Redaktor Marek Majewski

Marek Majewski

14.05.2022 08:36

(akt. 14.05.2022 08:55)

W niedzielę, 15 maja o godz. 18:00 Legia Ladies w ramach 18 kolejki IV ligi kobiet będą podejmować na Łazienkowskiej drużynę KS Raszyn II.

Rezerwy KS Raszyn z 32 punktami zajmują czwarte miejsce w tabeli i już przestały się liczyć w walce o czołowe lokaty. Rundę jesienną piłkarki z Raszyna także zakończyły na czwartej pozycji tuż za prowadzącą trójką. Wydawało się, że zawsze mocne na własnym nietypowym boisku, korzystające ze wsparcia pierwszej drużyny piłkarki z Raszyna będą także groźne na wiosnę. Widać jednak, że braki kadrowe i konieczność walki na dwóch frontach negatywnie odbiły się na rezultatach. Raptem dwa zwycięstwa i remis spowodowały, że ich strata do liderek wynosi już jedenaście punktów. Podobnie słabo Raszynowi idzie w drugiej lidze, gdzie zespół zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i jest głównym kandydatem do spadku do III ligi.

W jesiennym meczu na „Wroniku” padł remis 3:3 i z pewnością legionistki mają po nim spory niedosyt. Chociaż Raszyn zagrał wzmocniony piłkarkami z pierwszej drużyny (zespół zrezygnował z wyjazdu na mecz ligowy z Marcusem Gdynia), to z przebiegu gry zwycięstwo Legia Ladies było jak najbardziej w zasięgu i byłoby zasłużone. Mecz mógł być już rozstrzygnięty w pierwszej połowie, gdy nasze dziewczyny zdecydowanie przeważały i prowadziły do przerwy „tylko” 2:0. W drugiej połowie końcówka należała jednak do gospodyń, które strzelając bramki w 82 i 90 minucie doprowadziły do wyrównania.

Niedzielny mecz odbędzie się na bocznym boisku przy Łazienkowskiej. Wstęp wolny i wszyscy kibice mile widziani.