Wypożyczeni: Gol i czerwień Banasiaka, Koseckiego chcą na stałe (akt.)

01.04.2012 22:40

(akt. 11.12.2018 19:21)

Adam Banasiak podczas spotkania z Polonią Bytom mógł poczuć się jak w czasie jazdy kolejką górską. Jego ekipa przegrywała 2:0, "Banan" zdobył kontaktową bramkę, a kilka minut później stan rywalizacji wyrównał eks-legionista Tomasz Chałas. Rywale zdołali jednak zaliczyć zwycięskie trafienie, a na dodatek wypożyczony z Legii piłkarz dostał w końcówce meczu czerwoną kartkę. Kolejny, niezły mecz rozegrał Jakub Kosecki, którego kibice już nawołują na forach internetowych do pozostania w Gdańsku na stałe. Poniżej szczegóły.

Jakub Kosecki (Lechia Gdańsk) - Kosecki wystąpił praktycznie w całym, wygranym 3:1 spotkaniu z GKS-em Bełchatów. "Kosa" został zmieniony w doliczonym czasie gry przez Deleu. Skrzydłowy tradycyjnie był bardzo aktywny i sprawiał sporo kłopotów defensorom Brunatnym. Jakub miał też okazję do zdobycia bramki pod koniec meczu, ale nie trafił w piłkę. Kibice w Gdańsku nadal zachęcają pomocnika do pozostania nad morzem na przyszły sezon.

Damian Zbozień (GKS Bełchatów) - "Zboziu" nie zagrał w przegranym 1:3 meczu z Lechią Gdańsk. Cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Marijan Antolović (Borac Banja Luka) - Nie zagrał w spotkaniu z Rudarem przez infekcję wirusową. Borac wygrał 3:1 i jest na trzeciej lokacie w tabeli. Liderem jest Zeleznicar Sarajewo, który ma osiem punktów przewagi nad ekipą z Banja Luki.

Srdja Kneżević (Borac Banja Luka) - Zagrał przez 85 minut w spotkaniu z Rudarem, które Borac wygrał 3:1.

Wojciech Lisowski (Piast Gliwice) - Lisowski zagrał przez 90 minut w zremisowanym 1:1 spotkaniu z KS Polkowice. "Lisu" często włączał się do ofensywnych akcji Piastunek. W 4. minucie po jego dobrej wrzutce, bramkę dla gospodarzy mógł zdobyć Tomas Docekal, ale pomylił się przy strzale głową.

Adam Banasiak (Olimpia Elbląg) - Banasiak zagrał do 89 minuty w przegranym 2:3 spotkaniu z Polonią Bytom. "Banan" był bardzo aktywny szczególnie w drugiej połowie. W 67. minucie kapitalnie wykonał rzut wolny - strzałem w okienko nie dał żadnych szans Marcinowi Cabajowi. Pod koniec pojedynku pomocnik obejrzał czerwoną kartkę za faul w środku pola na jednym z rywali.

Mateusz Lisiecki (Olimpia Elbląg) - Cały, przegrany 2:3 mecz z Polonią Bytom przesiedział na ławce rezerwowych.

Marcin Bochenek (Arka Gdynia) - Nie zagrał w zremisowanym 1:1 spotkaniu z Olimpią Grudziądz. Już w środę jego Arka zmierzy się w Gdyni w pierwszym meczu półfinału Pucharu Polski z Legią.

Dawid Duda (Znicz Pruszków) - Nie było go nawet na ławce w meczu pierwszej drużyny, która zremisowała 0:0 z Garbarnią Kraków. Wystąpił za to w rezerwach, które zremisowały 4:4 z Mazowszem Grójec. Duda był autorem drugiej bramki.

Radosław Mikołajczak (Elana Toruń) - Zespół z Torunia przegrał 0:1 z Ruchem Zdzieszowice. Mikołajczak wystąpił do 64. minuty po czym zastąpił go Kikowski. Co ciekawe, nowym trenerem Elany został były piłkarz Legii, Grzegorz Wędzyński, który zastąpił Mariusza Bekasa.

Paweł Broniszewski (Legionovia Legionowo) - Zagrał przez 90 minut w wygranym 1:0 spotkaniu z Zawiszą Rzgów. Na początku meczu miał okazję, aby zanotować gola, ale jego strzał bez większych kłopotów wybronił golkiper przeciwnej drużyny.

Dawid Dzięgielewski (MKS Kutno) - Dawid wszedł na boisko w 73. minucie w miejsce Michała Muszyńskiego. Rezerwowy pokazał się z niezłej strony i zdobył bramkę dla MKS-u w doliczonym czasie gry. "Miejscy" rozgromili KS Piaseczno 4:0.

Warto dodać, że kilka dni temu do Marcovii Marki został wypożyczony Jakub Chrostowski. Jego ekipa wygrała 3:0 z MKS-em Ciechanów. Bramkarz spędził jesień w Legionovii Legionowo, gdzie spisywał się naprawdę dobrze.