Jacek Zieliński i Paweł Tomczyk o transferach oraz Sokołowskim

14-01-2022 / 09:30 Maciej Ziółkowski

– Ostatnie tygodnie naszej pracy wyglądały tak, że wstawało się rano, potem były spotkania, telefony, maile. Później powrót do domu, parę godzin snu i kolejny dzień taki sam. Różnica była w Sylwestra, gdy skończyłem pracę o siódmej – mówił dyrektor sportowy Legii Warszawa, Jacek Zieliński.

– Priorytet to transfery. Nie będzie ich dużo, ale mamy priorytety na trzech pozycjach. Jednego zawodnika już sprowadziliśmy. Liczymy, że uda nam się ściągnąć kolejnych dwóch piłkarzy. Nie jest to jednak prosta sprawa. Okienko zimowe jest bardzo trudne. Oprócz transferów jest także dużo innej pracy. Muszę się w wiele rzeczy wdrożyć, wiedzieć w jakiej sytuacji jesteśmy z kontraktami, z opcjami kontraktowymi, kwestiami finansowymi. Wdrażany jestem we wszystkie te obszary krok po kroku, mam coraz większą wiedzę na ten temat.

– Jeśli chodzi o Patryka Sokołowskiego, to w ostatnim okresie w Piaście Gliwice widać było regularny postęp. Fajnie się rozwija, ale widzę jeszcze u niego spore rezerwy. Na pewno może grać na wyższym poziomie.  

Paweł Tomczyk, wicedyrektor sportowy Legii: – Staramy się znaleźć wzmocnienia. Kontrolujemy sytuację, która jest obecnie. Cieszymy się bardzo, że wrócili zawodnicy, którzy do tej pory nie ćwiczyli z drużyną, zostało jeszcze trochę czasu, aby się przygotowali. Ciągle rozmawiamy też z trenerem Vukoviciem, szukamy takich rozwiązań, żeby wzmocnić zespół na rundę rewanżową.

– Myślę, że Patryk Sokołowski będzie wartościowym zawodnikiem dla naszego zespołu. Potrzebowaliśmy piłkarza do środka pola, który da nam troszeczkę stabilizacji i będzie łączył cechy defensywne z ofensywnymi. Dodatkowo, to wychowanek Legii, chłopak, który wie, w jakim klubie się znalazł i w jakiej jesteśmy sytuacji. Bierze też to do siebie. Widać, że jest zaangażowany, stara się żyć na boisku, podpowiadać młodszym kolegom, dla których może być punktem odniesienia, że czasem kariera przebiega nie tak gładko, ale trzeba bardzo ciężko pracować, aby móc grać na najwyższym poziomie. Sądzę, że on, dzięki pracy, świeci przykładem dla młodych chłopaków.

Relacje z przygotowań Legii do rundy wiosennej - informacje, foto i wideo

Zieliński i Tomczyk wypowiadali się w przedziale nagrania 2:55 – 6:23.

