Legia przedłużyła kontrakt z Bartoszem Kapustką

14-01-2022 / 15:38 Adam Dawidziuk

Legia skorzystała z opcji zawartej w kontrakcie Bartosza Kapustki i jednostronnie przedłużyła umowę z pomocnikiem. Kontrakt Kapustki z Legią obowiązuje do końca czerwca 2023 roku.

- Jest jednostronna opcja przedłużenia i z niej skorzystamy - mówił w grudniu prezes i właściciel klubu, Dariusz Mioduski. Tak się stało. Legia w ostatnich dniach jednostronnie przedłużyła umowę z Bartoszem Kapustką. Czekała do ostatniego momentu, ale dotrzymała terminu, a zawodnik złożył podpis pod aneksem. 

Kapustka zerwał więzadło krzyżowe przednie w meczu eliminacji Ligi Mistrzów z Florą Tallinn (21 lipca 2021 roku), kiedy celebrował strzelonego gola. W czasie zabiegu wyczyszczono mu także łąkotkę, co sprawi, że pauza będzie nieco dłuższa. Dziś, czyli w piątek, 14 stycznia, zawodnik dotrze na zgrupowanie legionistów w Dubaju i będzie kontynuował proces rehabilitacji. 

Kiedy Kapustka wróci do gry? Szacowano, że przerwa potrwa 8-9 miesięcy od doznania urazu, czyli do kwietnia. 

Relacje z przygotowań Legii do rundy wiosennej - informacje, foto i wideo

Źródło: Legia.Net

Komentarze (116)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Zaloguj

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał broni
 • 0 / 0
Lekcja z Vesowicia nie poszła w las. Na szczęście. Szkoda, że przedłużono tylko o sezon. Pełnię formy Bartek osiągnie zapewne w drugiej połowie przyszłego sezonu. I może powstać wokół niego "niezdrowe" zainteresowanie!
Major
 • 0 / 0
U Vesovicia chyba nie było opcji przedłużenia kontraktu jednostronnie przez klub. Natomiast dobrze byłoby ten nowy kontrakt przedłużyć o kolejne lata.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Myślę, że Legia wie co robi. Kontrakt być może zawiera opcję przedłużenia z automatu jak w tym przypadku.
Po za tym, Kapi ma coś do udowodnienia.
Generał broni
 • 1 / 0
To dobra decyzja. Bartek się przyda.
Zanim Bartek dojdzie do formy to zdazymy rozegrac wiekszosc spotkan w e-klapie. Niemniej dobrze ze z nami zostanie. Byleby bez dalszych kontuzji.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zobaczymy jak z jego formą jak wróci
Przynajmniej jakaś dobra wiadomość bo przecież mogli spieprzyć jak z Vesovicem. Nie ma co liczyć że od początku rundy Bartek będzie w formie ale w decydującej fazie rozgrywek bardzo nam się przyda.
Major
 • 2 / 0
Dość oczywista i zapowiedziana przez Mioduskiego decyzja. Co nie zmienia faktu, że bardzo dobra wiadomość. Oby zapowiadała powrót do normalniejszych czasów dla Legii.
Sam wiesz jak to jest z tym co mówi prezes :)
Pierwszy raz od dawna to co powiedział sprawdziło się.
Starszy sierżant
 • 3 / 0
Legia powinna zainteresować się zawodnikiem z FC Sydney nazywa się Elvis Kamsoba gra na lewym skrzydle zawodnik podobny charakterystyka do Luqiego bardzo szybki, bardzo dobry technicznie, dobrze trzyma się na nogach, potrafi zagrać ostatnia piłkę i ma lepszy strzał niż Luqiunias. Wartość 350 tys euro na transfmarket. Kontrakt do czerwca 2023 ma 25 lat.
Porucznik
 • 0 / 0
Yyyy podejrzewam że Legia szuka zawodników w Australii???
Podpułkownik
 • 0 / 0
Wszyscy gramy w FM od lat xD
Plutonowy
 • 0 / 0
wlaśnie tak . Tam powinna szukać graczy do wzmocnienia. Gracze stamtąd są ambitni bo mają wiele do zyskania przy grze w Europie
A tam nie płacą czasem lepiej niż u nas?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Legia woli kazachstańskich messich
Ja pójde o krok dalej i zestawie dwa słowa Legia i Skauting. Powiedzmy sobie szczerze że w ostatniej dekacie zawodników z zagranicy którzy byli realnymi wzmocnieniami tej ligi ściągali nowy trenerzy z zagranicy na podstawie swojego banku informacji z poprzednich klubów.
Wyjątki jakie przychodzą mi do głowy tak na szybko to Duda , Guilherme, Ljuboja, Hlousek do tej grupy można by dorzucić jeszcze 2-3 nazwiska których nie można na szybko powiazać ze zmianami menadżerów.
Fakty 4 topowie transfery o których można powiedzieć że są autorskimi pomysłami naszego działu skautingu samo za siebie podpowiada dlaczego nasza ubiegłoroczna gorączka zakupów tak kiepsko się sprawdziła.
Moim zdaniem bardzo dobra decyzja
Brawo, najlepszego Kapi!
Emreli porozumiał się z Bashaksekir, teraz kluby muszą się dogadać między sobą. Wycisnąć od Turka ile się da. Ostatecznie ten piłkarzyna pokazał się w Europie i przez pryzmat Ligi Europy negocjować cenę, myślę że 3,5 mln EUR do negocjacji...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Oby się nasz prezes tysiąclecia nie ugiął przy 1,5 mln euro płacone w 3 ratach
Podpułkownik
 • 2 / 9
Ciekawe czy jest w nowej umowie zapis, że w razie spadku może ją zerwać.
Patrz żeby twój Górnik nie spadł.

