fot. Marcin Szymczyk

Najbliższe plany piłkarzy Legii, w piątek sparing

18-03-2023 / 13:00 Maciej Ziółkowski

W piątek Legia wygrała na wyjeździe 2:0 z Radomiakiem Radom i w miłych nastrojach rozpoczęła przerwę na mecze reprezentacji. Poniżej najbliższe plany stołecznego zespołu.

Pokonanie Radomiaka sprawiło, że Legia odniosła 4. zwycięstwo z rzędu, wliczając w to Puchar Polski, a także wypracowała serię 15 meczów bez porażki. – Pierwszy raz w sezonie wygraliśmy 3 ligowe spotkania z rzędu, znowu zachowaliśmy czyste konto. To dla nas fantastyczna część rozgrywek. Jesteśmy szczęśliwi, zaczynamy skupiać się na kolejnym występie, ale przed nami kilka dni odpoczynku. Chłopaki na to zasłużyli, żeby się wyciszyć, zregenerować. We wtorek wznawiamy pracę, z pełną pasją, dobrą atmosferą i duchem drużyny – mówił trener "Wojskowych", Kosta Runjaić.

Podczas przerwy reprezentacyjnej do pełni sił powinni wrócić Carlitos (uszkodzenie przywodziciela), Artur Jędrzejczyk (kłopoty z kolanem), Mattias Johansson (kontuzja mięśniowa) i Kacper Tobiasz (uraz barku), który ostatnio zaczął pracę indywidualną. Trochę dłużej trzeba będzie poczekać na Blaza Kramera. Słoweniec ma problemy z przywodzicielem.

W trakcie najbliższych zajęć zabraknie pięciu kadrowiczów. Chodzi o Filipa Mladenovicia (Serbia), Igora Strzałka (Polska U-19), Jana ZiółkowskiegoJakuba Jędrasika (Polska U-18) oraz Filipa Rejczyka (Polska U-17).

Drużyna dostała trochę czasu na odpoczynek, do zajęć wróci we wtorek, 21 marca. Tego dnia odbędzie dwa treningi, tak samo w czwartek, z kolei jeden w środę. W piątek (24.03, godz. 14:00) zagra sparing w LTC z GKS-em Katowice. To klub, który jest obecnie na 10. miejscu w I lidze, ma na koncie 30 punktów (7 zwycięstw, 9 remisów, 7 porażek).

Po meczu z I-ligowcem, Legia otrzyma dwa dni wolnego, a następnie rozpocznie przygotowania do domowego spotkania z liderem PKO Ekstraklasy, Rakowem Częstochowa (1.04, godz. 17:30).

Źródło: Legia.Net

Komentarze (8)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Zaloguj

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał
  • 0 / 0
Nie lubię sparingów w trakcie przerwy na reprezentację. Łatwo o kontuzję i potem kłopot.
"Trochę dłużej będzie poczekać na Blaza Kramera"...czy on wogole zagra jeszcze w tym sezonie ??
Wątpliwe. W grudniu gdy Legia wznawiała treningi pisali, że jego terapia potrwa 3-4 miesiące ale musi być bardzo ostrożnie prowadzony więc trzeba zakładać, że to też jeszcze może się przedłużyć. On ma paskudny i bardzo nietypowy uraz, nie byłbym zaskoczony gdyby to wszystko skończyło się przedwczesnym zakończeniem kariery.
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Powrót na boisko to jedno, ale potem jeszcze warto uzyskać wysoką formę. O ile to się w ogóle powiedzie, też trwa.
Generał brygady
  • 1 / 7
Panie Mioduski, ten Pana wynalazek Johanson nieźle się z Pana nabija. Chłopak od urodzenia chory i legia go wzięła. Widać jakich mamy fachowców- dramat.
Kapitan
  • 2 / 1
Wśród tylu dobrych informacji jest jedna kapitalna. Okazuje się że Johansson ma mięśnie (-;;;;
Pułkownik
  • 1 / 0
Jeszcze w dodatku one mu odrastają.
Major
  • 3 / 0
Że Muci powołania do Repry swej nie dostał to dziwne jak zaklinanie węży..