Wiktor Kamiński

CLJ: Porażka na koniec roku

03.12.2022 13:55

(akt. 03.12.2022 14:02)

Juniorzy starsi Legii przegrali na wyjeździe 2:3 z Zagłębiem Lubin w 17. kolejce CLJ U-19. Bramki w barwach "Wojskowych", po asystach Kacpra Wnorowskiego, zdobyli Wiktor Kamiński i Wiktor Puciłowski. Dla obu drużyn był to ostatni, oficjalny mecz w 2022 roku.

Na początku Legia miała lekką przewagę optyczną, więcej kreowała, a w 11. minucie objęła prowadzenie. Wysoki pressing przyniósł efekt – najpierw dobrą pracę wykonał Dawid Kiedrowicz (próbował zablokować podanie), a potem Kacper Wnorowski, który popisał się przechwytem, wbiegł w pole karne z prawej strony i wycofał do Wiktora Kamińskiego, ten przyjął piłkę i oddał skuteczny, płaski strzał z 8. metra na dalszy słupek.

Zagłębie chciało od razu zareagować, wyrównać, stworzyło szansę po rzucie rożnym, ale dobrze zachował się Jakub Murawski, który połapał się przy uderzeniu rywala. Potem lepszy fragment znowu mieli "Wojskowi", którzy budowali kolejne ataki. Niezłą okazję wypracował Filip Rejczyk, który znalazł się w bocznym sektorze "szesnastki" i obił słupek. Warszawiacy przeważali, częściej posiadali piłkę, nieźle pressowali.

Gdy wydawało się, że goście są bliżej podwyższenia wyniku, to w 27. minucie lubinianie doprowadzili do remisu. Murawski chciał podać do Jakuba Okusamiego, lecz Wojciech Szafranek przeciął zagranie, pojawił się w polu karnym i wyłożył futbolówkę Kacprowi Terleckiemu, który trafił do siatki z 5. metra. Miejscowi poszli za ciosem i błyskawicznie objęli prowadzenie. Murawski świetnie interweniował po uderzeniu Terleckiego (7. metr), ale przy dobitce Szafranka był bezradny. Przed przerwą Legia próbowała podkręcić tempo i zaskoczyć po strzałach z dystansu, lecz uderzenia Jakuba Jędrasika i Rejczyka okazały się trochę niecelne.

Stołeczna drużyna chciała dobrze wejść w drugą połowę, stworzyła parę akcji, ale... straciła trzeciego gola. Terlecki dopadł do prostopadłego podania z głębi pola za plecy obrońców, zagrał klepkę z Jakubem Łobodą i wycofał na 6. metr do Szafranka, który pokonał Murawskiego po precyzyjnym strzale na bliższy słupek. Sytuacja "Wojskowych" stała się jeszcze trudniejsza od 60. minuty, gdyż czerwoną kartką (za faul w środku pola) został ukarany Szymon Grączewski.

Legioniści nie powiedzieli ostatniego słowa. Wnorowski i Wiktor Puciłowski dobrze zagrali na jeden kontakt po prawej stronie boiska, po czym drugi z wymienionych pojawił się na 17. metrze i kapitalnie, udanie uderzył z lewej nogi na bliższy słupek.

Warszawiacy starali się jeszcze przycisnąć, zaatakować, ale nie zdołali wyrównać, a dodatkowo w doliczonym czasie zaczęli grać w...dziewięciu, bo Kacper Knera obejrzał drugi żółty kartonik, a w konsekwencji czerwony. Ostatecznie Legia przegrała 2:3 z Zagłębiem w ostatnim meczu w 2022 roku.

17. kolejka CLJ U-19: Zagłębie Lubin – Legia Warszawa 3:2 (2:1)
Terlecki (27. min.), Szafranek (29. min., 54. min.) – Kamiński (11. min.), Puciłowski (81. min.)

Czerwone kartki: Grączewski (60. min., Legia, bezpośrednia), Knera (90. min., Legia, za dwie żółte)

Legia: Murawski – Wnorowski, Ziółkowski, Okusami, Bochniak – Kieraś (65' Knera), Rejczyk, Grączewski – Kiedrowicz (65' Puciłowski), Kamiński (75' Siodłowski), Jędrasik