"Blatok 0 / 20
Górnik Zabrze nie ma z kim przegrać w tej lidze. W Niedzielę będą już tylko 7 punktów za Lechem. To raptem 3 mecze.
Poza tym, że świetnie grają, prawie na każdej pozycji mają najlepszego piłkarza w lidze, to sama obecność Podolskiego paraliżuje rywali.
Po trzech dekadach wreszcie się doczekali. Mistrz Polski 2022 w Zabrzu. Choć i dublet mnie nie zdziwi
17-12-2021 09:00"
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Blatok z kim w LM gornik zagra?
wspaniale Bartek to chlopiec jakich nam trzeba oby tylko nielapaly Go kontuzje jak w po przednim sezonie. czy Kolegi sluszaly o nowym napitku z Brazylji? podobno jest nie zly tylko nie pamientam Jego nazwisko Kolegi wiedzom?
Czytam wypowiedź Adriano i stwierdzam, że gość zna się tak samo na piłce jak ja na protomolekułach. Zejdź człowieku z Kapiego. Świetny zawodnik, bo oceniać nie należy go pod kątem liczb tylko przydatności drużynie... Kapi jak mało kto (poza Luqim) w tej marnej lidze potrafi swoimi indywidualnymi rajdami rozrywać obronę rywali, jeden z nielicznych który odważnym i skutecznym dryblingiem zdobywa teren dla drużyny, stwarza przewagę, gra kombinacyjnie. Nie wiem jak innym ale taki typ piłkarza mi się podoba. A może nie znam się na piłce...
Niedługo zaczną rozliczać bramkarzy z goli i asyst.
Podporucznik
 • 5 / 0
Zabrakło Kapolustki i wszystko się rozsypało. Michniewicz był załamany tą kontuzją. I potem kompletna niemoc w ofensywie i kilkanaście przegranych.
A ja uważam że Adriano jako jeden z nielicznych potrafi sensownie się wypowiedzieć. A Tobie proponuję przeczytać jego poniższy komentarz jeszcze raz bo widocznie nie zrozumiałeś treści.
Generał
 • 7 / 1
Dziękuję, Piertek.

Cóż, wiele osób przyswaja tylko łatwo podane treści, napisane wprost. Nie byłoby chyba jednak dobrze, gdyby wyłącznie takie posty ukazywały się na Legia.Net, dlatego ja swoje zadowolenie z przedłużenia kontraktu z Kapustką rozpocząłem od przytoczenia opinii kontrowersyjnych, by w gruncie rzeczy wyrazić dokładnie to, co stwierdził Norbi: "nie oceniać pod kątem liczb, tylko przydatności drużynie". Legia, skazana w Ekstraklasie na ofensywę, zawsze potrzebować bowiem będzie piłkarza, "który odważnym i skutecznym dryblingiem zdobywa teren dla drużyny, stwarza przewagę, gra kombinacyjnie".

