Legia Soccer Schools zagra w CLJ U17 kobiet

23-06-2022 / 19:40 Jan Szurek

Kobiecy zespół Legia Soccer Schools awansował do Centralnej Ligi Juniorek do lat 17. Choć awans na papierze nie wygląda może na zbyt trudny, ale w meczu półfinałowym młode piłkarki zdołały odwrócić losy spotkania przegrywając już 0:3.

O awansie do CLJ U17 zadecydował tak na prawdę jedynie dwumecz z Włókniarzem Białystok. Po wyeliminowaniu Białostocczanek legionistki miały zagrać z Jedynką Aleksandrów Kujawski, ale rywalki w ostatniej chwili wycofały się z rywalizacji. Zgodnie z regulaminem brak stawienia się na meczu oznaczał porażkę w dwumeczu. PZPN oficjalnie potwierdził awans LSS do Centralnej Ligi Juniorek.

Zdecydowanie więcej legionistki musiały napracować się w rywalizacji z Włókniarzem Białystok. W pierwszym spotkaniu rozgrywanym 8 czerwca w Legia Trening Center legionistki uległy 0:2. Wydawało się, że sprawa awansu została rozstrzygnięta. Szczególnie po tym jak w 2 minucie spotkania rewanżowego rozgrywanego 14 czerwca na obiekcie MOSP Białystok gospodynie objęty prowadzenie i w dwumeczu prowadzi już 3:0. Jednak jeszcze przed przerwą legionistki zdobył dwie bramki. Najpierw w 21 minucie do siatki trafiała Zofia Bloch, a następnie w 34 min. Amelia Przybylska. W 77 minucie gola na 3:1 w spotkaniu rewanżowym zdobyła Amelia Przybylska. Tego gol oznaczał wyrównanie w rywalizacji w dwumeczu na 3:3. Gola dającego zwycięstwo zdobyła w 4 minucie dogrywki Karolina Piechna.

To zwycięstwo dało legionistom przepustkę do meczu z Jedynką Aleksandrów Kujawski. Mecze decydujące o grze w CLJ miały odbyć się 22 i 25 czerwca. Rywalki nie przystąpiły jednak do rywalizacji. Dzięki czemu w najbliższym sezonie w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorek do lat 17 wystąpi zespół Legia Soccer Schools.

Tegorocznymi Mistrzyniami Polski do lat 17 został zawodniczki UKS SMS Łódź, które pokonały w meczu finałowym Wartę Poznań 3:0.

Skład Legii w 1. meczu z Włókniarzem Białystok: Koper - Caban, Żmijewska, Bloch, Stefaniak - Kuś, Staszewska (50’ Sierpińska, 80’ Kubik), Stegienko, Pietrzak - Świstek, Przybylska.

Skład Legii w 2. meczu z Włókniarzem Białystok: Kubik - Caban, Żmijewska, Bloch, Stefaniak - Kuś (100’ Sierpińska), Stegienko, Staszewska, Pietrzak (70’ Piechna), Lewandowska - Przybylską.

Źródło: Legia.Net, Łączy Nas Piłka

Komentarze (3)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Zaloguj

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Starszy kapral
  • 0 / 0
Poza dwoma piłkarkami, widząc po składzie, pozostałe to zawodniczki regularnie grające w tegorocznej drużynie seniorek z IV ligi. Będzie ciekawa gra na „dwa fronty” w kolejnym sezonie.
Z jednej strony CLJ to poziom najwyższy poziom centralny, z drugiej strony pierwsza drużyna to rozgrywki seniorskie, chociaż nadal tylko w IV lidze.. Ciekawe na co trenerzy postawią.
Generał brygady
  • 0 / 0
Brawo jest siła i moc graty..
Gratuluję i Brawo za pokazanie charakteru i woli walki