Kacper Kostorz: Chcę mocniej popracować nad skutecznością

18-06-2021 / 12:01 Marcin Szymczyk, Maciej Ziółkowski

- Fajny obóz i krajobrazy. Zawsze mi się tu podobało, pierwszy raz byłem w Austrii na zgrupowaniu za trenera Vukovicia. Mamy świetne warunki do treningów. Za nami ciekawy sparing, w którym mogliśmy postrzelać. Trenujemy dalej, za chwilę kolejny mecz. Przygotowujemy się do najwyższych celów – mówił napastnik Legii Warszawa, Kacper Kostorz.

- Elementem, na którym będę teraz pracował, to skuteczność. W czwartkowym meczu zdobyłem bramkę, której mi nie uznali – spalonego nie było. Potem miałem kolejną sytuację, klarowną, w której nie było nawet mowy o ofsajdzie – nie wykorzystałem jej. To aspekt, nad którym chcę mocnej popracować. Rozmawiałem z trenerami, nawet przed tym sparingiem, że będziemy zostawać po zajęciach i ćwiczyć nad tym. Chodzi o systematyczność. To nie jest jak wydolność i szybkość, których aż tak bardzo nie poprawisz. A jak dobrze usiądziemy i popracujemy nad skutecznością, to można wypracować fajną rzecz.

Kacper Kostorz został dopytany o akcję w ofensywie, w sparingu z SK Bischofshofen, gdzie biegł na bramkę przez pół boiska i wyglądało, że zaraz zapyta się golkipera, w który róg posłać piłkę. W treningach napastnik Legii zwykle wykorzystuje takie okazje. – Z czego to wynika? Trudno powiedzieć. Pierwszą sytuację wykończyłem na spokoju, nie miałem problemu, ale został odgwizdany spalony. W drugiej sytuacji wyglądałem trochę jak bez planu. To był chyba największy problem, że sam nie wiedziałem, co chcę zrobić. Myślę, że pod koniec obozu będzie to super wyglądało. Także spokojnie.

- W piątkowy poranek mieliśmy troszkę luźniejszy trening. Pojawiły się elementy siłowe. Po południu będzie trochę trudniej, bo będą pewnie strzały z rozegraniem. Sobota będzie dla nas bardzo intensywna. Jest mocno, lecz wszystko jest naprawdę robione z głową.

- W porównaniu do styczniowego obozu w Dubaju, dużo lepiej wyglądam fizycznie – też to czuję? Na pewno. Byłem wówczas po chorobie, trudno to porównać. Ale sam czuję się lepiej. Moje testy wydolnościowe wychodzą najlepiej od momentu dołączenia do Legii – zrobiłem najlepszy wynik, sam dla siebie. Jestem zadowolony. Jeżeli chodzi o fizyczność: rozmawiałem o tym z doktorem - przez cały okres przygotowawczy, gdzie było wolne, miałem rozpiskę, na podstawie której ćwiczyłem. Więc za bardzo się nie obijałem.

Źródło: Legia.Net

Komentarze (23)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Zaloguj

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Porucznik
 • 0 / 1
Jeśli uda mu się poprawić skuteczność, będzie dobrym piłkarzem. Jeśli...
Pułkownik
 • 0 / 1
No ciekawe czy po zgrupowaniu nie odejdzie. Chciałbym aby został. Przypomina mi Niezgodę
Kapitan
 • 0 / 0
O pierwszy od dawna co to chce zostawać po treningu i szlifować talent, brawo.
~kibic
 • 0 / 1
Powodzenia, Kacper. Głosy o rezygnacji (zresztą o pozostawieniu również) przedwczesne. Za mało go widzieliśmy. Także spokojnie. Na pewno go bym bardziej żałował, gdyby odszedł, niż Praszelika.
Daleko mu do pierwszego skladu, ktory ma walczyc w PE. Ewentualnie zmiennik w e-klapie ale w meczech gdzie mamy wynik ustawiony. Na razie przepasc ale jezeli jest ambity to w czasie nadrobi braki. Warto stawiac na mlodziez tylko ze oczekiwujemy rowniez wynikow na tu i teraz a to trudno polaczyc. Niby Bodo/ Glimt sie udalo ale na ile?
Podporucznik
 • 2 / 0
Kacper, ty po prostu nie masz skuteczności. Jeszcze sezon wszyscy będziemy się łudzić, a później koniec kontraktu i trudne życiowe decyzje. Życzę jak najlepiej, ale defensywni napastnicy doceniani są tylko w Polsce.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Wchodził na ogony siedem razy, strzelił dwie bramki. Może nie skuteczności mu brak, ale szans na grę?
Pułkownik
 • 1 / 0
Kacper nad wszystkim musisz jeszcze mocno trenowac
Na wypożyczeniu w Miedzi nie błyszczał skutecznością (a właściwie to był mega nieskuteczny, marnował wszystko co miał), po powrocie do Legii ma przebłyski. Może mi się tylko tal wydaje, ale to już zawsze bedzie taki zawodnik co w sezonie strzeli max 2-3 bramki plus dołoży jedną, dwie asysty. Z wieku młodzieżowca już wyrósł więc jeśli chce coś w piłce więcej osiągnąć to lepiej, żeby już zaczął notować lepsze osiągnięcia.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Myślę, że dopóki jest jakaś nadzieja,że będzie właśnie takim solidnym i nic więcej,ligowcem to dobrze byłoby go sprzedać i forsę włożyć w prawego obrońcę.
Pułkownik
 • 1 / 0
Nie patrz na krajobrazy tylko zasuwaj w pocie czoła.
Pułkownik
 • 1 / 7
Dawaj Kacper. Nie daj się wyrzucić na aut. Masz papiery na granie. Popatrz czy nie możesz grać bardziej wszechstronnie. Kapustka jest słaby. Może poproś o szansę w pomocy. Wałcz. Trzymamy kciuki.

Pzdr
Masz udar słoneczny?
Pułkownik
 • 0 / 1
Spoko

Zacznie się s żon to zobaczycie swojego idola Kspustke. Wiem co piszę.
Niestety, nie wiesz.
Generał broni
 • 2 / 0
Nie jestem specjalistą ale trudno nie dostrzec talentu Kapustki. Oczywiście miał słabsze momenty ale trzeba być ślepym aby nie dostrzegać jego możliwości.
Pułkownik
 • 0 / 0
biper

Może napisz kilka słów na temat możliwości Kapustki oraz podaj fakty, gdzie je potwierdził. W ubiegłym sezonie to najsłabszy zawodnik linii ofensywnych Legii
Typowy wchujograj. Takimi ludźmi nie awansujemy do pucharów.
Podpułkownik
 • 2 / 3
chłopak ma potencjał ..
Generał dywizji
 • 2 / 1
Może i ma ale na razie taki bezobjawowy.Na wypożyczeniu było podobnie.
Generał broni
 • 0 / 1
Ma potencjał to fakt ale faktem jest także, że nie potrafi tego pokazać.
Może wystrzeli później niż wcześniej.
Lewandowski długi czas był dla mnie bezpłciowy, nawet grając w Lechu nie potrafiłem się przekonać do niego a teraz...
Generał dywizji
 • 2 / 1
Pracuj,pracuj bo na razie blado to wygląda.
Kapitan
 • 1 / 0
No, wczoraj mógł swobodnie strzelić trzy bramy.
Kapitan
 • 2 / 6
Ty i Skibicki dwóch Kacprów:)już pokazaliście że można na Was liczyć. kiedy gracie to strzelacie gole.nie bój się żadnych Emrelich ,bierz jak swoje