Źródło: Legia.Net, Legia Warszawa

Zdjęcia

Komentarze (153)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Zaloguj

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał dywizji
 • 0 / 0
Ja się obawiam jednego. Braku kontaktów ze strony Pana Jacka Zielińskiego ale i przede wszystkim braku rozpoznawalności Pana Jacka przez ludzi w europejskim futbolu.
Pomijam poziom nowego nabytku Wisły Kraków, ale chłopak przyszedł bo załatwił to Kuba Błaszczykowski - w Niemczech rozpoznawalna marka, facet z kontaktami. Takiemu komuś jest łatwiej.
U nas chyba to się będzie musiało opierać na skautach i nosie Zielińskiego.
Czuję że Janek Mucha stanie w bramce jak tak będą przymierzać się do transferów
Starszy szeregowy
 • 1 / 5
Parodia i tragikomedia w jednym
Podpułkownik
 • 2 / 0
Nie ma się o co czepiać przez do tajemnicy kontraktów wiedzę miał Dyrektor Sportowy a że teraz jest nowy musi je wszystkie poznać.
2 tyg poznaje ? Niech ustali priorytety czyli transfery bo Boruc już jest zmeczony
Kapitan
 • 3 / 0
Ja jestem zmęczony jak cie czytam
Chorąży
 • 1 / 4
Niestety ale droga do spadku staje się coraz szersza. Gdzie bramkarz, gdzie środkowy obrońca gdzie 10 ? Będzie musiał kudłaty zwiększyć wydatki na ochronę…
Nie wiem, może się mylę ale czy nie macie wrażenia że Jacek Z jest zatrudniony w roli słupa ? Przyszedł gość na dyrektora a on po kilku tygodnia mówi ja dopiero poznaje kontrakty itd. Jak idziesz na rozmowę o pracę i pytają co by pan u nas wprowadził nowego to mówisz nie wiem muszę dopiero poznać wszystko, zobaczyć kto ile zarabia. Mioduski zatrudnił na słupa a sama dalej bedzie podejmował decyzje finansowe tzn kogo sprzedać bo chce przelać kasę na inne konto a kogo za darmo kupić to niech sobie Zieliński już szuka.
Major
 • 0 / 0
Po co transfery?
Drużyny nie zgrywa się przez transfery.
Dajcie popracować trenerowi z tym co ma.
Najgorsze jest to, że oni tylko się uczą...nie mają doświadczenia, nie mają bazy piłkarzy do kupienia, nie mają kontaktów, nie mają pojęcia co robić...
Generał dywizji
 • 2 / 1
To właśnie przeraża że Miodek w ogóle nic się nie uczy. Lubi zatrudniać ludzi, którzy dopiero poznają fach w którym mają pracować. To jest Legia tutaj potrzeba doświadczenia a nie amatorki.
k***a....Zieliński mówi jakby go wzieli z podwórka. Chłop tyle już tyle czasu jest dyrektorem a dalej się uczy kto ma wazny kontrakt. Zieliński nie ma pomysłu na Legię, myślałem że skoro chciał zostać dyrektorem to ma jakiś pomysł, ma jakieś transfery na oku pod dna drużyny a on dopiero się uczy wszystkiego i moze za rok będzie podejmował decyzje. Panie Zieliński grozi spadek i trzeba działać szybko. Wzmocnienia szybkie jakościowe i przedłużenie z najlepszymi kontraktów
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Znowu ta sama śpiewka, o trudnych transferach, złym momencie, przyjdzie lato i znowu to samo, to kiedy moment jest dobry, a kiedy bardzo dobry, skoro ciągle jest zły
Marszałek Polski
 • 1 / 0
tzw. wszystko i nic:)
Generał
 • 3 / 0
Mała liczba planowanych transferów to z jednej strony deklaracja, że dość już polityki dużych liczbowo personalnych zmian w zespole, a drugiej - że w klubie wciąż jest wiara w piłkarzy obecnej kadry; że ta drużyna ma spore rezerwy i najpierw należy skoncentrować się na uwolnieniu jej potencjału.

Ale niekoniecznie. Równie dobrze nieduża ilość planowanych transferow to pochodna sytuacji budżetowej i niewykrystalizowanego jeszcze pomysłu Jacka Zielińskiego na zespół. Zarazem odpowiedź na niepewność przyszłości Vukovica, bo jego ewentualny od przyszłego sezonu następca może mieć własne pomysły na sprowadzanie konkretnych zawodników.

