale... poczekajmy. Będzie VAR
  • 57' Gol dla Rakowa. 3:1
  • 57' Dośrodkowanie Gwilii z rogu, Wieteska główkował tuż obok słupka
  • 56' Gwilia! Tym razem Gruzin wpadł w pole karne po podaniu Luquinhasa, huknął po długim i wywalczył korner
  • 52' GOOOOOOOOLLLL! Niezgoda z hat-trickiem! Pewne uderzenie napastnika gospodarzy!
  • 52' Rzut karny dla Legii! Luquinhas wpadł w pole karne po podaniu od Gwilii i wywalczył "jedenastkę". Faulował Petrasek
  • 50' Vesović ruszył prawą stroną, podał do Gwilii. Gruzin posłał piłkę z dalszej odległości, lecz został zablokowany
  • 49' Nagy uderzył sprytnie z lewej nogi, ale Gliwa obronił jego strzał z pola karnego
  • 46' Zmiana w ekipie Rakowa. Nouvier zastąpił Musiolika
  • 46' Zaczynamy drugą połowę!
  • Obie ekipy wracają na boisko
  • 45+1' Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia pewnie wygrywa z Rakowa 2:0 po golach Niezgody! Wracamy za kwadrans
  • 45' Minuta doliczona
  • 45' Majecki dobrze obronił strzał Kuna z ostrego kąta
  • 45' Legioniści pobiegli do kontry, którą na prawe skrzydło rozprowadził Gwilia. Pomocnik jednak za mocno zagrał do Nagya
  • 44' Częstochowianie znowu rozegrali na krótko, po chwili z piłką zabrał się Nagy, lecz jego zapędy powstrzymał Sapała
  • 43' Stały fragment dla Rakowa. Do bramki Majeckiego jednak daleko
  • 43' Gwilia szukał Niezgody miękką centrą, ale Gruzin użył trochę za dużo siły, ponieważ futbolówka opuściła murawę
  • 42' Przechwyt Gwilii, akcja niemalże od razu została przeniesiona na prawą stronę. Dośrodkowanie Vesovicia zablokował jednak przeciwnik
  • 41' Sapała sfaulował Martinsa w środkowej strefie boiska
  • 40' Karbownik zszedł do środka, podał do Gwilii, ale Gruzin został skutecznie osaczony i stracił futbolówkę
  • 37' Kolejny rzut wolny dla Rakowa. Rywale rozegrali go jednak na krótko, a płaskie uderzenie Bartla z dalszej odległości sprawiło Majeckiemu trochę kłopotów. Bramkarz Legii wyszedł jednak z opresji, podobnie zresztą przy rzucie rożnym
  • 35' Przed meczem z Rakowem, kibice Legii uczcili pamięć Kazimierza Deyny. TUTAJ więcej o tym wydarzeniu.