Norbiego mogę więc tylko z uśmiechem pozdrowić.
Norbi i Adriano napisali w sumie o tym samym, wiec po co drzeć koty ;))
Generał broni
 • 0 / 0
Adriano, wielu tutaj męczy się, czytając posta dłuższego niż dwa zdania. Później gubią wątek... Stąd wpisy Twoje, Borasa, Romana i kilku innych, nie cieszą się poważaniem, a tym bardziej zrozumieniem. Wobec tego, meritum wypowiedzi trzeba przedstawiać w tychże dwóch pierwszych zdaniach, kolejne pozostawiając jedynie na komentarz.
Powiedzial i dotrzymal slowa, a pisali tutaj szeregowcy, ze nic takiego nie nastapi ;)))
Generał
 • 9 / 1
Przesadnie dryblujący, grający zbyt często wszerz boiska, wykazujący za mało otwierających podań, niezbyt skuteczny (dotąd trzy gole dla Legii w lidze) - takie często powtarzały się zarzuty wobec Kapustki jeszcze minionego lata. Niektórzy optymiści zakładali nawet, że na Łazienkowską trafi szybko gracz kreatywniejszy, efektywniejszy, przy którym jeszcze więcej sportowych walorów pokaże też Luqinhas. W międzyczasie nastąpiła kontuzja Kapustki, Legia zaliczyła koszmarną rundę w rozgrywkach krajowych, a klub niemal stracił szansę na tegoroczne występy w Europie. Widmo radykalnego powiększenia się dziury budżetowej również zawisło nad klubem. Sprowadzenie gracza wyraźnie lepszego niż Kapustka stało się z lekka abstrakcją. W tych okolicznościach przedłużenie kontraktu z Bartkiem zyskało sens, który i tak przecież był spory, ponieważ to dobry piłkarz, zdolny wyróżniać się pozytywnie w Ekstraklasie. Dzisiejsza decyzja zatem cieszy. Cieszy podwójnie, bo tym razem nie czekano niepotrzebnie do ostatnich tygodni obowiązywania umowy. A więc zdrowia, Bartek i szybkiego powrotu na boisko.
Bardzo dobry ruch. Mam nadzieję, że po wyleczeniu i rehabilitacji stanie się silnym punktem Naszej Drużyny.
Wygląda na to że do lata nie będziemy mieli innego kreatywnego pomocnika. Np. takiego Radovicia czy Vadisa. Wiecie co to oznacza? Będzie to samo co na jesieni. Podejście pod pole karne i wielki h j.
Generał broni
 • 1 / 4
MAKRO NIE SIEJ POPELINY !!!
======================
JA JEDNAK WIERZĘ W PREZESA, ŻE ZROBI PRZYNAJMNIEJ 1 MEGATRANSFER - MOŻE NAWET KREATYWNEGO POMOCNIKA !!!
NADZIEJA UMIERA OSTATNIE !!!

TYLKO LEGIA !!!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
No o kreatywnego piłkarza to ciężko. Jedynie Luqi który jednak wykończenie ma słabe i ostatnio bez formy. I Josue który wolny nieco. Ale przynajmniej potrafią coś zrobić z piłką oprócz wrzutki na bałagan i podawania do boku
Generał broni
 • 0 / 0
Brawo!
Generał broni
 • 1 / 7
BARDZO DOBRY RUCH PANIE PREZESIE !!!
=================================
JEDNAK CHYBA NIE MOŻEMY NA NIEGO LICZYĆ W RUNDZIE WIOSENNEJ - POWINIEN CAŁKOWICIE SIĘ WYLECZYĆ.
A KTO ZA NIEGO ?
CZEKAM NA KOCURY !!!

