Wypożyczeni: Asysta Lisowskiego

03.05.2021 11:00

(akt. 03.05.2021 00:43)

W poprzednim tygodniu Mateusz Lisowski (Pogoń Grodzisk Mazowiecki, III liga) miał asystę w wyjazdowym meczu z rezerwami Jagiellonii Białystok. Wywalczył też asystę drugiego stopnia - tak, jak Mateusz Grudziński i Konrad Matuszewski. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Maciej Rosołek (Arka Gdynia, I liga, rocznik 2001) – Arka wygrała 3:2 z Zagłębiem w Sosnowcu i przegrała 1:2 z Rakowem Częstochowa w finale Pucharu Polski. Rosołek zagrał po 90 minut w obu meczach. W 65. minucie spotkania z częstochowianami ruszył środkiem boiska i oddał płaski strzał z 16. metra, ale Dominik Holec złapał piłkę. Parę minut później "Rosi" dobiegł do dobitki, oddał strzał z ostrego kąta, lecz bramkarz ponownie wyszedł z opresji.

Tomasz Nawotka (ŁKS, I liga, ’97) – ŁKS zremisował 1:1 z Radomiakiem Radom i przegrał 0:1 z Chrobrym w Głogowie. W pierwszym meczu Nawotka grał do 54.minuty (na prawej obronie), a drugie spotkanie oglądał z ławki rezerwowych. Jeśli chodzi o rywalizację z zespołem z Radomia, to w 8. minucie Damian Gąska dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, a „Nawot” tak niefortunnie trącił piłkę, że ta trafiła na głowę Michała Kaputa i zatrzepotała w bramce łodzian. W grze z Radomiakiem wypożyczony legionista został też napomniany żółtą kartką. – Boli nas to, że zostawiliśmy dużo zdrowia na boisku, a nie udało się wygraćmówił 24-latek.

Mateusz Kochalski (Radomiak Radom, I liga, ’00) – Radomiak zremisował 1:1 z ŁKS-em i wygrał 1:0 ze Stomilem Olsztyn. Kochalski rozegrał dwa pełne spotkania. W 42. minucie meczu w Łodzi wybronił strzał Piotra Janczukowicza, który był w dobrej sytuacji. Chwilę wcześniej wybił piłkę do boku po strzale Mikkela Rygaarda z rzutu wolnego, ale przy dobitce Ricardinho - z bliskiej odległości - był praktycznie bezradny. Po 30 minutach rywalizacji ze Stomilem, golkiper obronił uderzenie Jakuba Mysorskiego z dystansu.

Gabriel Kobylak (Puszcza Niepołomice, I liga, ’02) – Puszcza przegrała 0:4 z Bruk-Betem i 0:1 z GKS-em Tychy. Kobylak obserwował pierwszy mecz z ławki rezerwowych, a w drugim grał od początku do końca. W 58. minucie golkiper z rocznika 2002 świetnie powstrzymał Bartosza Biela, który mógł zdobyć bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Nikodem Niski (Chrobry Głogów, I liga, ’02) – Chrobry przegrał 1:3 z Odrą w Opolu i zwyciężył 1:0 ŁKS. Niski rozegrał całe spotkanie z klubem z Opola, a drugi mecz oglądał z ławki rezerwowych.

Konrad Matuszewski (Odra Opole, I liga, ’01) - Odra wygrała 3:1 z Chrobrym Głogów i przegrała 0:3 z GKS-em Bełchatów. Matuszewski miał dwa 90-minutowe występy. "Mata" miał asystę drugiego stopnia przy drugim trafieniu dla Odry, w meczu z Chrobrym. Lewy obrońca zbiegł do środka boiska, pojawił się na 20. metrze, a następnie zagrał na skrzydło do Michała Surzyna, który dośrodkował w pole karne. Piłkę w siatce, po uderzeniu z głowy, umieścił były piłkarz Legii, Arkadiusz Piech.

Aleksander Waniek (Olimpia Elbląg, II liga, ’98) Filip Sobiecki (Olimpia Elbląg, II liga, ’02) – Olimpia bezbramkowo zremisowała u siebie z Pogonią Siedlce i przegrała 1:3 z Olimpią Grudziądz. Sobiecki dwukrotnie wchodził na boisko z ławki: odpowiednio w 84. i 85. minucie. Waniek rozegrał 78 minut przeciwko Pogoni, a w spotkaniu z drużyną z Grudziądza pojawił się na murawie w 85. minucie.

Mateusz Grudziński (Znicz Pruszków, II liga, ‘00) – Znicz wygrał u siebie 2:0 z Olimpią Grudziądz w rozgrywkach II ligi. Grudziński rozegrał cały mecz na lewej obronie i miał asystę drugiego stopnia przy drugiej bramce dla klubu z Pruszkowa. Dwudziestolatek otrzymał podanie na 35. metrze, sprytnie minął rywala i podał na lewą stronę - po płaskim dośrodkowaniu innego gracza Znicza, gola z 5. metra strzelił Maciej Firlej (od 1:20 na poniższym filmie).

Mateusz Lisowski (Pogoń Grodzisk Mazowiecki, III liga, ’01) – Pogoń zwyciężyła 6:2 Ursusa Warszawa w 1/8 finału mazowieckiego Pucharu Polski, a w weekend wygrała 3:2 z Jagiellonią II Białystok. Lisowski grał przez odpowiednio 45 oraz 87 minut. Kilkadziesiąt sekund po rozpoczęcia meczu z rezerwami "Jagi", "Lisu" dopadł do piłki na lewym skrzydle, zbiegł do środka i podał w boczny sektor do innego zawodnika Pogoni. Dośrodkowanie na bramkę zamienił Jean Franco Sarmiento. Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy, skrzydłowy popędził prawą stroną boiska, wbiegł w pole karne i płasko zagrał na dalszy słupek w kierunku Damiana Jaronia, który dostawił nogę i umieścił piłkę w siatce (akcja bramkowa od 1:20:35).

Przemysław Czado (Wólczanka Wólka Pełkińska, III liga, ’01) - Wólczanka zremisowała na wyjeździe 2:2 z Jutrzenką Giebułtów i przegrała u siebie 1:3 z rezerwami Korony Kielce. Czado nie wystąpił w tych spotkaniach.

Legia mistrz 2021. Co wiesz o poprzednich mistrzostwach?

1/15 Pierwszy tytuł mistrzowski Legia zdobyła 20 listopada 1955, na boisku Stali (obecnego Zagłębia) Sosnowiec. W decydującym meczu zremisowała na wyjeździe 1:1, choć gospodarze, będąc pewni swego, zaprosili wszystkich prominentnych działaczy i zorganizowali fetę. Kto popsuł im plany strzelając gola na 1:1?