  • 35' Rzut wolny dla ekipy Papszuna. Dośrodkowanie z lewej strony, Azmević próbował przedłużyć tor lotu piłki. Będzie korner
  • 32' Bartl zmienia Apolinarskiego
  • 32' Słupek Vesovicia! Prawy obrońca kapitalnie wpadł w pole karne, zwiódł rywala, jednak jego płaski strzał obił konstrukcję bramki
  • 31' Kun głęboko dośrodkował, a futbolówkę na prawym skrzydle zgarnął Apolinarski. Wahadłowy pograł na małej przestrzeni ze Szczepańskim, ale miejscowi oddalili zagrożenie
  • 29' Majecki na posterunku, młody golkiper szybko chciał wznowić i z tej okazji postanowił zagrać w kierunku Niezgody. Napastnik Legii nie był jednak w stanie dojść do tej piłki
  • 28' Szczepański wbiegł w pole karne stołecznego klubu, ale poślizgnął się w kluczowej fazie akcji. Po chwili Jędrzejczyk przejął piłkę, ale ostatecznie z autu wznowili przyjezdni
  • 27' Martins huknął z dalszej odległości, ale Gliwa z problemami, ale jednak złapał futbolówkę
  • 26' Vesović zabrał się do kontry, czekał na zagranie od Nagya, ale Węgier źle podał w kierunku Marko
  • 25' Jędrzejczyk uruchomił aktywnego Karbownika. Gracz z rocznika 2001 ponownie zameldował się w polu karnym, ale przegrał pojedynek fizyczny z obrońcą gości
  • 24' Karbownik wbiegł w "szesnastkę" po podaniu od Luquinhasa, lecz na jego drodze stanął przeciwnik
  • 23' Antolić nie zdołał utrzymać piłki w boisku po miękkim zagraniu od Luquinhasa. Legioniści kontrolują wydarzenia, utrzymują się przy piłce - dobrze to wygląda
  • 22' Luquinhas sfaulowany na połowie Legii
  • 21' Luquinhas pobiegł lewą stroną, zszedł do środka, lecz jego strzał został zablokowany przez obrońcę Rakowa
  • 19' Faul Martinsa w środku pola na Sapale
  • 17'
  • 16' Centra Gwilii z rogu, ale Gliwa złapał futbolówkę po uderzeniu Jędrzejczyka
  • 15' Rzut rożny dla Legii!
  • 14' Szymanowicz sfaulował rozpędzonego na skrzydle Luquinhasa i został ukarany żółta kartką
  • 14' Wieteska wybił piłkę głową po centrze Rakowa
  • 12'
  • 11' Ależ to się zaczęło! Najpierw Karbownik dopadł do piłki posłanej przez Antolicia, wpadł w pole karne i zostawił piłkę Niezgodzie. Snajper, praktycznie bez żadnego rozbiegu, uderzył z lewej nogi i ponownie trafił do siatki! 2:0!
  • 10' Niezgoda po raz drugi!
  • 9' Najpierw Karbownik powstrzymał rywala blisko linii końcowej, ale goście zdołali oddać strzał. Z dalszej odległości płasko uderzył Sapała, ale Majecki spokojnie złapał piłkę
  • 6' "Jarosław, Jarosław!" - śpiewają kibice zgromadzeni na stadionie
  • 6' Warszawiacy budowali atak pozycyjny, wymieniali podania. Akcja zaczęła się od lewej flanki, ale po chwili Antolić rozciągnął grę do Vesovicia. Reprezentant Czarnogóry dośrodkował w pole karne, a Niezgoda wyskoczył w górę i potężnym strzałem głową pokonał Gliwę!
  • 4' GOOOOOL! Niezgoda!
  • 2' Legia próbowała zawiązać akcję, ale piłkę przechwycił blok defensywy przyjezdnych
  • 0 Gramy!
  • Gracze obu klubów wyszli na rozgrzewkę, do meczu pozostało 30 minut!
  • Warto dodać, iż stołeczny klub będzie występował w tym spotkaniu w okolicznościowej koszulce, przygotowanej z okazji 30. rocznicy śmierci legendy Legii oraz polskiego futbolu - Kazimierza Deyny
  • Co więcej, jedna drużyna myśli z kolei nad pozyskaniem Dominika Nagya. Link dostępny jest tutaj
  • W kadrze zabrakło Sandro Kulenovicia, który, zdaniem naszego serwisu, niebawem może zmienić klub. Więcej na temat Chorwata pisaliśmy w tym miejscu
  • Skład Legii wygląda następująco: Majecki - Vesović, Wieteska, Jędrzejczyk, Karbownik - Nagy, Antolić, Martins, Luquinhas, Gwilia - Niezgoda! Ławka: Cierzniak, Jodłowiec, Lewczuk, Carlitos, Rocha, Agra, Cafu, Stolarski, Praszelik
  • Witamy! Już o 20:00 rozpocznie się mecz siódmej kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a beniaminkiem, Rakowem Częstochowa!