Tak czy siak, Zieliński już w grudniu deklarował, że priorytetowe jest pozyskanie bramkarza, stopera i prawego wahadłowego. Cóż, najnowszy nabytek Legii nie jest żadnym z nich. Czyżby więc nastąpiła jakaś weryfikacja zamiarów? W pewnej mierze powinna, bo w obrębie napastników, w kontekście odejścia Emreliego, klub również potrzebuje uzupełnienia kadry, wzmocnienia.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Paweł Tomczyk przyleciał "kontrolować sytuację, która jest obecnie". Gratuluję serdecznie, ale może jakieś transfery do klubu?
Młodszy chorąży
 • 3 / 1
Koledzy pomstują, ale nie ogarniają chyba że na transfery mamy budżet kreatywny. W przyszłym sezonie prawdopodobny brak pucharów, wpływy z ekstraklasy zmniejszone o połowę jeśli się utrzymamy. Nikogo za bardzo wartościowego nie mamy na sprzedaż. Nie ma co się dziwić, że Miodek schował kasę z LE bo na przyszły sezon szykuje się dziura ze 40-50 mln złotych, przy tym poziomie kosztów. Jeśli transfery to jakieś taniutkie, może ktoś z kartą na ręku, niczego innego się nie spodziewam.
Starszy sierżant
 • 0 / 1
To żebyś nie spodziewał tez że drużyna będzie walczyła o PP z takim składem jak teraz.To wtedy ogarniesz.
Ja wiem że to mrzonki ale gdyby Legia wygrała PP to by sezon został uratowany . Wiem że, ciężko i loteria . Ale właśnie to jest to co gubi Mioduskiego to jest gość który nigdy w życiu nie zaryzykuję nigdy. Dlatego nie nadaje się na właściciela.
Dlatego nigdy nic nie osiągnie wielkiego. Leśnodorski jest przykładem właściciela który ryzykował i odnosił sukcesy a my mogliśmy się tylko cieszyć jak wyglądala legia i gdzie grała
Starszy sierżant
 • 4 / 4
Transfery co okienko to lepsze. Mioduski sprowadził Legię do poziomu Cracovii. Transfery przeciętniaków, gra na aferę i miejsce w tabeli spadkowe. Co dalej ?!! Jesli my nie jesteśmy w stanie wyszkolić w tzw akademii chłopaka na poziomie Sokołowskiego itp. to może lepiej od razu zamknąć ten kram.
a gamoniu wiesz ze w zeszlym okienku Legia pobila rekord transferowy w transferach do klubu? nie wszystkie transfery wypala, ale po pierwszysch meczach w lato prawie wszyscy pisali ze najlepsze okienko od lat. i takie bylo
Starszy sierżant
 • 1 / 1
Skoro transfery były takie świetne to pytam co my robimy w strefie spadkowej?! Chłopie zejdź na ziemię i spójrz realnie z topowego klubu w Polsce i mającego swoją markę w Europie zrobiono słabeusza sportowego i finansowego
Ujalbym to tak, nowi ludzie to i nowy kredyt zaufania. Daje wam dwa lata czasu i wtedy zobaczymy.
Ludzki pan i do tego ze Szkocji !!! :):):)
Marszałek Polski
 • 3 / 1
Mioduskiemu też? Kolejne dwa lata?
Za Chwilę to i Wisła Kraków będzie mieć lepszą sytuację. Mioduski pajac zrujnował klub odkąd przyszedł rujnował i będzie rujnował .
rak yebany
Klub który niedawno awansował z 1 ligi podbiera zawodników klubowi który grał w Fazie grupowej Ligi Mistrzów . Mioduski nieudaczniku nic ci się w życiu nie udało i nie uda won.
ile wisla zdobyla mistrzostw w czasie kiedy mioduski jest wlascicielem? ile my? kiedy mielismy najlepszy okres w historii klubu? wystarczy, czy jestes z pisu i nie docieraja argumenty? fakt, na chile obecna jest slabo, ale jeszcze nie spadlismy, a w mistrzostwo rok w rok przez najblizsze 20 chyba nikt nie wierzyl (moze poza amlegia)
