21 marca 21.03

Grano dzisiaj (21.03). Koncert Pekharta, 390. mecz Jacka Zielińskiego

21.03.2023 06:00

(akt. 21.03.2023 16:29)

Dwudziestego pierwszego marca legioniści rozegrali 9 spotkań. Tego dnia m.in. zwyciężyli 4:0 Zagłębie w Lubinie po czterech golach Tomasa Pekharta i wygrali 3:0 z Górnikiem w Łęcznej po dwóch bramkach Marka Saganowskiego oraz trafieniu Piotra Włodarczyka.

Ostatni raz Legia grała 21 marca 2 lata temu. Wówczas rywalizowała z Zagłębiem w Lubinie (4:0). I był to koncert Tomasa Pekharta! Tamten wieczór okazał się wyjątkowy dla czeskiego napastnika, który zdobył wszystkie cztery bramki w meczu, zagwarantował trzy punkty i znacząco odskoczył w klasyfikacji strzelców. W grze o stawkę dokonał takiego wyczynu po raz pierwszy. Na pamiątkę zabrał piłkę do domu, spełniając jednocześnie obietnicę, którą złożył córce na początku poprzedniego sezonu.

Wygrana w Łęcznej

Dokładnie 19 lat temu "Wojskowi" wygrali 3:0 z Górnikiem w Łęcznej. Pierwszą bramkę – już w 5. minucie, po kapitalnej akcji – zdobył Piotr Włodarczyk. Kolejne gole strzelił w 56. i 84. minucie Marek Saganowski. Stołeczna drużyna po bardzo dobrym spotkaniu zdobyła kolejne, jakże ważne, 3 punkty. Warto dodać, że dla Jacka Zielińskiego był to 390. oficjalny mecz w Legii

– Spotkanie na pewno mogło się podobać. W przerwie miałem pretensje do Tomasza Sokołowskiego, który tuż przed zejściem do szatni, miał stuprocentową sytuację, ale jej nie wykorzystał. W drugiej odsłonie pokazaliśmy jednak dobry futbol i wygraliśmy – mówił ówczesny trener LegiiDariusz Kubicki. Zdjęcia można obejrzeć w TYM MIEJSCU.