News: Wypożyczeni: Wolski strzela dla Polski

Wypożyczeni: Czterech liderów

Emil Kopański

16.09.2013 16:22

(akt. 04.01.2019 12:14)

Nie był to najlepszy weekend dla wypożyczonych legionistów. Żaden z nich nie zdołał zdobyć bramki ani zapisać się innym szczególnym osiągnięciem. Czterech może jednak cieszyć się z przodownictwa w ligowej tabeli.

Jakub Szumski (Piast Gliwice *) – w ubiegły poniedziałek zagrał w meczu młodzieżowej reprezentacji Polski z Portugalią. Niestety, nie zaliczy tego spotkania do udanych – biało-czerwoni przegrali aż 1:6, a Szumski spędził na murawie 90 minut. W czwartek nie wystąpił w meczu Piasta Gliwice z Wisłą Kraków (0:3).

Damian Zbozień (Piast Gliwice *)
 – nie zagrał w meczu z Wisłą. Cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Bartosz Żurek (Cracovia) –
po raz kolejny nie wystąpił w meczu Cracovii. Zespół spod Wawelu przegrał na wyjeździe z Zawiszą Bydgoszcz (0:2).

Kamil Kurowski (Podbeskidzie Bielsko-Biała) –
nie zagrał w przegranym 0:2 meczu reprezentacji Polski do lat 20 z Włochami. Nie wystąpił też w meczu z Widzewem.

Aleksander Jagiełło (Podbeskidzie
) – rozegrał 90 minut w zremisowanym przez Podbeskidzie Bielsko-Biała meczu z Widzewem Łódź (1:1).

Mateusz Długołęcki (Dolcan Ząbki) – podobnie jak Kurowski nie zagrał w meczu z Włochami. Nie było mu także dane uczestniczyć w wygranym przez Dolcan 3:2 meczu z Okocimskim KS Brzesko.

Kamil Mazek (Dolcan) – w 66. minucie spotkania z Okocimskim KS zmienił Tomasza Prejsa, ale niczym się nie wyróżnił.

Tomasz Prejs (Dolcan) – wyszedł w podstawowym składzie Dolcanu na mecz z Okocimskim KS. Rozegrał 66 minut, a potem zastąpił go Mazek. Zaliczył asystę przy trafieniu Dariusza Zjawińskiego. Dolcan przewodzi I-ligowym rozgrywkom.

Konrad Jałocha (Chojniczanka Chojnice
) – nie wystąpił w wygranym 2:0 spotkaniu z Wisłą Płock. Bramki Chojniczanki skutecznie strzegł Rafał Misztal.

Michał Bajdur (Kolejarz Stróże)
 – Kolejarz zremisował na własnym terenie z Sandecją Nowy Sącz, a Bajdur rozegrał 45 minut. Zapisał się też w protokole meczowym, zaliczając żółtą kartkę.

Marcel Gąsior (GKS Tychy)
 – kolejnej porażki doznał GKS Tychy. Tym razem uległ w Grudziądzu tamtejszej Olimpii 1:3. Gąsior pojawił się na boisku w 81. minucie, zmieniając Pawła Smółkę.

Bartosz Widejko (Wigry Suwałki)
– Wigry zwyciężyły w Pruszkowie ze Zniczem 2:1. Widejko skutecznie powstrzymywał ataki napastników gospodarzy, spędzając na murawie 90 minut.

Jan Grzesik (Zagłębie Sosnowiec)
 – nie zagrał w zremisowanym przez Zagłębie 0:0 meczu z Ruchem Zdzieszowice.

Bartłomiej Czarnecki (Zagłębie Sosnowiec) – spędził na boisku 90 minut, ale nie zdołał poprowadzić drużyny z Sosnowca do zwycięstwa w meczu z Ruchem.

Marcin Stromecki (Pogoń Siedlce) – lider z Siedlec nie zdołał wywieźć trzech punktów z Mielca, remisując ze Stalą 3:3. Stromecki rozegrał pełne 90 minut.

Kamil Dankowski (Legionovia)
 – Dankowski nadal nie cieszy się zaufaniem trenera Marka Papszuna. Nie wyszedł na boisko w spotkaniu z Garbarnią Kraków.

Kordian Latos (Legionovia)
 – podobnie jak Dankowski, nie zagrał w meczu z Garbarnią.

Paweł Wolski (Legionovia)
 – przegrany 1:2 mecz z Garbarnią nie był szczęśliwy dla wypożyczonych legionistów. Także Wolski nie miał okazji pojawić się na murawie.

* - Szumski i Zbozień zostali sprzedani do Piasta, ale mają wpisaną w kontrakt klauzulę pozwalająca Legii na ich odkupienie. Dlatego też będzie cały czas śledzili ich losy.