Poruszę parę spraw. Największy błąd Legii to nie wypożyczanie młodych do klubów z 1-2 ligi aby się ogrywali. Kupić bramkarza i wypożyczyć Miszte i Tobiasza. Kikolski niech gra w dwójce. Skwierczyński tak samo powinien zwiększyć doświadczenie i poziom i wypożyczyć do 1 ligi. Akurat Legia powinna się uczyć tego od Lecha wiadomo w każdym roku sprzedają wychowankow że przegonili już znacząco legiie w Wartości. Co za tym idzie więcej kasy, lepsze transfery. Sprzedali Kaminskiego kupili zagranicznego w jego miejsce i w czerwcu z wypożyczenia wraca dwóch młodych którzy ogrywają się niżej. W Legii nie ma praktycznie wgl wypożyczeń dla młodych. Co z Jasurem? Jaki plan na niego? Jest wypożyczony ale można te wypożyczenie za jakąś opłata skrócić tylko jest to niepewne wzmocnienie bo w szeryfie miał pod koniec roku znowu kontuzje miesięczna lub dłuższą. Co z muzykiem czemu nie rozwiążą z nim kontraktu jak gościu rok lub dłużej kontuzja, wrócił na dwa treningi chyba i dalej go nie ma więc z niego nic już nie będzie jak tyle czasu bez treningu. Jest do wzięcia za darmo napastnik który poskładał by eklape CASTENEDA z Szeryfa nie przedłużył kontraktu ale podobno Mioduski zrobił taki klub z legii że nie stać nas na kontrakt dla niego. To samo Caktas rozwiązał kontrakt, Legia go chciała w czerwcu ale Kucharski nie dogadał się z nim więc brać go teraz jak znowu jest wolny. I mam nadzieję że Zieliński po okienku zacznie poważnie szukać trenera od lata bo pozostawienie Vuko będzie błędem. Jest dibry jako strażak na poukładanie ogarnięcie syfu ale nie długoterminowo.
I następne sprawy to robić tak aby jak najwięcej dostać za emreliego lub od emreliego. I dlaczego Legia kompletnie nic nie zarabia na piłkarzach, którzy odchodzą? Tak kontrakty się zwalniają ale jest to tragiczny bilans wszyscy co odchodzą to za darmo. Z ostatnich 3 lat ilu piłkarzy odeszło za jakąkolwiek sumę?
Starszy sierżant
 • 1 / 0
Niezgoda, Szymański, Majecki i Karbownik będzie ponad 20 mln euro.
Po drugie to nie wychwalają tutaj Amicy, będziesz miał mocno pod górkę, chyba nie jesteś wroniecka opcją ?/ A po pierwsze Primo i to najważniejsze z ważnych, nazwę Naszego (swojego?) klubu pisz z dużej, wielkiej litery. Legia
Zluzuj majty bo chodzi o to że Lech jest najlepsza opcja do porównania w sprawach młodzieży i Legia powinno się od nich uczyć jak postępować z młodzieżą. Naukę w życiu wyciąga się od tych który się nie lubi a nie od tych którzy cie lubią poklepują po plecach i mówią że wszytsko robisz dobrze np Miodek z swoimi wspólnikami Zachorski itd
Ese a dalej?? Patrząc na to przez pryzmat 4 lat to chyba w choj słabo wytransferować za gotówkę 4
Podpułkownik
 • 2 / 0
Nie ma co się łudzić, obóz niedługo się kończy, więc jak przyjdą jeszcze dwaj nowi zawodnicy to będą potrzebować przynajmniej 2 miesięcy na przygotowanie i zgranie się z zespołem. Więc będziemy mogli z nich skorzystać tak w pełni dopiero w następnym sezonie,w najlepszym wypadku pod koniec tego sezonu
Generał dywizji
 • 2 / 0
Niestety ale u nas to sie powtarza na każdym obozie. Zawsze robimy wzmocnienia zbyt późno.
Polak przed szkodą i po szkodzie głupi :(
Czas zakończyć sage z Sorescu. Dinamo zaakceptowało ofertę Rakowa ludzie z Częstochowy pojechali załatwiać papiery podaje fantatic.
Wkurw.. tylko to że będzie grał w takim nędznym klubie.
Starszy sierżant
 • 5 / 1
za ok.1mln euro w 2 ratach.Maskara.Porażka Zielińskiego i Tomczyka .Siedzą pajace w Dubaju a Raków pojechał do Bukaresztu negocjowac
tak ale ogólnie ma kwota być poniżej 1mln euro. pewno coś 900tys euro. rozłożone na 2 raty teraz 600tys i latem 300tys. Prawda jest taka że Legię nie stać nawet wydać 500tys także to było niemożliwe. Tylko zastanawia mnie skąd Raków weźmie na pensje jego przecież tam żaden zawodnik nie zarabi więcej niż 15tys euro miesięcznie a jemu muszą dać minimum 20tys. Zresztą to ich sprawa my w tej chwili jesteśmy na dnie..
Raków ma lepszą sytuację finansową niż Legia a w dodatku właściciel rakowa pod względem majątku nakłada czapka Mioduskiego.
