News: Wypożyczeni: Kontuzja Sanogo

Wypożyczeni: Majchrzak zawieszony, czyste konto Kobylaka, dwa gole Skibickiego

31.01.2023 09:00

(akt. 31.01.2023 02:41)

Kacper Skibicki (GKS Tychy) strzelił 2 gole w sparingach, Gabriel Kobylak (Radomiak Radom) zachował 4. czyste konto w sezonie, a Jordan Majchrzak (AS Roma) został zawieszony. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Jordan Majchrzak (napastnik; rocznik 2004; AS Roma) – Piłkarz, który 27 grudnia zaczął treningi z pierwszym zespołem Romy, wystąpił w 1/4 finału Coppa Italia Primavera (U-19) z Napoli (2:1). Znalazł się w wyjściowym składzie. W 1. połowie stworzył dwie niezłe sytuacje. Najpierw główkował z 7. metra nieco nad poprzeczką, a potem płasko uderzył z 20. metra na dalszy słupek, lecz nieznacznie się pomylił.

W końcówce meczu (czas doliczony) obejrzał czerwoną kartkę (udział w przepychance) i – jak informują włoskie media – został zawieszony do 13 lutego. Wówczas z boiska wyleciał też Daniel Susko (Napoli; dyskwalifikacja do 16.02).

Joel Abu Hanna (stoper/lewy obrońca; rocznik 1998; Lechia Gdańsk; Ekstraklasa) – Lechia wygrała 1:0 z Wisłą Płock w rozgrywkach ekstraklasy. Abu Hanna oglądał spotkanie z ławki rezerwowych.

Bartłomiej Ciepiela (środkowy pomocnik; rocznik 2001; Stal Mielec; Ekstraklasa) – Mielczanie zremisowali u siebie 0:0 z Lechem Poznań. Ciepiela wszedł na boisko tuż po przerwie (46. minuta). Oddał 1 strzał (nieudany), miał 19 podań (14 celnych), 2 dryblingi (2 wygrane), 7 sprintów, przebiegł 6.2 km.

Gabriel Kobylak (bramkarz; rocznik 2002; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – Radomiak bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Miedzią Legnica w 18. kolejce ligowej. Kobylak zagrał cały mecz i zachował 4. czyste konto w sezonie. Młodzieżowiec obronił 2 strzały, miał 34 podania (14 celnych).

Kacper Skibicki (skrzydłowy; rocznik 2001; GKS Tychy, I liga) – W poprzednim tygodniu GKS wygrał mecze kontrolne z III-ligową Ślęzą Wrocław (3:1) i II-ligowym KKS-em Kalisz (3:2; grano 45+45+30 minut). "Skiba" 2-krotnie znalazł się w wyjściowym składzie, rywalizował odpowiednio przez 45 (1. połowa) i 71 minut. W tych spotkaniach strzelił po jednym golu (oba na 1:0).

Jeśli chodzi o rywalizację ze Ślęzą, to w 7. minucie dopadł do piłki wybitej z "szesnastki" GKS-u, minął przeciwnika, goniło go dwóch kolejnych, lecz Skibicki, który już od środka boiska miał przed sobą tylko bramkarza, przebiegł kilkadziesiąt metrów i skutecznie uderzył zza pola karnego, z prawej nogi (akcja od 0:30 na poniższym wideo). W innej, późniejszej sytuacji pojawił się na 15. metrze, otrzymał wycofujące podanie, oddał płaski strzał, a golkiper z problemami, ale wyłapał piłkę.

W spotkaniu z KKS-em strzelił gola w 55. minucie. Pokazał się do gry, ruszył na górne, miękkie zagranie z głębi pola na ok. 16. metr, a w drugim kontakcie (oba bez dotknięcia ziemi) udanie przelobował bramkarza (od 3:12 na poniższym filmie). Tuż przed zmianą obił jeszcze słupek po silnym uderzeniu z 16. metra, z lewej nogi.

Ramil Mustafajew (skrzydłowy; rocznik 2003; Stal Rzeszów; I liga) – W sobotę Stal zagrała towarzysko z Wisłą Puławy (1:1) i Sandecją Nowy Sącz (0:0). Mustafajew nie wystąpił w żadnym z tych spotkań.

Patryk Pierzak (środkowy pomocnik; rocznik 2003; Górnik Łęczna, I liga) – Łęcznianie mają za sobą sparingi z III-ligową Polonią Środa Wielkopolska (7:1; grano 4x30 minut) oraz Chojniczanką Chojnice (0:2). Pierzak rywalizował odpowiednio przez 60 (III i IV kwarta) i 45 minut (2. połowa).

Nikodem Niski (prawy obrońca; rocznik 2002; Resovia; I liga) – Resovia zwyciężyła 2:1 Marica 1921 Płowdiw (gra kontrolna). Niski pojawił się na boisku w 65. minucie i kilka chwil później miał asystę przy bramce ustalającej wynik spotkania. Młodzieżowiec popisał się indywidualną akcją, znalazł się po prawej stronie, na wysokości 10. metra, po czym dośrodkował w pole karne, a Jakub Sylvest dołożył nogę i skutecznie uderzył.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; Pogoń Siedlce; II liga) – Pogoń zremisowała 2:2 z Legionovią Legionowo (sparing). Kikolski grał w 2. połowie, zachował czyste konto (oba gole dla rywali padły w 1. odsłonie).

Kacper Imiołek (lewy wahadłowy; rocznik 2003; Pogoń Grodzisk Mazowiecki; III liga) – Pogoń przegrała kontrolnie 0:2 ze Zniczem Pruszków. Imiołek wszedł na boisko w 46. minucie.