TYLKO LEGIA !!!
Generał broni
 • 1 / 6
QU...A MAĆ GDZIE SĄ OBIECANE TRANSFERY !!!
=====================================
ZARAZ ZAKONCZY SIĘ OBÓZ - NOWI MIELI SIĘ ZGRYWAĆ NA OBOZIE I CH... BOMBKI STRZELIŁ - NIC Z TEGO !!!
ZNOWU ZACZNIE SIĘ ŁAPANKA PRZED ZAKONCZENIEM OKIENKA TRANSFEROWEGO.
PANIE PREZESIE ZRÓB TE 2 MEGA TRANSFERY I WSZYSCY BĘDĄ ZADOWOLENI - NIE POTRZEBUJEMY WIELU TRANSFERÓW ALE POTRZEBUJEMY PRZYNAJMNIEJ 2 MEGA DOBRYCH PIŁKARZY !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA 16 MP !!!
Mówisz tak o tych dwóch mega transferach jakby to było najważniejsze. Większe kluby od Legii robią mega transfery i okazują się klapą.
Legii nie stać na sprowadzenie gotowego dobrego piłkarza do gry który będzie robił różnice na boisku 1mln czy 2mln to za mało.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Spokojnie Andrzeju to się pomaluje
Brawo, oczywiście dla Kapiego, nie zostawia drużyny w potrzebie. Dobrze byłoby, żeby do poziomu Bartka i Luqiego dostosowały się władze klubu. Gdzie transfery, bo póki co tylko plotki... Jeszcze jedno... w Polsce naprawdę mamy utalentowanych, młodych a już doświadczonych bramkarzy Polaków, że nie trzeba szukać Greka. Pomysł z Żukowskim, super... oby na pomyśle się nie skończyło.
Generał brygady
 • 1 / 0
I brawo! Teraz niech złapie formę i będzie wzmocnienie pierwszej jedenastki
I mam nadzieję że na letnim obozie pojawi się informacja o kolejnym przedłużeniu kontraktu z Kapustką.
Generał brygady
 • 2 / 0
Oby się odbudował pod koniec tego sezonu i czarował w przyszłym sezonie.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
I niech będzie filarem nowej Legii bo obecny szrot nie ma racji bytu
Kapi, szybkiego powrotu do zdrowia. Z formą sobie poradzisz.
Generał
 • 0 / 0
Tak, niemniej trudno oczekiwać, że optymalna forma Kapustki przyjdzie jeszcze w tym sezonie - od kwietnia (najwcześniej) należy się raczej spodziewać powolnego wprowadzania Barka w rytm meczowy, posyłania na murawę w coraz większym wymiarze czasu, ale jeszcze nie bardzo wysokiej dyspozycji, zwłaszcza że ostatnia kolejka ligowa zostanie rozegrana 21 maja, a więc dość krótko po pełnym wyzdrowieniu Kapustki.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
bardzo dobrze
Na chwilę obecną wyglada to nadal tak, że podchodzimy pod pole karne przeciwnika, a tam wielka dooopa, bo nie w drużynie nie ma ofensywnego kreatywnego pomocnika. Będziemy czekać na Bartka?
I dobrze, wyleczy sie i bedzie gral jak z nut
Albo znowu trzaśnie mu w kolanie, jest problem z takim szklanymi zawodnikami. To nie jego wina, ale niestety przez takie kontuzje dużo mniejszy z niego pożytek dla klubu. Kapustka jest w najlepszym piłkarsko wieku, ale się znów leczy. Wcześniej stracił 4 lata w Leicester. Przyszedł w sierpniu 2020 r. po kontuzji i potrzebował kilku miesięcy, by się odbudować. Po przyjściu do Legii złapał koronawirusa, był krótko kontuzjowany w listopadzie, zaczął grać nieźle w grudniu i dobrze na wiosnę. Był cały do lipca 2021 r., czyli efektywnie pożytek był z niego tylko przez kilka miesięcy. Następna kontuzja w meczu przeciwko Florze i cały sezon stracony, bo w tym sezonie po straconych 7 miesiącach znów musi się i to dłużej odbudowywać fizycznie i piłkarsko. Stracił bardzo dużo czasu znowu.
Oby nie było więcej kontuzji.
No ale problem w tym, że z każdą taką następną ryzyko wzrasta.
Starszy kapral
 • 3 / 0
Super liczyłem na to :)
Generał brygady
 • 3 / 4
Zaje...ście k...a, ale gdzie są transfery na już? Wzmocnienia, nie uzupełnienia!
Jacek Zieliński mówi, że liczą, że uda im się ściągnąć kolejnych dwóch piłkarzy. Nie jest to jednak prosta sprawa. Dodał, że okienko zimowe jest bardzo trudne.
Starszy szeregowy
 • 2 / 0
Doskonała wiadomość. Gratulacje dla obu stron.
Starszy szeregowy
 • 2 / 0
Czekałem na tą wiadomość! Dobra decyzja. Kapi zmień cieszynkę ;)
Cieszynka brwiami byłaby w sam raz...
Porucznik
 • 2 / 0
Bardzo dobry ruch z naszej strony.Teraz czekam,aż wróci do gry i znowu przedluzymy kontrakt,by nie czekać do ostatniej chwili
Bardzo dobrze!
Niesamowite. Czyli jednak potrafimy z kimś przedłużyć kontrakt!?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
I o dziwo nie tydzień przed końcem kontraktu
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Dobrze!
Jeśli będzie w formie i nie będzie miał problemu ze zdrowiem, to jest to SUPER INFO. Zdrowia!!!
Dobra decyzja wracaj Kapi do formy i czekamy wiosna na Ciebie.Jedna z nielicznych dobrych decyzji.
Super. Kapi wracaj do zdrowia, formy i pierwszego składu.
Super że Bartek przedłużył tylko szkoda tylko na rok. Za rok będzie w formie reprezentacyjnej i odejdzie zostawiając nas na puchary z kelnerami.
No i dobrze. Warto być przyzwoitym.
Jeszcze Nawrockiego trzeba będzie wykupić
Marszałek Polski
 • 5 / 0
No i brawo - gratulacje dla obu stron. Teraz Nawrocki.
Ni i git!!!!
Kapitan
 • 3 / 0
Brawo, teraz Kapi musi szybko dość do zdrowia i złapać formę !!!
Marszałek Polski
 • 6 / 4
Słuszna decyzja, to ciągle perspektywiczny zawodnik, w odróżnieniu od tej miernoty o nazwisku Wszołek.
Major
 • 3 / 0
Teraz Maik Nawrocki.
Marszałek Polski
 • 1 / 2
No ciekawe czy 1,5 bańki już przygotowane na wykupienie
Generał broni
 • 4 / 0
Wreszcie. Czekałem na to.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Dobrze że sprawnie ruszyli temat bo jakby Miodek tradycyjnie zaczął rozmowy kilka tygodni przed wygaśnięciem kontraktu to mógłby się obudzić z ręką w nocniku
Marszałek Polski
 • 4 / 2
Dioudis upadł, teraz kto?:)
Marszałek Polski
 • 3 / 3
Może Mbappe, jakieś zawirowanie niby Real ale może PSG jeszcze. Trzeba to wykorzystać
Generał broni
 • 0 / 0
Nie do końca upadł. Toczą się targi o pieniądze. Legia chciała aby rozwiązał kontrakt I był wolnym zawodnikiem a grecy chcą jednak coś zarobić.
Generał dywizji
 • 6 / 2
W końcu normalność
bałem się że będzie jak z Veso