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Może Świerczewski otworzył skarbonke. Bardziej się zastanawiam nado potrzeba sprowadzenia zawodnika na ta pozycje majac Tudora.Sorescu napewno jest lepszy ale pytania czy zatrybi w ektraklasie.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jak podpiszą - będziemy się martwić. Teraz to tylko gdybanie.
Major
 • 1 / 0
Sorescu. Jak to jest możliwe, że przez 3 okienka transferowe nie trafił do jakiegoś nisoka middle class klubu? Czy on tylko Legię miał w sercu i o innych nie chce słuchać?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Widać miodek wie jak się targować. Od ponad pół roku czai się na Sorescu i uj z tego wyszedł. Ale spokojnie przyjdzie jakiś Skibicki 2.0 co na 20 meczów zgarnie 0 goli i 0 asyst ale za to będzie w nim potencjał
Starszy sierżant
 • 1 / 0
Legia negocjuje w sprawie bramkarza panathinaikosu Sokratisa Dioudisa.Chce go wyporzyczyc z opcja wykupu.Oferta narazie odrzucona.
Legia złożyła propozycję za rezerwowego 28 letniego bramkarza Panathinaikosu ale została ona odrzucona
To już Miszte i Tobiasza wolę niż jakiegos przeciętnego dziada
No tak powrót do gry za czasów Michniewicza czyli wrzutki na Pekharda potrzeba mocną defensywie przede wszystkim mocne wahadła i przede wszystkim celność samego Pekharda. Na ten moment nie ma nic by móc tak grać. Bo każda jedna drużyna grając z kontry będzie miała autostradę do bramki . Na samą myśl kogo mamy w ataku nie dobrze mi Lopes i Pekhard brzmi jak na zero z przodu
Marszałek Polski
 • 0 / 0
A kto to jest Pekhard? Twardy Pek?
Twardy jak toruńskie pierniki ;)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Mam nadzieję, że będą to dwa ale konkretne transfery. Legii potrzeba wzmocnień, bo uzupełnienia e-klapy nie utrzymają.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Obecny skład utrzyma bez problemu - z Vuko na ławce. Co nie zmienia faktu, że ze dwa-trzy dobre nazwiska by się przydały.
Powinniśmy przełożyć kontrakt z Wieteska Kapustka wykupić Nawrockiego po sezonie jest do wzięcia Rybus i Furman za free z Polaków
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Gdzie mamy ten kontrakt przekładać? I po co?
Generał broni
 • 2 / 0
Jacek lubiłem cię jako piłkarza. Nie zawiedź mnie jako dyrektor.
Mamy tutaj dwóch panów....a Kucharski musial to ogarnić sam ! ;)
A wiec nie dziwne, ze nie mial kiedy odbierać telefonów ;)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Dlatego nie ogarniał.
Tylko,że na tym polega ta praca.
Mam nadzieję, że te dwa transfery będą to piłkarze gotowi do gry, a nie do odbudowy.
Pułkownik
 • 3 / 2
Takie typowo polityczne odpowiedzi. Widać, że nasza sytuacja na rynku transferowym nie jest aktualnie zbyt mocna. Mam nadzieję, że jednak dostaniemy jakieś 2-3 transfery. Byleby tylko zawodnicy byli zdolni do gry od razu
Starszy sierżant
 • 2 / 3
Naszej aktualnej sytuacji bardzo pomogli goście w kominiarkach wpuszczeni do autokaru klubowego aby mogli sobie wybrać paru piłkarzy w celu wpuszczenia im wp.dolu. Do tego zaś przyczynili się pracownicy klubu, którzy odpowiadają za bezpieczeństwo oraz monitorowanie mediów społecznościowych (gdzie od tygodni można było przeczytać mnóstwo o akcjach, liściach itp.). Z tego co czytam chyba nikomu z nich nie spadł włos z głowy po tym wszystkim... A co do meritum, to zgoda, potrzebny jeszcze minimum ograny bramkarz i napastnik.
Pułkownik
 • 1 / 2
Otóż to... O Legii było głośno w całej Europie, ale nie w taki sposób w jaki większość z nas by sobie życzyła
Porucznik
 • 0 / 0
To że wróci taktyka Vuko, tzn wrzutka na Pekharta to oczywiste. No bo jakie inne rozwiązanie przy tej sytuacji kadrowej
Pułkownik
 • 3 / 0
Tą taktyką wygraliśmy mistrzostwo za Michniewicza. I to dość pewnie.

Za Vuko strzelaliśmy gole w różne sposoby. Ale byli też inni napastnicy tacy jak Kante czy Niezgoda.
Starszy sierżant
 • 0 / 0
do tej taktyki potrzebne są dobre wahadła.Nie ma Juranovica, Mladen niepewny. Nasza taktyka wielką niewiadomą.
Co to za glupoty z ta wrzutka na Pekharta ?
Inne zespoly graja tak samo, maja wrzutke na pana x lub y.
Liga niemiecka , wrzutka na Lewego....Liga angielska bardzo duzo wrzutek, itd....
Porucznik
 • 2 / 1
Ciekawe jak długo będą się wdrażali, oby przy tym wdrażaniu nie zastała ich pierwsza liga
Starszy sierżant
 • 1 / 1
Niech wezmą poprawkę na transfery że Riberio wylatuje i raczej nie będzie z niego pożytku bo nie przepracuje okresu przygotowawczego.To jak Malden nie zaskoczy to lewej strony tez nie mamy.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Niech wezmą poprawkę że z 1/3 kadry nie będzie pożytku. Chyba że liczą że nagle leserzy jak Rose czy Abu Hanna zaczną grać. Albo Skibicki co nawet w rezerwach się nie wyróżniał, zagrał jeden przyzwoity mecz (debiut) i kolejne 20 gdzie zgarnął fantastyczne liczby 0 goli ale za to 0 asyst
Generał brygady
 • 1 / 0
Ullala ale wywiad i rozmowni Panowie :) No ok niech nic nie mówią a działają z tymi transferami
Parafrazując polskie przysłowie... Bliższy Zieliński (L)egii "ciału" niż Kucharski. Będzie dobrze.
Pewno wróci taktyka vuko. Wrzutka na Pekharda i może za którymś razem trafi . Czuje że będzie dużo wyników remisowych oczywiście z drużynami z dołu tabeli bo z Rakowem,Lechem,Pogonią nie mamy w tej chwili żadnej najmniejszej szansy
Pułkownik
 • 4 / 0
Jeśli w następnej rundzie Pekhart strzeli 12 bramek, a Mladen zaliczy 9 asyst, to nikomu ten "styl" nie będzie przeszkadzał. W tym sezonie już nie ma co patrzeć na grę, liczy się tylko wynik.
Pułkownik
 • 3 / 0
Poza tym, już w minionej rundzie w meczach i z Rakowem i z Pogonią byliśmy lepszym zespołem, ale straciliśmy głupie gole. Tylko Lech faktycznie wygrał zasłużenie.
Generał
 • 2 / 7
Jednym słowem, "czy wy tam palicie? Palimy pani kierowniczko, cały czas palimy"
Jest zima, wiadomo.
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Pekhart zaskoczy, Kapustka wróci, Mladen zaskoczy,Muci będzie wiecej strzelał goli, Josue będzie miał więcej asyst.Można by było dużo wymieniać.
Wg mnie powinni poza bramkarzem sprowadzić jeszcze bocznego obrońcę(najlepiej wahadłowego), ofensywnego pomocnika i napastnika i mielibyśby wiekszy komfort i szanse że będzie
się piąc w górę tabeli.
Jak Kapustka wróci do gry, to też wzmocnienie.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Potwierdzam. Tym bardziej że sporo z nas trochę o nim już jakby zapomniała.
o Kapustce redakcja napisała, że jest na półmetku :( tzn. że wróci w następnym sezonie, ewentualnie na ostatnie mecze tego
Generał broni
 • 0 / 0
Kapustka to wróci może w kwietniu.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Dokładnie. Tylko kiedy wróci?
Słabo to wygląda.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zdecydowanie
Starszy sierżant
 • 1 / 2
Jeśli nie sprowadzą napastnika i liczą że Pekhart znowu zaskoczy to są bardzo naiwni.Bo to wg mnie nie wypali.To jeśli idą to drogą to muszą sprowadzić dobrego skrzydłowego który będzie dogrywał te piłki.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jeśli nie sprowadzą kreatywnej 10tki i skrzydłowego z liczbami to nadal nasza ofensywa będzie się opierała co najwyżej na "laga na bałagan"
3 zawodników w tym bramkarz i Sokołowski. Czyli teraz pytanie będziemy grać bez napastnika wahadłowego czy bez obrony?
Dodatkowo módlmy się aby nikt Boże broń się nie połamał już z defensywy bo jeśli ktoś wypadnie a jestem pewny że taki Johannson może się zaraz połamać jak zapałka to trzeba będzie jechać na mecz w 10tke
Starszy szeregowy
 • 1 / 0
Ciekawi mnie czy nadal będziemy grać tak, że każda piłka będzie szła do Josue, przez co każdy rywal będzie miał ułatwione zadanie, czy Vuko organizuje to jakoś lepiej?
Generał dywizji
 • 1 / 1
Mam nadzieję ze albo Vuco przemówi jemu do głowy,zeby grał szybciej. Albo posadzi go na ławie. Mnie jego gra strasznie irytuję
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Pożyjemy, zobaczymy. Na razie nie wiemy jeszcze, jakim systemem zagramy ;)
Generał dywizji
 • 3 / 1
Będą jeszcze dwa transfery i to ze się cały czas ucze. Nie wiedziałem ze Miodek otworzył do k***y nędzy szkołę w Legii. Tu potrzeba Bramkarza,środkowego obrońcy,prawe wahadło i napastnik.
oj, umklelo mi. gdzie dokladnie powiedzial ze sie uczy?
Podpułkownik
 • 0 / 1
Przecież pół wahadłowy i napastnik już jest...Rosołek.
Ja wiem że, sokołowski już na tym zgrupowaniu pokazał się z dobrej strony ale jeśli on mówi że to wzmocnienie to ja wysiadam.
Generał dywizji
 • 3 / 1
To mnie właśnie przeraża. Że my robimy do Legi takie transfery jako wzmocnienie. A co się mamy oszukiwać. Jaki dobry zawodnik przyjdzie do drużyny, broniącej sie przed spadkiem.
Porucznik
 • 0 / 0
Tu nie chodzi o to, że bronimy się przed spadkiem tylko o to, że jesteśmy gołodupcami . Projekt Legia bez pieniędzy to tylko naiwne urojenia loczka.
Generał broni
 • 6 / 0
No to żeśmy się cholernie dużo dowiedzieli.
Podporucznik
 • 1 / 0
Co chciales więcej? Beda jeszcze dwa transfery i ze sie nie ucza swojej pracy ,poznaja kontrakty itd.