Do czego to doszło żeby człowiek cieszył się z normalności
Marszałek Polski
 • 3 / 4
No faktyczna trudność skorzystać z opcji dla klubu:)
Oby Legia w końcu Polska.
Marszałek Polski
 • 2 / 2
I mistrzowska
I Mistrzowska.
Bartek zdrowia.
Generał dywizji
 • 5 / 2
Bardzo dobry ruch. Powodzenia Bartek i szybkiego powrotu na boisko
Marszałek Polski
 • 8 / 10
A to już wiadomo, że zawodnik szybko wróci do wysokiej formy?
Fairyplay, a co wspolnego z forma Pana Bartka ma optymizm kibicow i zyczenia szybkiego powrotu do zdrowia!
To jaka w końcu jest wersja, do zdrowia czy na boisko? Bo ja tu czytam, żeby szybko wracał do do gry? A może właśnie on nie chce się spieszyć po takiej drugiej już kontuzji?
To dobra wiadomosc.
Marszałek Polski
 • 1 / 2
Oby szybko wrócił.
Oby wrocil, gdy bedzie zdrowy.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Oby szybko wyzdrowiał
Marszałek Polski
 • 7 / 5
No i fajnie. Oby to się opłaciło.

Podejrzewałem że Miodek zacznie rozmowy 2 tygodnie przed końcem kontraktu.
Generał brygady
 • 11 / 18
To nie błąd. To wielbłąd.

Pzdr
Generał dywizji
 • 5 / 5
Nie po to Miodek tyle czasu starał się o Bartka. Aby teraz zostawić chłopka na lodzie.
Marszałek Polski
 • 7 / 10
A Leicester też go zostawił na lodzie?
Kapitan
 • 9 / 2
Pierwsza fantastyczna wiadomość od bardzo dawna
Major
 • 5 / 2
Jak miło mi!
Starszy szeregowy
 • 10 / 2
Pierwszy znak, że ktoś zaczął odbierać telefony;)
Od Prezesa to z urzędu musiał.
Jest to jakiś plus ale to raptem tylko 1,5 roku, odłożenie właściwych negocjacji w czasie. Według mnie należy przedłużyć z nim kontrakt do czerwca 2025.
Marszałek Polski
 • 7 / 1
Po takiej kontuzji nie ma się co dziwić że na krótszy okres
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Automat był na rok, więc przedłużyli na rok.

Przedłużając na dłużej, podjęliby większe ryzyko (Legia - że Kapustka nigdy nie wróci do dobrej formy, Kaputka - że teraz nie dostałby tyle, ile mógłby wynegocjować za rok, gdy będzie w formie) i musieliby negocjować teraz wysokość nowoego kontraktu.
Generał dywizji
 • 7 / 0
Brawo. Myślę, że Bartek będzie o tym pamiętał.
Generał brygady
 • 5 / 4
Byle nogi pamiętały.

Pzdr
Major
 • 6 / 3
Dobry ruch. Wreszcie nie vzekamy fo ostatniej chwili.
Kapitan
 • 4 / 4
I to jest dobra wiadomość!