Generał broni
 • 1 / 1
Bardzo fajnie się wypowiada bez mydlenia oczu i obiecanek których nie b mógł spełnić. Jak i to że dużo pracuje nawet po nocach. Podoba mi się również podejście do budowy zespołu. Do lata mają czas zawodnicy na kontaktach aby pokazać przydatność Legii a jak nie to się pożegnamy.
Generał broni
 • 0 / 0
Będą albo nie Będą.
Porucznik
 • 0 / 0
Trzeba mieć nadzieję że mają jakiś plan długofalowy i że to okienko jest tylko po to żeby oczyścić przedpole do dalszych działań. Lepiej zrobić mniej transferów a bardziej przemyślanych niż ciągnąć tonami złom jak za kucharskiego.
Generał broni
 • 1 / 0
Wolinho.Dlugofalowy plan to hasło które słyszę od lat.Glownie z ust Prezesa.A jesteśmy tu gdzie jesteśmy.
Mam nadzieje ze Zielinski wspolnie z Vuko nadaja na tych samych falach i ogarna ten p*****lnik
Generał broni
 • 0 / 1
Lepiej żeby nie nadawali.Niestety nie mam zaufania do Vuko.Szanse już miał i nic dobrego z tego nie wyszło.Ledwo obroniliśmy MP a potem było tylko gorzej.
Generał dywizji
 • 5 / 0
Nasza kadra nie jest tragiczna. Na wyjście z kryzysu wystarczy. Także na zdobycie PP.
Lepiej zrobić mniej transferów a mądre. Za dużo było u nas ostatnio niewypałów. Kilku się pozbywamy, kilku ciągle i co rusz się kuruje, kilku wraca ciągle do formy.
Na zdobycie PP nie wystarczy, nie mamy niestety bramkostrzelnego napastnika, a bez niego trudno o bramki.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Owszem, dlatego jeszcze jeden konkretny transfer mile widziany. Z tymże zimą o to trudno. A bramkostrzelnego napastnika za 500 000 - 1 000 000 euro to chce wiele klubów.
Jest za darmo CASTENEDA z Szeryfa ale niestety takie czasy że nie stać nas nawet na kontrakt dla niego
Porucznik
 • 0 / 0
Nie piszmy o kwotach bo wszyscy wiedzą że za loczka najczęściej płaconą kwotą jest "za darmo". Nie zdziwiłbym się gdyby Legia rozesłała maile do innych klubów w stylu : zatrudnię piłkarza za darmo , nie ważne umiejętności.
Będzie jeszcze dwóch piłkarzy, tak wynika z jego wypowiedzi, czyli bramkarz i?
Napastnik na gwalt
Generał dywizji
 • 4 / 1
Oni raczej rozpatrują środkowego obrońce i prawe wahadło. Jezeli licza ze nagle Pekhart sie odblokuję a Rosołek będzie drugim Jarkiem Niezgodą . To chyba kogoś w tym klubie do reszty po******liło.
Porucznik
 • 0 / 0
Ten napastnik to lepiej nie na gwałt, bo ktoś może wziąć to zbyt dosłownie i znowu się będą działy cuda w autokarze
Ultra
Myślę, że środkowy obrońca nie będzie teraz sprowadzony, tym bardziej, że cisną Charatina na tej pozycji. Na cuda nie liczę, a skoro nie stać nas na wydanie 800 tys na Sorescu, to tym bardziej nie stać nas na bądź, co bądź przeciętnego w tym sezonie Szysza czy Porębę.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Skrzydłowy by się przydał. Nie mamy żadnego
Jacek jeszcze się "wgryza". Coś mi się wydaje, że będzie "lepszy" od mistrza kucharskiego
Generał broni
 • 0 / 0
Ciekawe jak długo będzie się "wgryzał "
Jacek nie zna tylu menedżerów piłkarskich. Zakładam, że to ten koleś z Częstochowy przejął pałeczkę w tej sprawie...
Cały pobyt w Legii będzie się wgryzał i uczył bycia dyrektorem sportowym. Jak słyszę o jakimś bramkarzu rezerwowym z Panathinaikosu, to nie mam pytan. Jeśli Raków podpisze Sorescu to będzie znaczyło, że w polityce transferowej od odejścia kucharskiego niewiele się zmieni
Porucznik
 • 1 / 0
Jak można porównywać lata gównorubstwa z 2 tygodniami sprzątania tego syfu? Jak można porównywać kucharskiego z Zielińskim który dopiero co dostał stanowisko? Po 2 i 3 okienku poznamy czy mają jakiś sensowny plan na budowanie drużyny. Na razie więc doradzam wziąć na wstrzymanie.
Generał broni
 • 1 / 0
Zieliński to nie jest facet z zewnątrz tylko człowiek od lat tkwiący w Legii.Trudno przypuszczać aby problemy klubu były mu obce.
Miejmy nadzieję, że wśród tych trzech wzmocnień będzie napastnik i to taki, który zrobi różnicę. Szkoda, że jak co roku transfery w trakcie lub po zgrupowaniu, nie uczymy się na błędach.
napastnik już przyszedł - zwie się Rosołek
ale on nie robi różnicy....
Generał broni
 • 0 / 0
Ale nadzieja umiera ostatnia.
Podporucznik
 • 1 / 0
Redakcjo! Zróbcie porządek w składach kadr I i II drużyny. Muzyk i Kisiel w jedynce???? Astiz w dwójce itp. Za dużo tam bałaganu.
Muzyk od roku chyba lub dłużej ma kontuzje i nie gra nic i chyba raz albo dwa razy trejiwal przez ten czas więc z niego już nic nie będzie. Nie wiem czemu tylko ciągle trzymają go na kontrakcie
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Od pół roku nie ogarniają ;)
Podporucznik
 • 1 / 0
No to dawajcie swoje komentarze na ten temat. Może ktoś to uaktualni???
Brać Góralskiego i Świerczoka.
Generał broni
 • 2 / 0
Do tanga to trzeba dwojga. A oni obaj aż się pala żeby zejść z pensji i grać u nas.
Porucznik
 • 0 / 0
Powinien ich loczek ładnie na kolanach przekonywać. Warto spróbować
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Bierz. Proponuję pozycję "na kelnera".
Marszałek Polski
 • 0 / 0
i Masłowskiego.
Choć Świerczok byłby dobry
Generał
 • 0 / 0
" Greckie media podają nazwisko bramkarza, który wkrótce może trafić do Legii Warszawa. To 28-letni zawodnik Panathinaikosu Ateny Sokratis Dioudis, za którego mistrz Polski złożył już pierwszą ofertę."

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/979966/legia-znalazla-zmiennika-artura-boruca
Generał dywizji
 • 1 / 1
Z pewnością dobry bramkarz, ale wolałbym aby Legia w bramce miała młodego, dobrego polskiego zawodnika.
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Dobry bramkarz.Napewno lepsza opcja od Hładuna.Natomiast Tobiasza bym zostawił a Misztę wypozyczył.No i oczywiscie jest Artur jeszcze.
Porucznik
 • 0 / 0
To kluczowa pozycja i ten Dioudis mógłby nam ją zabezpieczyć. Naprawdę w tak ważnej rundzie nie możemy sobie pozwolić na Misztę w bramce a Boruc pogra max 2-3 kolejki!
Odrzucili ofertę
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Może trafić, ale Grecy nie chcą go puścić. Czyli kolejna plota.
Ja się spodziewam, że wyjdziemy ze strefy spadkowej, ale nie wyżej niż do środka tabeli. Kupimy jeszcze dwóch gości. Ale z 3 nowych dwóch okaże się niewypałami, jak zwykle.
Generał dywizji
 • 4 / 4
Okienko zimowe jest trudne. Szkoda Zieliński że innne kluby w Polsce jakoś potrafią ściągnąć wartościowych zawodników. Kolejny który zaczyna p*****lić kocopały.
Jaki klub sprowadził wartościowego zawodnika w zimie który się sprawdził w lidze?
Generał
 • 0 / 0
Jeszcze się wdraża, potrzeba czasu.
no nam zdecydowanie okno zimowe nie wychodzi. Ostatnia zima to była wręcz katastrofa transferowa. Poza Szabanowem - reszta nadawała się do dmuchania balonów.
Generał broni
 • 0 / 0
Ultra.Kazde okienko jest trudne jak się nie ma lub ma bardzo mało kasy.Zeby było jasne nie mam nic do Zielińskiego ale jego ruchy ograniczają środki finansowe.Dlatego niczego dobrego w kwestii transferów się nie spodziewam.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Dla nas zimowe okienka są trudne ale za to letnie okienka nie są łatwe
Generał broni
 • 0 / 0
Bez odpowiedniej kasy to każde okienko jest trudne.
Szczerze, to niewiele powiedzieli... Wypada wierzyć, że jeżeli ktoś do nas trafi, to będzie to faktycznie przemyślane i solidne wzmocnienie.
Generał
 • 1 / 0
Transfery lubią ciszę:)
Generał broni
 • 1 / 0
Pewnie się skończy tylko na ciszy.